Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-08-2011, Krzysztof Jankowski
Szanowny Panie Burmistrzu czy w tym roku będzie jeszcze budowana kanalizacja w ulicy Kazimierzowskiej, z poprzedniej informacji miała być robiona na odcinku Konwaliowa - Wierzbowa ?
Odpowiedź 16-08-2011

Szanowny Panie,
Rozpoczęcie robót budowlanych w ulicy Kazimierzowskiej na odcinku Konwaliowa – Podkowiańska planowane jest na wiosnę 2012 roku. Z uwagi, że ulica Kazimierzowska jest drogą będącą w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim od wykonawcy wymagane jest spełnienie szczególnych procedur uzgodnienia organizacji ruchu drogowego na czas budowy oraz uzyskanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego. Biorąc pod uwagę na czasookres uzyskania wymaganych uzgodnień, wykonawca mógłby rozpocząć roboty budowlane najwcześniej pod koniec października br., co z uwagi na okres jesienno-zimowy należy uznać za niecelowe.
We wrześniu br. planowane jest rozpoczęcie budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Wiatracznej (WKD-Turczynek) oraz w ul. Nadarzyńskiej


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Koordynator Projektu Jednostka Realizacji Projektu


 

do góry strony
Pytanie 02-08-2011, Jerzy Mońka
W jakim terminie będzie można podłączyć się do nowo wykonanej instalacji kanalizacyjnej przy ulicy Długiej na odcinku od nr 1 do nr 17. Główny kanał kanalizacji sanitarnej został wykonany w maju, do wykonania pozostały przykanaliki na posesjach i niestety dalsze prace nie są prowadzone. Zgodnie z zawartą umową prace miały być zakończone do końca roku 2010.
Odpowiedź 05-08-2011

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że pomimo wykonania  kanału sanitarnego w ulicy Długiej, nie można się jeszcze do niego włączać. Kanał ten jest tylko częścią systemu sieci kanalizacji budowanej w obecnym etapie i może być odebrany i przekazany do eksploatacji wspólnie z innymi kanałami tej zlewni. Nastąpi to w terminie do 16 sierpnia. Budowa fragmentów przykanalików na odcinku od pasa drogowego do pierwszej studni na posesji już się rozpoczęła i na ulicy długiej roboty wykonywane będą w okresie sierpień – wrzesień. Dotyczy to tylko tych posesji, których właściciele zawarli stosowną umowę z Burmistrzem i wpłacili zadeklarowaną kwotę.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-08-2011, Elżbieta
Dzień dobry,
Panie Burmistrzu , po zmianie wyglądu strony zniknęły również niektóre zadawane Panu pytania- ja na odpowiedż czekam już miesiąc.
Pozdrawiam
Odpowiedź 03-08-2011

Szanowna Pani,
Brak odpowiedzi na stronie miasta spowodowany był przejściowymi problemami technicznymi związanymi z przeniesieniem informacji z poprzedniej strony internetowej miasta na nową. Odpowiedź została umieszczona jeszcze w starym systemie i nie zaistniała w aktualnym. Odpowiedź jest już na nowej stronie miasta, w kategorii Inwestycje. Bardzo przepraszam za utrudnienia.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta


  


 


 


  


 

do góry strony
Pytanie 27-07-2011, Robert Karczewski
No i mimo postawienia szafki z światłowodem na 20 Mbit/s (mapka z prezentacji - obok ronda na ul Północnej/Wojska Polskiego) kolejna odmowa podłączenia internetu - to już "okrągła rocznica" 4 w ciągu 4 lat. Szczerze? Skoro koszt podłączenia naszej ulicy Teligi jest tak wielki, to jak on się ma do tego światłowodu i urządzeń obsługujących wspomniane 20 Mbit/s? Pewnie żaden. Ale nic to. Rozejrzałem się z sąsiadem po naszej okolicy i co zauważyliśmy - otóż kable TPSA do domów klientów są pociągnięte w powietrzu - pełne i totalne zaskoczenie!!! I tu pytanie: Przecież na naszej ulicy są latarnie na słupach, postawione przez UM - czy mogą być wykorzystane w celu udostępnienia infrastruktury telekomunikacyjnej na ulicy Teligi i umożliwienie pracy w domach mieszkańców. Jeśli nie, to praktycznie poczekamy do roku ~ 2040 - jak przestaniemy płacić sensowne podatki będąc na emeryturze.

Pozdrawiam
RK
Odpowiedź 01-08-2011

Szanowny Panie,
W interesującym Pana rejonie rzeczywiście słupy oświetleniowe są własnością Gminy. Będziemy mogli je udostępnić jeżeli takie będzie zamierzenie zarządzającego siecią.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 11-07-2011, Elżbieta
Dzień dobry,
w nawiązaniu do wcześniejszej odpowiedzi proszę o wyjaśnienie jakimi kryteriami kierujecie się Państwo przy wykonywaniu przyłączy kanalizacji w ulicach bocznych od ul. Kazimierzowskiej? Dlaczego teraz jest wykonywana kanalizacja, np. w ul.Konwaliowej? Nie jest to długa ulica i licznie zamieszkana.
Pozdrawiam
Odpowiedź 13-07-2011

Szanowna Pani,


Jak już wcześniej informowałem, aktualnie realizowane zadanie budowy kanalizacji sanitarnej obejmuje wyłącznie budowę 31,82 km głównych kolektorów zbiorczych. W ulicy Konwaliowej nie jest budowana kanalizacja – kanał w ulicy Kazimierzowskiej został na obecnym etapie zakończony na wysokości ulicy Konwaliowej. Budowa dalszego odcinka tego kanału do ulicy Podkowiańskiej to następny etap. Rozpoczęcie budowy kanałów dopływowych w ulicach bocznych, między innymi w ulicy Konwaliowej, planowane jest wstępnie na lata 2015-2016


Z poważaniem

z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – Kierownik Referatu Technicznej Obsługi Miasta

do góry strony
Pytanie 06-07-2011, Robert
Panie Burmistrzu,Proszę o informacje na temat zaawansowania programu słonecznej energii. Drugi kwartał dobiegł końca, a inwestycja w instalacje solarne w bieżącym roku traci walor ekonomiczny wraz z obniżonym czasem aktywności słonecznej. Proszę o pilne działania lub informacje o zamknięciu programu.
Odpowiedź 13-07-2011

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w dniu 29 grudnia 2010 roku został złożony wniosek o dofinansowanie projektu pn.: "SŁONECZNA ENERGIA - ZIELONY MILANÓWEK” 
Z informacji Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych wynikało, że ocena wniosków zakończy się w II kwartale 2011 roku, czyli do końca czerwca 2011 roku. Podany termin już minął , zatem należy w najbliższym czasie oczekiwać listy rankingowej projektów przeznaczonych do dofinansowania. Wyprzedzając  pisemne powiadomienie z  Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych  codziennie sprawdzamy wiadomości  o dotacjach z UE w ramach działania 4.3 RPO WM  na oficjalnej stronie internetowej MJWPU pod adresem:  www.mazowia.eu . O wszystkich istotnych sprawach dotyczących projektu powiadamiamy Mieszkańców  na bieżąco za pośrednictwem strony www.milanowek.pl 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maria Chilińska - kierownik Referatu Eksploatacji Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej

do góry strony
Pytanie 06-07-2011, Robert
Witam!!Dziękuję za odpowiedź odnośnie działalności TPSA na terenie naszego miasta. Ok. Super, że będzie nawet 20 Mbit/s, ale co z tego jak nie chcą nam podłączyć nawet 6? Były 2 Mbity też nie chcieli, jest 6 Mbit/s, też nie chcą. I jak będzie 20 to myśli Pan, że zmienią swoje podejście...? Wątpię. Żadnemu z wielkich - PGE, PGNiG oraz TPSA nie zależy na nas, małych klientach. Przyznaję, że nie jest też normalne, że przychodzimy z płaczem do Pana. Przecież to jest żenujące, żeby interweniować w usługach biznesowych w Urzędzie Miasta... PS. Pojawiła się nadzieja na jakiś normalny internet z BTSa PLUSGSM na Wojska Polskiego 22 - tylko nigdzie nie można znaleźć informacji kiedy zostanie zakończony montaż. Może w UM coś wiadomo?PozdrawiamRK
Odpowiedź 13-07-2011

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuję, że w kwestii budowy stacji bazowej telefonii komórkowej nr BT I 6612 „Milanówek Zachód”, zlokalizowanej na dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego 22 w Milanówku organem kompetentnym jest Starosta Grodziski. Jednakże z informacji posiadanych przez tut. Urząd wiadome jest, że przedmiotowa inwestycja realizowana jest na podstawie złożonego przez firmę POLKOMTEL S.A. zgłoszenia w Starostwie Grodziskim. Budowa obiektów budowlanych w oparciu o dokonane zgłoszenie nie wymaga zawiadomienia właściwego organu o ich zakończeniu. W związku z powyższym nie jest nam wiadomym na jakim etapie obecnie jest inwestycja  oraz kiedy zostanie ukończona.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 30-06-2011, Krzysztof
Szanowny Panie Burmistrzu. Na podstawie odpowiedzi Pana Skłodowskiego w sprawie budowy kanalizacji w ulicy Kazimierzowskiej odcinek Wierzbowa do granicy miasta będzie wybudowany w roku 2012 a czy w ulicy Marzanny też w 2012 roku ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam Krzysztof Jankowski.
Odpowiedź 11-07-2011

Szanowny Panie,
Zakres rzeczowy aktualnie realizowanego projektu „Modernizacja i rozbudowa systemu infrastruktury wodociągowo kanalizacyjnej Gminy Milanówek” obejmuje wyłącznie budowę 31,82 km głównych kolektorów zbiorczych kanalizacji sanitarnej. Rozpoczęcie budowy kanałów dopływowych w ulicach bocznych, między innymi w ulicy Marzanny, planowane jest wstępnie na lata 2015-2016.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Koordynator Projektu Jednostka Realizacji Projektu

do góry strony
Pytanie 28-06-2011, wacław
Szanowny Panie1. Kiedy będzie ułożona nowa nawierzchnia na ul. Podwiejskiej po pracach zwiazanych z budową kanalizacją i ulica stanie się przejezdna bo jak sobie przypominam terminy mineły w maju.2.Jaka jest przyczyna ,że nie pozyskaliśmy z UE dofinansowania na rewitalizację zabytków m.in.Waleria czy Turczynek/3. Czy aktualnie, po zatrudnieniu nowego specjalisty od funduszy Unijnych zostały opracowane lub złożone jakieś nowe wnioski na dofinansowanie inwestycji w Milanówku mające na celu poprawę standardu zycia mieszkańców i wygladu miasta. 4.Jakie mamy dalsze plany zwiazane z pozyskiwaniem dofinansowania i na jakie cele?Z powazaniemwacław
Odpowiedź 11-07-2011

Szanowny Panie,

Ad 1.

Wykonanie nakładki asfaltowej ulicy Podwiejskiej rozpocznie się niezwłocznie po ustaniu opadów atmosferycznych.

Z uwagi, że ulica Podwiejska jest w zarządzie Powiatowego Zarządu Dróg w Grodzisku Mazowieckim, wykonawca był zobowiązany uzyskać od Zarządcy drogi wymaganych akceptacji składu i frakcji mieszanek asfaltobetonowych warstwy wyrównawczej i ścieralnej oraz stosowne zezwolenie na rozpoczęcie robót asfaltowych.

Ad 2.

Zagospodarowanie zabytkowej willi Waleria” na Centrum Kultury w Milanówku, rok 2008. Wniosek przeszedł ocenę formalną, jednakże podczas oceny merytorycznej weryfikowany przez 2 niezależnych członków komisji oceniającej projekty RPOWM nie uzyskał wymaganego minimum 60% punktów możliwych do zdobycia w działaniu.

Rewaloryzacja i adaptacja zabytkowych willi Turczynek w Milanówku wraz z otoczeniem na Centrum Miast-Ogrodów, miejsce inicjatyw społecznych, turystyczno

-kulturalnych i promocji dóbr kultury Mazowsza Zachodniego, rok 2010.

Projekt przeszedł pozytywnie ocenę członków komisji, jednakże w lutym 2011 nie został skierowany do konsultacji społecznych przez Zarząd Województwa w celu wpisania do Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych.

Ad 3 i 4

Od momentu zatrudnienia specjalisty ds. pozyskiwania funduszy unijnych udało się złożyć następujące projekty:

„Milanowskie przedszkole – wielkie możliwości”, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, wartość projektu: 419 970,00 zł, kwota dotacji: 413 670,45 zł.

„Inwestycja w rodzinę dobrym startem dziecka w przyszłość”, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, wartość projektu: 50000zł, kwota dotacji: 40000zł.

„Indywidualizacja nauczania i wychowania klas I-III w Gminie Milanówek”, wartość projektu: 185261,60zł, kwota dotacji: 185261,60 zł.

Razem z nowo zatrudnioną osobą mam dużo planów związanych z pozyskiwaniem środków zewnętrznych, w tym pochodzących z UE. Dotyczą one projektów „miękkich” składanych do Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (projekty edukacyjne, aktywizujące osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz integrujące lokalną społeczność), przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu (PO Innowacyjna Gospodarka, RPOWM), wymiany młodzieży miast partnerskich, rozbudowy targowiska miejskiego, prac przy zabytkowej Willi Waleria. Biorąc pod uwagę okres programowania 2007-2013 w przypadku projektów twardych – inwestycji – środki z UE są na wyczerpaniu. Aktualnie brakuje konkursów, gdzie moglibyśmy aplikować. Jednakże, gdy pojawi się taka możliwość wspólnie będziemy skutecznie starać się o dotacje ze środków zewnętrznych, w tym środków pochodzących z UE.

 

Z poważaniem

z up. Burmistrza Miasta Milanówka

Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 01-06-2011, Robert
Pytanie o możliwe plany spotkania Burmistrza z TPSA odnośnie rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej ta terenie Milanówka. Z tego co kojarzę było takie spotkanie z PGE. Akurat TPSA notorycznie odmawia mieszkańcom nowych podłączeń do sieci sugerując, że w każdej chwili odejdą do innego operatora, a koszty pozostaną po stronie TPSA (nawet ewentualne odejście i tak pozostawia TPSA wpływy z dzierżawy łącza). Czy TPSA, czy też podwykonawcy złożyli jakiekolwiek zapytanie o zajętość pasa pod rozbudowę infrastruktury telekomunikacyjnej? Jeśli nie to przyznam, że Milanówek odchodzi w epokę średniowiecza z max. możliwym łączem na jednej z głównych ulic - Wojska Polskiego na poziomie 2Mb/256kb. Sporo osób pracuje poza Milanówkiem, ale często pracują także w domu, jak np. ja, czy 2 sąsiadów. I wracając do domu praktycznie skazany jestem na łącze komórkowe raz działające lepiej, raz gorzej. Ale TPSA nie wiedzieć czemu odmawia nowych podłączeń, czy też zwiększenia możliwego transferu na już istniejących łączach. Wszystko oczywiście rozbija się o pieniądze i ja, czy inny pojedyńczy mieszkaniec nie jesteśmy żadną stroną do rozmów z takim monopolistą. Powiem więcej, nawet ewentualne pokrycie do 30% kosztów wykonania nie jest brane pod uwagę. Akurat na ulicy Teligi zainteresowane są 3 rodziny, w innych częściach miasta pewnie więcej. Mi Panie z Błękitnej Linii TPSA doradziła dogadanie się z 2 sąsiadami i namówienie ich na służebność notarialną/wieczystą ich posesji pod linię TPSA do mojego domu. Ja mam przekonywać sąsiadów do oddawania swoich działek pod kabel TPSA? Może pod szyldem UM udałoby się ruszyć tą sprawę, bo przyznam, że fakt iż muszę być w pracy tylko z powodu braku łącza w domu nie dotyczy tylko mnie, ale i wielu innych mieszkańców Milanówka. Pozdrawiam
Odpowiedź 09-06-2011

Szanowny Panie,

Przekazuję Panu plany rozwoju sieci telekomunikacyjnej na terenie Milanówka, które pozyskałem z Dyrekcji TPSA. Ich sporządzenie  dowodzi, że Milanówek nie zostanie poza strefą zainteresowania tej firmy.  Niestety, brak jeszcze danych dotyczących terminów przystąpienia do rozbudowy. Niewątpliwie będę uczestniczył w rozmowach dotyczących tak istotnej sprawy jak rozwój infrastruktury na terenie naszego Miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

Koncepcja rozwoju sieci TPSA w Milanówku (prezentacja ppt)

do góry strony


Wersja do druku