Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-05-2016, Slawomir J Chodor
Szanowna Pani Burmistrz, w 2010 roku mój partner opracowałał koncepcję zagospodarowania Turczynka oraz wraz z inwestorem złożył ofertę ówczesnemu Burmistrzowi. W tym czasie ofertę również złożyli przedstawiciele Uniwersytetu Opus Dei i ich oferta została przyjęta. Do umowy jednak, jak widać, nie doszło. Po 6 latach nieużytkowania obiektu, jest on niewątpliwie zdegradowany i wymaga znacznie większych nakładów. Czy obecne władze są nadal zainteresowane tą Inwestycją z udziałem zewnętrznego Inwestora? Jeśli tak, chcielibyśmy mieć możliwość zapoznania się z państwa aktualnymi planami i ew. zastanowić nad dalszymi działaniami w tym temacie, podtrzymując zainteresowanie. Oczekując na odpowiedź,
Z Szacunkiem,
Sławomir J Chodor
Odpowiedź 09-05-2016

Szanowny Panie,
Dziękuję za kontakt. Jak najbardziej jestem zainteresowana zagospodarowaniem Turczynka. W bieżącym roku wystąpiłam do Rady Miasta o zgodę na rozszerzenie zakresu kompetencji i możliwość skierowania na rynek oferty nie tylko sprzedaży, której próba była w poprzednich latach wielokrotnie podejmowana bezowocnie, ale również współpracy w formie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.Obecnie przygotowujemy materiały do wystąpienia na rynek do potencjalnych partnerów biznesowych zainteresowanych współpracą.
Serdecznie zapraszam do bliższego kontaktu.Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-04-2016, Helena
Jakie są plany rozbudowy kanalizacji w naszym mieście na najbliższy rok?
Odpowiedź 18-04-2016

Szanowna Pani,
Na najbliższy rok planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach:
- Lazurowa,
- Jodłowa,
- Próżna,
- Kwiatowa, Wojska Polskiego (Północna - Kwiatowa), Kraszewskiego i Wąska.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM


do góry strony
Pytanie 23-02-2016, Mateusz
Dzień Dobry,

Oddany pod koniec 2015 roku amfiteatr przy ul. Fiderkiewicza niestety straszy bylejakością i niedoróbkami. Dlaczego otaczające ogrodzenie nie zostało wymienione i straszy rdzą i tandetą? Dlaczego płot oddzielający "park" od szkoły tak jak był jest połatany drutami i chyli się ku upadkowi ( czy nie można było tej przestrzeni otworzyć rozciągając "park" pod sam budynek szkoły)? Dlaczego plenerowa siłownia nie dostała utwardzonego podłoża, a przyrządy osadzono w miękkiej ziemi (już teraz spora część jest po przechylana, a przy najdrobniejszym deszczu w tym miejscu robi się bagno)? Jak długo sądzą Państwo potrwa zanim bambusowe tyczki otaczające plac zabaw dla dzieci zostaną połamane i któremuś dziecku stanie się krzywda?

Przykro, że kiedy w końcu doczekaliśmy się tak potrzebnej inwestycji nie została ona zrobiona od razu porządnie.

Czy planowane są kolejne etapy modernicacji parku? Nie chce mi się wierzyć, że są Państwo zadowoleni z jego obecnego stanu.

Pozdrawiam,
Mateusz
Odpowiedź 29-02-2016

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana sugestie dotyczące wymiany ogrodzenia wokół parku przy ul. Fiderkiewicza, uprzejmie informuję, że w tegorocznych planach modernizacyjnych nie przewiduje się jego wymiany. W budżecie Miasta Milanówka na ten rok przewidziano natomiast lokalizację na terenie wspomnianego parku ogólnodostępnej toalety oraz wartowni z ogólnodostępnym  pomieszczeniem wyposażonym w przewijak dla niemowląt. Wyposażenie tzw. "Amfiteatru" w tego rodzaju obiekty, w mojej ocenie, podniesie poziom dostępności i użyteczności parku.
Odnosząc się natomiast do sposobu montażu urządzeń siłowni napowietrznej pragnę zauważyć, że wszystkie elementy wyposażenia zainstalowane w parku podczas zeszłorocznej modernizacji zostały zamontowane zgodnie z obowiązującymi normami. Każde z urządzeń posiada właściwe atesty i certyfikaty dopuszczające do bezpiecznego użytkowania. Jednocześnie, pragnę zapewnić, że stan zainstalowanych obiektów i urządzeń jest stale monitorowany przez pracowników Referatu Technicznej Obsługi Miasta Urzędu Miasta Milanówka i,każdorazowo, w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości, które w wyniku weryfikacji zostaną uznane za spowodowane błędami podczas montażu, merytorycznie odpowiedzialni pracownicy wzywają Wykonawcę w celu usunięcia usterek w ramach przysługujących Miastu uprawnień gwarancyjnych.
Wiklinowy labirynt otaczający tzw. piaskowy fort, tj. strefę zabaw dla najmłodszych jest również elementem, którego użytkowanie zgodne z przeznaczeniem zostało dopuszczone do stosowania w tego rodzaju obiektach. Decyzja o zastosowaniu tego rodzaju żywej architektury wynikała z ogólnie przyjętej podczas modernizacji "Amfiteatru" zasady, w myśl której nowopowstały obiekt miał charakteryzować się nie tylko odpowiednim standardem wykonania oraz wysokim poziomem użyteczności i dostępności, ale przede wszystkim miał wpisywać się charakterystykę Miasta - Ogrodu. Z tego powodu większość obiektów i urządzeń jest wykonana z materiałów przyjaznych środowisku, a ingerencja w istniejący drzewostan ograniczyła się do pielęgnacji cennych przyrodniczo drzew oraz wycince jedynie tych egzemplarzy, które w wyniku oględzin zostały uznane za obumarłe, i których pozostawienie  mogło stanowić zagrożenie dla odwiedzających park.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - Kierownik REferatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-01-2016, Leonora Krzesimir
Pani Burmistrz w załączniku nr 2 „Wykaz przedsięwzięć” do Uchwały nr 109/XV/15 z dnia 22.12.2015r w sprawie WPF Miasta Milanówka na lata 2016-2024 w pozycji 1.3.2.16 Budowa publicznego przedszkola integracyjnego w Milanówku - zaspokojenie potrzeb mieszkańców w zakresie opieki przedszkolnej na obecny rok podana jest kwota ok. 925 tys. zł. przy łącznych nakładach finansowych ponad 13 mln zł. Ponieważ w załączniku do Uchwały nie jest to dokładnie określone proszę o informację czy to oznacza, że będzie budowane kolejne przedszkole w Mieście, czy zapis w WPF dotyczy istniejącego Przedszkola przy ul. Fiderkiewicza i jest to spłata przeprowadzonej inwestycji.Z poważaniem

Leonora Krzesimir
Odpowiedź 04-02-2016

Szanowna Pani,
Wskazane przez Panią środki zarezerwowane w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Milanówka (WPF) nie będą przeznaczone na budowę kolejnego przedszkola samorządowego. Są to środki przeznaczone na spłatę zobowiązań związanych z realizacja inwestycji polegającej na budowie przedszkola przy ul. Fiderkiewicza. Tego rodzaju zapis związany jest formą finansowania tego zobowiązania w ramach tzw. wykupu wierzytelności.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - p.o. Kierownika Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 06-12-2015, Sławomir
Witam mam pytanie czy cos jeszcze będzie robione w Amfiteatrze chodzi mi głównie o oswietlenie to co jest teraz prosi o pomste do nieba mieszkam obok i w dniu otwarcia o godzinie 16 ludzie uciekali do domu bo po ciemku nic nie widac .I korzystając z okazji mam pytanie czy planuje pani jakies przywitanie nowego roku mam nadzieje że tak i że będzie to cos podobnego z poprzednich lat a nie zimne ognie
Odpowiedź 17-12-2015

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w pierwszym półroczu 2016 roku planowana jest budowa budynku sanitarnego i budynku dla pracowników Amfiteatru z pomieszczeniem do przewijania niemowląt oraz dobudowa oświetlenia w linii płotu okalającego Amfiteatr, na odcinku strefy siłowni napowietrznej oraz placu zabaw, po wcześniejszym przeprowadzeniu symulacji komputerowej rozmieszczenia opraw oświetleniowych. Jeżeli chodzi o Sylwester, to w tym roku odeszliśmy od organizacji przywitania Nowego Roku na rzecz Wigilii Miejskiej, która odbędzie się 19 grudnia na ulicy Warszawskiej. Będzie to czas na wspólne spotkanie przy wigilijnym stole, na które serdecznie zapraszamy.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stepień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka


  

do góry strony
Pytanie 05-11-2015, Miola666
Szanowna Pani Burmistrz,

chciałabym podzielić się z Panią wątpliwościami odnośnie pomysłu na zagospodarowanie "Amifiteatru" w Milanówku. Byłam tam dziś. Nie wiem kto zatwierdzał projekt wykonania placu zabaw dla dzieci ale umieszczanie na takim placu czegoś na kształt gałęzi w formie ogrodzenia nie jest dobrym pomysłem. Oczami wyobraźni można zobaczyć jak dzieci się potykają i wpadają twarzą na takie ogrodzenie. Nieszczęście gotowe. Druga sprawa to piasek na placu zamiast profesjonalnego podłoża. Piasek jest źródłem pasożytów (które ciężko u dzieci się leczy) i nie sądzę aby ktokolwiek dbał o jego regularną wymianę. Czy jest możliwość aby na placu zabaw na terenie Amfiteatru ułożyć takie podłoże jak na placach zabaw w Grodzisku przy parku jak również na Stawach Goliana - kolorowe, bezpieczne i higieniczne.

Pozdrawiam,
Mariola
Odpowiedź 06-11-2015

Szanowna Pani,
projekt zagospodarowania terenu Amfiteatru był opiniowany przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków jak również na jego podstawie uzyskana została decyzja pozwolenia na budowę. Ponadto projekt był konsultowany za pomocą strony internetowej z możliwością wnoszenia uwag przez mieszkańców. Ostatecznie uzyskał on aprobatę Inwestora. Wykonane nawierzchnie spełniają normy bezpieczeństwa zachowując jednocześnie naturalną i niezakłóconą przestrzeń terenu, co zakładało PFU jak również wytyczne Konserwatora i Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Na tym etapie wprowadzenie zmian, o których Pani pisze nie jest możliwe.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-10-2015, Jaroslaw Pawluczuk
Kilka lat temu była remontowana szkoła przy ul Szkolnej.
Zakładam ze remont elewacji powinien wytrzymać kilkanaście lat.
A tu idę i patrzę szkoła bez elewacji odarta do samych cegieł
Ja nie chce w moich podatkach płacić za taka niegospodarność.
Odpowiedź 30-10-2015

Szanowny Panie,
Informuję, że zgodnie z decyzją 71/14 wydaną przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w powiecie grodziskim z dnia 28.02.2014 roku nakazującą Gminie Milanówek remont elewacji zachodniej starej częsci szkoły, jako dyrektor szkoły po otrzymaniu środków finansowych od organu prowadzącego zleciłam roboty bubowlane - skucie elewacji. Tym samym wykonałam zalecenie PINB i zadbałam o bezpieczeństwo osób korzystających z terenu szkoły. Pragnę przypomnieć, że elewację budynku od ulicy Szkolnej w2007 roku tylko odnowiono (uzupełenienie braków  tynku i pomalowanie).
Niestety stare i nieszczelne orynnowanie oraz brak okapu spowodowały, że woda spływająca z dachu nie była odprowadzana przez rynny, tylko wpływała między elewację i ścianę. Spowodowało to liczne i wielkopowierzchniowe odparzenia tynku. Zadecydowałam o generalnym remoncie dachu oraz wymianie orynnowania, następnie zleciłam skucie elewacji, tym samym przygotowując się do wykonania nowej elewacji. W załączniku przedstawiam decyzję PINB oraz zawiadomienie PINB o przeprowadzeniu dowodu z postępowania administracyjnego. Nie jest zatem zasadną ocena niegospodarności zarówno organu prowadzącego, jak i dyrektora szkoły. Z poważaniem.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Edyta Sawicka - Domasiewicz
Dyrektor Zespołu Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku 

do góry strony
Pytanie 09-10-2015, Radosław Fastyn
Szanowna Pani Burmistrz.
Jak Pani zapewne wie, 15.09 koncern OBI dopiął swego i kupił działkę po Mifamie, a to oznacza, że mają już wszystkie zgody i wkrótce stanie tam hipermaket budowlany. Tym razem nie da się upozorować lokalnego charakteru inwestycji. Będą tu zjeżdżać ludzie od Pruszkowa po Żyrardów korkując do reszty ul. Królewską. Dostawy, to nie będzie już drobnica, lecz ciężkie tiry z materiałami budowlanymi na skalę dotąd nam nieznaną. Prawdopodobnie zbankrutują milanowskie i okoliczne składy budowlane, sklepy z wyposażeniem wnętrz, ogrodnicze i podobne - wiele to firmy rodzinne z tradycjami "od zawsze". W zamian niewielka grupa ludzi dostanie niewolniczą pracę za grosze. Wątpię, żeby wpływy z podatku od nieruchomości wyrównały te i inne straty.
Argumenty można mnożyć.
Pytam więc:
- czy nie ma już dla miasta żadnej nadziei, aby z "miasta ogrodu" nie zamieniło się w Janki bis?
- czy musi być tak, że interes zagranicznego koncernu wygrywa z interesem lokalnej społeczności i miasta?
- czy złożona przez Panią w wyborach obietnica nie dopuszczenia do powstania kolejnych wielkopowierzchniowych sklepów okaże się pustosłowiem?
Pruszków wszystkie pofabryczne tereny zamienił w osiedla mieszkaniowe wzbogacając się o tysiące mieszkańców (i podatników). Dlaczego Milanówek tego nie potrafi?

Ze względu na rangę problemu liczę na Pani osobistą odpowiedź, a nie pracownika "z upoważnienia"

Z poważaniem
Radosław Fastyn
Odpowiedź 10-11-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie dotyczące powstania marketu budowlanego na nieruchomości dawnego Mifamu informuję, że według wiedzy posiadanej przeze mnie sytuacja faktyczna i prawna tej nieruchomości kształtuje się następująco:
1.Syndyk masy upadłościowej Mifamu zamierza sprzedać nieruchomość spółce, będącej właścicielem marki OBI. Umowa kupna sprzedaży przenosząca własność nieruchomości nie została jednak jeszcze podpisana. Nadmieniam, że sprzedaży dokonuje syndyk, będący organem niezależnym od organów miasta. Dlatego też, zarówno Burmistrz, jak i Rada Miasta nie mają wpływu na to, kto nabędzie przedmiotową nieruchomość.
2.Teren, na którym znajduje się przedmiotowa działka nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2015 r., poz. 199 ze zm.) zmiana zagospodarowania tej nieruchomości wymaga uzyskania decyzji o warunkach zabudowy. Należy jednak uwzględnić, że zgodnie z art. 15 ust. 3 pkt 4 w zw. z art. 10 ust. 2 pkt 8 tej ustawy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego należy określić m.in. granice terenów pod budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m². Dla tego typu obiektów nie wydaje się więc decyzji o warunkach zabudowy. Natomiast w przypadku obiektów o mniejszej powierzchni sprzedaży, jeżeli złożony zostanie wniosek o wydanie decyzji, musi zostać rozpatrzony i zależnie od wyników postępowania zostanie wydana decyzja o warunkach zabudowy lub odmowa wydania takiej decyzji.
3.Ponadto omawiany teren, zgodnie ze „Studium dla potrzeb planów ochrony przeciwpowodziowej etap II – rzeka Rokitnica” opracowanego przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie (w 2006 r.), w świetle zapisów ustawy z 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 469 z późn. zm.) uznaje się za obszary szczególnego zagrożenia powodzią w rozumieniu art. 9 ust. 1 pkt. 6c ustawy do czasu opracowania Map Ryzyka Powodziowego (MRP) i Map Zagrożenia Powodziowego (MZP), które zweryfikują i określą precyzyjnie właściwe granice obszarów narażonych na niebezpieczeństwo powodzi.
Zgodnie z zapisami powołanej ustawy na obszarach szczególnego zagrożenia powodzią zabrania się wykonywania robót oraz czynności utrudniających ochronę przed powodzią lub zwiększających zagrożenie powodziowe w tym m.in. wykonywania urządzeń wodnych oraz budowy innych obiektów budowlanych. Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej może w drodze decyzji zwolnić z ww. zakazów (zgodnie z dyspozycja art. 88 l ust. 2 ww. ustawy Prawo wodne).
Uwzględniając powyższe informuję, że sposób zagospodarowania nieruchomości dawnego Mifamu nie został ustalony ani przesądzony. Podtrzymuję nadal swoje stanowisko, że jestem przeciwna wybudowaniu na tym terenie dużego obiektu handlowego. Nadmieniam jednak, że jako Burmistrz Milanówka stoję na straży praworządności i musze przestrzegać obowiązujących przepisów prawa. W przypadku rozpoznawania składanych wniosków i podejmowania jakichkolwiek rozstrzygnięć będę poddawać więc analizie zarówno aspekty prawne, jak i społeczne.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 16-09-2015, Jarosław Jankowski
W związku z decyzją - słuszną - by toalety na amfiteatrze były dostępne dla rodziców z dziećmi i niepełnosprawnych podsyłam ciekawe przykłady realizacji toalet kontenerowych. Sytuacja nie przedstawia się tragicznie jeżeli chodzi o stronę wizualną -kontener nie oznacza stalowego czy plastikowego kontenera transportowego jaki służy do transportu morskiego - może być bardzo różnie:

http://www.toaletypubliczne.pl/realizacje

http://www.wcserwislodz.pl/miejskie.php#h1z kontenerów buduje się bardzo ciekawe rzeczy, czego przykładem przedszkole kontenerowe na Białołęce - 100razy lepsze od naszego Milanowskiego tradycyjnego:

http://www.bryla.pl/bryla/1,85301,7457469,Modulowe_przedszkolaki.html


pozdrawiam
Odpowiedź 22-09-2015

Szanowny Panie,
dziękuję za przesłane propozycje rozwiązania kwestii toalety, zostaną wzięte pod uwagę na etapie wyboru dostawcy przedmiotowego obiektu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 31-08-2015, Jarosław Jankowski
w jaki sposób matki z małymi dziećmi korzystające z placu zabaw na Amfiteatrze będą państwa zdaniem korzystać z toalety typu toi-toi? W jaki sposób przewinąć dziecko w toi-toiu? w jaki sposób z toi-toia skorzysta niepełnosprawny? Czy realizując taką inwestycję powinno się w sposób systemowy i kompleksowy pomyśleć o rozwiązaniu problemu toalety?
Odpowiedź 14-09-2015

Szanowny Panie,
projekt pn. Zagospodarowanie terenu Amfiteatru nie przewidywał budowy zaplecza sanitarnego. Na tę chwilę w trakcie realizacji inwestycji podjęto decyzję o montażu urządzenia kontenerowego które będzie dostosowane do przewijania dzieci jak również dla potrzeb osób niepełnosprawnych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Joanna Sierpińska - Kierownik Referatu TOM 

do góry strony


Wersja do druku