Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 22-10-2010, Robert,W.
Szanowny Panie Burmistrzu.Jak bedzie remontowany Dworzec w Milanówku,CZY BEDZIE WINDA,PODJAZD NA WUZKI NA PERON,CZY MOŻNA BEDZIE ZROBIĆ ŁAWKI,NAGŁOŚNIENIE,ZROBIENIE PODŁOŻA NA PERONIE NP.KOSTKA,ZAMIAST ASFALTU,AUTOMATY DO KAWY,KAWIARENKE,POCZEKALNIE.To by sie pszydało zrobić,żebyśmy my MILANOWSZANIE I Pan Burmistrz NIESTYDZILI SIĘ Z NASZEGO DWORCA.Czy bedzie możliwość powiększenia STOJAKUW NA ROWERY OD STRONY KRAKOWSKIEJ,I ZROBIENIE ZAGASZENIA NA ROWERY?Pozdrawiam
Odpowiedź 26-10-2010

Szanowny Panie!

Jak już wielokrotnie wyjaśniałem gmina dzierżawi tylko poczekalnię od strony ul. Warszawskiej i budynek na peronie i tylko tam może inwestować. W planach mamy modernizację obydwu obiektów w roku 2011 o ile możliwości budżetu miasta na to pozwolą. Przejście podziemne oraz peron są własnością PKP. Z przekazanych nam informacji wynika, że budowa podjazdu lub windy napotyka na problemy formalne i techniczne. Zadaszenia stojaków na rowery na ul. Krakowskiej obecnie nie planuję.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta MIlanówka

  

do góry strony
Pytanie 28-09-2010, Tomasz
Po prawie roku mieszkania w Milanówku zauważam znikomą powierzchnię publiczną w tym mieście.W Milanówku nie ma zagospodarowanego parku, terenów spacerowych, a liczba placów zabaw dla dzieci jest bardzo mała.Rozumiem, że układ miasta nie pozwala na stworzenie przestrzeni rekreacyjnej dostępnej dla każdego, ale czy przewiduje się chociaż jakieś inwestycje w zakresie placyków zabaw dla dzieci?
Odpowiedź 30-09-2010

Szanowny Panie,
W Milanówku jest pięć publicznych placów zabaw. W przyszłym roku, jako pierwszy, zostanie zmodernizowany plac zabaw znajdujący się przy Zespole Boisk „Orliki 2012”.  Natomiast pozostałe place zabaw będą poddawane systematycznej  konserwacji. Dołożę wszelkich starań, aby nowe i ciekawe rozwiązania w tym miejscu ucieszyły najmłodszych użytkowników oraz ich rodziców.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-09-2010, Tomasz
Czy są konkretne plany odnośnie doprowadzenia wody miejskiej do końcówki ul. Piaskowej oraz kanalizacji na całej długości tej ulicy?
Odpowiedź 24-09-2010

Szanowny Panie,
do roku 2017 nie planuje się wykonania kanalizacji sanitarnej w ulicy Piaskowej. Taka możliwość ujawni się po faktycznym dofinansowaniu obecnie realizowanej budowy kanalizacji sanitarnej w Milanówku ze środków UE. Natomiast możliwość budowy wodociągu zostanie rozpatrzona przy konstruowaniu planu inwestycji na przyszły rok.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-08-2010, magda D
Witam serdecznie .Panie Burmistrzu mam pytanie co do budowy 4etapu tbs,czy jest zakupiona działka pod budowe i gdzie.Kiedy zaczyna pan budować 4etap i czy będą w2012r tak jak pan obiecuje.Dziękuje i pozdrawiam serdecznie magda D
Odpowiedź 31-08-2010

Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie w sprawie budowy mieszkań przez TBS w ramach IV etapu uprzejmie informuję, iż Gmina Milanówek podpisała umowę przedwstępną kupna - sprzedaży nieruchomości gruntowej przy ul. Warszawskiej pod przyszłe budownictwo.
Ponadto nadmieniam, że brak jest jeszcze decyzji banku o udzieleniu państwowej promesy kredytowej na przedmiotową inwestycję, dlatego też w chwili obecnej trudno mi jest w sposób wiążący określić termin rozpoczęcia tej inwestycji.
            

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-08-2010, wacław
Witam ponownie .Chciałem nawiązać do mojego poprzedniego maila i Pana odpowiedzi.Przeczytałem ostatni biuletyn Milanówka i jestm jeszcze bardziej zaskoczony tym co przeczytałem .Chodzi o kanalizacje na ul Podwiejskiej.Jeżeli przez 5 m-cy zrobione jest 150 m.b. jak podaje biuletyna zostało jeszcze700 m to czeka nas jeszcze jakieś 20 m-cy prac przy takim tempie a nie kila miesięcy jak podaje optymistycznie biuletyn żeby zbagatelizować żółwie tempo prac. Ale oczywiście pan odpisze że teraz robota ruszy z kopyta i zrobią szybko pozostały odcinek.Bo co innego w takiej sytuacji można napisać.Druga sprawa to rozkopanie nawierzchni. Jesli jeszcze ma być wykopanych 11 studni na tej ulicy aby móc prowqdzić prace a już jest chyba wykopane z 5 - nie liczyłem to i tak cała nawierzchnia będzie zdewastowana bo wypada co 50 metrów studnia z których każda powoduje dewastację nawierzchni na całej szerokości jezdni i kilkunastu metrach długosci .Miejsca po studniach są teraz zasypywane piachem i po wierzchu tłuczniem i chyba tak będą te miejsca zostawiane aż skonczy się cała budowa czyli kilkanaście a może kilkadziesiąt miesięcy.Po takim okresie cała nawierzchnia będzie do remontu a znając fachowośc wykonawcy który zasypywał studnie które są głębokie na kilka metrów będzie się wszystko zapadać nawet jak położy się nowy asfalt,bo tego co głeboko zasypane nikt nie ubijał jak należy ijuż nie bedzie ubijał. bo to będzie poprostu niemozliwe .Kwestia czasu i Podwiejska po remocie będzie znów do remontu lub będzie się miejscami czyli mniej więcej co 50 m zapadać.Gdyby robić metodą odkrywkową myślę że już by to było dawno zrobione duzo taniej, fachowo i dobrze.Przy podejmowaniu decyzji o wyborze metody jestem przekonany że było brak siły argumentów idlatego przystano na obecną metodę. Nie przekonujace jest tłumaczenie o korzeniach drzew a konkretnie chodzi o kilka kasztanowców które i tak na nasze nieszczęście czeka chyba niestety zagłada ze wzlędu na ich chorobę z którą nikt sobie nie umie dotychczas poradzić do widzenia wacław .
Odpowiedź 30-08-2010

Szanowny Panie,
Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia było poprzedzone rozprawą administracyjną, która odbyła się w listopadzie 2008 r.
Pomimo szerokiej akcji informacyjnej brak było zainteresowania opinii publicznej wzięciem udziału w rozprawie. Głównymi uczestnikami byli przedstawiciele organizacji ekologicznych, których głos w dyskusji publicznej był przeważający. Tym samym Burmistrz Miasta Milanówka wydając decyzję środowiskową jak i projektant opracowujący technologię robót byli zobowiązani do uwzględnienia stanowiska organizacji ekologicznych jakie zostało zgłoszone w trakcie rozprawy administracyjnej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-08-2010, wacław
Dzień dobryMam pytania 1. Jaki jest związek darów dla powodzia o ktorych pan Burmistrz pisze w związku z pytaniem pana Augustyniaka o ul.podwiejską które zadał ten pan panu Burmistrzowi 16 sierpnia.2 .ul powiejska i tak jest rozkopana i nie da się nią jezdzić na połowie szerokości to jaki był sens przepychania rur pod ziemią bo tak pan Burmistrz napisał w któryms wcześniejszym emejlu że taki był czyjś tam wymóg.To przecież jakiś absurd żeby kopać pod ziemią a i tak zablokować ulice na powierzchni.Kto się na takie absurdy w gminie godzi. Czy nikt się na tym w gminie nie zna czy nikomu nie zależy ani na kosztach ani na czasie.Przecież jak by rozkopali to by już było zrobione i dawno zasypane.Ta cała robota kanalizacji na podwiejskiej to skandal. 3.Czy ulice tam gdzie niema koszy ktoś sprząta.Cała ul inzynierska od sosnowej do podwiejskiej często jest zasmiecona bo ktoś rzuca przy krzakach wzdłóż ulicy reklamówki ze śmieciami.Słuzby miejskie jezdzą tylko tam gdzie sa kosze na smieci a inne ulice to gminę nie interesują. Może co jakiś czas sprzątac trzeba i inne ulice.Mieszkańcy sami sprzątają te rozrzucane przez kogoś worki ze smieciami ale muszą kupować worki czarne do segregacji za swoje pieniadze to nie są tacy chetni do sprzątania ulic. 4. drugi raz pisze o dołach w inzynierskiej których nikt nie chce zasypać i po deszcszu same kałuże . Nie ma chodników ale doły mozna zasypać ale musiała by gmina chcieć troche zadbac o mieszkańców nie tylko w centrum miasta.Do widzenia.wacław
Odpowiedź 20-08-2010

Szanowny Panie,
Informacja o darach dla powodzian znalazła się w odpowiedziach w dziedzinie inwestycji przez pomyłkę. Bardzo Pana i wszystkich, którzy to zauważyli serdecznie przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi. Bład został usunięty.
W sprawach poruszonych w pana zapytaniu wyjaśniam:
- technologia bezwykopowego układania kanałów sanitarnych została przyjęta z uwagi na charakter naszego miasta-ogrodu, by nie niszczyć korzenie drzew oraz by zminimalizować zniszczenia nawierzchni jezdni. Ulica Podwiejska została rozkopana tylko w miejscach usytuowania urządzeń do wierceń. Dzięki tej metodzie ulica była przejezdna. O trudnościach związanych z nawodnionym gruntem, na jakie natrafił Wykonawca robót, informowałem już wcześniej. Niestety, takie przypadki się zdarzają. Wykonawca zapewnia, że opóźnienie nadrobi. Na odcinku od ulicy Inżynierskiej układanie kanałów odbywać się będzie metodą tradycyjną.
- wszystkie ulice w Milanówku sprzątane są według ustalonego harmonogramu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wykonywane jest to częściej na dodatkowe polecenie. Ulice, o których Pan pisze będą sprzątnięte zgrubnie w przyszłym tygodniu, a cykliczność ich sprzątania  zostanie poddana szczegółowej kontroli.
- ulica inżynierska zostanie wyrównana do 10 września.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-08-2010, Jerzy
Panie Burmistrzu jaki jest termin zakończenia kanalizacji w ulicy Podwiejska ?to co ostatnio dzieje się na tej budowie to żart ze strony wykonawcy.To jest markowanie pracy, w tym tempie w tym roku nie ma co marzyc o zakończeniu.Tu już mija prawie 5 miesięcy pracy a mamy aż 80m kanalizacji i dwie studniepozdrowieniaJerzy Augustyniak
Odpowiedź 17-08-2010

Szanowny Panie,
Termin zakończenia prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej na terenie Milanówka, w tym i w ulicy Podwiejskiej, określony został na koniec maja 2011r. Ponieważ cena robót jest ryczałtowa, wykonawca jest zainteresowany wykonaniem robót w jak najkrótszym terminie. Niestety, warunki geologiczne - grunt głównie gliniasty i bardzo nawodniony, uniemożliwiają osiągnięcie średniego tempa robót, jakie się osiąga przy przyjętej w projekcie technologii robót. Łatwo sprawdzić warunki realizacji robót – wystarczy obserwować ilości wody odpompowywanej z rejonu robót. Pomimo tego, termin zakończenia robót nie jest zagrożony.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-08-2010, wacław
Dzień dobryCzy na ul inżynierskiej będzie skończona kanalizacja i kiedy.Miała być podobno w tym roku ale się przeciąga bo niema przepompowni na ul podwiejskiej.Czy to prawdaCzy będzie jakiś chodnik na inżynierskiejbo trudno chodzić jak pada deszcz i czy zasypie się dziury bo jezdzi codzien tirem po naszej ulicy i straszne są doły.Do widzenia
Odpowiedź 13-08-2010

Szanowny Panie,
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Inżynierskiej uwarunkowana jest wybudowaniem kanału w ulicy Podwiejskiej, który jest głównym kolektorem zbiorczym z ulic przyległych. Ścieki będą odprowadzane do istniejącej przepompowni zlokalizowanej przy ulicy Polnej, tym samym nie istnieje konieczność budowy dodatkowej przepompowni w ulicy Podwiejskiej.
Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2010 – 2017 przebudowa ulicy Inżynierskiej przewidywana jest na rok 2013. Do tego czasu stan techniczny ulicy, tak jak i innych gruntowych, będzie systematycznie kontrolowany i w przypadkach koniecznych dokonywane będą naprawy bieżące.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 09-08-2010, Robert M.
Szanowny panie Burmistrzu czy jest pan wstanie konkretnie udzielić mi informacji co będzie z wodociągiem przy ulicy Sołeckiej.Czy jest szansa żeby on kiedyś powstał?
Odpowiedź 11-08-2010

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że jak do tej pory, dochody miasta w są niższe niż zaplanowano co wyklucza wykonanie wodociągu w ulicy Sołeckiej w bieżącym roku. Inwestycję tę wstawię do projektu budżetu na rok 2011.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-08-2010, Robert.W
Szanowny Panie Burmistrzu.1 Pyt.Kiedy powatana kosze na smieci,które Pan obiecywał.2 Pyt.Czy jest jakis kontakt z Panem od Mikrobusuw,albo z kim można rozmawiać o rozkładzie jazdy,lub pszebiegu trasy mikrobusów,Jak można jakis katakt.3 Pyt.Czemu w Milanówku niepowstanie McDonald.Mojm zdaniem powinien powstać,i powinno wiecej rużnych żeczy powstawać,bo Młodzi ludzie i Rodziny NIEMAJA GDZIE SPEDZAĆ CZASU.Wiem że Pan już duzo robi.Jakie ma Pan Plany na Rozbudowe Milanówka.Bo Milanówek sie kojaży SYPIALNIĄ.Pozdrawiam.
Odpowiedź 04-08-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana e-maila uprzejmie informuję, że w dniu 26 marca br. otrzymał Pan odpowiedź na pytanie w sprawie ulicznych koszy na śmieci. Jeszcze w tym roku ustawiony zostanie nowy kosz na ulicy Falęckiej w miejscu dotychczasowego uszkodzonego i z tego powodu zdemontowanego. W sprawie komunikacji mikrobusowej proszę kontaktować się z kierownikiem referatu Technicznej Obsługi Miasta, tel. 22 758 30 61 wewn. 225. jednak na pytania zadane w e-mailu znajdzie Pan odpowiedzi na stronie miasta: www.milanowek.pl w zakładce: rozkład jazdy mikrobusów. Jest tam również mapka z trasą mikrobusu. Na trzecie pytanie nie mogę się wypowiedzieć, gdyż w ustawowych zadaniach gmin nie znajduje się wprost rozbudowa miast. Nasze miasto stwarza przyjazne warunki do rozwoju handlu i usług poprzez rozbudowę infrastruktury. Jednak utrzymanie charakteru miasta - ogrodu nie sprzyja szybkiemu zwiększeniu liczby mieszkańców, co z kolei umożliwiłoby szybszy rozwój sieci handlowo-usługowej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku