Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 03-05-2009, jan
Panie Burmistrzu proszę mi odpowiedziec na nastepujące pytanie:jestem osoba niepełnosprawna poruszajacym sie na wózku inwalidzkim chciałbym samodzielnie pojechac pociagiem np. do Warszawy w jaki sposób mam pokonać na wózku schody prowadzące do peronów? Słyszałem,że będzie remont przystanku jest możliwość wykonania wind na przystanku PKP aby i ludzie pokrzywdzeni przez los też mogli w miarę możlwości normalnie funkcjonować.
Odpowiedź 04-05-2009

Szanowny Panie,
Z przykrością muszę poinformować, że dotychczasowe rozmowy z PLK  PKP w sprawie udostępnienia podziemnego przejścia pod torami i wejścia na peron osobom niepełnosprawnym nie doprowadziły do konkretnych ustaleń. Właściciel przejścia – PLK PKP nie ma środków finansowych na taki cel, a modernizacja linii Warszawa – Łódź swoim zakresem nie obejmie tego zadania. Stanowiska PLK nie zmienia również deklaracja miasta o partycypacji w kosztach przebudowy tunelu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-04-2009, pawel
Szanowny Panie Burmistrzu,Przetestowłem dziś m-busa i z przykroscią musze stwierdzić, iz przy tak niskiej frekwencji ( byłem jedynym pasażerem) linia na Polesiu nie ma szans się utrzymać. .Dlatego proponuję inne rozwiązanie. Zamaist dotować nierentowna linię chyba lepiej i taniej kupić busy i zatrudnić ze 2 kierowców oraz uruchomić komunikację na żądanie. Takie rozwiazania są popularne w Niemczech:http://www.stadtverkehr-detmold.de/index.php?ID=46&MenueID=16&Param%5B3%5D=1&Param%5B5%5D=1&Param%5B1%5D=1&Param%5B2%5D=1http://www.ewf.de/oepnv/ast/ast.htmhttp://www.linzag.at/navigation/section,id,150,nodeid,150,_country,ag,_language,de,_qls,508.htmlTaka linia ma przystanki, ale każdy pasażer musi swój wyjazd anonsować z półgodzinnym wyprzedzeniem. W przypadku braku zgłoszeniu bus w trasę nie wyjeżdża. Dla Milanówka to najbradziej optymalne rozwiązanie.
Odpowiedź 23-04-2009

Szanowny Panie,
Dziękuję za zainteresowanie. Pana  propozycja zostanie rozpatrzona po opracowaniu wyników pomiarów frekwencji na zmienionej trasie linii „A” (południowa część miasta), jeśli nie dadzą one pozytywnych wyników.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-04-2009, Maciej
Dzień dobryPanie Burmistrzu mam do Pana małę pytanko. Czy przy wyjeździe od staszica od Dębowej na Królewską nie ma mozliwosci zamontowania warunkowej zielonej strzałki w prawo(kierunek grodzisk)? Sygnalizator na czerwonym swieci sie bardzo długi czas, w którym czesto królewska nic nie jedzie i stoi sie bez potrzeby. Da się coś z tym zrobićPozdrawiam Maciej J.
Odpowiedź 22-04-2009

Szanowny Panie,
Organizację ruchu, w tym i sygnalizacja świetlna, ustalała odpowiednia komórka Urzędu Marszałkowskiego na wniosek zarządcy drogi, którym jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W związku z Pana pytaniem zwrócę się z zapytaniem w sprawie dodatkowej strzałki, choć odpowiedź jest do przewidzenia – chodzi o bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, którego główne obciążenie ruchem jest w ulicy Królewskiej. Być może zarządca drogi wyrazi zgodę na taki wyjątek. 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-04-2009, Bogusław
Czy można coś zrobić, żeby mikrobusykomunikacji miejskiej ,,zahaczały"też o Biedronkę? Wiele osób mieszkają-cych przy odległych ulicach od Biedron-ki jak. np. Podleśna, Żytnia, Podgórnamają długi dystans do pokonania.Przede wszystkim chodzi o osoby star-sze, które chętnie by skorzystały zkomunikacji. Byłoby dobrze, gdybyrównież w sobotę przed południem kur-sowała komunikacja, ponieważ wieleosób robi zakupy na dwa dni, idziepieszo na rynek itd.
Odpowiedź 16-04-2009

Szanowny Panie,
Sprawa komunikacji miejskiej przy Biedronce i Tesco jest aktualnie rozpatrywana. Pewnym krokiem w tym kierunku jest nowa trasa mikrobusów przebiegająca ulicami Krótką i Leśną z przystankiem przy ulicy Fiderkiewicza. Nie jest natomiast rozpatrywane uruchomienie komunikacji w soboty i niedziele z uwagi na duże koszty jej funkcjonowania i przewidywanych małych wpływów z biletów w te dni.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-03-2009, Marian M.
Witam Pana.Mam bardzo istone pytanie, a mianowicie kto powierzył prace nad kanalizacją i położeniem nawierzchnu za ulicach Kościuszki i Podleśnej? Przejeżdzał Pan kiedyś tymi drogami? Przeciez to co zostało tam zrobione to dramat. Były to jedne z najlepszych dróg w naszej gminie a teraz nie da sie przejechac tam szybciej niz 30km/h. Droga wyglada jak po wojnie, studzienki wystają. Płacimy ciężkie pieniądze w przeróżnych podatkach na takie coś? Jest to dziura na dziurze łata na łacie i to bardzo nierówno. Chyba najgorsza leszówka w Milanowku jest w lepszym stanie. Nie powinno sie pociągnąć kogos za to do odpowiedzialności?
Odpowiedź 01-04-2009

Szanowny Panie,
Stan nawierzchni asfaltowych po robotach kanalizacyjnych nie jest zadowalający. Jeszcze w tym roku, na ulicy Kościuszki, na odcinku od Krasińskiego do Kwiatowej, ułożona zostanie nowa nakładka asfaltowa. Nawierzchnia ulicy Podleśnej zostanie miejscowo naprawiona i ten stan potrwa do czasu generalnego remontu ulicy, którego terminu nie jestem w stanie obecnie przewidzieć.Wiosenne równanie ulic gruntowych rozpoczęto 31 marca i potrwa ok. 2 tygodnie, jeśli warunki atmosferyczne się nie pogorszą. Budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Wierzbowej zaplanowana jest na ten rok.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-03-2009, Beata
Panie Burmistrzu, może warto by było pomyśleć o dodatkowym kursie na Polesie, chociarz ulicą Nadarzyńską do końca.Kolejka WKD jest bardzo droga jak na jeden przystanek a i tak trzeba do centrum iść od Grudowa pieszo.Dzieciom z jedynki odjazdy WKD też nie pokrywają się z dzwonkami.Pozdrawiam Beata
Odpowiedź 26-03-2009

Szanowna Pani,
Postulat poprowadzenia trasy komunikacji miejskiej ulicą Nadarzyńską jest brany pod uwagę i być może zostanie wprowadzony w życie już pod koniec kwietnia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-03-2009, Tamara
Witam Jestem byłą mieszkanką Milanówka i często odwiedzam moje ukochane miasto. Niestety, ponieważ w tygodniu pracuję, toteż w odwiedziny do rodziny i na cmentarz wybieram się w weekendy. Kiedy usłyszałam o komunikacji miejskiej w Milanówku byłam zachwycona. Proszę sobie wyobrazić moje zaskoczenie, kiedy na rozkładzie jazdy autobusów przeczytałam, że komunikacja kursuje od poniedziałku do piątku. Podobnie jak ja, kilka osób odeszło z kwitkiem z przystanku. Stąd moje pytanie i zarazem ogromna prośba: czy mikrobusy mogłyby kursować także w weekendy? Zaczyna się wiosna i dużo osób będzie odwiedzało rodziny mieszkające w Milanówku, inni chcieliby dostać się do cmentarza na groby bliskich. Pozdrawiam Tamara
Odpowiedź 20-03-2009

Szanowna Pani,
Komunikacja autobusowa w Milanówku ma charakter pilotażowy - ma dostarczyć wielu informacji na podstawie których wypracowany zostanie jej model docelowy. Pani wniosek również będzie wzięty pod uwagę w formułowaniu ostatecznej wersji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-03-2009, Mariola Tomczyk
Szanowny Panie Burmistrzu, chcę dołaczyć do wniosku Pani Oli (mail do Pana z dnia 2009-03-07) w sprawie ostatniego autobusu o 17.16 spod PKP.Ja również jak Pani Ola kończę pracę o 17.16 i fizycznie nie jest to mozliwe, aby zdążyła na autobus o 17.16.Proszę zastanowić się nad wprowadzeniem autobusu o 18.16.Może któryś kurs nie jest tak bardzo oblegany i można dołożyć kosztem tego nieobleganego ostatni kurs o 18.16.Będę ogromnie zobowiązana i odrazu dziękuję w imieniu wszystkich pracujących w stolicy i kończących pracę o 17.00.Pozdrawiam, Mariola Tomczyk
Odpowiedź 17-03-2009

Szanowna Pani,
Dziękuję za zainteresowanie komunikacją mikrobusową w naszym mieście. Pani wniosek zostanie rozpatrzony przy wprowadzaniu korekty w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Korektę tę przewidujemy wprowadzić na początku kwietnia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-03-2009, Ola
Panie Burmistrzu! Komunikacja miejska to świetna sprawa, jednak w przypadku utrzymania ostatniego kursu spod PKP o 17.16 nie spełnia nadal oczekiwań mieszkańców.Chętnie zostawimy swoje samochody rano na posesjach, by wsiąść w mikrobus i dojechać do PKP, żeby dotrzeć do pracy w Warszawie (mniej spalin, więcej wolnych miejsc parkingowych przy dworcu). Tylko jak mamy potem wrócić z dworca do domu kończąc pracę w stolicy np. o 17.00? Wiem, że ten aspekt kursowania mikrobusów był już poruszany, jednak ostatnia modyfikacja nie uwzglęnia przedłużenia czsu kursowania busów. Myślałam, że analizy dotyczace potrzeb w tym zakresie były przeprowadzane wcześniej, ale widocznie łatwiej likwidować (co sugeruje Pan o zgrozo po 1 miesiącu w odniesieniu do jednej z linii) niż pomyśleć i dostosować. W sprawie ceny za bilet powiem tylko tyle, w Warszawie wsiadam w autobus i za 2,80 mogę przejechać kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów lub inaczej, jechać autobusem np. godzinę.Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Odpowiedź 10-03-2009

Szanowna Pani,
Wprowadzenie komunikacji w Milanówku poprzedzone było rozpoznaniem potrzeb, jednak przyjęte założenia weryfikuje życie. Dlatego wszelkie uwagi i wnioski, w tym i Pani, będą wzięte pod uwagę przy formułowaniu zmian.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-03-2009, Maciej
Szanowny Panie,moje dwie sugestie ku usprawnieniu komunikacji miejskiej:1. oznaczyć mikrobusy w ten sposób, aby były widoczne z daleka (głównie dla starszych osób, np. M-bus, co może oznaczać - mikrobus, albo milanowski bus);2. zabierać pasażerów na całej trasie "na żądanie" (ozywiście informując skutecznie o takiej możliwości zainteresowanych). Pozdrawiam
Odpowiedź 05-03-2009
Szanowny Panie!
Dziękuję za przedstawione sugestie. Weźmiemy je pod uwagę przy wprowadzaniu kolejnych korekt w działaniu miejskiej komunikacji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku