Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 20-08-2007, Anna
Witam,Planujemy budowę naszego domu na ulicy Wojska Polskiego. Ponieważ mam małe dzieci zastanawia mnie jak poradzą sobie z dotarciem do szkoły. Czy w Milanówku planowana jest jakaś komunikacja miejska.PozdrawiamAnna Tracz
Odpowiedź 23-08-2007

Szanowna Pani,
Sprawa komunikacji miejskiej jest na wstępnym etapie rozpatrywania, tzn. rozpoznawane są realne potrzeby i możliwości dofinansowania przez budżet miasta. W obecnej fazie nie można określić terminu uruchomienia komunikacji miejskiej.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-08-2007, Ola
Szanowny Panie Burmistrzu!Czy podejmowane są jakieś działania zmierzające do doprowadzenia do Milanówka i Grodziska SKM-ki? W sytuacji kiedy tak wielu mieszkańców tego regionu dojeżdża do pracy do Warszawy, dodatkowy, alternatywny dla samochodu środek lokomocji, zapewne zostanie przyjęty z dużym zadowoleniem. Ola.
Odpowiedź 17-08-2007

Szanowna Pani,
Spółka SKM została zawiązana w 2004 roku w celu zorganizowania, uruchomienia i zarządzania systemem przewozów pasażerów w formule park & ride w oparciu o istniejące w aglomeracji warszawskiej linie kolejowe, w obszarze wyznaczonym następującymi krańcowymi stacjami: Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Nowy Dwór, Tłuszcz, Mińsk Mazowiecki, Zalesie Górne. Na dzień dzisiejszy funkcjonuje jedna linia SKM, do której obsługi zakupiono 5 pociągów i 1 wydzierżawiono od producenta. W bieżącym roku zakupione zostaną 2 pociągi niezbędne do wzmocnienia obsługiwanej linii. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, który jest jednostką samorządu warszawskiego nadzorującą działanie i planującą rozwój SKM, nie przewiduje na rok bieżący zwiększenia obszaru obsługi. Jako główne powody takiego stanu rzeczy podaje ograniczone możliwości finansowe, bowiem jeden pociąg kosztuje ok. 7,5 mln zł oraz długotrwałe rozmowy z samorządami gmin, które są zainteresowane współpracą i które musiałyby partycypować w finansowaniu przedsięwzięcia, bowiem ideą SKM jest aby na całym obszarze jej działania obowiązywał zintegrowany z innymi środkami transportu miejskiego bilet ZTM. W celu przyspieszenia rozwoju spółki, dyrektor ZTM, pan Leszek Ruta podjął działania zmierzające do powołania Zarządu Transportu Regionalnego. Jak więc widać z powyższych informacji, wydłużenie trasy kursowania pociągów SKM do Milanówka to sprawa przyszłości.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-07-2007, Helena
Czy Pan Burmistrz mógłby wyjaśnić co oznacza wczorajszy artykuł w GW tj., że nie wyklucza południowej obwodnicy Milanówka? Jak to się ma do koncepcji obwodnicy północnej, którą mami nas od dłuższego czasu?
Odpowiedź 12-07-2007

Szanowna Pani!
Artykuł w "Gazecie Wyborczej" z dn.05.07.br. jest nie autoryzowaną przeze mnie, autorską relacją dziennikarza ze spotkania Mieszkańców Milanówka z marszałkiem Adamem Struzikiem. Moje stanowisko w sprawie przebiegu obwodnicy
pokrywa się ze stanowiskiem Zespołu roboczego d/s obwodnicy drogi 719 wypracowanym w trakcie dotychczasowych spotkań. Protokoły ze spotkań Zespołu roboczego umieszczone są na stronie www.milanowek.pl w zakładce Obwodnica
drogi nr 719. Zapraszam również do relacji ze spotkania w dn.04.07.2007r., która będzie zamieszczona na tej stronie od dn. 09.07.2007r.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-03-2007, Mateusz
Witam! Mam do Pana pytanie odnośnie wydawania kart motorowerowych. A mianowicie test praktyczny i teoretycznyjest organizowany przez Straż Miejską w czerwcu z okazji dnia dziecka... Potrzebuję karty w kwietniu i nie wiem gdzie mam sie udac do zdania takiego testu. Skuter mam, pytalem w Straży Miejskiej czy można wyrobić kartę wcześniej, a panowie ze straży powiedzieli ze dopiero w czerwcu ... nie wiem co mam zrobić i gdzie sie udać. Prosze o szybką odpowiedz i pozdrawiam!
Odpowiedź 26-03-2007

Mateuszu,
Jedyną możliwością uzyskania karty motorowerowej wcześniej niż w czerwcu jest zgłoszenie się do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim ul. Bartniaka 19.
Po pozytywnym zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego na podstawie zaświadczenia z Komendy Powiatowej Policji kartę motorowerową wydaje Dyrekcja Szkoły.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-03-2007, Stanisława
Szanowny Panie BurmistrzuChciałabym dowiedzieć się, czy (i kiedy) pociągi przyśpieszone z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy będą zatrzymywały się w Milanówku. Moim i moich znajomych zdaniem takie pociągi powinne zatrzymywać się na stacjach: Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Brwinów i ewentualnie Pruszków, a następnie w Warszawie. Pruszków i Piastów mają: pociągi KM, kolejkę WKD, SKM, PKS, linie autobusowe. Oznacza to, że mają wspaniałe połączenia z Warszawą. A Milanówek? Pociągi KM, PKS i WKD co godzinę! Co więcej miszkańcy okolic cmentarza maszerują conajmniej 30 minut do przystanku PKS lub kolejki WKD. Dobrym rozwiązaniem byłoby puszczenie PKS-ów przy stacji PKP.W kampanii wyborczej obiecywano nam - Mieszkańcom - komunikację autobusową ze szpitalem w Grodzisku. Teraz słyszę tylko wykręty, że w 2009r. zostanie uruchomiona linia eksperymentalna. A Ty człowieku, jeżeli jesteś starszy, chory, niepełnosprawny i bez sasmochodu to sobie radź. Przecież masz pociąg do dyspozycji i linię nr. 7 w Grodzisku do szpitala. No, ale kto pomyśli o nas - ludziach starszych i naszych problemach z komunikacją TERAZ, a nie w 2009r?Zbulwersowała mnie także propozycje, że jeżeli zostanie uruchomiona linia SKM do Grodziska Mazowieckiego to "przedłużenie trasy spowoduje konieczność wprowadzenia 3 strefy biletowej". (Kurier Południowy nr. 9) A z jakiego powodu? Przecież, podobnie jak Piastów i Pruszków jesteśmy strefą podmiejską, więc dlaczego mielibyśmy płacić więcej?!Moja wnuczka chciałaby chodzić do teatru. Niestety więksość spektakli jest wieczorami. I jak ma wrócić? Wiem, że "Warszawa wyszła z propzycją otwarcia nowych linii nocnych autobusów" (Kurier Południowy nr. 9)Na powyższe tematy można znaleść arytkuły w innych gazetach, m. in. we "Wspólnym Powiecie"
Odpowiedź 19-03-2007

Szanowna Pani,
Koncepcja wprowadzenia "przyśpieszonych" pociągów podmiejskich jest rozważana przez władze Zarządu Transportu Miejskiego
i Kolei Mazowieckich. Jest to koncepcja wstępna, a jej realizacja zależy od wielu czynników / głównie finansowych i organizacyjnych /. Wiąże się to również z wprowadzeniem rozszerzonej strefy biletowej. Termin nie został jeszcze
określony.
Komunikacja autobusowa umożliwiająca Mieszkańcom Milanówka połączenie z ważnymi placówkami na terenie Grodziska Mazowieckiego planowana jest do wprowadzenia esperymentalnie najwcześniej w roku 2009. Termin ten wynika z
możliwości finansowych Miasta Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-02-2007, Andrzej
Szanowny panie BurmistrzuSprawa dotyczy kontrowersyjnej obwodnicy południowej grodziska maz. przebiegającej przez piękne i wartościowe tereny w milanówku mogące służyć pod zabudowe jednorodzinną. Biuletyn z sierpnia ubieglego roku zawieral informacje o zdecydowanym sprzeciwie milanówka w spr. obwodnicy poludniowej grodziska maz. oraz o rozpoczeciu prac nad planem obwdnicy północnej, na którą podobno zgadza milanówek i brwinów. Jak wiadomo sprawa obwodnicy nabrała szybkiego tempa w związku z tym mam pytania: 1. Czy nadal stanowisko Pańskie i Rady Miasta jest za rozwiązaniem na rzecz obwodnicy północnej czy już koncepcja się zminiła?2. Czy będzie Pan organizował jakieś wspólne spotkanie z mieszkańcami na temat obwodnicy?3. Kiedy będa znane ostateczne warianty przeprowadzenia przez tereny milanówka obwdnicy i kto będzie wybierał/zatwierdzał ostateczne rozwiązanie?Z góry będziekuje za odpowiedzi.Z poważaniem Andrzej
Odpowiedź 28-02-2007

Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pańskie pytania, informują, że nadal jestem zwolennikiem północnej wersji obwodnicy drogi nr 719, jednakże rozważane są również inne warianty przebiegu.
W najbliższym czasie (ok.2-ch miesięcy) zostanie wykonane  eksperckie opracowanie, które pozwoli uzyskać wielobranżową ocenę wariantów  przebiegu obwodnicy na terenie Milanówka. Niewątpliwie wybrany zostanie wariant najbardziej korzystny dla Milanówka.
Po uzyskaniu fachowej opinii zapoznam z nią mieszkańców Milanówka i
przedstawię planowane rozwiązania na spotkaniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

 

do góry strony
Pytanie 14-02-2007, Hanna
Witam,chciałabym się dowiedzieć, czy w planach (może wraz z władzami Grodziska) jest wprowadzenie jakiejś formy komunikacji nocnej z Warszawą?Hanna Burszta
Odpowiedź 16-02-2007

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że w najbliższej przyszłości nie planujemy uruchomienia żadnej formy komunikacji nocnej z Warszawą.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 06-02-2007, Robert.
Panie Burmistrzu.Czy beda jezdzic kiedys AUTOBUSYPRZEZ Z MIASTA przez Ul;Czubinska Naddawki Itp.Pozdrawiam Mieszkaniec Milanowka.Robert.
Odpowiedź 16-02-2007

Szanowny Panie,
Planujemy uruchomić eksperymentalną linię komunikacji miejskiej łączącą wybrane punkty na terenie Milanówka, m.in. rejon
ul. Kwiatowej, cmentarz, centrum miasta przy stacji PKP, rejon Turczynka, Grudów oraz Kazimierówkę, z ważnymi dla mieszkańców Milanówka placówkami na terenie Grodziska Mazowieckiego (m.in. z Urzędem Powiatowym, ze Szpitalem Zachodnim, Urzędem Skarbowym, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie).
Zastanawiamy się również nad włączeniem rejonu ulicy Czubińskiej.
Uruchomienie linii nastąpi nie wcześniej niż w roku 2009.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-02-2007, Julita
Szanowny Panie BurmistrzuChciałabym dowiedzieć się, czy zostały podjęte jakieś rozmowy w sprawie przedłużenia linii Szybkiej Kolei Miejskiej do Grodziska Mazowieckiego. Na stronie www.skm.warszawa.plznalazłam następującą informację: "Spółka została zawiązana w celu zorganizowania, uruchomienia i zarządzania systemem przewozów pasażerów w formule park & ride w oparciu o istniejące w aglomeracji warszawskiej linie kolejowe, w obszarze wyznaczonym następującymi krańcowymi stacjami: Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Nowy Dwór, Tłuszcz, Mińsk Mazowiecki, Zalesie Górne". Moje pytanie w związku z tym dotyczy, kiedy trasa SKM zostanie przedłużona do Grodziska Mazowieckiego? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Odpowiedź 13-02-2007

Szanowna Pani!
Aktualnie prowadzone są rozmowy przedstawicieli gmin leżących przy trasie kolejowej Warszawa-Żyrardów mające na celu podjęcie wspólnych działań dla usprawnienia rozwiązań komunikacyjnych na tym terenie. Przedłużenie linii SKM do Grodziska Maz., wg oceny zarządu spółki, będzie możliwe za 2-3 lata.
Chcę również poinformować, że prowadzone są prace nad koncepcją budowy w Milanówku parkingu w formule park & ride.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 30-12-2006, Marek
czy w milanówku będą tramwaje?
Odpowiedź
Szanowny Panie Marku
Nie przewidujemy w Milanówku budowy sieci tramwajowej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku