Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-08-2012, Adam Popielarski
Szanowny Panie Burmistrzu,
Czy istnieją jakieś wizualizacje, z którymi można się zapoznać, jak będzie wyglądał budynek dworcowy po modernizacji w przyszłym roku? Pozdrawiam.
Odpowiedź 10-08-2012


Szanowny Panie
Uprzejmie informuję, że wizualizacja budynku dworca w postaci graficznej, jest do wglądu w referacie Technicznej Obsługi Miasta, ul. Spacerowa 4 pok. 18, w godzinach pracy Urzędu.


Z poważaniem
             z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 24-07-2012, Magdalena Falencka
Panie Burmistrzu ja do Pana z zapytaniem dotyczącym basenu odkrytego na terenie Milanówka. Nie można się zakręcić i pozyskać dotacji na jego rewitalizację? Tak naprawdę szkoda, że w Milanówku jest basen tylko szkoda, że tak w kiepskim stanie( basen dla dzieci to jakaś masakra)…. Trochę pracy i kasy i może On wyglądać jak basen w Mszczonowie. Na pewno ludzi było by masa obecnie by skorzystać z takiej formy wypoczynku ludzie jeżdżą do Mszczonowa lub Warszawy.

Pozdrawiam
Magda Falencka
Odpowiedź 25-07-2012

Szanowna Pani,
Aktualnie nie ma możliwości aplikowania o dotację na rewitalizację basenu odkrytego, gdyż brakuje konkursów, w których Gmina Milanówek mogłaby starać się o zewnętrzne środki. Niestety napięty budżet miasta również hamuje możliwość realizacji tego typu inwestycji we własnym zakresie. Jednakże będę mieć na uwadze to zgłoszenie i jeżeli nadarzy się okazja Gmina wystąpi o środki na rewitalizację naszego basenu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 17-07-2012, Robert
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam pytanie,czy można było by zrobicz od Ul;Krakowskiej,do ul;Czubińskiej [przy torach],taki żużel,jak wysypano na początku,i zasypano dziure od kąca do kąca.i CZU JEST MOZLIWOŚC ZROBIENIA CHOCIAŻ 3 KOSZY NA ŚMIECI W ZDŁUŻ ULICY Wymionej,orza pszy kładce z jednej strony i z drugiej strony kosze na śmieci.Dziękuje
Odpowiedź 20-07-2012

Szanowny Panie,
Ulica Krakowska na odcinku Wspólna – Czubińska posiada nawierzchnię gruntową, która jest nietrwała i jest „wywożona” na inne ulice, powodując tworzenie się dołów i dziur. Z tej przyczyny równanie ulic równiarką nie daje pożądanych rezultatów – brakuje materiału na zasypanie dziur i z tego powodu nawożony jest nowy materiał. Na ulicę Krakowska dowieziony został żużel w miejscach tego wymagających i więcej  żużla  na razie nie planuje się.
Odnośnie koszy uprzejmie informuję, że w najbliższym czasie nie jest planowane ustawienie koszy w lokalizacji proponowanej przez Pana. Jednakże w przyszłości rozpatrzymy taką możliwość.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM 

do góry strony
Pytanie 01-07-2012, tomek
Pani Burmistrzu
Na stronie dot. planów inwestycyjnych w zakresie kanalizacji jest ustęp: "W roku 2013 planowane jest rozpoczęcie budowy 5,49 km sieci kanalizacji sanitarnej w Zlewni „Mała” obejmującej ulice: Mała, Wojska Polskiego, Grodeckiego, Północna, Piaski, Podgórna, Żwirki, Chrzanowska i Górnoleśna. W tym samym roku do realizacji zostały przewidziane ulice: Brwinowska, Konopnickiej, Bociania, Jabłonowa, Jaśminowa, Skośna i Głowackiego.

Do zrealizowania w roku 2014 pozostanie 2,57 km sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Kochanowskiego i Chopina."

W powyższym nie ma mowy o ulicach pomiędzy Małą, a Chopina czy Kochanowskiego tj. Gombrowicza, Tuwima, Partyzantów, Rolnej itd. Czy to oznacza, że ulic tych nie ma w planie inwestycyjnym jeżeli chodzi o kanalizację, czy też z jakichś przyczyn o nich zapomniano. Pytanie: kiedy na wymienionych przeze mnie ulicach planowana jest inwestycja kanalizacyjna i w jakim dokumencie można znaleźć szczegóły na ten temat. Z poważaniem
Tomasz
Odpowiedź 05-07-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że informacja dot. budowy kanalizacji sanitarnej przywołana przez Pana dotyczy tylko zadania inwestycyjnego realizowanego z dofinansowaniem z Funduszu Spójności UE. Ponieważ miasto otrzymało już pierwszą ratę dotacji, możliwe jest rozszerzenie zakresu budowy kanalizacji w innych ulicach. Na lata następne dokument ustalający kolejność budowy kanalizacji w poszczególnych ulicach zostanie przygotowany wraz z budżetem miasta na rok 2013..


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 28-06-2012, Robert Milczarek
Szanowny Panie Burmistrzu
Mamy już połowę roku i bardzo interesuje nas mieszkańców ul. Sołeckiej co będzie z wodociągiem w naszej ulicy.


z poważaniem
R.Milczarek
Odpowiedź 05-07-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w dniu 26 czerwca br. Rada Miasta zaakceptowała propozycję burmistrza wprowadzenia do budżetu miasta nowych inwestycji, w tym wykonanie dokumentacji projektowej i budowy ok. 150 m wodociągu w ulicy Sołeckiej. Realny termin wykonania wodociągu to listopad br.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 22-06-2012, Robert
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam pytanie,czy kiedys będzie remontowana kładka dla pierwszych z ul;Czubińskiej,a uL;wARSZAWSKIEJ,Co słyszałem,ze ta kładka do nikogo nienależy.A kurat pszechodził Pan Inzynier,który oglądał ja,i miał do Pana pujść.2Pyt.Czy bedzie remontowany dworzec.Bo w Wrześniu ma byc remontowany w Grodzisku Mazowjeckim.Bedą pszeprowadzane prace w kuierunku Warszawy,wymiana torów itp.Pozdrawiam Robert
Odpowiedź 28-06-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że pomimo prób, do tej pory nie ustalony jest właściciel kładki dla pieszych nad torami kolejowymi na wysokości ulicy Czubińskiej w Milanówku. Ponieważ w przyszłym roku  PKP ma rozpocząć modernizację torów w naszym mieście, sprawa kładki nad torami musiała być rozpatrywana przez projektantów. Dlatego też zwróciliśmy się do PKP PLK SA z zapytaniem o dalsze losy kładki. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
W sprawie remontu dworca PKP informuję, że modernizacja budynku dworcowego od strony ulicy Warszawskiej została umieszczona w planie inwestycji na rok przyszły i powinna się rozpocząć na wiosnę.


Z poważaniem
z up.  Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 16-04-2012, Stanisław Krzykowski
Szanowny Panie Burmistrzu,
chciałem zapytać co w związku z zeszłorocznymi obietnicami dotyczącymi przebudowy ulicy Zachodniej? Pisał Pan, że zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa i chodnik, podobnie jak na ulicy Wielki Kąt.
jak również chciałbym zapyutać, czy w/w remony bedzie realizowany od ulicy Słowackiego tylko do ulicy Wielki Kąt, Okopy Górne, czy może do ulicy Stawy, albo Wojska Polskiego, która już ma nawierzchnię utwardzoną?

z wyrazami szacunku,

Stanisław Krzykowski
Odpowiedź 19-04-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że z uwagi na kryzys gospodarczy znacznie zmniejszyły się dochody budżetu miasta i wieloletni plan inwestycji musiał w związku z tym ulec radykalnej zmianie. Większość finansów skierowanych na inwestycje przeznaczony jest na budowę kanalizacji sanitarnej. Zadanie to jest dofinansowywane z funduszy UE. Niestety, najpierw musimy zapłacić za wykonane roboty, a dopiero później wnioskować o zwrot części poniesionych kosztów. Po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej (rok 2014) będzie można przeznaczyć pieniądze na inwestycje drogowe.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-03-2012, Marcin Jabłoński
Witam,
Planuję w tym roku budowę domu jednorodzinnego na działce przy ulicy Dowcip. W ulicy Dowcip nie ma aktualnie ani wody ani kanalizacji. Większość rodzin mieszkających przy tej drodze(myślę, że 4-5) jest zdeterminowana zainwestować nawet własne środku w celu wybudowania wodociągu i kanalizacji.(przynajmniej wodociągu) Podobno jest możliwość podpisania z miastem umowy aby koszty były pokryte przez mieszkańców a następnie zwrócone im w późniejszym terminie. Czy to prawda, jak by to wyglądało z prawnego punktu widzenia, ile mniej więcej mogą kosztować takie inwestycję i jak to zrobić aby udało się to sfinalizować jak najszybciej.

Z poważaniem.
Odpowiedź 06-03-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na  pismo  przesłane drogą elektroniczną dotyczące budowy przewodu wodociągowego w ul. Dowcip  potwierdzam, że istnieje możliwość wykonania tej inwestycji przez Mieszkańców którzy jako inwestorzy, w zakresie własnym,  zlecą opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej oraz wybudowanie wodociągu co umożliwi wykonanie przyłączy do posesji.
Przekazanie Gminie i zwrot kosztów inwestycji nastąpiłyby na podstawie zawartego dwustronnie porozumienia oraz umowy w której określone zostaną zasady rozliczenia finansowego i warunki przekazania wodociągu  Gminie.
W przypadku zainteresowania tą formą budowy  proszę o kontakt z  Referatem Technicznej Obsługi Miasta Urzędu Miasta Milanówka. ( insp. Andrzej Kowalski tel. 758-30 61 wew. 247).Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 28-01-2012, Beata Jank
Szanowny Panie. Mam pytanie czy w tym roku jest przewidzana budowa bloków TBS i kto moze ubiegać się o takie mieszkanie ?
Odpowiedź 31-01-2012

Szanowna Pani,
Odnosząc się do e-maila niestety nie mogę udzielić Pani wiążącej odpowiedzi na zadane pytanie, ponieważ Rząd RP nie ustalił jeszcze zasad pomocy dla TBS.
W związku z powyższym nie jestem w stanie określić terminu rozpoczęcia inwestycji.
Jednocześnie pragnę poinformować, iż Gmina Milanówek dysponuje nieruchomością gruntową przy ul. Warszawskiej pod przyszłe budownictwo.


 Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-01-2012, Robert Milczarek
Witam.
Mamy nowy rok , a pytanie to samo od kilku lat .Mianowicie co będzie z wodociągiem w ul.Sołeckiej?
Odpowiedź 27-01-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że z powodu konieczności przeznaczenia znacznej części środków finansowych na inwestycję budowy kanalizacji sanitarnej oraz realizacji zobowiązań wykupu innych wodociągów wykonanych przez mieszkańców inwestycja budowy wodociągu w ulicy Sołeckiej nie znalazła się w planie inwestycji na rok 2012. Jeśli w ciągu roku wystąpią oszczędności w realizacji innych zadań lub jeśli wpłyną dodatkowe środki do budżetu miasta wystarczające do sfinansowania robót, wodociąg zostanie wybudowany.
 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM 

do góry strony


Wersja do druku