Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 04-03-2009, Robert
Szanowny Panie Burmistrzu. Mam prośbę z ulicy Naddawki, od starszych ludzi i ode mnie.Czy będzie można coś zrobić, żeby jeździł autobus koło ul. NADDAWKI? Mam pewien pomysł, jak by można zrobić, żeby dojeżdżał do końca ul. Czubińskiej i skręcał z powroten Czubińską, następnie w ul. Podgórną, i dalej swoją trasą. Czy będzie można dostawić przystanek koło przychodni na ul. Piasta, bo dużo osób nie ma samochodów, i są to często osoby STARSZE, bo do początku ul. Czubińskiej z ul. Naddawki da radę jakoś przejść pomalutku osoby starsze. A kiedyś w przyszłości będzie można zrobić tak, żeby autobus jeździł przez ul. Naddawki i skręcał w ul. Wiosenną lub ul. Czubińską. A później koło torów aż do stacji PKP. Jak by jeździł na CMENTARZ i do Grodziska Mazowieckiego do Szpitala. Jeszcze by można spróbować uruchomić w nocy do Grodziska Mazowieckiego do SZPITALA, chociaż co godzinę. Starsze osoby z ul. Naddawki nie mają jak się dostać do Miasta, Szpitala, Przychodni, Urzędu Miasta, Cmentarza. Zostaje im albo rower, jak jeszcze mają siłę, albo prosić kogoś z samochodem, albo jak się ma siłę, to pieszo. Ja nie mam samochodu, to wiem coś na ten temat. Mam nadzieję,że PAN BURMISTRZ JAK NAJSZYBCIEJ ROZWIĄŻE TĄ SPRAWĘ AUTOBUSU.
Odpowiedź 10-03-2009

Szanowny Panie,
Przedstawione przez Pana wnioski będą wzięte pod uwagę przy rozpatrywaniu wszystkich zgłoszonych przez mieszkańców wniosków w sprawie zmian w komunikacji miejskiej. Pierwsze korekty przewidywane są do wprowadzenia w kwietniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-02-2009, Elżbieta i Jan Kubek
Szanowny Panie BurmistrzuDziękujemy bardzo jako mieszkańcy północnej części miasta za uruchomienie komunikacji mikrobusowej.Mamy nadzieję, że w tej części miasta komunikacja busowa jest niezbędna i co już widać, coraz więcej osób korzysta z usług komunikacji busowej.Myślę że dobrym pomysłem było uruchomienie tej trasy z przejazdem ul.Podleśną obsługuje ona ( os. Gospodarska).Ewentualne sugestie:1. Zwiększenie częstotliwości kursowania busów w godz. popołudniowych z dostosowanie do godz. przyjazdów pociągów z Warszawy .2.Przedłużenie linii północnej do Tesko ( mieszka tu skoro osób starszych , nie poruszających się samochodani).3.Kilka kursów w sobotę (rano - zakupy) i kilka popołudniowych ( odwiedziny na cmentarzu).4.Ewentualne kursy niedzielne z dostosowaniem do pociąów z Warszawy ( trasa na cmentarz). Z poważaniemJan i Elżbieta Kubek
Odpowiedź 24-02-2009

Szanowni Państwo,
Na wstępie dziękuję Państwu za przekazane uwagi i spostrzeżenia, dotyczące pilotażowego zadania, jakim jest obecnie wprowadzana komunikacja miejska. Państwa postulaty będą rozpatrywane podczas korekty tras objętych komunikacją zbiorową, co jest przewidywane pod koniec marca br.Z uwagi na ilość km ulic utwardzonych zasięg komunikacji miejskiej jest ograniczony. Pani postulaty będą wzięte pod uwagę podczas ewentualnej korekty tras objętych komunikacją zbiorową, co jest przewidywane pod koniec marca br.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-02-2009, Marta
Witam! Jestem mieszkanką Polesia i interesuje mnie, czy istnieje możliwość poprowadzenia komunikacji miejskiej w moją stronę miasta? I dlaczego kursy minibusów kończa się przed godziną 18?
Odpowiedź 24-02-2009

Szanowna Pani,
Z uwagi na ilość km ulic utwardzonych zasięg komunikacji miejskiej jest ograniczony. Pani postulaty będą wzięte pod uwagę podczas ewentualnej korekty tras objętych komunikacją zbiorową, co jest przewidywane pod koniec marca br.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-02-2009, Mariola Tomczyk
Szanowny Panie Burmistrzu, jakiś czas temu planowane było spotkanie dotyczące wprowadzenia komunikacji autobusowej w Milanówku. Niestety nie udało mi się być na tym spotkaniu. Proszę zatem o informacje, jakie są ustalenia z tego spotkania. Jednocześnie proszę o informację czy linia autobusowa z PKP na cmentarz w Milanówku cieszy się wystarczającym zainteresowaniem, aby ta linia została utrzymana?Dziękuję !Mariola Tomczyk
Odpowiedź 18-02-2009

Szanowna Pani,
Spotkanie z mieszkańcami w sprawie komunikacji miejskiej nie było planowane, więc nie odbyło się. Zamiast spotkania, z którego można by wyciągnąć niezbyt trafne wnioski, postanowiłem o uruchomieniu trzech linii mikrobusowych, które dostarczą informacji o realnych potrzebach mieszkańców w tej kwestii. Dlatego czekam na opinie i wnioski dotyczące uruchomionej komunikacji, które stanowić będą o dalszej jej przyszłości.
Linia okrężna w północnej części Milanówka cieszy się umiarkowanym powodzeniem. Dziennie korzysta z niej około 40 pasażerów. Natomiast linia z Kazimierówki jest jak na razie niewykorzystywana. Przez cały dzień korzysta z niej tylko kilka osób i jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-02-2009, Robert Wrzesiński
Witam serdecznie i ciepło Pana Burmistrza. Mam pomysł, czy by nie można było przedłużyć linie autobusową od UL;PODGORNEJ, SKRĘCIĆ W UL; WYLOT, PÓŻNIEJ W UL; FALECKĄ, A NASTĘPNIE W UL; CZUBIŃSKĄ, I POCIĄGNĄĆ DO STACJI PKP, A przystanki ustawić przy ul; WYLOT, FALECKA, A UL; CZUBIŃSKA, PÓŻNIEJ CZUBIŃSKA KOŁO SZKOŁY, A PÓŻNIEJ DO PKP. Pomysł Pan miał dobry z tymi autobusami, trafił Pan Burmistrz w DZIESIĄTKĘ. Tylko, żeby korzystali wszyscy mieszkańcy Milanówka, oraz wprowadzić BILETY MIESIĘCZNE I ULGOWE {DLA UCZNIÓW, EMERYTÓW I RENCISTÓW). Ucieszyłem się, kiedy przeczytałem w BIULETYNIE, że są rozmowy o przedłużeniu KARTY MIEJSKIEJ, PRZEZ MILANÓWEK, DO GRODZISKA MAZOWIECKIEGO. Niech te pomysły wejdą jak najszybciej, to tylko PAN BURMISTRZ MOŻE PRZYSPIESZYĆ. Myślę, że długo nie będzie trzeba czekać na wprowadzenie. Pozdrawiam ciepło i trzymam kciuki za Pana szybkie podjęcie decyzji. Robert Wrzesiński, mieszkaniec Miłego MILANÓWKA
Odpowiedź 18-02-2009

Szanowny Panie,
Zmiana trasy linii polegająca na skierowaniu mikrobusów ulicami: Wylot, Falęcka, Czubińska będzie trudny do zrealizowania, ponieważ ulica Falęcka jest ulicą gruntową, której utrzymanie w stanie umożliwiającym kursowanie komunikacji zbiorowej będzie niezmiernie trudne. Pana głos w tej sprawie został jednak zarejestrowany i będzie rozpatrywany przy ewentualnej korekcie tras mikrobusów.
Sprawa przedłużenia karty miejskiej aglomeracji warszawskiej do Grodziska Mazowieckiego jest na początku długiej drogi negocjacyjnej i wyliczenia kosztów obciążających poszczególne gminy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-02-2009, sławomir kiejrys
Dzień dobry.Chciałbym się dowiedzieć czy nie jest hańbą dla władz miasta, stan dróg. nie jestem w stanie pojąć, jak w 21 wieku można tolerować nieutwardzone drogi w mieście. I nie zadowoli mnie tłumaczenieo braku pieniędzy, ponieważ sąsiednie gminy, nawet te najmniejsze potrafiły sobie z tym problemem poradzić. Dość mam już tłumaczenia swoim gościom, dlaczego stan mojej drogi jest taki fatalny.mieszkaniec ulicy sosnowej.
Odpowiedź 13-02-2009

Szanowny Panie,
Mnie również nie zadowala stan dróg w Milanówku. Z tego powodu co roku przygotowując projekt budżetu miasta przeznaczam na modernizację dróg maksymalne dostępne środki finansowe, co niestety nie pozwala na nadrobienie wieloletnich zaległości poprzedniego systemu sprawowania rządów w PRL.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 11-02-2009, Małgorzata Jantar
Szanowny Panie Burmistrzu!Gratuluję pomysłu uruchomienia linii autobusoawj pomiędzy WKD Kazimierówka-PKP Milanówek. Przez wiele lat brakowało takiego rozwiązania. Jeżdżę w tej chwili codziennie tą trasą. Zdaję sobie sprawę, że być może jeszcze niewiele osób z tego korzysta, ale nie wszyscy przyzwyczaili się do tego. Może też koszt zniechęca niektórych.* Czy w przyszłości rozważają państwo możliwość wprowadzenia biletów miesięcznych np. dla młodzieży szkolnej?* Być może liczba przystanków na tej trasie, niepotrzebnie jest tak duża.* Może należałoby też zmodyfikować nieco rozkład jazdy. Nie wiem, czy są pasażerowie zainteresowani autobusem z Kazimierówki o godzinie 5:20, czy 5:47.Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najwięcej pomysłów ułatwiających nam życie.Małgorzata Jantar
Odpowiedź 13-02-2009

Szanowna Pani,
Z pierwszych obserwacji dotyczących przydatności linii z Kazimierówki do centrum wynika, że z linii tej korzysta tylko kilka osób przez cały dzień. Jest tylko jedna pasażerka, która codziennie dojeżdża do ZSG nr 1. Jeśli liczba przewożonych osób nie zwiększy się, rozważona zostanie likwidacja tej linii. W najbliższych dniach zawieszone zostaną dwa kursy poranne z Kazimierówki o 5.20 i 5.47.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-02-2009, Kacper
Szanowny Panie Burmistrzu,pomysł z komunikacją autobusową jest bardzo dobry, ale jak każdy prototyp ma wiele błędów, które pozowlę sobie wymienić:1) ostatni autobus na trasie B odchodzi z pod stacji PKP o godzinie 17:16. To stanowczo za wcześnie. Proponuję utorzyć jeszcze 2-3 godziny odjazdów, gdyż np. mieszkancy Milanówka pracyjący w warszawie kończą często dużo później niż o godzinie 16, i nie mają szansy zdążyć na autobys mający ułatwić im dojazd do domu.2) Szkoły zaczynają pierwsza lekcję o godzinie 8, a autobus ruszający o 7:40 z pod stacji PKP, na przystanku Literacka, który łączy Podstawówkę i Liceum, jest o 7:55. Proponuje ten autobus przesunąć o 10-15 minut, aby uczniowie mieli szansę zdążyć na lekcję.3) Zauważyłem bardzo poważne niedociągniecie przy rozstawieniu przystanków, mianowicie pomiędzy przystankiem OSIEDLE a CMENTARZ jest zbyt duża odległość - 1200m. Proszę wziąść pod uwagę to, że np. z ul. Partyzntów wychodzi bardzo dużo mieszkańców Chrzanowa Małego, którzy zapewne również chcieliby kożystać z możliwości wygodego i szybkiego trasnoprtu do stacji PKP. Dlatego propojuję postawić jeszcze jesden przystanek przy tzw. Lasku Pondra vis-a-vis pomnika AK.Proszę aby Pan ustosunkował się do moich spostrzerzeń.Z poważaniem, Kacper J.
Odpowiedź 10-02-2009

Szanowny Panie,
Propozycje przedstawione przez Pana będą rozpatrzone wraz z innymi wnioskami po okresie przeznaczonym na zbieranie doświadczeń, który potrwa minimum 1 miesiąc.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-02-2009, Mariola Tomczyk
Szanowny Panie Burmistrzu, uprzejmie dziękuję za błyskawiczną odpowiedź w sprawie rozkładu jazdy autobusów. Gratuluję również bardzo profesjonalnej mapki z lokalizacją przystanków. Myślę, że jedynym minusem komunikacji autobusowej jest fakt, że auotbus nie przejeźdza na drugą stronę miasta. Zmiana tego znacznie ułatwiłaby korzystanie z tego rodzaju komunikacji osobom starszym.Proszę zastanowić się na taką właśnie zmianą.Jeszcze raz gratuluję pomysłu i jego realizacji, Pozdrowienia, Mariola Tomczyk
Odpowiedź 10-02-2009

Szanowna Pani,
Dziękuję za miłe słowa. Propozycja Pani odnośnie połączenia obu części Milanówka zostanie wzięta pod uwagę przy rozpatrywaniu wszystkich postulatów dotyczących zmian w komunikacji miejskiej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-02-2009, Mariola Tomczyk
Szanowny Panie Burmistrzu, gratuluję bardzo udanego pomysłu wprowadzenia komunikacji autobusowej w Milanówku. Uprzejmie proszę o przesłanie lub umieszczenie na stronie Milanówku spisu ulic, na których zlokalizowane są przystanki autobusowe.Taka informacja jest bardzo przydatna.Pozdrawiam, Mariola Tomczyk
Odpowiedź 04-02-2009

Szanowna Pani Mariolo,
w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że szczegółowy rozkład jazdy autobusów z rozbiciem na przystanki oraz mapka z przebiegiem linii zostały zamieszczone na stronie miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku