Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 23-09-2009, Agnieszka
Szanowny Panie Burmistrzu,po przeanalizowaniu rozkładu jazdy komunikacji miejskiej moje pytanie brzmi dla kogo jest ta komunikacja? dla uczniów nie - bo musieliby być ok godz. 7 w szkole, dla ludzi pracujących nie - bo o 16 są w pracy, dla emerytów też nie bo zakupów czy wizyty u lekarza nie da się zrobić w 10 minut. Czy ten rozkład zostanie poddany weryfikacji?Niestety mam wrażenie, że ta komunikacja jest, żeby była. Jeżeli tak pozostanie, to Pana Zastępca p. Korycki będzie miał rację, że nikt nie korzysta z komunikacji.W oczekiwaniu na odpowiedź,Agnieszka Bolc
Odpowiedź 25-09-2009

Szanowna Pani,
Komunikacja jest dla mieszkańców lecz, jak to zawsze bywa, nie można dopasować rozkładów jazdy oraz tras do potrzeb, tak by zadowolić wszystkich. W północnej części miasta rozkład jest tak skonstruowany, by młodzież mogła dojechać na godzinę ósmą do szkoły. Również osoby pracujące w Warszawie mogą dojechać do stacji PKP o takiej godzinie, by spokojnie dojechać na godzinę ósmą do pracy. Ponieważ komunikacja jest w fazie początkowej, być może w przyszłości zwiększy się częstotliwość kursowania i wtedy będzie można spełnić oczekiwania większej liczby mieszkańców. Liczba korzystających z komunikacji rośnie i dopiero po ustabilizowaniu się sytuacji będzie można wyciągnąć wnioski i wprowadzić korekty i ulepszenia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-09-2009, Julka
Szanowny Panie BurmistrzuChciałabym uzyskać informację nt. komunikacji autobusowej w naszym mieście. Już kilka dni temu ustawiono przystanki autobusowe, co sugerowało, iż w najbliższym czasie autobusy wrócą na trasę. Niestety, tak się nie stało. Stąd moje pytanie, czy i kiedy w Milanówku będzie komunikacja autobusowa, w szczególności w kierunku Grodziska Mazowieckiego. Pozdrawiam Julka
Odpowiedź 18-09-2009

Szanowna Pani,
Komunikacja ruszy w poniedziałek, 21 września 2009r. Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-09-2009, Robert
Szanowny Panie Burmistszu.Mam pomusł,czy by niemożna było uruchomić AUTOBUSÓW Z GRODZISKA MOZOWIECKIEGO.Może by było to taniej,i bez żadnych problemów.Pozdrawiam
Odpowiedź 04-09-2009

Szanowny Panie,
Przetarg nieograniczony na przewóz osób w miejskiej komunikacji w Milanówku wykazał, że PKS w Grodzisku Mazowieckim zaoferował wyższą cenę niż drugi oferent biorący udział w przetargu, co oznacza, że Pana pomysł nie jest trafny. Niższą cenę przedstawił Pan Krzysztof Czupryński i, jeśli oferta nie będzie podlegać odrzuceniu, z nim podpiszę umowę.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-09-2009, Elżbieta
Czy i kiedy jest jakaś szansa na wspólny bilet WKD + ZTM tak jak płaci się w SKM.Większość mieszkańców naszego pięknego miasta ponosi koszt ok.200,00 zł.miesięcznie na dorosłą osobę aby dojechać do pracy.Może jest sznsa na tańszy przejazd?
Odpowiedź 04-09-2009

Szanowna Pani,
Mieszkańcy wszystkich miejscowości III strefy podwarszawskiej zainteresowani są wspólnym biletem PKP, KM i ZTM. Na razie, i to z różnym skutkiem, funkcjonują one w II strefie. W następnym etapie będą wprowadzone w III strefie – wymaga to jednak uzgodnień wszystkich gmin tej strefy i ustalenia wielkości dopłat samorządów. Termin wprowadzenia wspólnego biletu nie jest znany i w chwili obecnej trudno go nawet określić w wielkim przybliżeniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-08-2009, Małgorzata
Szanowny Panie Burmistrzu,Zbliża sie rozpoczęcie roku szklnego i w związku z tym interesuje mnie, czy od września uruchomiona będzie ponownie komunikacja miejska na terenie Milanówka i czy obejmie ona również trasę: Milanówek PKP- Kazimierówka WKD?Serdecznie pozdrawiam.Małgorzata
Odpowiedź 21-08-2009

Szanowna Pani,
Z uwagi na niewielkie zainteresowanie komunikacją miejską na trasie Kazimierówka WKD – PKP mikrobusy nie będą jeździły po tej trasie. Najbliższy przystanek będzie się znajdował na ulicy Jasnej przy Nowowiejskiej, skąd będzie można dojechać do SP-1, WKD Grudów i do ulicy Nadarzyńskiej, a w drugą stronę do ulicy Królewskiej, Stacji PKP, na cmentarz i do ulicy Kwiatowej.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-07-2009, Robert
Szanowny Panie Burmistrzy.Czy w Tym Roku Bedzie dojeżdzał Autobus ,CHOCAŻ DO KOŃCA cZUBIŃSKIEJ[DO SKLEPU UL;CZUBINSKIEJ 21A.Super by było jak by pszejeżdzał pszez UL NADDAWKI,ALE TO CHYBA SZCZYT MARZEN.Czekam na odpowiedz.Pozdrawiam.
Odpowiedź 30-07-2009

Szanowny Panie,
Niestety, mikrobusy komunikacji miejskiej, którą planujemy uruchomić we wrześniu, nie będą wjeżdżać w ulicę Czubińską.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-06-2009, Tamara
Szanowny Panie Burmistrzu!Jakiś czas temu, pisałam do Pana w sparawie komunikacji autobusowej w Milanówku. Mianowicie, chodzilo mi o to, aby autobusy kursowały rówież w weekendy, gdyż właśnie w tym okresie do Miasta przybywa największa ilosc osob, bedacych rodzinami obecnych milanowian, badz bylych mieszkancow Miasta, takich jak ja. Ostatnio doszly mnie sluchy, iż na okres wakacyjny zostaje zawieszony projekt komunikacyjny i jestem z tego brdzo nie zadowolona. Kiedy pierwszy raz pisałam w tej sprawie, napisal pan : "Pani wniosek również będzie wzięty pod uwagę w formułowaniu ostatecznej wersji.". Czy mam rozumiec, że nie obchodzi już pana opinia bylych mieszkancow? I jeszcze jedna sprawa, czy gdy przyjade do Milanowka z moim wnukiem w wozku, bede mogla skozystac z uslug komuniakcji? I jesli tak, czy bede musiała kupic mu bilet?Dziekuje, pozdrawiam i czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.
Odpowiedź 24-06-2009

Szanowna Pani,
Rozpatrzenie wniosku nie jest równoważne z jego przyjęciem do realizacji. Pani wniosek nie mógł być wprowadzony w życie z uwagi na zawartą umowę z przewoźnikiem, który zobowiązał się do przewozu osób w dni robocze od poniedziałku do piątku. Ponieważ do komunikacji miejskiej, którą planuję uruchomić po wakacjach, trzeba dopłacać, w pierwszej kolejności należy zaspokoić potrzeby mieszkańców. Dlatego też dni jej funkcjonowania będą ograniczone (poniedziałek – piątek), a być może i w soboty do południa. Przewiduję, że linie obsługiwać będą mikrobusy (niższe koszty),  a te nie mają zbyt wiele miejsca i wózki nie będą mogły być przewożone.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-05-2009, Bogdan
Szanowny Panie Burmistrzu Jestem mieszkańcem Milanówka od kilkudziesięciu lat. Pomysł połączenia autobusowego z Grodziskiem wywołał moje zadowolenie. Niedaleko mojego domu przejeżdżają busiki, często z duża grupą pasażerów. Pomyślałem, że to bardzo dobrze i, że komunikacja pewnie się utrzyma. Wczoraj (tj. 15.05.09r.) chciałem dostać się do Szpitala Zachodniego w Grodzisku. Bez wahania poszedłem na przystanek autobusowy na ul. Słowackiego. Autobus przyjechał, jednak nie zatrzymał się, a kierowca bezradnie rozłożył ręce. Bus był tak zatłoczony, że nie mogłem wsiąść do niego. Może warto pomyśleć o zwiększeniu częstotliwości kursowania albo o uruchomienia większego autobusu, szczególnie w godzinach szczytu. W końcu przystanek na ul. Słowackiego jest jednym z początkowych. Wiem, że odpowiadał Pan wielokrotnie na podobne pytania, jednak chciałabym dowiedzieć się, kiedy będzie wjazd na peron. Przed wielu laty walczyłem o wjazd do tunelu, ponieważ nie mogłem dostać się na drugą stronę z wózkiem dziecięcym. Natychmiast zainterweniowałem w tej sprawie. Wciąż odpowiada Pan, iż tunel jest własnością PKP, a samorząd nie może inwestować w tę spółkę. Może czas zwiększyć nacisk, we władzach spółki, na zbudowanie podjazdu. Przecież na Euro 2012 miano oddać zmodernizowaną linię kolejową Warszawa – Łódź. Moim zdaniem teraz jest najlepszy czas na skłonienie PKP do wykonania, jakże banalnej rzeczy – zbudowania podjazdu na peron. Z wyrazami szacunku Bogdan
Odpowiedź 19-05-2009

Szanowny Panie,
Sprawa była wyjaśniana przez przewoźnika świadczącego usługi transportu zbiorowego w Milanówku. Wg jego oświadczenia nie było jeszcze przypadku przepełnienia mikrobusu uniemożliwiającego zabranie choćby jednego pasażera. Być może usiłował Pan zatrzymać mikrobus innego właściciela. Niemniej, linia rzeczywiście cieszy się dużą popularnością i ten fakt zostanie uwzględniony przy ustalaniu nowych rozkładów jazdy.
Jak już wcześniej wyjaśniałem, PKP, mimo wielokrotnych rozmów i pism, nie zobowiązało się do przebudowy zejścia do podziemnego przejścia pod torami kolejowymi. Przebudowa linii Warszawa – Łódź dotyczy wyłącznie linii dalekobieżnej i przebudowa przejścia nie może być sfinansowana przy okazji tej inwestycji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-05-2009, Robert
Panie Burmistrzy.Czy jest możliwosc,chociaż zrobienia podjazdu na wuzki na peron?My Rodzice mamy problem z wejsciem na wuzek.Niech Pan sam sprubuje wniesc Dziecko z wuzku po schodach.Kiedy bedzie dwozec z prawdziwego zdarzenia.Czy sie doczekamy.Żeby NIE MARZNĄĆ IAK PSZYJDZIE ZIMA.Z gury dzieki.
Odpowiedź 13-05-2009

Szanowny Panie,
Jak już informowałem w odpowiedziach na wcześniej zadawane pytania w tej sprawie, przejście podziemne pod torami PKP oraz poczekalnia na peronie są własnością PLK PKP. Ponieważ jest to spółka prawa handlowego, nie możemy jej dofinansować poprzez  inwestowanie w jej majątek. Dlatego nadal będziemy interweniować w sprawie poprawy dostępności obiektów kolejowych dla osób niepełnosprawnych, przy czym z oficjalnych odpowiedzi jakie uzyskaliśmy wynika, że PLK PKP w najbliższych latach nie planuje przedmiotowej inwestycji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-05-2009, Ewa Samojlik
Szanowny Panie BurmistrzuZwracam się do Pana z ogromną prośbą o zwrócenie Pańskiej uwagi na transport taksówkowy w naszym mieście, z moich obserwacji wynika, iż jest zbyt mało taksówek a ceny za przejazdy są bardzo wysokie, znacznie wyższe niż w innych miastach.Brak konkurencji z jaką mamy do czynienia powoduje dyktowanie wysokich cen konsumentom czyli nam (mnie i Panu Burmistrzowi rownież)Najwygodniej byłoby mieć na naszym terenie kilka korporacji taksówkowych:))Z poważaniem,Ewa Samojlik
Odpowiedź 08-05-2009

Szanowna Pani
Pani spostrzeżenie, iż najkorzystniej byłoby mieć w Mieście kilka korporacji taksówkowych, jest jak najbardziej słuszne. Wolny wybór, wolna konkurencja jest najlepszym regulatorem relacji pomiędzy tymi co sprzedają, a tymi co kupują. Monopol dyktujący zasady, to niezdrowe rozwiązanie. Z drugiej strony, działalność gospodarczą mogą zakładać i prowadzić tylko osoby fizyczne lub prawne. Samorząd nie może. Nie założymy więc publicznej korporacji taksówkowej, bo byłby to i absurd, i niezgodność z prawem. Dla samorządu jest to po prostu jedna z dziedzin działalności, podlegająca regulacjom rynkowym. Natomiast możemy prowadzić swoją politykę. I taką prowadzimy. Dlatego zaproponowaliśmy niewielką formę transportu zbiorowego dla Mieszkańców.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku