Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 30-01-2009, Robert.W.
Drogi Panie Burmistrzu. Mam pytania. Kiedy i czy będzie trasa rowerowa koło ul. Naddawki lub ul. Czubińskiej, do Brwinowa, jak i w drugą stronę - do Grodziska Mazowieckiego. Czy jest możliwość poprowadzenia autobusowej trasy na ul. Czubińską? Z góry dziękuję za odpowiedzi na pytania.
Odpowiedź 04-02-2009

Szanowny Panie,
Aktualnie prowadzone są prace studialne nad budową ścieżek rowerowych gmin woj. mazowieckiego: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Podkowa Leśna i Pruszków. Więcej informacji będzie mógł Pan uzyskać w Referacie Technicznej Obsługi Miasta po opracowaniu koncepcji ścieżek rowerowych, tj. już w marcu br.
Komunikacja miejska w Milanówku kursuje jako przedsięwzięcie sondażowe, które wykaże realne zapotrzebowanie na tego typu usługi. Na razie nie można określić ostatecznego przebiegu tras. Obecna trasy i rozkłady jazdy mogą być korygowane i dopiero doświadczenia zebrane w ciągu pierwszych miesięcy pozwolą na ich optymalizację.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 30-01-2009, Robert.W.
Panie Burmistrzu, niech ten autobus kursuje przez ul. Czubińską do Grodziska Mazowieckiego oraz na Cmentarz w Milanówku. Niestety moja Babcia nie doczekała ani autobusu, ani ulicy na ul. Naddawki. Jeszcze mam prośbę, o zrobienie progów zwalniających dla samochodów, które jeżdżą przez ul. Czubińską i ul. Naddawki. Kierowcy jeżdżą ile mają tylko na liczniku. Jeśli coś się stanie,to będę zgłaszał się do Pana Burmistrza. Jest pełno dzieci na tych dwóch ulicach, a kierowcy są niepoważni. Z góry dziękuję za rozpatrzenie moich spraw i czekam niecierpliwie na Pana odpowiedzi. Z poważaniem Mieszkaniec Milanówka
Odpowiedź 04-02-2009

Szanowny Panie,
Odnośnie komunikacji miejskiej w Milanówku odpowiedzi udzieliłem przy poprzednim Pana pytaniu.
Sprawa progów zwalniających objaśniana była w wielu moich poprzednich odpowiedziach. Regułą jest zakaz stosowania progów na ulicach gminnych, który można „złamać” tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach (np. lokalizacja placówek oświatowych). Takiego uzasadnienia dla ulic Naddawki i Czubińskiej w chwili obecnej nie widzę.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 24-01-2009, Bożena
Dzień dobry. Mam pytanie, czy trasa komunikacji nie mogłaby sięgać do ulicy Kwiatowej, która jest granicą Milanówka?
Odpowiedź 27-01-2009

Szanowna Pani,
Z uwagi na istniejący układ komunikacyjny miasta nie było możliwe opracowanie trasy sięgającej ulicy Kwiatowej. W przypadku rozwoju komunikacji zbiorowej, po przebudowie ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Północnej do ulicy Kwiatowej, trasa autobusów zostanie przedłużona do granicy miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-01-2009, Anna
Przeczytałam właśnie informację o planowanych liniach autobusowych: północnej i południowej. Mam rozumieć, że żadna z tych linii nie przecina magicznej linii torów PKP i staruszka z Kazimierówki jadąc do najważniejszego dla niej miejca w Milanówku - tzn na cmentarz, będzie podróżować z przesiadką i dwa razy płącić za bilet? Pozdrawiam AZ.
Odpowiedź 23-01-2009

Szanowna Pani Anno
Taka możliwość nie była brana pod uwagę. Przez większą część dnia będą kursowały dwa wozy. Jeden  mikrobus będzie kursował tylko poza szczytem, tj w godzinach 830 - 1330 . W tym przypadku będzie możliwy przejazd z jednej strony torów kolejowych na drugą i wtedy kierowca nie będzie żądał dodatkowej opłaty. Jeśli jednak ktoś będzie chciał jechać do Grodziska Mazowieckiego, będzie musiał dopłacić do 3 zł, tj. opłaty na trasie do Grodziska.. Głównym celem postawionym przy tworzeniu komunikacji było przewiezienie chętnych z krańców miasta do stacji PKP by umożliwić im dalszą podróż koleją i aby do tego celu nie musieli wykorzystywać swoich samochodów, które do tej pory zostawiają pod dworcem, w centrum miasta.
Uruchamiana komunikacja ma charakter pilotażowy i wszystkie sygnały dotyczące zmian będą brane pod uwagę i w uzasadnionych przypadkach będą realizowane. Dlatego wszelkie uwagi i wnioski proszę kierować do Referatu Technicznej Obsługi Miasta Urzędu Miejskiego w Milanówku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-01-2009, Marek
Jak znaleźć na stronie Wasz numer telefonu?
Odpowiedź 23-01-2009

Witam Panie Marku,

na stronie miasta telefon do Urzędu Miejskiego znajduje się w kilku miejscach m.in. w zakładce Miasto- Ważne teleadresy - Urząd Miejski; Życie w mieście; Samorząd - dane Urzędu Miejskiego. W celu łatwiejszego znalezienia przez Pana pożądanego numeru poniżej podaje linki:

http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=miasto&action=artykul&id=22

http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=zycie&action=artykul&id=31

http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=samorzad&action=artykul&id=375 .
                                 Pozdrawiam
                                 Jerzy Wysocki
                                 Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 21-10-2008, Małgorzata
Dzień dobry Panu,Nie jest to pytanie; to ogromna prośba. Proszę, porozmawiajcie Państwo z zarządcą drogi Warszawa-Grodzisk Maz. Przejazd przez skrzyżowanie ul.Królewskiej i Nowowiejskiej jest istnym koszmarem. Wiem, ze temat ten już na tym forum był poruszany, niemniej jednak modernizacja ul.Skośnej na nic się przyda kierowcom, którzy chcą przejechać z południowej części Milanówka do centrum - nadal będą skazani na stanie w korkach na ul.Nowowiejskiej. Otwarcie Tesco jeszcze spotęguje ruch na ul.Nowowiejskiej. Problem powstał w momencie usunięcia zielonej strzłki do skręcania w prawo w kierunku Grodziska /z ul.Piłsudskiego/. Od tamtej pory - wrzesień - tworzą się korki.Podobnie rzecz wygląda z jazdą ul.Pilsudskiego na ul.Nowowiejską. Nie raz korek kończy się przy kwiaciarence na ul.Piłsudskiego.Proszę zauważyć, że wkrótce bo obu stronach skrzyżowania bedą działały dwa duż sklepy.Proszę o Państwa pomoc w tym zakresie.Bardzo dziękuję.Pozdrawiam serdecznieMałgorzata
Odpowiedź 27-10-2008

Szanowna Pani,
Sprawa płynności ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewskiej, Piłsudskiego i Nowowiejskiej w kontekście zwiększającego się ruchu staje się ważną i wymagającą ponownej analizy. W tej sprawie wystosuję pismo do zarządcy ulicy Królewskiej, tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Częściowym rozwiązaniem tego problemu będzie przebudowa ulicy Skośnej, która za kilkanaście dni zostanie zakończona.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-10-2008, Tina
Czy będą autobusy w Milanówku?
Odpowiedź 27-10-2008

Szanowna Pani,
Na takie pytanie udzieliłem już odpowiedzi przed kilkunastu dniami – patrz pytanie/odpowiedź z dn. 9.10 i  dn. 2.09 br. 
W Urzędzie Miejskim prowadzone są analizy potrzeb i kosztów wprowadzenia komunikacji miejskiej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-09-2008, Jan kaflik
Sznowny Panie Burmistrzu,chcę zwrócić uwagę na sytuację na skrzyżowaniu ul.Królewskiej i Nowowiejskiej.Po wymianie sygnalizatorów przedłużono znacznie(do 1 min.30 sek.)zielone światła na ul. Królewskiej, przez co w ul. Nowowiejskiej tworzą się długie kolejki samochodów. Jednocześnie pod konoec czasu zielonych świateł w ul. Królewskiej droga staje się niemal pusta.W tym czasie ul. Nowowiejska i Piłsudskiego są zablokowane.Aż boję się myśleć co będzie się działo w ul. Nowowiejskiej po otwarciu Tesco.Kiedy będzie utwardzona ul.Skośna?
Odpowiedź 29-09-2008

Szanowny Panie,
Wojewódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą ulicy Królewskiej, na podstawie ostatniego badania natężenia ruchu na poszczególnych skrzyżowaniach, dokonał zmian cykli sygnalizacji świetlnej nadając priorytet ulicy Królewskiej. Dlatego też, w godzinach szczytu, można zaobserwować „kolejkę” samochodów wjeżdżających na skrzyżowanie z ulicy Nowowiejskiej. Jest to konsekwencja przyjęcia stałego programu zmiany „świateł”, który nie potrafi sam dostosować się do aktualnych warunków na drodze.
Sytuacja ulegnie poprawie po zmodernizowaniu ulicy Skośnej, na której roboty powinny rozpocząć się na początku października i zakończyć w grudniu br. Dodatkowo, w przyszłym roku planowane jest poszerzenie ulicy Nowowiejskiej 
w celu dołożenia jednego pasa ruchu dla wjeżdżających na skrzyżowanie i rozdzielenie potoku pojazdów skręcających 
w lewo i jadących prosto.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-09-2008, Krzysztof
Czy Pan się orientuje kiedy są plany budowy drugiego toru kolejki WKD od Podkowy Leśnej Zachodniej do Grodziska Mazowieckiego i czy w ogóle są ? Z góry dziękuję za odpowiedż.
Odpowiedź 25-09-2008

Szanowny Panie,
Jednym z priorytetowych zadań spółki WKD jest stała poprawa i rozszerzanie katalogu świadczonych przez nią usług. Obecnie analizowana jest możliwość budowy „mijanki” przy p.o. Brzózki bądź budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego. Realizacja jednego z wymienionych wariantów pozwoli na  wprowadzenie dodatkowych kursów pociągów w rozkładzie jazdy WKD, co uniemożliwia dotychczas ograniczona przepustowość linii. Rozszerzone zostaną usługi Park&Ride. Spółka posiada już dwa Parkingi - w Komorowie i Pruszkowie, pozwalające na bezpieczne zostawienie samochodu lub roweru. Planowane jest utworzenie drugiego parkingu w Komorowie. W planach Spółki jest również wdrożenie nowego systemu sprzedaży biletów (połączonego z systemem miejskim aglomeracji warszawskiej).

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-08-2008, Julka
Szanowny Panie Burmistrzu.W swoim programie wyborczym wspominał Pan o uruchomieniu komunikacji autobusowej łączącej Milanówek ze strategicznymi punktami w Grodzisku Mazowieckim. Myślę tutaj szczególnie o połączeniu ze Szpitalem Zachodnim. Niestety nie wszyscy mieszkańcy Milanówka posiadają samochody. Niektórym zdrowie nie pozwala na "wycieczkę" rowerową lub pieszą do Grodziska Mazowieckiego. Mam nadzieję, że taka komunikacja powstanie i zostanie w niej uwzględniona północna część naszego miasta.
Odpowiedź 02-09-2008

Szanowna Pani,
Rozmowy w sprawie uruchomienia linii autobusowej w Milanówku z PKS Grodzisk Mazowiecki zostały rozpoczęte i są obecnie na etapie określenia kosztów funkcjonowania i szacowania wpływów z biletów. Niestety, wg rozpoznania zrobionego przez Referat Oświaty nie ma większego zainteresowania uczniów dojazdami do szkół. Wykupienie biletów przez młodzież szkolną kwalifikowałoby to przedsięwzięcie do dofinansowania ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego. Planowane jest wykonanie badania zapotrzebowania na usługi komunikacji autobusowej w naszym mieście i przeprowadzenie na tej podstawie rzetelnego rachunku ekonomicznego, jako podstawy do podjęcia decyzji w 2009r.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku