Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 12-10-2011, Robert Wrzesiński
Szanowny Panie Burmistrzu.Czy bedzie jakś możliwość uruchomienia w pszyszłym roku AUTOBUSU,TRASY PSZEZ UL;CZUBIŃSKĄ I NADDAWKI.BARDZO BY SIĘ PSZYDAŁ.2 Pyt.Czy jest w planach zakup Ałtobusu takiego,żeby mozna było pszewież wuzek z dzieckiem,rower,itp.Z gury Dziękujem i pozdrawiamy CIEPŁO.Co mamy zrobic,zeby URUCHOMIC W PSZYSZŁYM ROKU AUTOBUS PRZEZ UL;CZUBINSKĄ I NADDAWKI?
Odpowiedź 19-10-2011

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że na przyszły rok nie przewiduje się wydłużenia trasy autobusu by dojechać na ulicę Czubińską. Praktyka wykazała, że z rejonu o który Pan wnioskuje nikt nie korzystał z komunikacji miejskiej. Dlatego też trasa została skrócona i, jak na razie, nic nie wskazuje na zmianę sytuacji. Do autobusu, który obecnie kursuje, można wprowadzić wózek spacerowy lub rowerek. Na razie nie przewiduje się więc zmiany w taborze.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 29-08-2011, Kamil Olczyk
Szanowny Panie Burmistrzu,

Czytam Biuletyn Milanowski i rzuciło mi się w oczy, że jednak trasa przelotowa omijająca 719 zostanie poprowadzona przez południe. Tak rzekomo zdecydował Burmistrz Grodziska Maz. Chciałbym Pana zapytać, jako że ma Pan szeroką wiedzę na temat ekologii i środowiska, jak Pan widzi poprowadzenie czteropasmówki przez zielone tereny Milanówka. Ja panu powiem tak, poruszam się bardzo dużo na rowerze, Milanówek znam w każdym zakamarku. Szczególnie lubię przejechać się własnie w okolicach południowej części miasta. Nie wyobrażam sobie, aby na tamtych terenach można było przeciąć cały ekosystem i spokój mieszkańców ruchem tranzytowym. Jest to szczególnie bulwersujące, gdy przez północ przebiegać będzie trasa szybkiego ruchu A2. Demokracja nie może powodować, że mniejszość ma te same prawa, ale większość o niej decyduje. Ciekawe czy Burmistrz Podkowy Leśnej (gdyby doszło do podobnego pomysłu), ustąpiłby w tej sprawie. Panie Burmistrzu, jeśli Milanówek ma być nazywany miastem-ogrodem, to proszę spróbować jeszcze raz powstrzymać ten patologiczny pomysł burmistrza Grodziska.

Z wyrazami szacunki
Kamil Olczyk
Odpowiedź 07-09-2011

 


Szanowny Panie,
Aby Pana uspokoić, pragnę poinformować że nie ma żadnej decyzji, z której wynika że trasa drogi 719 zostanie przeprowadzona przez południowe tereny Milanówka. Przedstawiona przez MZDW karta inwestycji do postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej istotnie przedstawia południowe warianty tej trasy lecz postępowanie to zostało wstrzymane decyzją Burmistrza Grodziska Mazowieckiego do czasu przedstawienia raportu o oddziaływaniu na środowisko i przeprowadzenia oceny oddziaływania na środowisko. Zalecenia Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska dotyczące sporządzenia w/w raportu i oceny są bardzo szczegółowe i zawierają m.in. analizę konfliktów społecznych.  Najważniejsze dla Mieszkańców Milanówka, że w swym Postanowieniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska stwierdza cytuję: „Z uwagi na liczne konflikty społeczne związanie z inwestycją oraz argumentację protestujących, że przeprowadzenie trasy o planowanych parametrach w jej południowym przebiegu zakłóci funkcjonowanie lokalnych społeczności jak w poważną ingerencję w środowisko przyrodnicze w raporcie ooś należy uwzględnić szczególnie analizę wariantów przedsięwzięcia obejmujących także analizę dla wariantu tzw. „północnej obwodnicy”. Jak Pan widzi nasze działania przyniosły jakieś efekty, co nie znaczy że spoczęliśmy na laurach. Będziemy nadal pracować nad znalezieniem właściwego rozwiązania tej sprawy.
Zachęcam do zapoznania się z pełną wersją Postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 22 czerwca br.  na naszej stronie internetowej www.milanowek.pl/142,30,obwodnica_milanowka.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Tomasz Krysiak - kierownik Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej


 


 


 

do góry strony
Pytanie 11-05-2011, Mariola Karczewska
Witam, w takim razie, kontynuując wątek dodatkowego kursu o 18.00 spod PKP do cmentarza i pracy 1 kierowcy cały dzień to proszę o informacje jakie jest obłożenie/zainteresowanie kursem o 6.00 rano ?Jeśli okaże się, że przystanek o 6.00 nie cieszy się zaintereoswaniem to proszę o zamianę na kurs o 18.00.Dziękuję i pozdrawiam, Mariola Karczewska
Odpowiedź 17-05-2011

Szanowna Pani,
uprzejmie informuję, że kursy poranne nie cieszą się zbytnim powodzeniem. Korzysta z nich minimum 1-2 podróżnych. Spodziewamy się, że w okresie jesienno-zimowym wykorzystanie będzie większe. Wariant popołudniowych kursów był już testowany i niestety, nie zakończył się powodzeniem - nikt nie korzystał z autobusów. Dlatego też w najbliższym czasie nie przewiduję żadnych zmian w dotychczasowym rozkładzie jazdy.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 02-05-2011, Mariola Karczewska
Witam Panie Burmistrzu, piszę ponownie w sprawie rozkładu jazdy autobusów w stronę od stacji PKP do cmentarza. Podobnie jak kilku innych mieszkańców,którzy wypowiadali się na ten temat ja również uważam, że ostatni autobues w stronę cmentarza o 15:58 to wielkie utrudnienie dla ludzi pracujących w Warszawie i dojeżdzających. Sama regularnie korzystam z autobusu 7.32 rano do PKP ale niestety nie mam jak wrócić. Proszę o rzetelną analizę wykorzystania 7 kursów do PKP spod cmentarza. Spod PKP do cmentarza tych kursów jest tylko 4. Moim zdaniem autobues o 6:47 od cmentarza do PKP ma najmniejsze wykorzystania zatem można byłoby go zlikwidować i dołożyć dodatkowy piąty kurs spod PKP do cmentarza o 18:30. Jest to bezpieczna godzina bo wiele osób w tym ja pracujemy do 17.00 w różnych miejscach Warszawy więc 18:30 byłaby idelanym rozwiązaniem. Proszę o Pana komentarz do powyższej propozycji. PS Jeszcze jedno pytanie: czy zupełnie zlikwidowano kursy autobusów do i z WKD ?Pozdrawiam, Mariola Karczewska
Odpowiedź 05-05-2011

Szanowna Pani,
uprzejmie informuję, że komunikacja autobusowa w Milanówku jest w fazie rozwoju. Obecny etap obejmuje istnienie jednej linii obsługiwanej przez jeden autobus, a dla zmniejszenia kosztów, również przez jednego kierowcę. Czas pracy kierowców jest ściśle regulowany przepisami prawa (ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców Dz.U. z 2004 r. Nr 92, poz. 879) i z tego powodu jeden kierowca nie może obsługiwać tej linii o szóstej rano i osiemnastej po południu. Pani wniosek zostanie wzięty pod uwagę w następnym etapie rozwoju.
Na pytanie czy zlikwidowano kursy autobusów do i z WKD odpowiadam: tak, autobusy nie jeżdżą tą trasą już od początku roku, a Pani pytanie tylko potwierdza zasadność podjęcia takiej decyzji – brak zainteresowania takim połączeniem, bowiem jest to dopiero pierwszy sygnał w tej kwestii od czterech miesięcy.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 18-03-2011, Beata Nawarska
Witam ponownie.To widać że Urząd Miasta Milanówek ma nie aktualne dane odnośnie taksówkarzy 27lat ma najmłodszy a najstarszy 80 lat.Proszę to sprawdzić .A sprawę kasy wyjaśnię w Urzędzie Skarbowym .A kto sprawdza czy taksówkarze mają wszystkie badania aktualne.Bo nie ukrywam że chętnie to sprawdzę może po paru kontrolach będą mili pozdrawiam.
Odpowiedź 22-03-2011

Szanowna Pani

Urząd posiada aktualne dane na temat taksówkarzy. Proszę zauważyć, że w poprzedniej odpowiedzi napisałam "większość taksówkarzy", co nie oznacza "wszyscy". Jednocześnie Urząd nie ma obowiązku wymagać od taksówkarzy przedstawienia aktualnych badań lekarskich. Takie uprawnienia posiada Wydział Ruchu Drogowego.

Z poważaniem
z upoważnienia Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 17-03-2011, Beata Nawarska
Witam mam pytanie kto wydaje pozwolenia na TAXI bo z tego co wiem to taksówki muszą mieć kasy fiskalne a w Milanówku biały samochód nie posiada i jakim prawem stoi na postoju .A i wiek kierowców jest zaskakujący kto im wydał badania lekarskie na przewóz osób.Poczekajmy na tragedie może o naszym mieście będzie głośno w mediach .Super promocja i wizytówka.
Odpowiedź 18-03-2011

Szanowna Pani Beato

Zgodnie z ustawą o transporcie drogowym licencje na taxi wydaje Burmistrz Miasta na podstawie złożonego kompletu dokumentów – w tym, m.in. orzeczenia lekarskiego o zdolności do prowadzenia pojazdów silnikowych i orzeczenia psychologicznego. Zaświadczenia lekarskie wydaje lekarz do tego uprawniony. W ustawie nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących taksówkarzy. Większość naszych taksówkarzy jest w wieku od 27 do 61 lat. Rejestracja i nadzór nad kasami fiskalnymi to zadania Urzędu Skarbowego.

 Z poważaniem
Z upoważnienia Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 11-02-2011, Beata
Witam Pana,Chciałam zapytać, czy Pan Burmistrz wie o tym, że małe dzieci z klas I - III wracają kilkakrotnie w tygodniu ze szkoły na Literackiej o godzinie 17 - tej. Wiele osób pracującycch w Wa-wie wraca do Milanówka po godzinie 16-tej i nie mają już żadnej możliwości skorzystania z miejskiej komunikacji. Myślę , że istnieje wielka potrzeba ustanowienia dodatkowego kursu mikrobusa w porze popołudniowej, głównie w miesiącach zimnych i słotnych( od listopada do kwietnia)Z poważaniem NOWA mieszkanka Milanówka
Odpowiedź 17-02-2011

Szanowna Pani,
Komunikacja miejska jest w fazie rozwoju i jest stale monitorowana pod kątem wykorzystania podaży miejsc. Obecny układ komunikacyjny powstał na podstawie półtora rocznych prób i obserwacji. Wszelkie propozycje zmian są rejestrowane i po starannej analizie będą testowane w praktyce. Niestety, na rok 2011 zawarliśmy umowę z firmą świadczącą usługę przewozu osób i nie mamy możliwości jej zmiany, co oznacza niezmienność tras i rozkładu jazdy do końca roku. Na zawarcie dodatkowej umowy na kursy popołudniowe w budżecie miasta nie ma środków finansowych. Zmiany będą możliwe w przyszłym roku.


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kier.Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 07-02-2011, ...
Panie Burmistrzu,ja i moja rodzina bardzo się cieszymy że został Pan naszym burmistrzem.Ale mam pytanie.Mam dwójkę dzieci jedno z nich chodzi do szkoły a drugie w przyszłym roku zacznie.Chciałabym aby na ulicy Naddawki/Czubińska powstało połączenie mikrobusów ze szkołą na Literackiej.Jest okres zimowy i moje dzieci chodzą w duże mrozy.Pozdrawiam mieszkaniec Milanówka.
Odpowiedź 11-02-2011

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że w bieżącym roku nie będzie możliwe rozszerzenie zasięgu komunikacji autobusowej w Milanówku. Ograniczeniem są możliwości finansowe budżetu miasta – środków wystarczy na istniejącą trasę i częstotliwość kursowania. Zmiany będą rozpatrywane przy konstruowaniu budżetu na przyszły rok.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – kierownik ref. TOM

do góry strony
Pytanie 31-12-2010, Robert .W.
Szanowny Panie Drogi Burmistrzu. Ja pisze z takim pytaniem, czy jest możliwość zrobienia GIMBUSÓW W MILANÓWKU, które będą dowozić i przywozić DZIECI ZE SZKOŁY? By się przydały, a najbardziej WIOSNĄ, JESIENIĄ i ZIMĄ. Ja mam i Inni sąsiedzi 4 kilometry DO SZKOłY. Albo PRZEDŁUŻENIE AUTOBUSÓW, ŻEBY JEŹDZIŁY UL. Czubińską, Naddawki.Co można zrobić? Może Pan BURMISTRZ POMOŻE W TEJ SPRAWIE. Pozdrawiam.
Odpowiedź 31-12-2010

Szanowny Panie,
Milanówek posiada tak rozmieszczoną sieć placówek oświatowych, że nie ma uzasadnienia dla uruchomienia gimbusów. Również ze względów ekonomicznych nie przewiduję obecnie wprowadzenia komunikacji mikrobusowej na ul. Czubińską i Naddawki.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-12-2010, Grzegorz
Szanowny Panie BurmistrzuCzy istniałaby możliwość aby w aktualnościach na stronie głównej umieścić na stronie Milanówka informację o internetowej petycji w sprawie ostatniego pociągu powrotnego z Warszawy do Milanówka?Link do petycji:http://www.zmieniarka.com/?m=articles&show_article=33Każdy podpis w tej petycji ma znaczenie. Jeśli zbierze się dużo podpisów to petycja trafi do Prezesa Kolei Mazowieckich.PozdrawiamGrzegorz
Odpowiedź 23-12-2010

Szanowny Panie,
Chciałbym poinformować, że podany przez pana link do internetowej petycji w sprawie ostatniego pociągu na trasie Warszawa Wschodnia – Skierniewice, przez Milanówek zostanie zamieszczony na stronie miasta www.milanowek.pl.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

do góry strony


Wersja do druku