Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 19-12-2013, krzysztof
Panie burmistrzu czy worki na popiół mam kupić sam czy miasto zapewni mi worki i dlaczego niemoge sypać do pojemnika jak odbierał zgk z grodziska to sypałem do pojemnika i było ok,pozatym powinien pan negocjować mniejsze stawki za odbiór smieci
Odpowiedź 24-12-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że popiół może Pan gromadzić w worku w dowolnym kolorze, o pojemności do 60 litrów, odpornych na rozerwanie podczas wywozu. Odbiór popiołu będzie odbywał się po zgłoszeniu do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią  pod nr tel. (22) 758 30 61 w. 221, 212, 214.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska  - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 19-12-2013, Mieszkanka
Witam,
kiedy będzie zamieszczony na stronie miasta harmonogram odbioru worków obowiązujący od stycznia?
Odpowiedź 19-12-2013

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informuję, że harmonogram odbioru odpadów komunalnych na I kwartał 2014 r. jest umieszczony na stronie Miasta Milanówka pod linkiem: http://www.milanowek.pl/aktualnosci.id_1660.
Jednocześnie informuję, że harmonogram ukaże się również w najnowszym biuletynie Miasta oraz zostanie dostarczony bezpośrednio do Mieszkańców przez firmę EKO-HETMAN, która począwszy od stycznia 2014 r. będzie świadczyła usługi odbioru odpadów komunalnych od Mieszkańców Milanówka.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią  

do góry strony
Pytanie 18-12-2013, Joanna
Dlaczego na ulicy Mickiewicza nie ma ograniczenia ruchu dla ciężarówek?
Dopusciliscie Państwo, zeby ta piękna ulica, wizytówka naszego miasta, słynna ze starych dębów, zamieniła sie w Marszałkowską.
Teraz jest to główny trakt dla beczkowozow, a wystarczy wprowadzić zakaz.
Czy naprawdę ważniejsze jest, zeby ciężarówki miały możliwość skrótu ?
Gdzie jest poszanowanie środowiska i zabytków milanowskich.
W jeden rok zniszczono spokój i ciszę . Państwo jesteście za to odpowiedzialni. To my ,obywatele i mieszkańcy Milanówka płacąc podatki utrzymujemy Wasze urzędy, a Wy nie robicie nic, zeby ratować nasze miasto. Wolicie, zeby jakaś firma ściekowa oszczędzała na benzynie jeżdżąc przez dzielnice willową.
Mickiewicza to nie jest ulica dla ciężarówek!
Progi zwalniające nie załatwia sprawy. Moze nawet pogorszą, bo hałas jest większy jak takie 10 ton podskakuje.
Odpowiedź 24-12-2013

Szanowna Pani,
Wprowadzając nową organizację ruchu na ternie Milanówka związaną z przebudową wiaduktu w ciągu DW 579 nie mieliśmy innej możliwości rozwiązania komunikacyjnego jak zapewnienie dojazdu do terenów w Grodzisku Mazowieckim jak poprzez utwardzoną ulicę Mickiewicza. Wszystkie inne drogi poprzeczne do ulicy Kościuszki są drogami nieutwardzonymi i wpuszczenie na nie pojazdów doprowadziłoby do dewastacji istniejących ulic. Podjęliśmy trudną decyzję, która skutkować będzie w najbliższym czasie potrzebą naprawy ulicy Mickiewicza. Budowa wiaduktu dobiega końca, co za tym idzie będziemy mogli zmienić istniejącą organizację ruchu i ograniczyć ruch uliczny w Milanówku. Podczas tego trudnego okresu nie ucierpiał nasz drzewostan, a w najbliższym roku dołożymy starań, żeby poprawić istniejący stan.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 12-12-2013, Paweł
Odbiór liści w workach - dlaczego tyle worków do tej pory dalej zalega na naszych ulicach ??
Kto (imię i nazwisko ) za taki stan w naszej gminie odpowiada ?
Odpowiedź 19-12-2013

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że do końca bieżącego tygodnia worki z liśćmi zostaną odebrane z terenu całego Miasta.
Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią wraz z funkcjonariuszami Straży Miejskiej na bieżąco kontrolują stan odbioru worków z liśćmi i zgłaszają firmie odbierającej odpady wszelkie uwagi, w związku z czym wszystkie worki z liśćmi zostaną odebrane.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią  

do góry strony
Pytanie 09-12-2013, Jacek
Witam,
Gmina nie wywiązuje się z obowiązku odbioru odpadów poremontowych. Czekam już 2 miesiące na worek na odpady choć gmina deklaruje , że dostarczy taki worek raz na 2 tygodnie. Czy w związku z zaistniałą sytuacją moge liczyć na obniżenie opłaty za wywóz śmieci o koszty poniesione na wywóz odpadów poremontowych we własnym zakresie ?
(nie chcę trzymać odpadów na posesji do następnego roku)
Odpowiedź 13-12-2013

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń Mieszkańców na odbiór odpadów poremontowych, termin oczekiwania ulega wydłużeniu. Jednocześnie informuję, że nie ma możliwości obniżenia opłaty za odbiór odpadów o koszty poniesione na wywóz odpadów poremontowych we własnym zakresie. Proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią (22-758-30-61 w. 212, 214,221, 233) celem podania adresu. Skontaktujemy się wówczas z firmą aby przyspieszyć  odbiór odpadów poremontowych od Pana.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 12-11-2013, Agnieszka
Witam. Mam uwagę dotyczącą odbioru odpadów segregowanych. Obecnie do końca roku kolorowe worki odbierane są tylko raz w miesiącu. Dla mnie to stanowczo zbyt rzadko ( poprzednio odpady odbierała ode mnie firma prywatna raz na tydzień). Co z tym robić przez miesiąc? Czy naprawdę nie ma możliwości nawet za opłatą wprowadzenia dodatkowego- częstszego odbioru odpadów ? Miało być porządkowanie gminy , a jest odwrotnie.
Pozdrawiam
Odpowiedź 20-11-2013

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani zapytanie, uprzejmie informuję, że do końca br odbiór odpadów segregowanych odbywał się będzie z częstotliwością 1 raz w miesiącu, zaś odpady zmieszane 2 razy w miesiącu. Obecnie nie są przewidywane zmiany w częstotliwości odbioru w/w odpadów. Jeżeli w kolejnych miesiącach będą wprowadzane jakiekolwiek zmiany  w zakresie gospodarowania odpadami, Gmina będzie niezwłocznie informowała o nich Mieszkańców Miasta.


 


 


 Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta  Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 


 


 


 

do góry strony
Pytanie 07-11-2013, mieszkanka Milanówka
Witam,
piszę do Państwa chcąc zwrócić uwagę Kierownika Referatu Ochrony Środowiska na utrudnienia stawiane mieszkańcom chcącym oddać popiół i żużel po spalaniu, przez pracownice Referatu Ochrony Środowiska.
Po zgłoszeniu do ww. Referatu chęci oddania popiołu, przez cały miesiąc firma SIRCOM się ze mną nie skontaktowała w celu ustalenia daty dostarczenia worka typu big-bag na popiół, a w czasie kolejnej rozmowy telefonicznej (za miesiąc) Pani z Referatu powiedziała, że zgłoszenie dawno przesłano do firmy. Po następnym (trzecim już) telefonie za KOLEJNY MIESIĄC Pani z Referatu powiedziała, że zgłoszenie 2 miesiące temu przesłano do firmy i spróbuje ustalić co się dzieje w sprawie. W czasie następnej rozmowy przeprowadzonej na następny dzień Pani wiedziała jedynie, że zgłoszenie wysłano do firmy i kazała mi na własną rękę do firmy SIRCOM dzwonić. Uważam to za skandal (o czym tę Panią poinformowałam), gdyż po pierwsze (jak sami Państwo piszą w Biuletynie 4/2013 na str. 5) chęć odbioru popiołu czy gruzu wystarczy zgłosić do Referatu, po drugie: mam umowę podpisaną w Gminą, a nie z firmą, więc kontakty z firmą nie są po mojej stronie, tylko Gminy, która pobiera ode mnie opłatę za odbiór odpadów i nie muszę ponosić żadnych dodatkowych kosztów związanych z telefonami do firmy, ani tracić czasu na dodzwonienie się (co jak powszechnie wiadomo jest czasochłonne).
Po ponad dwóch miesiącach i niemiłej rozmowie z Panią z referatu, firma SIRCOM skontaktowała się ze mną i jej pracownik stwierdził, że dopiero KILKA DNI TEMU OTRZYMALI ZGŁOSZENIE z Referatu Ochrony Środowiska (a nie 2 miesiące temu jak twierdziła Pani z Urzędu, więc ktoś - pozostawiam Kierownikowi Referatu do ustalenia kto - mijał się w tej kwestii z prawdą) i w ciągu tygodnia przywieziono big-bag.
Sprawa zakończyła się pomyślnie, ale po długim czasie, kilku telefonach i niemalże wykłóceniu się, a nie o to przecież chodzi.
Jestem rozczarowana postępowaniem Pracowników Referatu Ochrony Środowiska, gdyż dotychczas zarówno odpady wielkogabarytowe, jak i AGD RTV, odbierane były zawsze o czasie i po jednorazowym zgłoszeniu.
Byłoby więc dobrze gdyby szanowano czas i pieniądze mieszkańców i popiół także odbierano po jednorazowym zgłoszeniu (zaznaczam przy tym, że firma SIRCOM postąpiła bez zarzutu po uzgodnieniu przywożąc i odbierając big-baga).

Z poważaniem
mieszkanka Milanówka Paulina
Odpowiedź 12-11-2013

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń Mieszkańców, termin dostarczenia worka typu big-bag na popiół czy gruz znacznie się wydłuża.
Jednocześnie pragnę przeprosić za zaistniałą sytuację. Dołożymy wszelkich starań aby więcej nie miała ona miejsca.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 26-09-2013, Milanówek24News
W nawiązaniu do ostatniej odpowiedzi .
Wycinka około dziesięciu drzew brzozy miała miejsce na rogu ulic Cichej i Wiatracznej .
Odpowiedź 02-10-2013

Szanowni Państwo
W odpowiedzi na Państwa e-mail informujemy, że na przedmiotowe drzewa było wydane zezwolenie na usunięcie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 23-09-2013, Milanówek24News
Witamy
Chcielibyćmy uzyskać informacje czy Urząd Miasta Milanówka , udzielił zgody na wycinkę drzew Brzozy na ulicy Cichej w Milanówku?. Nie chcemy wiedzieć kto i w jakim celu, lecz jedynie chcemy się dowiedzieć czy taka zgoda została przez Urząd Miasta Milanówka Wydana . Jeżeli nie została taka zgoda wydana, to czy są prowadzone jakieś kroki mające na celu wyjaśnienie zaistniałej okoliczności.

Z Wyrazami Szacunku
Milanówek24News
Odpowiedź 26-09-2013

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi na Państwa pytanie uprzejmie informuję, że w tym roku była wydawana decyzja zezwalająca na wycinkę drzew – brzóz z terenu działki przy ul. Cichej w Milanówku. Jednakże prosimy o bliższe określenie usytuowania opisywanej przez Państwa wycinki drzew przy ul. Cichej celem weryfikacji przez Urząd czy była ona legalna.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
 

do góry strony
Pytanie 02-09-2013, Paweł
Witam

dwie sprawy ;
1/ Czarne worki na śmieci od września odbiór raz w miesiącu- to stanowczo za mało, jeśli to nie ulegnie zmianie to worki będe wystawiał na zewnątrz - dlatego że brudu trzymać u siebie nie zamierzam a SM mi nie groźna .
2/ W ogrodzeniu mam oddzielną furtkę na odbiór smieci tak jak wielu mieszkańców , na starych zasadach firma wybierała sama śmieci w tym celu mieli mój kluczyk, zdają sobie państwo sprawę, że dla wielu była to dodatkowo droga inwestycja w ogrodzeniu dla poprawy komfortu życia , kiedy wasza firma z przetargu tak zacznie robić i wyjdzie frontem do klienta a nie na odwrót w mysl zasady klient nasz Pan .
W tym celu miałem się dopytywać u Państwa ale jak widzę , z waszej strony jest dalej brak reakcji.
Przecież za to, to MY mieszkańcy i tak płacimy

pzdr.
Odpowiedź 13-09-2013

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że odpady zmieszane gromadzone w czarnych workach są odbierane dwa razy w miesiącu – razem z odpadami segregowanymi oraz w dodatkowym  terminie wyznaczonym na odbiór odpadów zmieszanych oraz bioodpadów (trawy i liści).
Jednocześnie informuję, że dołożymy wszelkich starań aby firma, odbierająca odpady z terenu Milanówka, odbierała je z altanek, które Mieszkańcy wybudowali właśnie w tym celu.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią 

do góry strony


Wersja do druku