Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 13-03-2010, Robert.W.
Panie Burmistszu,mam pomysł,a jak by zrobić AUTOMATY DO BILETÓW MIKROBUSUW,że kierowca miał by spokuj,Z WYDANIEM ZAPŁATEGO BILETU.Pozdrawiam.
Odpowiedź 16-03-2010

Szanowny Panie,
Obecny stopień wykorzystania komunikacji miejskiej nie uzasadnia poniesienia dodatkowych kosztów na kasowniki do biletów – kierowca radzi sobie z tym bardzo dobrze.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 03-03-2010, Mariola Karczewska
Szanowny Panie Burmistrzu, dwukrotnie pisałam do Pana w kwestii brakujących rozkładów jazdy milanowskich busów. Odpisał Pan: "..że utrzymanie rozkładów jazdy na przystankach jest niezwykle trudne – są niszczone przez nieznanych sprawców. Przewoźnik już wielokrotnie je uzupełniał lecz ciągle ich brakuje. Nie zwalnia to jego z obowiązku utrzymania rozkładów jazdy w prawidłowym stanie, będę konsekwentnie wymagał uzupełniania informacji.."Mówiąc szczerze od ponad roku nie było rozkładu na przystanku busu przy WKD nawet przez 1 dzień. Moim zdaniem przewożnik zastosował argument niszczenia rozkładów przez nieznanych sprawców na wszystkie przystanki. Nie można zniszczyć rozkładu, którego nigdy nie było. Za chwilę okaże się, że podejmie Pan decyzję o zamknięciu przystanku z powodu jego małej bądź znikomej popularności. Jestem prawie pewna, że przewoźnik nie dostarczył i nie zawiesił rozkładu jazdu na przystanku przy WKD. Może ja sama zwrócę się z pytaniem do przewoźnika tlyko proszę o podanie danych kontaktowych. Pozdrawiam serdecznie, Mariola Karczewska
Odpowiedź 05-03-2010

Szanowna Pani

Na przystanku przy ulicy Grudowskiej przy WKD był i jest rozkład jazdy mikrobusów. Umocowany jest na słupie energetycznym, tym samym, na którym umocowany jest znak informujący o przystanku autobusowym.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-01-2010, Mariola Karczewska
Szanowny Panie Burmistrzu, wracając do tematu częstotliwości korzystania przez mieszkańców z busów jeżdzących po Milanówku. W październiku 2009 pisałam do Pana odnośnie brakujących rozkładów jazdy. Odpisał mi Pan wtedy, że rozkłady będą uzupełniane na bieżąco przez przewoźnika. Do dnia dzisiejszego nie ma rozkładu np.: przy stacji WKD. Nie ukrywam, że jest to z pewnością powód, który również przyczynia się do rezygnacji przez wielu mieszkańców z tego środka transportu. Nie każdy ma dostęp do internetu, żeby sobie sprawdzić najbliższy kurs busa więc brak rozkładu oznacza, że pasażerowie nie chcą czekać na mrozie na bus, który nie wiadomo o której przyjedzie. Dołóżmy starań wszysycy, aby ta komunikacja była rozpropagowana wsród mieszkańców i wszelkie ułatwienia - a zwłaszcza aktualne rozkłady jazdy na przystankach - zintensyfikują wykorzystanie tego środka transportu.Korzystając z okazji pragnę złożyć Panu życznie wszelkiej pomyślności w Nowym Roku !Pozdrawiam serdecznie, Mariola Karczewska
Odpowiedź 07-01-2010

Szanowna Pani,
Bardzo dziękuję za życzenia i rewanżuję się tym samym: wszystkiego najlepszego w nowym, 2010 roku. Przechodząc do Pani sugestii wyjaśniam, że utrzymanie rozkładów jazdy na przystankach jest niezwykle trudne – są niszczone przez nieznanych sprawców. Przewoźnik już wielokrotnie je uzupełniał lecz ciągle ich brakuje. Nie zwalnia to jego z obowiązku utrzymania rozkładów jazdy w prawidłowym stanie, będę konsekwentnie wymagał uzupełniania informacji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-01-2010, Robert.W.
Witam Serdecznie Pana Burmistrza w Nowym Roku 2010, I ŻYCZĘ ZDROWIA I DUŻO SUKCESÓW W NOWYM ROKU. Mam 2 pytania. 1 pyt.: Kiedy wejdzie WSPÓLNY BILET ZTM I KOLEI MAZOWIECKICH DO GRODZISKA MAZOWIECKIEGO? Czy coś się ruszyło w tej sprawie? Czy w tym roku będzie? 2 pyt.: Panie Burmistrzu, CZY MOŻNA JAKOŚ PRZYSPIESZYĆ ZROBIENIE W TYM ROKU POCZEKALNI, TOALETY I LEPSZEJ OBSŁUGI KAS. Jest jedna kasa biletowa i taka kolejka, że lepiej nie pytać. Czy może Pan jakoś wpłynąć, żeby w tym roku coś zrobiono z POCZEKALNIĄ I KASAMI. Mam pomysł, aby zrobić AUTOMAT BILETOWY I DRUGĄ KASĘ i z POCZEKALNIĄ JAK NAJSZYBCIEJ. Oni i Pan mają SAMOCHODY, zawsze są ludzie pokrzywdzeni, którzy muszą stać w ten MRÓZ NA PERONIE. A co z przebudową stacji w MILANÓWKU, tak jak Pan pisał, czy coś się ruszy w tej sprawie. Panie Burmistrzu, NIECH PAN POMOŻE LUDZIOM W TYCH SPRAWACH, bo ciągle albo nie ma kasy, albo plany są przełożone na przyszły rok, a te przekładania mogą się ciągnąć LATAMI. Pan JEST BURMISTRZEM DOBRYM W MILANÓWKU, TYLKO NIECH PAN TO RUSZY, BO LUDZIE NA MROZIE MARZNĄ. Przydałby się też AUTOMAT Z KAWĄ I HERBATĄ. Mam nadzieję, że coś zrobi się w tym ROKU 2010. Jest także problem podjazdu na peron, z jednej strony jest podjazd na wózki, z drugiej też jest, a na PERON PODJAZDU NIE MA. Czekam na pozytywne rozwiązania. Pozdrawiam, mieszkaniec PIĘKNEGO MILANÓWKA. LUDZIE BĘDĄ PANA CHWALIĆ I POPIERAĆ NA WIELE LAT.
Odpowiedź 07-01-2010

Szanowny Panie,
Bardzo dziękuję za życzenia życząc Panu również wszystkiego najlepszego w nowym 2010 roku. W sprawie wspólnego biletu ZTM, WKD i KM informuję, że trwają rozmowy wszystkich zainteresowanych tą sprawą przedstawicieli gmin i jest szansa na pozytywne załatwienie tej sprawy.
Przebudowa budynku dworcowego i poczekalni, z uwagi na ograniczone możliwości budżetu miasta, została przesunięta w czasie na lata następne. Natomiast wszystkie inne Pana propozycje dotyczące podniesienia jakości obsługi podróżnych, pomimo ich słuszności, nie mogą być przeze mnie zrealizowane, gdyż są to sprawy nie leżące w moich kompetencjach. Tymi sprawami powinny zająć się Polskie Koleje Państwowe, ale biorąc pod uwagę ich kondycję finansową, jest wątpliwe ich pomyślne załatwienie.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-12-2009, Artur Malinowski
Szanowny Panie Burmistrzu,W dniu dzisiejszym oczekując na pociąg Kolei Mazowieckich, opózniony około 40 minut, przy 15 stopniowym mrozie, po raz kolejny zastanowiłem się nad potrzebą otwarcia poczekalni, która mieści się na peronie stacji PKP w Milanówku. Myślę, iż nic – oczywiście poza kwestiami finansowymi, jak zawsze - nie stoi na przeszkodzie, aby podjąć inicjatywę na celu remontu poczekalni i jej otwarcia dla mieszkańców Milanówka, codziennych pasażerów transportu kolejowego. Stacja kolejowa, jak rozumiem jest w zarządzie PKP S.A. Oddział Dworce Kolejowe lub Polskie Linie Kolejowe S.A. Mam w związku z tym pytanie czy istaniałaby możliwość wystąpienia przez Miasto Milanówek do PKP S.A. lub innego zarządcy stacji kolejowej, z inicjatywą w w/w przedmiocie. Jednocześnie myślę, iż mieszkańcy Milanówka pozytywnie odnieśliby się do takich działań, oraz spróbowali wspólnie z Miastem niejako zdopingować zarządcę dworca do odpowiednich działań (w zakresie ewentualnej inicjatywy obywatelskiej prosiłbym Pana Burmistrza o wskazanie ewentualnych czynności, w których mieszkańcy mogliby wspomóc Miasto).Z góry dziękuję za odpowiedz.Z poważaniem,Artur Malinowski
Odpowiedź 22-12-2009

Szanowny Panie,
Jestem również zainteresowany uruchomieniem poczekalni na peronie. Dlatego też podjąłem decyzję o przeznaczeniu jej na cel związany z możliwością oczekiwania na pociąg. W tym celu zlecone zostało opracowanie dokumentacji projektowej do wybudowania przyłączy wodociągowego i kanalizacyjnego. Niestety, prognoza przyszłorocznych dochodów budżetu miasta w 2010 roku zmusiła mnie do ograniczenia wydatków inwestycyjnych, a co za tym idzie wykreślenia z planów przebudowę poczekalni. Mam nadzieję, że będzie to możliwe w roku2011.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-12-2009, adam matusiak
Dzień dobry.Jakie są szanse na wspolny bilet ztm i pkp na trasie Warszawa Grodzisk?Czy były już jakieś ustalenia w tej sprawie?Adam Matusiak
Odpowiedź 03-12-2009

Szanowny Panie,
W tej chwili ustalenia są takie, że burmistrzowie trzech gmin /Milanówek, Grodz. Maz. I Brwinów/ będą wspólnie prowadzić rozmowy z KM I ZTM.
Oczekujemy na bardziej precyzyjne i szczegółowiej uzasadnione propozycje dopłat. Zmiany personalne w Zarządzie Kolei Mazowieckich opóźniają terminy rozpoczęcia rozmów, nie z naszej winy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 30-10-2009, Agnieszka
Mam pytanie odnośnie komunikacji. Na stronie i w biuletynie napisane jest, że ludzie dojeżdżający do PKP nie wykazują zainteresowania Busami. Ja sama chętnie bym z nich korzystała ale jak mogę jeżeli zdarza się w że wracam z pracy po godz. 22 a ostatni bus jest o godz. 15. To samo dotyczy gdy idę do pracy na 8 i wracam po godz. 16. Nie mam już szans dojechania busem o domu.
Odpowiedź 05-11-2009

Szanowna Pani,
Przyjęty na ten i przyszły rok plan działania komunikacji w Milanówku ma charakter rozwojowy. W zależności od stopnia wykorzystania mikrobusów będą podejmowane decyzje o zwiększeniu bądź zmniejszeniu liczby kursów czy też godzin kursowania. Jak na razie, nie podejmujemy decyzji o zmianach z uwagi na konieczność rozpowszechnienia informacji o komunikacji. Liczymy również na dostosowanie się chętnych do korzystania z komunikacji do aktualnego rozkładu jazdy. Nie uda nam się dostosować rozkładu do potrzeb każdego z osobna.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-10-2009, Mariola
Szanowny Panie Burmistrzu, przepraszam za moje niedoprecyzowanie odnośnie rozkładów PKS. Chodziło mi oczywiście nie o PKS Grodzisk a o nasze lokalne autobusy PKS, które jeźdzą po Milanówku. Na tych własnie przystnkach nie ma rozkładów jazdy. PKS Grodzisk zadbał o swoje rozkłady:-).Pozdrawiam, Mariola Tomczyk
Odpowiedź 13-10-2009

Szanowna Pani,
Rozkłady jazdy na przystankach są na bieżąco uzupełniane przez przewoźnika. Niestety, z uwagi na częste przypadki ich zrywania, mogą zdarzać się przypadki braku rozkładów. Mam nadzieję, że sytuacja unormuje się wkrótce.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-10-2009, Mariola
Szanowny Panie Burmistrzu, chciałbym prosić o umieszczenie rozkładu jazdy na przystankach PKS w Milanówku. Niestety żaden mijany przeze mnie przystanek nie posiadał rozkładu. Pozdrawiam, Mariola
Odpowiedź 08-10-2009

Szanowna Pani,
Z taką prośbą zwrócę się do PKS w Grodzisku Mazowieckim.

 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-09-2009, Robert
Panie Burmistrzu, czy w ogóle kiedyś będzie jeździł ul Naddawki autobus? Przydałby się. Mógłby jeździć ul Wylot, Naddawki, Czubińska i skręcać w Wiosenną. Mógłby się zatrzymywać przy szkole dla dzieci oraz przy przychodni. Mam nadzieję,że kiedyś dojdzie do tego.
Odpowiedź 30-09-2009

Szanowny Panie,
Na razie nie planuję kursowania autobusów ulicą Naddawki.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku