Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 08-01-2014, Marta Kucharska
Szanowny Panie,

Zwracam się z uprzejmym zapytaniem.
Czy istnieje możliwość uaktualnienia rozkładu jazdy komunikacji miejskiej na naszej stronie?
Już kilka osób które przez brak informacji o zmianie rozkładu jazdy na naszej stronie miało przykrą niespodziankę na przystanku!

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kucharska
Odpowiedź 15-01-2014

Szanowna Pani,
Rozkład jazdy zostanie uaktualniony w bieżącym tygodniu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 24-07-2013, W.R.
Szanowny Drogi Panie Burmistrzu.Pyt1.Czy jest jakaś możliwość,źeby przystanek 2 str.na ul.Literackiej obok szkoły powstał we Wrześniu 2013 lub,przed ZIMĄ?Napewno dużo dzieci z rodzicami by skożystało.Pyt 2. Czy może powstać nawet w tunelu AUTOMAT Z KAWĄ.NESFIK,Tak jaki jest w milanowskim Centrum Kultury.?DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM CIEPŁO.
Odpowiedź 09-08-2013

Szanowny Panie,
1.Rozważamy zmianę trasy linii komunikacji miejskiej zgodnie z sugestią powstania przystanku na ulicy Literackiej, równolegle są rozważane wnioski o zlokalizowanie przystanków w innych miejscach. Prawdopodobnie zmiany lokalizacji przystanków będą możliwe dopiero od nowego roku, gdyż częste zmiany rozkładów jazdy bardzo dezorientują mieszkańców.
2.Rozważymy możliwość postawienia automatu do kawy w tunelu pod torami kolejowymi.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta  - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 05-07-2013, joanna czarnecka
Moje pytanie dotyczy ulicy Mickiewicza. Nie jest to bylejaka ulica, ale nasza reprezentacyjna, z zabytkowymi willami, Urzędem Miasta i zabytkową roślinnoscią : dęby, zabytkowe przedwojenne żywopłoty. Chyba Państwo też tak uważacie skoro głównym zdjęciem na portalu naszego miasta jest właśnie willa z ulicy Mickiewicza.

Jak miasto dba o tą wizytówkę naszego miasta?
Chcąc nie chcąc,przechodzi tędy wzmożony ruch związany z obiazdem Grodziska, co rozumiem w pewnym stopniu- wyższa koniecznośc.
Nie moge sie jednak pogodzić z faktem, ze nie ma tu zakazu wjazdu pojazdów pow. 10 ton. Od czasu wprowadzenie objazdu jest to ulubiony skrót wszystkich okolicznych beczkowozów. w ciągu kilku godzin naliczyłam ok 27 przejazdów beczkowozów, nawet w momecie pisania tego listu przejechały 3.
Powodują ogromny hałas, strasza ptaki, małe zwierzeta, pod kołami gina wiewiórki, a niedługo może dojsc do grożniejszych wypadków, bo ruch jak na Marszałkowskiej.

Ulica Mickiewicza to nie droga dla ciężarówek!!!
Referat środowiska też powinien o tym pomyśleć.
Proszę o podjęcie jakiś kroków. Zakaz dla ciężarówek to nie jest duży koszt, a o zabytki trzeba dbać, a nie tylko robić im zdjęcia, zeby sie pochwalić jak u nas ładnie!
Teraz willę uwiecznioną na stronie zasłania wielki beczkowóź.
Odpowiedź 18-07-2013

Szanowna Pani,


W związku z wzmożonym ruchem pojazdów na ulicy Mickiewicza będą wykonane progi spowalniające po uzyskaniu stosownych zatwierdzeń z organu Starostwa Powiatowego odpowiedzialnego za ruch drogowy. Tego typu rozwiązanie zmniejszy dokuczliwy ruch pojazdów ciężarowych. Dodatkowo rozważymy i damy do zaopiniowania ustawienie znaku ograniczającego wjazd pojazdów ciężarowych.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta
Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Pytanie 26-06-2013, Andrzej Stańczak
Panie Burmistrzu proszę o pilną reakcję w sprawie ul. Macierzanki, ulica jest cała zalana, nie ma możliwości przejścia sucha nogą do własnej posesji. Woda opadowa stoi od płotu do płotu nie ma nawet możliwości przejścia bokiem. Ponadto woda wlewa się na posesję.
Odpowiedź 02-07-2013

Szanowny Panie,
Ulica Macierzanki zostanie w terminie do 05.07.2013 roku podniesiona z nadaniem spadku poprzecznego w kierunku niezabudowanego terenu. Prace zostały już rozpoczęte od końca ulicy. Dodatkowo wykonawca próbuje udrożnić drenaż zbierający wodę z ulic położonych wzdłuż ulicy Kwiatowej. Wykonane obydwa zabiegi powinny przynieść pozytywny efekt.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-04-2013, Andrzej
Witam,
zgłaszam konieczność wyrównania końcowego odcinka ulicy Staszica (już za odcinkiem wyasfaltowanym). Po okresie zimowym bardzo dużo jest tam dziur i nierówności.
Pozdrawiam
Odpowiedź 25-04-2013

Szanowny Panie,
Odcinek końcowy ulicy Staszica został zlecony do równania, jego wyrównanie nastąpi do końca 17 tygodnia kalendarzowego.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 21-02-2013, Renata T
Panie Burmistrzu
Chciałbym zapytać dlaczego rozkład jazdy busa jedynej komunikacji miejskiej , ułożony jest w taki sposób aby jak najmniej ludzi z niego korzystało.Ludzie dojeżdżający do pracy czy na uczelnie w Warszawie nie mają możliwości korzystania z tej komunikacji.Ostatni bus z dworca PKP odjeżdża ok 15 ej. Przeciętnie praca trwa do 16 ej - nie ma więc szans skorzystania. Podobnie rano.Może warto jeśli nie dodać kursów, to chociaż zmienić godziny jazdy z pewnością mniejsze jest zapotrzebowanie na godz 15 niż późniejszą - kiedy ludzie wracają z pracy i kiedy szybko się ściemnia.
Pozdrawiam
Odpowiedź 25-02-2013

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na sugestie zawarte w zapytaniu do Burmistrza informuję, że zgłoszone sugestie będą wzięte pod uwagę w planowanej zmianie rozkładu jazdy, prosimy o spostrzeżenia jako użytkownika komunikacji miejskiej dotyczące godzin świadczenia usługi.
Celem uruchomienia komunikacji jest świadczenie usług mieszkańcom i zapewnienia jak największej liczby jej użytkowników.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Kaleta Andrzej - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 31-01-2013, Marek Zarakowski
W poprzednim roku prosiłem Pana burmistrza o uruchomienie dodatkowych kursów autobusku w soboty na teasie Milanówek-Grodzisk Maz./szpital/-Milanóweek niestety bezskutecznie. W naszy mieście jest wielu starszych mieszkańców, niezbyt zamożnych, którzy chcieliby odwiedzić swoich bliskichprzebywających w szpitalu.Dlatego jeszcze raz proszę o uruchomienie ich obecnie, a niewielkie przecież koszty osfinansowanie z rezerwy budżetowej na rok 2013.Jednocześnie proszę o odpowiedź na pytanie dlaczego nie chce Pan dotychczas zgody na uruchomienie tego autobusiku, który dodatkowo mógłby służyć do transportu zakupów z naszeg targowiska.
M.Z.
Odpowiedź 07-02-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi  na Pana maila z dnia 31.01.2013  informuję, że sprawa dodatkowych kursów komunikacji miejskiej  w soboty i niedziele  z Milanówka do Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim  zostanie przeanalizowana z przedstawicielem firmy transportowej. W  najbliższym czasie zostanie Pan powiadomiony o podjętej decyzji.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Rogalski - Podinspektor w Referacie TOM

do góry strony
Pytanie 11-01-2013, Paweł
Dzień Dobry
Panie Burmistrzu , czytam na stronie urzędu, że Milanówek będzie bez ekranów akustycznych wzdłuż torów PKP , prosze mi powiedzieć i co dalej ? Ekarnów może i nie będzie ale co z chałasem przyzna pan , że to jest problem nie rozwiązany i jako mieszkaniec i moi sąsiedzi bardzo nam ten chałas od pociągów dokucza oraz o czym się nie mówi od pociągów pękają ściany budynków .
Proszę nie przemiawać tylko głosem ekologów ale również i normalnych mieszkańców - my chcemy ekranów.
Chciałbym również wiedziec kto w urzędzie odpowiada za ten temat rozmów z PKP i prowadzi negocjacje.
Dziękuję
Odpowiedź 14-01-2013

Szanowny Panie,
słowem wstępu nadmienię, że władzom samorządowym przypada niełatwa rola reprezentowania możliwie wszystkich Mieszkańców. Kwestia ekranów akustycznych należy do delikatnej materii, w której staramy się pogodzić interesy właścicieli domów leżących wzdłuż torów (zwiększone natężenie hałasu) oraz pozostałych milanowian i pasażerów kolei (względy kulturalno-estetyczne).
W tej sprawie 10 stycznia br. w Urzędzie Miasta Milanówka odbyła się narada techniczna, na którą zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji zaangażowanych w modernizację ww. trasy. Obecni na spotkaniu zgodnie stwierdzili, że aktualna sytuacja formalno-prawna jest trudna, ponieważ zostały wydane dwie sprzeczne decyzje: jedna Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zezwalająca na budowę ekranów dźwiękoszczelnych i druga wydana przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, następnie podtrzymana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zabraniająca wykonywania podobnych prac. Przedstawiciele obecnych na naradzie instytucji doszli do wspólnego wniosku, że z uwagi na powyższe nadrzędną regułą postępowania powinno być dążenie do rozsądnego kompromisu zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Obecny na spotkaniu przedstawiciel Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wyszedł z propozycją zorganizowania kolejnej narady pod patronatem wojewody Jacka Kozłowskiego w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego. Spotkanie to mogłoby się odbyć w pierwszej połowie lutego br. Jak zgodnie stwierdzono umożliwiłoby ono uzgodnienie wspólnego stanowiska możliwego do pogodzenia dla wszystkich stron. Ponadto Mazowiecki Urząd Wojewódzki weźmie pod uwagę zorganizowanie rozprawy administracyjnej z udziałem mieszkańców Milanówka. Tego rodzaju spotkanie umożliwiłoby wysłuchania opinii samych milanowian.
Jak Pan zatem widzi sprawa ekranów akustycznych jest nadal nierozstrzygnięta. Nasze miasto jest bardzo istotną stroną, ale oprócz głosu milanowian i władz miejskiego samorządu ważny jest również głos instytucji państwowych powołanych z jednej strony do ochrony środowiska, a z drugiej do troski o szeroko rozumiane dobra kultury.
Mogę Pana zapewnić, że czynimy wszelkie starania, aby wypracowane rozwiązanie godziło w możliwie największym stopniu interesy i poglądy wszystkich zainteresowanych osób i instytucji.


Z wyrazami szacunku
Jerzy Wysocki - Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 28-12-2012, Joanna Czarnecka
Szanowny Panie Burmistrzu,
W biuletynie milanowskim przeczytałam informację o natężeniu ruchu w Milanówku po zamknięciu wiaduktu w Grodzisku. Bardzo się martwię,że ruch samochodów będzie szczególnie wzmożony na jednej z najpiękniejszych ulic milanowskich, ul Mickiewicza. W biuletynie nie ma ani słowa mowy o tym niestety naturalnym dojeżdzie do autostrady.

Jakie ma Pan pomysły na zabezpieczenie unikatowej przyrody (dęby pomniki) i zabytkowych willi?
Czy będą to tylko dodatkowe progi zwalniające, czy może rozważa Pan - jedyne chyba słuszne rozwiązanie- zakaz wjazdu dla wszystkich pojazdów oprócz mieszkańców i służb.

Pozdrawiam,
Joanna Czarnecka
Odpowiedź 31-12-2012

Szanowna Pani
W pierwszym kwartale przyszłego roku opracowane zostaną zmiany w organizacjach ruchu na ciągach dróg, w których przewidujemy wzrost natężenia ruchu związany z zamknięciem wiaduktu w Grodzisku Mazowieckim. Jednocześnie muszę nadmienić, ze zmiany takie muszą być zgodne z obowiązującym prawem dotyczącym dróg publicznych, w związku z czym proponowane przez Panią ograniczenia w całości nie są możliwe do zrealizowania, ponieważ nie możemy niestety zakazać ruchu samochodów osobowych.


 


Z poważaniem
Stanisław  Borkowski
p.o. Kierownika Referatu Technicznej Obsługi Miasta
Urzędu Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-11-2012, Anka Grzegorzewska
Panie Burmistrzu,
Na jakim etapie jest sprawa ekranów przy torach PKP?
Jakie jest oficjalne stanowisko miasta?
Kiedy będzie spotkanie z mieszkańcami?
Dziękuję i pozdrawiam,
Anka Grzegorzewska
Odpowiedź 22-11-2012

Szanowna  Pani,
Obecnie sprawa modernizacji linii kolejowej Warszawa – Łódź  trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Warszawie, gdyż PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. złożyły odwołanie od decyzji Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nie zezwalającej na budowę ekranów akustycznych.
Stanowisko Miasta w niniejszej sprawie zostało podyktowane potrzebą zabezpieczenia wyjątkowego charakteru miasta ogrodu, i jest odzwierciedleniem postulatów jakie wpływały do urzędu.  Miasto nie sprzeciwia się inwestycji, jednakże uważamy, że w obecnej sytuacji kiedy na terenie całego kraju rośnie ilość ekranów akustycznych, które niszczą krajobraz oraz charakterystyczne widoki istotne dla identyfikacji przestrzeni, chcemy żeby na naszym terenie wprowadzić inne, również skuteczne formy zabezpieczenia przed hałasem.
Odnośnie spotkań z mieszkańcami w sprawie budowy ekranów nie ma wyznaczonego terminu. Jednakże możliwość wypowiedzenia się ww. sprawie będzie  możliwa na etapie ponownej oceny oddziaływania na środowisko.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak  - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią.

do góry strony


Wersja do druku