Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 30-10-2017, Zbulwersowany stanem dróg w Milanówku
Drodzy Państwo,

Nie sprawdzacie wykonania napraw. Zlecacie swoim wykonanie pseudo napraw na krótko aby znów mieć powód do ponownego zatrudniania do naprawy drogi, czy o to chodzi? bo droga zawsze jest w fatalnym stanie.co daje wyrównanie nawierzchni na parę dni, a jeśli są opady(a są codziennie) droga nie nadaje się do użytkowania.Wyrównujecie zawsze i po tygodniu znów to samo. powinniście Państwo pomyśleć o innej nawierzchni aby miało trwałość. Ulica Brwinowska na odcinku Wiatraczna do Nadarzyńskiej i za torami wkd jest w masakrycznym stanie. Czy mamy drodzy Państwo, masowo przynosić faktury na zbyt częste naprawianie aut? Ta ulica jest główną przejazdową ulicą od grodziska. Drodzy Państwo doły nie pozwalają jeździć autem, jazda rowerem nie możliwa, otwarcie bramy też nie, spróbujcie Państwo spacerować tam, a głębokie doły napełnione wodą przy przejechaniu aut, gwarantują zamoczenie innych użytkowników drogi.Dlaczego w innych gminach ościennych robione są wszelkie prace, dbałość o drogi, gminy się rozwijają i można, da się, a w Milanówku jakieś zacofanie panuje? lekceważenie mieszkańców i panuje niedbałosć o okolice.

Załączam wyrazy szacunku
Odpowiedź 07-11-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 30.10.2017 r. uprzejmie informuję, że ul. Brwinowska została przekazana wykonawcy do ponownej naprawy, która ma nastąpić w ciągu najbliższych 3 tygodni. Pragnę zaznaczyć, że prace wyrównawcze będą dotyczyć nie tylko części gruntowej. Poddany konserwacji zostanie również pokryty destruktem odcinek od torów WKD do ul. Konopnickiej. Także na odcinku asfaltowym zostaną uzupełnione wyrwy w nawierzchni. Dodam ponadto, że istniejące odwodnienie zostanie udrożnione, w wyniku czego zwiększy się poziom trwałości przedmiotowych napraw.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 30-10-2017, Kamil
Szanowna Pani Burmistrz,

Zwracam się do Pani z prośbą (po raz trzeci w ciągu ostatniego miesiąca), o zlecenie wyrównania ulicy Wierzbowej. Droga jest wybitnie nierówna, a w niektórych miejscach prawie nieprzejezdna dla samochodów osobowych ze względu na bardzo duża ilość głębokich nierówności.
Nie wspominam już o bezpieczeństwie pieszych, bo jest oczywiste.

W dniu 09.10 otrzymałem zapewnienie p. Aleksandra Osiadacz (na moja ponowna prośbę o wyrównanie), że droga będzie wyrównana. Do dnia dzisiejszego, pomimo 1,5 tygodniowych sprzyjających wyrównaniu warunków (bezdeszczowy pogoda i sucha nawierzchnia) nie udało się wykonań tego zabiegu.

Liczę, że tym razem moja prośba będzie skuteczna.

Z góry dziękuję za pomoc

Kamil
Odpowiedź 07-11-2017


Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 30.10.2017 r. uprzejmie informuję, że ponowne wyrównanie ulicy Wierzbowej nastąpi podczas trwającego od dnia. 06.11.2017 r. etapu prac naprawczych związanych z bieżącym utrzymaniem dróg gruntowych.
Aktualny harmonogram robót wyrównawczych dostępny jest na stronie: http://www.milanowek.pl/2931,514.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 27-10-2017, Mieszkaniec Milanówka
Witam

Jestem mieszkańcem okolic ulicy Lipowej i mam pytanie odnośnie parkingu przy ul. Lipowej 17.
Czy dozwolone jest niemal ciągłe zajmowanie pasa drogowego pod wskazanym adresem. Ilość samochodów zaparkowanych przy Lipowej 17 (oraz wydaje się 1 auta ciężarowego chyba bez tablic rejestracyjnych) jest bardzo duża. Auta szeregowane są w 3 a często 4 rzędy od posesji blokując pas drogi. Ponadto częste dostawy (kurierzy) lub odwiedziny kolejnych samochodów blokują drogę całkowicie. Ulica jest w fatalnym stanie, rozjeżdżona pełna dziur i zapadlin a dodatkowo zaśmiecona samochodami wyglądającymi jak porzucone oraz zablokowana składowiskiem starych gratów.
Częsty widok to także auta pozostawione dosłownie na skrzyżowaniu (przyszłości i lipowej) utrudniające skręt w prawo z ulicy przyszłości w lipową.
Bardzo proszę o częstsze wizyty straży miejskiej oraz w razie możliwości kontrolę prawidłowości pozostawiania tych pojazdów.

Z poważaniem,
Mieszkaniec.
Odpowiedź 03-11-2017

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana zapytanie na wstępie chcę podziękować za przekazane informacje. Straż Miejska zweryfikuje miejsce pod kątem wskazanych nieprawidłowości i podejmie działania w ramach swoich ustawowych kompetencji.


 


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Izabela Koźbiał - Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Milanówku
do góry strony
Pytanie 25-10-2017, ARGI
Szanowny Panie Inspektorze,
Przyznam, że odpowiedź na pytanie dotyczące odbioru prac za równanie drogi Wojska Polskiego nie została udzielona - domniemuję, że prace zostały odebrane. Pytanie nie dotyczyło przejezdności drogi tylko faktu - jak organy nadzoru sprawują kontrolę nad stosowaniem ustawy o finansach publicznych i wydatkowaniem środków. Droga była również przejezdna przed pseudo równaniem, gdyż codziennie dojeżdżam tędy do domu. Pytanie również nie dotyczyło kwestii prowadzenia robót kanalizacyjnych. Rozumiem, że wnikliwe śledzenie jakości prac i wydatkowania środków musi być zlecone organom innym niż jednostka miejska i dopiero wtedy zauważą Państwo problem. Rozumiem, że powinienem zgłosić kwestię nadzoru innym służbom z prośbą o kontrolę tego "procederu" i weryfikację zgodności specyfikacji z obowiązkami Zamawiającego i Wykonawcy. Czy w takiej postawie należy doszukiwać się tzw. drugiego dna?
Odpowiedź 16-11-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 25.10.2017 r. w sprawie odbioru robót na ul. Wojska Polskiego uprzejmie informuję, że prace zostały przyjęte. Jednocześnie pragnę zapewnić, że nie było moją intencją unikanie odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie. Należy zauważyć, że każda z dróg wymagająca konserwacji jest poddawana regularnym  zabiegom naprawczym. Tego rodzaju prace z uwagi na ich charakter nie gwarantują jednak trwałości. Na krótkotrwały efekt bieżącej konserwacji dróg gruntowych wpływają następujące czynniki: brak odpowiedniej infrastruktury odwodnieniowej, brak konstrukcji drogowej będącej podstawą stabilności całej ulicy, warunki gruntowo-wodne na poszczególnych ulicach, intensywność użytkowania oraz częstotliwość opadów atmosferycznych. W związku z powyższym konieczne staje się powtarzanie prac naprawczych, które nie gwarantują jednak trwałej poprawy stanu nawierzchni. Pragnę zaznaczyć jednak, że w najbliższym czasie poddamy ul. Wojska Polskiego ponownej konserwacji.  


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

     
 

do góry strony
Pytanie 18-10-2017, ARGI
W dniu 13 października była równana ulica Wojska Polskiego na odcinku Północna/ Kwiatowa. Czy prace zostały odebrane od Wykonawcy?.
W tym samym dniu ok. godziny 14.30 skontaktowałem się z działem technicznym miasta i poinformowałem, że prace te są nie do przyjęcia, gdyż równanie nawierzchni gruntowej zostało zrobione na sztukę. Efekty tej pracy są widoczne już w dniu dzisiejszym tj. we środę. Zapraszam przedstawicieli Wykonawcy i służb odpowiedzialnych za odbiór prac, gdyż w moim przekonaniu nie ma podstaw do wypłaty wynagrodzenia. Jeżeli tak ma odbywać się równanie drogi to nie warto tego robić - szkoda pieniędzy. Do tej pory nie ingerowałem w sprawy miasta - jednak wydarzenie z piątku zmieniło moje postrzeganie zarządzania infrastrukturą drogową.
Odpowiedź 25-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na wiadomość z dnia 18.10.2017 r. uprzejmie informuję, że ulica Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Kwiatowej do ulicy Północnej została wyrównana i na dzień dzisiejszy jej stan nie budzi zastrzeżeń w zakresie przejezdności. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że wzdłuż ulicy Wojska Polskiego prowadzone są prace związane z budową kolektora ściekowego przez Milanowskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dodam, że ulicą Wojska Polskiego przemieszcza się również ciężki sprzęt, wykorzystywany do modernizacji ul. Krasińskiego.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 17-10-2017, Anna
Stan dróg w Milanówu jest koszmarny. Zapraszam na ul. Łąkową w okolicach WKD. Dziury nie pozwalają na przejazd drogą. Duzo pieszych podróżujacych WKD narazonych jest na ochlapanie. Dlaczego gmina Grodzisk Mazowiecki radzi sobie z drogami a MILANOWEK NIE!!!! Ilość wpisów w tej kategorii jest zatrważająca. Czy zadje sobie Pani, że odpowiada za stan dróg? Kiedy planowany jest remon droi?
prosze pamietac o kpa. Kazde zapytanie nawet wysłane elektronicznie moze pozostac bez odpowiedzi.
Odpowiedź 25-10-2017

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 17.10.2017 r. uprzejmie informuję dotychczasowe działania konserwacyjne prowadzone na ul. Łąkowej nie przyniosły oczekiwanych rezultatów ze względu na niekorzystne warunki gruntowo-wodne oraz niesprzyjającą pogodę. W związku z powyższym Urząd Miasta Milanówka podjął decyzję o utwardzeniu ul. Łąkowej za pomocą płyt MON i JOMB. Przewidujemy, że rozpoczęcie robót nastąpi pod koniec listopada.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 11-10-2017, Obywatel
Dotyczy ulicy Brwinowskiej,
Dołączam się do wypowiedzi Pana Adama Krawczyka. Drodzy Państwo co daje przejechanie jakimś pseudo naprawiaczem nawierzchni skoro w dwa dni później droga jest nieprzejezdna. Odnosząc się do Państwa odpowiedzi, że dołączycie wszelkich starań aby była naprawiona nawierzchnia. Widać nie dokładacie Państwo starań skoro droga jest nadal w fatalnym stanie. Drodzy Państwo, czy aż tak Wam nie zależy na mieszkańcach i opinii na Państwa temat?, może wreszcie czas aby coś robić a nie tylko gadać.
Odpowiedź 26-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 11.10.2017 r. uprzejmie informuję, że ul. Brwinowska została przekazana do ponownego równania w ramach reklamacji. Prace konserwacyjne mają objąć nie tylko część gruntową, ale również pokryty destruktem odcinek od torów WKD do ul. Konopnickiej. Także na odcinku asfaltowym zostaną uzupełnione wyrwy w nawierzchni. Dodam ponadto, że  istniejące odwodnienie zostanie udrożnione. Przewidziany okres zakończenia robót – 06.11.2017 r.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 09-10-2017, B
Szanowna Pani
Ponownie zwracam uwagę na stan gruntowego odcinka ulicy Łąkowej. Przejść się nie da, samochody osobowe są niszczone. Pogotowie, straż pożarna nie dojadą w to miejsce w krótkim czasie właśnie przez ten odcinek. Wielokrotnie go Państwo równaliście, ale ten odcinek wymaga wyrównania, wysypania kruszywem i zagęszczenia. W przeciwnym wypadku są to pieniądze wyrzucone w błoto. Dosłownie.
Proszę o szybką reakcję. Z poważaniem.
Odpowiedź 25-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 09.10.2017 r. uprzejmie informuję, że w ostatnim czasie ul. Łąkowa była poddawana zabiegom konserwacyjnym  w ramach bieżącego utrzymania dróg gruntownych. W związku z niesprzyjającą pogodą oraz niekorzystnymi warunkami gruntowo-wodnymi działania wyrównawcze okazały się niewystarczające. W związku z powyższym Urząd Miasta Milanówka podjął decyzję o utwardzeniu gruntowego odcinka ul. Łąkowej za pomocą płyt MON i JOMB. Przewidujemy, że rozpoczęcie robót nastąpi pod koniec listopada.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie TOMdo góry strony
Pytanie 03-10-2017, Kamil
Dzień dobry, uprzejmie proszę o PONOWNE przysłanie ekipy wyrównującej ul. Wierzbową. W sobotę dnia 30,09, dokonano dwukrotnego przejazdu bez istotnych efektów wyrównujących. Dzisiaj tj. 03.10 droga jest w stanie sprzed wyrównania. Zachęcam aby przedstawiciele Urzędu w sposób bardziej szczegółowy rewidowali, płatnych z budżetu Gminy (czyli naszych pieniędzy), jakość realizowanych prac.

Pragnę również zauważyć, że stan tej drogi w sposób istotny powoduje zagrożenie zdrowia pieszych poruszających się po tej ulicy. Sprawa zniszczeń układów jezdnych pojazdów jest w tym przypadku sprawa wtórną.
Odpowiedź 09-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 03.10.2017 r. uprzejmie informuję, że wykonywanie prac wyrównawczych odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Pragnę dodać, że ul. Wierzbowa zostanie poddana ponownym zabiegom konserwacyjnym w najszybszym możliwym terminie. Jednocześnie chciałbym nadmienić, że osiągniecie pożądanych efektów naprawczych podczas pierwszego etapu równań uniemożliwiły niekorzystne warunki pogodowe.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksander Osiadacz
Inspektor w Referacie Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 26-09-2017, Marcin Tylczyński
Dzień dobry.
Kiedy zasypie Pani dziury w podłożu ulicy Lipowej? Na odcinku pomiędzy posesją numer 26 a 32 nie da rady przejechać autem. Wystające wieko studzienki kanalizacyjnej uszkodzi za chwilę podwozie auta. Proszę nie odpisywać stwierdzeniem, że remont ulicy Lipowej jest zaplanowany za rok 2018. Do tego czasu polowa aut zostanie w warsztacie. Pozdrawiam.
Odpowiedź 09-10-2017

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 26.09.2017 r. uprzejmie informuję, że roboty naprawcze przeprowadzane w ramach bieżącego utrzymania dróg gruntowych rozpoczęły się w dniu 26.09.2017 r.  Ulica Lipowa została wyrównana podczas pierwszego etapu prac konserwacyjnych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Dorota Niedzielska
Inspektor ds. transportu i utrzymania infrastruktury drogowej
Referat Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony


Wersja do druku