Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 09-12-2009, Mariola
Szanowny Panie Burmistrzu, piszę do Pana, aby poinformować jak zakończyła się sprawa montażu oświetlenia na ulicy Teligi w Milanówku. Po moim ostatnim mailu do Pana, Pan Andrzej Kowalski dołożył wszelkich starań, aby to światło zostało zamontowane. I tak też się stało. Cały proces trwał 3 dni i wszyscy cieszymy się jasną, oświetloną ulicą. DZIĘKUJĘMY! Swoją drogą gratuluję ekipy z Piaseczna, która profesjonalnie i szybko wykonała prace w ziemi. Jest tylko jedno ale. W planach, jakie były dołączone do decyzji na ulicy miało stać 11 lamp. Zostało postawionych 7. Chcielibyśmy prosić o ustawienie pozostałych lamp. Dziękuję i pozdrawiam, Mariola K.
Odpowiedź 11-12-2009

Szanowna Pani,
Brakujące cztery słupy z oprawami świetlnymi na końcu ulicy zostaną dostawione pod warunkiem zamieszkania na tym odcinku stałych mieszkańców.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-11-2009, Tomasz
Witam Panie Burmistrzu, jestem młodą osobą, której leży na sercu los naszego kochanego miasta. Dlatego piszę z poparciem dla Pana, gdyż właśnie skończyłem czytać 44 numer Bibuły Milanowskiej. Co prawda temat zadłużania miasta jest dosyć poważny, jednak cieszy mnie, że w naszym kochanym mieście coś się dziej. Fakt- czynione jest to kosztem kredytów, ale zgodnie z myślą redaktorów "Bibuły", którzy podkreślają na każdym kroku o subtelności naszej kochanej małej ojczyzny, nazywając Milanówek miastem Ogrodem, zapewne nie chcieliby, aby Mwek stał się drugą gminą typu: Grodzisk Maz. czy też Nadarzyn, gdzie bardzo rozwinięta jest strefa przemysłowa, skąd jak wiadomo płyną największe źródła do dochodów budżetów jednostek samorządu terytorialnego. Ponadto, jako wielki miłośnik sportu pragnę pogratulować pomysłu zbudowania dwóch cudownych boisk w naszym mieście. Odnośnie ów boisku- po prostu nie do czytania jest artykuł ze str. 6 pt.: "Ludzie listy piszą..." z Bibuły Milanowskie. Tego co napisała pani Ewa nie da się czytać, proponowałbym, aby ta Pani przeczytał to jeszcze raz i pomyślała oraz wybrała się na boiska przy ul. Wójtowskiej czy Żabie Oczko, gdzie piłka jest kopana praktycznie non stop w okresie wiosenno-jesiennym (często sam kończyłem grać o 24), a i w zimę często odbywają się zacięte mecze między zarówno młodymi, jak i starymi graczami. Poza tym ta Pani wspomina o jakiejś "górce", który służył bardziej do spacerów z psami i załatwianiu się tam ich czy też "blaszaku-szatni", która ma tak szpecić. No niestety mam nie odparte uczucie tzw. "czepiania się o byle co"- TEN LIST JEST NIE DO CZYTANIA. Niestety tak też jest, jeżeli chodzi o temat przedszkola, czy też inne inwestycję. Tej gazecie wyjątkowo nic nie pasuje. Ale proszę się nie martwić panie Burmistrzu- moje poparcie, jaki i wielu innych młodych ludzi Pan ma! Na zakończenie chciałbym również pogratulować takich inicjatywny jak koncert Tedego (muzyka bliska memu sercu) podczas Dni Milanówk, jak również koncerty mocniejszych brzmień rockowych, która co prawda nie są mi bliskie, ale cieszy mnie, że każdy może znaleźć coś dla siebie. P.S. Do redaktorów: nie jestem żadnym klakierem Pana Wysockiego i ogólnie nie lubię lukrowania, jednak jak czytam Państwa "gazetę" to po prostu ręce opadają, ale w sumie to takie polskiej- lepiej znajdować dziurę w całym, niż pochwalić za coś co przyniesie chlubę naszej Małej Ojczyźnie. (L)
Odpowiedź 25-11-2009

Panie Tomaszu,
Dziękuję za słowa rozsądku  i pozytywną ocenę naszych działań. Słowa te nie spowodują, że oderwiemy się od rzeczywistości i będziemy bujać w obłokach. Praca w samorządzie lokalnym, w bezpośrednim kontakcie z Mieszkańcami,  uczy pokory i twardego stąpania po ziemi.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 23-11-2009, Robert
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam pytanie,kiedy i czy w ogóle będzie zrobione coś z tą ulica-chodnik na ul. Krakowskiej całej, są dziury i nie da się jechać,ani iść. W końcu można by raz porządnie coś zrobić, żeby mieć z tym spokój.Czy ktoś w ogóle sprząta śmieci na ul. Krakowskiej? Fruwają papiery, puszki po piwie itp. Przydałyby się jakieś kosze na śmieci na całej ul. KRAKOWSKIEJ, od Dworca, aż do ul. Czubińskiej. Nie ma gdzie wyrzucać papierów itp. To samo się dzieje na ul. NADDAWKI, chodzi coraz więcej ludzi, i że nie ma śmietnika to puszki po piwie,papiery itp. są rzucane i się robi syf. Jeszcze chciałem się spytać, co się dzieje,lub na jakim jesteśmy etapie przebudowy dworca w Milanówku, jak Pan pisał. Coś będzie robione czy nic? Pozdrawiam mieszkaniec Milanówka Robert
Odpowiedź 26-11-2009

Szanowny Panie,
Jak już wcześniej informowałem, budowa ciągu pieszo-jezdnego będzie brana pod uwagę przy sporządzaniu wieloletnich planów inwestycyjnych. Nawierzchnia jezdni będzie wyrównana w ramach jesiennego równania ulic, które jest aktualnie wykonywane, a którego termin wykonania z uwagi na intensywne deszcze wydłuża się.
W sprawie braku koszy na ulicach miasta informuję, że na ul. Krakowskiej ustawionych jest 13 sztuk, natomiast na ulicy Czubińskiej znajdują się kolejne 4. Wobec powyższego, na dzień dzisiejszy nie przewiduję montażu dodatkowych koszy. Jednakże po utwardzeniu ul. Naddawki zostanie rozważona możliwość montażu na niej koszy ulicznych.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-11-2009, Anna
Szanowny Panie Burmisrzu,odnośnie inwestycji mam dwa pytania.Czy kolejne TBS-y są naszemu miastu na prawdę konieczne? Z opinii jakie krążą po mieście a szczególnie po stosunkowo spokojnym dotąd osiedlu Jedwabnik , chyba jenak niekoniecznie. To jakiego pokroju młodzież pojawiła się od czasu zamieszkania TBS-ów napawa trochę grozą trochę przygnębieniem. nie chce wchodzić teraz w specyfikę mieszkańców takich blokó aby nikogo nie skrzywdzić ale pewne wnioski nasuwają się same rónież z doświadczenia z innych miest.Panie Burmistrzu jeszcze jedno pytanie - czy obiecywany remont stacji PKP odbędzie się w tym roku? Jakoś nie możemy się doczekać :(Z poważaniemAnna Dunin
Odpowiedź 19-11-2009

Szanowna Pani,
Odpowiedź na tak postawione pytanie jest zależna od sytuacji odpowiadającego. Z mojego punktu widzenia, znając sytuację mieszkaniową Mieszkańców Milanówka oraz obowiązki gminy w tym zakresie, uważam że budowa mieszkań w ramach TBS jest najbardziej efektywnym sposobem rozwiązywania problemów mieszkaniowych naszych Mieszkańców.
Jeśli chodzi o remont poczekalni kolejowych, to niestety z powodu mniejszych niż planowaliśmy dochodów budżetu miasta, zadania te zostały przesunięte na lata następne.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-10-2009, adam
Dzień dobryBuduje pan nowe przedszkole, gratuluję, bardzo potrzebne. Koszt tej inwestycji jaki Pan głosi wszem i wobec to 12 749 000 zł.W związku z tym mam pytania.1.Według uchwały rady miasta są to tylko koszty budowlane, co z wyposażeniem przedszkola? Za ile i z czego?2. Ile będzie kosztować wykup wierzytelności?3. Kto odliczy podatek wat, bank czy miasto?4. Jaki jest przewidywany całkowity koszt przedszkola, łącznie z odsetkami i wyposażeniem?Adam Matusiak
Odpowiedź 03-11-2009

Szanowny Panie,
1.Koszt uzupełnienia wyposażenia do nowego przedszkola nie jest jeszcze określony. 
  Zależy głównie od ilości przyjętych do przedszkola dzieci. Pokryty zostanie z budżetu miasta.
2.Koszty wykupu wierzytelności znane będą po podpisaniu umowy z bankiem. Aktualnie trwają negocjacje.
3.Miasto na pewno nie odliczy podatku VAT.
4.W związku z powyższym to pytanie pozostawiam bez odpowiedzi.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-10-2009, Bogumił
Panie Burmistrzu.Mnie i wielu mieszkańców ul.Chopina nurtuje pytanie,dlaczego pozostały odcinek kanalizacji musi być wykonany w systemie ciśnieniowym, skoro niedawno na sąsiedniej ulicy Ledóchowskiej podobny odcinek został wykonany w systemie grawitacyjnym?Czy planując na 2008r.dokończenie budowy kanalizacji,nie było wiadomo w jakim systemie zostanie wykonana?Pozdrawiam. Bogumił D.
Odpowiedź 08-10-2009

Szanowny Panie,
O rozwiązaniach technicznych budowy kanalizacji sanitarnej decyduje się na etapie wykonawstwa projektu budowlanego. O tym, że kanalizacja w ulicy Chopina będzie podzielona na dwie części, z których ścieki będą odprowadzane do różnych odbiorników, wiadomo było na etapie koncepcji czyli już dawno. Miejsce podziału trasy kanałów sanitarnych określają rzędne spadków terenu. Wybudowany w ul. Chopina odcinek kanalizacji sanitarnej jest najdłuższy jaki mógł zostać zaprojektowany z grawitacyjnym odprowadzeniem ścieków do ul. Wojska Polskiego. W pozostałej części ulicy teren spada znacznie w kierunku granicy miasta, a tym samym ścieki muszą być skierowane do projektowanego kolektora łączącego ulice Kochanowskiego i Chopina i dalej  do przepompowni w rejonie ulicy Kochanowskiego. Nie będzie to kanalizacja ciśnieniowa, o której Pan wspomniał, lecz będzie to system grawitacyjny z przepompowaniem ścieków do ulicy Ludnej. Termin budowy określony został na rok 1012 i wiadomo o tym było już w roku 2007- tak to zostało zapisane w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2005 – 2013.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-09-2009, Marta
Witam Panie Burmistrzu,ciągle zadaję to samo pytanie - co z kanalizacją przy ul. Nowowiejskiej? Chyba wszyscy już straciliśmy nadzieję na to aby wreszcie, ta już teraz nie tylko droga gminna ale arteria przejazdowa do trasy katowickiej zyskała tak potrzebne udogodnienie dla mieszkańców. Zapraszam na naszą ulicę po deszczu, gdzie do szamb wpływa woda dzeszczowa. Na pewno nie poczuje Pan ,że Milanówek to miasto ogród.Zapach panujący wszędzie przypomina oczyszczalnie ścieków Czajki w Warszawie. Proszę również o rozważenie zmniejszenia tonażu ciężrówek poruszjących się po tej ulicy. Nawierzchnia absolutnie nie jest przygotowana do przyjęcia ciężarówek z kruszywem i Tirów obciążonych ponad miarę , które przejeżdzają z trasy poznańskiej na katowicką i odwrotnie. Asfalt położony jest na tak zwany "koci łep" bez porządnej podsypki. Wiem , bo byłam tego świadkiem. Prosimy również o znaki ograniczajęce prędkośc do 40 km/h ,a nawet progi zwalniajęce oraz patrole policji, które będą pilnowały przestrzegania tych przepisów. Z takim pisemnym wnioskiem wystąpimy do Pana Burmistrza niebawem, jak tylko zbierzemy podpisy od zainteresowanych mieszkańców.Chyba,że miastu nie są potrzebne pieniądze z mandatów, a władzom nie zależy na życiu naszych dzieci, które rano idąc do szkoły przy każdej próbie przejścia na drugą stronę ryzykują życiem. To nie Warszawa to tylko Milanówek i może aż Milanówek, gdzie nie ma zaznaczonych przejść dla pieszych, ani tym bardziej światel. Na dodatek ul. Jasna, którą dzieci wędrują do szkoły nr 1 w czasie deszczu i roztopów jest nie do przejścia, ale w tym wypadku wszyscy już straciliśmy jakąkolwiek nadzieję. Mimo,że jesteśmy podatnikami Milanówka i to miasto ma obowiązek zadbać o stan swoich ulic.Mam nadzieję, że dotarły do Pana ostatnie informacje o trzech kolejnych śmiertelnych wypadkach , które miały miejsce na Nowowiejskiej i to tylko od wiosny 2009 roku. Po ostatnim wypadku na chodniku została półmetrowa dziura i porzucony betonowy połamany słup, jako pułapka dla pieszych i rowerzystów - tylko patrzeć jak ktoś się na to nadzieje. Z poważanie i niecierpliwością czekam na Pan Burmistrza odpowiedzi,Marta
Odpowiedź 23-09-2009

Szanowna Pani,
Zakończyła się procedura odwoławcza w postępowaniu przetargowym na wyłonienie wykonawcy kanalizacji sanitarnej. W tym tygodniu podpiszę umowę z Wykonawcą , po czym rozpoczną się prace w terenie. Zgodnie z tą umową wykonanie kanalizacji w ulicy Nowowiejskiej nastąpi w 2010 roku.
Sprawy organizacji ruchu na ulicy Nowowiejskiej, w tym ograniczenia ruchu dla samochodów ciężarowych, ograniczenia prędkości i przejścia dla pieszych leżą w kompetencjach zarządcy tej ulicy, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim. Tutejszy urząd interweniował w poruszonych przez Panią sprawach, sprawy się toczą, ale ostateczna decyzja należy do zarządcy.
Złamany słup zostanie usunięty w dniu dzisiejszym, a chodnik zostanie naprawiony.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-09-2009, Stanisław
Chciałbym zadać tylko jedno pytanie.Czy zgodnie z planem w roku 2009 rozpocznie się budowa kanalizacji w ul.Dembowskiej? Mamy wrzesień i nic się nie dzieje.
Odpowiedź 04-09-2009

Szanowny Panie,
Zgodnie z przyjętym harmonogramem, 11 sierpnia br. odbyło się otwarcie ofert na roboty budowlane kanalizacji sanitarnej w Milanówku (Etap II) obejmujących m.in. ulicę Dembowskiej.Po badaniu i ocenie ofert jako najkorzystniejsza wybrana została oferta złożona przez Konsorcjum: WODROL-Pruszków S.A. oraz HYDROBUD Paweł Złotowski z Kutna.
W dniu 25 sierpnia wpłynął protest złożony przez EKOLAND Sp. z o.o., który został odrzucony przez Zamawiającego. EKOLAND złożył odwołanie do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i obecnie jesteśmy na etapie postępowania odwoławczego, które powinno zakończyć się najpóźniej do 16 września 2009 r. Do zakończenia procedury odwoławczej Milanówek nie może podpisać umowy z wykonawcą robót budowlanych (zastrzeżenia ustawy Prawo zamówień publicznych).
Rozpoczęcie robót budowlanych nastąpi niezwłocznie po ustaniu przyczyn formalno-proceduralnych związanych z toczącym się postępowaniem odwoławczym.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-07-2009, Robert
Panie Burmistszu.Jak sprawa stoj z remontem dworca,czy cos sie ruszy w tym roku?Niebedziemy marznąć na Stacij? Czy w pszyszłym roku bedzie zrobiona ul;Naddawki do kąca.Pozdrawiam.
Odpowiedź 30-07-2009

Szanowny Panie,
W dalszym ciągu oczekujemy na pozwolenie dot. przebudowy budynku dworcowego od strony ulicy Warszawskiej. Poczekalnia na peronie nie będzie na razie przez nas remontowana. Z uwagi na kryzys finansowy państwa i nieznany poziom dochodów budżetu miasta, nie mogę w obecnej chwili określić terminu przebudowy ulicy Naddawki.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-07-2009, Anna
Szanowny Panie Burmistrzu! Czy nasze miasto posiada do sprzedaży grunty pod inwestycję - cichą i nie produkcyjną? Gdzie mogę się zapoznać z takimi ofertami?Pozdrawiam
Odpowiedź 14-07-2009

Szanowna Pani Anno,
Niestety miasto Milanówek nie ma w swoim zasobie terenów inwestycyjnych przeznaczonych na sprzedaż za wyjątkiem nieruchomości  przy ulicy Rososzańskiej / Królewskiej.
Przedmiotowe działki w ubiegłym roku bezskutecznie wystawiono na sprzedaż w drodze przetargu.  Dotychczas nie zapadła decyzja co do terminu przetargu.
Poniżej załączam adres strony internetowej z informacjami dotyczącymi ww. działek.
http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=miasto&action=readnews&id=1327
http://milanowek.home.pl/miasto/userfiles/ogloszenie_rososzanska_01.pdf

Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony


Wersja do druku