Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-12-2006, Oriana
Panie Burmistrzu, Gratuluje wygrania wyborow! W zwiazku z tym prosze o niewymijajaca odpowiedz w sprawie sygnalizacji swietlnej na skrzyzowaniu Krolewskiej/Pilsudskiego. Przeczytalam pytania do Pana i jest ich w tej sprawie wiele. Czy na wniosek tak wielu uzytkownikow drogi nr 719 Warszawa - Żyrardów (ulica Królewska w Milanówku jest częścią tej drogi) ktorej zarzadca jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich i tylko on jest władny do dokonywania zmian w organizacji ruchu, w tym i zmiany cyklu sygnalizacji świetlnej moglby Pan wystapic z wnioskiem i poprzec nas w celu zmiany cyklu dzialania tej sygnalizacji ? 1. Przyczyna korkow/ miedzy 8,00 a 9,00, jest ustawienie swiatla czerwonego na ul. Krolewskiej na czas 50sek - to prawie minuta!! Z poprzecznej ulicy Pilsudskiego w tym czasie praktycznie po 15 sek nie wyjezdza juz nic! 2.Rozumiem ze nie jestem osoba uprawniona do mierzenia natezenia ruchu ale jesli kolejny uzytkownik tej drogi informuje Pana o problemach moze trzeba zweryfikowac badania specjalistow? Moze ankieta lub pikieta na skrzyzowaniu? 3. Jestem pewna ze mozna tworzyc przyjazne otoczenie dla - zwyklych ludzi i eliminowac uciazliwosci dnia codziennego, Przeciez taki korek jest uciazliwy rowniez dla mieszkancow Milanowka. Przykladem Pruszkow, tam- sygnalizacja dziala chyba najlepiej w kraju. 4. Jesli nie da sie nic zrobic to moze trzeba dokladnie sie przyjzec osoba mieszkajacym i korzystajacym z wyjazdu Pilsudskiego via Krolewska,moze to ktos wazny? moze tu jest zrodlo takiego ustawienia swiatel? Ale to juz chyba spiskowa teoria.. Bede wdzieczna za odpowiedz pozdrawiam Oriana z Grodziska
Odpowiedź
Szanowna Pani,
Informuję po raz kolejny, że ewentualna zmiana cykli świateł na poszczególnych wlotach skrzyżowania możliwa będzie dopiero po wykonaniu przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nowych badań natężeń ruchu, których rozpoczęcie zaplanowane jest jeszcze na rok bieżący. Przeprowadzenie nowych pomiarów natężenia ruchu jest konsekwencją wspólnych działań władz miasta i MZDW nad uzyskaniem możliwie najlepszych warunków ruchu na ulicy Królewskiej. Badania są również konieczne w związku z wybudowaniem sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Szkolną. Pragnę nadmienić, że dotychczasowa współpraca umożliwiła w ostatnich dwóch latach powstanie nowych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach ulicy Królewskiej z ulicami Podwiejską i Szkolną, zmianę systemu sygnalizacji na skrzyżowaniu z ulicą Grudowską, jak również wybudowanie nowych zatok autobusowych przy ulicach Podwiejskiej, Nadarzyńskiej i Dembowskiej oraz nowych ciągów chodników wzdłuż ulicy Królewskiej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 27-10-2006, Darek
Dzień Dobry W związku z niedawnymi obchodami 70-lecia uruchomienia- połączenia kolejki WKD do Milanówka chciałem zapytać Pana kiedy w końcu zostaną wyremontowane tory na odcinku pomiędzy Milanówkiem a Podkową Główną? Codziennie dojeżdżam kolejką do pracy do Warszawy i podróż na tym odcinku jest prawdziwą udręką,. Nie dość, że kolejka jedzie tu bardzo wolno, że bez problemu wyprzedzają ją rowerzyści, to jeszcze niemiłosiernie trzęsie i buja jakby pociąg zaraz miał się wykoleić. Po co w takim razie świętować jak tak naprawdę nie ma- się z czego cieszyć, bo nie dość że zlikwidowano przystanek Graniczna, to jeszcze jeżdzi się gorzej i wolniej niż przed wojną.
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Miasto Milanówek nie ma bezpośredniego wpływu na działalność PKP-WKD do czasu sfinalizowania transakcji zakupu WKD przez konsorcjum samorządowe, w skład którego wchodzą: Samorząd Województwa Mazowieckiego, miasto stołeczne Warszawa oraz gminy Michałowice, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek i Grodzisk Mazowiecki. Wykup udziałów planowany jest na I kwartał 2007r. Jako udziałowiec będziemy mieli wpływ na modernizację torowiska WKD do Milanówka.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 29-09-2006, Sebastian z Grodziska
Szanowny Panie Burmistrzu Zwracam się z zapytaniem, czy mógłby Pan spróbować- coś zrobić, z ustawieniem cyklu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu- ul.Królewskiej i Piłsudskiego. Mieszkam w Grodzisku od prawie roku i niestety,- jak wielu mieszkańców (również Milanówka), dojeżdżam samochodem do Warszawy.- Myślę, że wydłużenie cyklu na ul.Królewskiej o kilka sekund, spowodowałoby- znaczną poprawę obecnej sytuacji, gdzie głównie rano, jadąc do pracy, stoję na- świetle czerwonym, podczas gdy z ulicy poprzecznej wyjeżdża zaledwie kilka aut i- później stoimy na próżno. Tworzą się przez to dość spore zatory. Co dziwne, na- ostatnich światłach w Milanówku, przy stacji benzynowej, ta sytuacja nie ma- miejsca. Na tym skrzyżowaniu przepustowość jest odpowiednia, co oznacza, że- można - trzeba tylko chcieć. Pozdrawiam serdecznie. Sebastian z Grodziska.
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Informuję, że zarządcą drogi nr 719 Warszawa - Żyrardów (ulica Królewska w Milanówku jest częścią tej drogi) jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich i tylko on jest władny do dokonywania zmian w organizacji ruchu, w tym i zmiany cyklu sygnalizacji świetlnej. Pańska uwaga o wydłużeniu zielonego światła wzdłuż ulicy Królewskiej, jest pierwszą i jak dotąd jedyną. Do Urzędu Miejskiego skierowane były uwagi o zbyt krótkim zielonym sygnale w ulicach poprzecznych, tj. Nowowiejskiej i Piłsudskiego. Nie da się pogodzić tych sprzecznych wniosków. Sytuacja od lat nie zmienia się, ponieważ potoki pojazdów na tym skrzyżowaniu wzrastają równomiernie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 20-07-2006, Andrzej
Szanowny Panie Burmistrzu. W tunelu pod stacją kolejową w Milanówku śmiedzi- moczem. Trzeba coś ztym zrobić.Może należałoby od czasu do czasu przemyć tunel- lizolem lub innym środkiem dezynfekującym. Proponuje równierz zrobienie- porządnego oświetlenia i podczepienie ukrytej kamery w celu wyeliminowania- wandali niszczących i zanieczyszczających przejście pod- stacją. Pozdrawiam A.Popek
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W poruszonych przez Pana sprawach Straż Miejska i Pracownik Urzędu Miejskiego interweniowali w Zakładzie Nieruchomości PKP SA. Przejście podziemne ma zostać zdezynfekowane w piątek, 21 lipca 2006 r., a oświetlenie będzie naprawione do 28 lipca.Zamontowanie kamery zostanie wzięte pod uwagę przy dalszej rozbudowie systemu monitorowania miasta.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 20-05-2006, Maciek
Uważam że na parkingach w centrum powinny być zrobione parkomaty, bo w normalny- dzień nie mówiąc już o sobocie nie można się tam ruszyć.Czy i kiedy ten problem- będzie rozwiązany?
Odpowiedź
Szanowny Panie!
Aktualnie prowadzone są prace nad wprowadzeniem stref płatnego parkowania w centrum miasta. Projekt uchwały dotyczącej wprowadzenia stref płatnego parkowania skierowany został do Rady Miasta i ma być rozpatrzony na sesji w dniu 13 czerwca br.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 19-05-2006, Maciej Klimowicz
Szanowny Panie burmistrzu, Dowiedzialem sie, że od 3 lipca br. Szybka Kolej- Miejska (SKM) dojezdzac ma do Pruszkowa. Pruszkow i Piastow zgodzily sie bowiem- na wspolfinansowanie przejazdow. Od kilku dni trwa odbudowa torow postojowych na- stacji w Pruszkowie umozliwiajacych zawracanie pociagow. W zwiazku z tym mam- pytanie - czy gminy Milanowek, Grodzisk Mazowiecki i Brwinow prowadza ze spolka- SKM jakiekolwiek wspolne rozmowy w kwestii wspolfinansowania przejazdow? Kiedy- mozna sie spodziewac wydluzenia linii SKM do Grodziska? Warto dodac, iz- uruchomienie SKM do Grodziska nie wymagaloby zadnych inwestycji w- infrastrukture, bo tory postojowe w Grodzisku uzywane sa na codzien. Jako- mieszkaniec Milanowka dojezdzajacy codziennie do Warszawy jestem bardzo- zainteresowany ta sprawa. z wyrazami szacunku Maciej Klimowicz
Odpowiedź
Szanowny Panie!
SKM Sp. z o.o. została powołana przez władze m.st. Warszawy w celu poprawy dojazdu do Warszawy z okolic i zastąpienia transportu samochodowego koleją. Docelowo tym systemem objęte zostaną miejscowości na trasie Otwock – Grodzisk Mazowiecki. Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia informacji o przedłużeniu obecnej trasy do Pruszkowa. Wobec tego nie można określić terminu wydłużenia trasy do Grodziska. Więcej informacji można uzyskać w internecie na stronie www.skm.warszawa.pl lub telefonicznie z Panem Jerzym Obrębskim pod nr. 022-473-02-70.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 10-04-2006,
Na wiadukcie są takie doły radził bym żeby coś z nimi zrobić bo tak nie może- byc.
Odpowiedź
Witam Pana!
Serdecznie przepraszam za tak długa zwłokę w udzieleniu Panu odpowiedzi na zadane pytania, ale niefortunnie wystąpił brak komunikacji Urzędu z serwerem, na którym zainstalowany jest program do komunikacji ze mną. Bardzo proszę o wyrozumiałość i jednocześnie mam nadzieję, że od dziś, komunikacja miedzy nami będzie przebiegała bez zakłóceń.
Poniżej załączam odpowiedź na zadane przez Pana pytanie.
Jezdnia na wiadukcie została naprawiona w nocy z 6 na 7 maja br.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku