Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 05-07-2013, Wojtekk
Panie Burmistrzu,
Nowy system odbioru odpadów już działa. I w praktyce okazało się, że worki o pojemności 60L (czarne i białe) są mniej praktyczne;
1. W poprzednich latach wszystkie worki były jednakowej pojemności (120L) i część mieszkańców wyposażyła swoje posesje w stojaki, bądź uchwyty na worki o pojemności 120L. Wprowadzenie teraz dwóch worków o mniejszej pojemności spowodowało, że nie pasują one do wcześniej stosowanych stojaków czy uchwytów (worek nie powinien wisieć w powietrzu, lecz powinien stać na ziemi, a stojak lub uchwyt powinien go jedynie stabilizować).
2. Przy częstotliwości odbioru czarnych worków równej dwóm tygodniom sadzę, że zdecydowana większość mieszkańców jest w stanie w tym czasie zapełnić jeden worek o pojemności 120 na odpady pozostałe do pełna, zamiast kilku czarnych o pojemności 60L. A tak, trzeba będzie gdzieś te małe czarne worki przechowywać aż do kolejnego odbioru (do dwóch tygodni). Biorąc pod uwagę, że zużycie czarnych worków zostało wyliczone na dwa worki 60L na miesiąc na osobę, to już dwuosobowa rodzina zapełniałaby worek 120L raz na dwa tygodnie, czyli do kolejnego odbioru. A przecież w posesjach w zabudowie wolnostojącej najczęściej i tak mieszka więcej osób, więc na pewno jeden worek 120L na odpady pozostałe zostałby raz na dwa tygodnie napełniony.
3. Do worka 120L można upchać znacznie więcej niż do dwóch worków 60L, ponieważ worki trzeba związać, a to ogranicza ich pojemność.
4. Rozmawiałem z sąsiadami i znajomymi z Milanówka i nie spotkałem osoby, która nie narzekałaby na mniejsze worki (szczególnie te czarne). Sądzę, że wielu innych mieszkańców Milanówka ma podobny pogląd na tę sprawę.

Stąd chciałem się zapytać:
Czym się kierowano przy wprowadzaniu do systemu worków o mniejszej pojemności?
Czy jest szansa na to, by wprowadzić worki czarne i białe o pojemności 120L? (po wykorzystaniu tych obecnych, które pewnie są wyprodukowane w dużej ilości).

Myślę, że warto się nad tym zastanowić, bo uprościłoby to wielu mieszkańcom obsługę systemu workowego.

Pozdrawiam
Wojtekk
Odpowiedź 15-07-2013

Szanowny Panie,


W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Mieszkańców Milanówka, zgodnie z kierowanymi sugestiami w sprawie wielkości worków na odpady, od miesiąca sierpnia będą wprowadzone worki czarne i białe o pojemności120 l.Z poważaniem,


z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
 i Gospodarki Zielenią  

do góry strony
Pytanie 05-07-2013, Joanna Czarnecka
ULICA MICKIEWICZA
Czy zamierzacie państwo ratować reprezentacyjną ulicę naszego miasta z zabytkową roslinnościa i jeszcze żyjącymi zwierzetami przed rozjeżdzeniem i rujnacją?
Od jakiegoś czasu jest to główny przejazd dla beczkowozów ok 30 dziennie. Robia hałas i powodują ogromne zanieczyszczenie.
Jak można uwieczniać na każdym zdjeciu ulice , o którą tak nie dbacie.
Od nas mieszkańców oczekujecie poszanowania środowiska. nie niszczenia, czy wycinania roślinności, budowania płotów pozwalającym małym zwierzętom na przechodzenie. My sie z tego wywiazujemy, bo chcemy miasta ogrodu.

Od Państwa też oczekujemy pomocy. Prosimy o wprowadzenie zakazu dla cięzarówek na ulicy Mickiewicza.
Ratujcie nas, zanim bedzie za pózno.
Wczoraj znalazłam 2 rozjechane wiewiórki, a koty uciekają z mojego ogrodu ogłuszone hukiem beczkowozów , a wystarczy znak zakazu.
Odpowiedź 18-07-2013

Szanowna Pani


W związku z wzmożonym ruchem pojazdów na ulicy Mickiewicza będą wykonane progi spowalniające po uzyskaniu stosownych zatwierdzeń z organu Starostwa Powiatowego odpowiedzialnego za ruch drogowy. Tego typu rozwiązanie zmniejszy dokuczliwy ruch pojazdów ciężarowych. Dodatkowo rozważymy i damy do zaopiniowania ustawienie znaku ograniczającego wjazd pojazdów ciężarowych (temat z pytania nr 2915).


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta
Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Pytanie 03-07-2013, krzysztof
panie burmistrzu czymając pojemnik na śmieci moge wrzucać odpady pozotałe po segregacji do śmietnika bez worka czy zworkiem
Odpowiedź 11-07-2013

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że do pojemnika na odpady zmieszane, pozostałości po segregacji można wrzucać zarówno w workach, jak i bez nich. Odpady zgromadzone w każdym z wymienionych wyżej sposobów będą odebrane od Pana przez Firmę. 


    
Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
 i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 03-07-2013, Alojzy
Dlaczego wbrew ustaleniom i informacjom w informatorze nie wydano mieszkańcom miasta stosownej liczby worków na śmieci?

W deklaracji wpisaliśmy cztery osoby, więc powinniśmy otrzymać cztery komplety worków na 3 miesiące (tak napisano w informatorze), a dostaliśmy niepełen jeden komplet.


Odpowiedź 11-07-2013

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że dotychczas otrzymali Państwo doraźny zestaw worków, natomiast w pierwszych dniach lipca otrzymają Państwo komplet worków z zapasem na 1 miesiąc, gdyż po weryfikacji ilości worków, które miały być dostarczane zostało stwierdzone, że zapas worków na 3 miesiące jest zbyt dużą ilością.
Jednocześnie przepraszamy za zaistniałą sytuację i dziękujemy za wyrozumiałość.Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
 i Gospodarki Zielenią 

do góry strony
Pytanie 02-07-2013, Agnieszka
Dzień Dobry,

Dlaczego jako jednyna gmina ( z tego co mi wiadomo) po pierwsze nie mamy pojemników na odpady zmieszane - w domach jednorodzinnych, a odbiór śmieci wg grafiku otrzymanego od firmy SIR-COM poza okresem letnim będzie odbywał się raz na 3 tygodnie? Z wcześniejszych odpowiedzi na Państwa stronie wynika, iż wywóz śmieci zmieszanych miał odbywać się nie żadziej niż raz dwa tygdonie. Po drugie wystawianie w workach śmieci przed posesją śmieci niestety grodzi porozrywaniem przez bezpańskie psy i koty, jak również w śmietnikach będziemy mieli plage szczurów i robali.
Odpowiedź 11-07-2013

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani pytanie, uprzejmie informuję, że odpady zmieszane można gromadzić w czarnych workach dostarczonych przez firmę, jak również w pojemnikach. Pojemniki na odpady zmieszane można wydzierżawić od firmy SIR-COM. Odpady te w okresie letnim (lipiec, sierpień) będą odbierane z częstotliwością raz na tydzień, natomiast w pozostałych miesiącach - raz na dwa tygodnie.
Worki, jak również pojemniki z odpadami, w dniu odbioru należy wystawiać przed posesję. Firma zaczyna odbiór od godz. 8:00, w związku z czym, aby uniknąć rozerwania worków przez zwierzęta proszę o wystawianie worków tuż przed godziną 8:00 w wyznaczonych dniu.   
   


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
 i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 01-07-2013, jerzy augustyniak
Panie Burmistrzu ze zdumieniem
odnoszę się do faktu że worki do zbiórki śmieci
rozwoziła firma kurierska
czyżby to działanie miał na celu oszczędności kosztów?
Odpowiedź 15-07-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na maila, uprzejmie informuję, że koszty związane z dystrybucją worków ponosi firma, która  obsługuje system odbioru odpadów w  naszej gminie.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
 i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 30-06-2013, Joanna
W dostarczonym do naszych domów poradniku mieszkańca odnośnie sytemu odpadowego w Milanówku zawarta jest informacja, że każdy właściciel zostanie zaopatrzony w zapas worków na 3-mce. Według informacji na jedną osobę miesięcznie przypadają worki: 1 bialy, 1 niebieski, 2 żółte, 2 czarne. Firma dostarczyła nam 2 białe, 2 niebieskie, 2 zółte, 2 czarne. Jeśli to ma stanowić zapas woków na trzy miesiące dla czteroosobowej rodziny to jest niezgodne z przekazaną informacją w poradniku. Proszę o wyjaśnienie rozbieżności i informację Ile worków powinna dostać 4 osobowa rodzina???
Odpowiedź 15-07-2013

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że uległa zmianie ilość dostarczanych worków na posesję. Obecnie każdy właściciel nieruchomości został wyposażony w pakiet startowy, który zawiera: 8 worków w kolorze czarnym i żółtym oraz po cztery worki w kolorze białym i niebieskim. Za zmianę przepraszamy i liczymy na zrozumienie.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
i Gospodarki  Zielenią 

do góry strony
Pytanie 28-06-2013, Bogdan Kuśpit
Panie Burmistrzu.

Zgodnie z zapowiedziami w raz z wyłonieniem firmy odpowiedzialnej od 1 lipca wywóz śmieci na moją posesję zostały dostarczone worki (zapas na 3 miesiące dla 4 osobowej rodziny) w ilości:

1. worki czarne: 4 sztuki
2. worki niebieskie: 4 sztuki
3. worki żółte:2 sztuki
4. worki białe: 4 sztuki

to nie wystarczy nawet na miesiąc (ja worków czarnych miesięcznie potrzebuję 30). Z informacji osób rozwożących te worki wynika że ich po prostu nie ma - nie ma zatem sensu chodzenie po urzędach i ich poszukiwanie.

Jak zatem ten problem miasto zamierza rozwiązać? to że została wybrana firma do tego zadania nieprzygotowana to już wiem po tych workach i to nie może być tłumaczeniem.

Niestety nieszczęść nie koniec:
w dostarczonej broszurze, oznaczonej herbem miasta jest informacja odnośnie kosztów wywozu śmieci: 10 PLN za osobę przy metodzie selektywnej. Deklaracja którą podpisaliśmy zobowiązuje nas do wniesienia opłaty 12.50


Posiadam altanę śmietnikową i pojemnik na śmieci zmieszane - oczekuje zatem zarówno przy braku worków jak i gdy one się w końcu pojawią że rzeczona firma śmieci zmieszane po selektywnej zbiórce odbierze nawet gdy nie zostaną one zapakowane w worek z napisem SIR-COM

Odpowiedź 15-07-2013

Szanowny Panie,


 W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że uległa zmianie ilość dostarczanych worków na nieruchomość i obecnie każdy mieszkaniec otrzymał pakiet startowy, który zawiera 8 worków czarnych, 8 żółtych, i po cztery białe i niebieskie. Przy selektywnym systemie taka ilość worków jest wystarczająca, gdyby okazało się jednak, że jakiegoś worka mam Pan za mało to zapraszamy do referatu ochrony środowiska i gospodarki zielenią (ul. Spacerowa 4) po odbiór dodatkowych worków. Odnośnie wysokości stawki na dzień dzisiejszy obowiązuje jeszcze stawka opłaty w wysokości 12,50 zł., stawka w wysokości
 10 zł zacznie obowiązywać jak wejdzie w życie nowa uchwała o czym Państwa poinformujemy.   
Ponadto informuję, że jeśli jest Pan w posiadaniu pojemnika, to odpady pozostałe po selektywnej zbiórce może Pan wystawiać w pojemniku i zrezygnować z czarnego worka.
W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numer telefonu: 22 758 30 61 wew. 212 i 221.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik Referatu Ochrony Srodowiska
 i Gospodarki Zielenią   

do góry strony
Pytanie 27-06-2013, mieszkanka
Witam, około 2- 3 tygodni temu zgłaszałam prośbę o obcięcie gałęzi w ulicy Modrzewiowej.(ponoć poszło zlecenie do firmy zajmującej się zielenią w mieście) .Jak widać - można wizualnie sprawdzić na miejscu- nic się nie zadziało nadal gałęzie dotykają ziemi nie mówiąc już jak sytuacja przedstawia się po deszczu. Oprócz tego sąsiedzi na stałe zainstalowali sobie"w tujach" odwodnienie dachu ze swojego domu i zalewają notorycznie ulice , Czy coś można z tym zrobić?
Dziękuje za odpowiedź.
Odpowiedź 11-07-2013

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że gałęzie w ul. Modrzewiowej zostały przycięte
w dniu 04.07 2013r.
Ponadto informuję, że zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, właściciel nieruchomości nie może odprowadzać wody na tereny sąsiednie, w związku z powyższym podejmiemy stosowne działania.
Kontakt w sprawie: Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią ul. Spacerowa 4, pok. nr 1 lub pod nr. tel.: 22 755 30 61 wew. 214, 221.Z poważaniem
Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Zielenią
Anna Dziemiańczyk

do góry strony
Pytanie 25-06-2013, Dariusz Torowski
Kiedy będą dostarczane worki na śmieci - podobno przez pewien okres mają być to worki firmy Agatom obecnego odbiorcy odpadów ( taka informację telefonicznieotrzymałem z wydziału ochrony środowiska ), ale te worki nie są dostępne w takich ilościach jak przewidziane w przetargu , a za dodatkowe trzeba płacić - zielony na odpady plastikowe kosztuje 9 PLN

Odpowiedź 19-07-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że każda nieruchomość została wyposażona w komplet startowy worków; jeśli z jakiś przyczyn Pan ich nie posiada, zapraszam do referatu ochrony środowiska i gospodarki zielenią, który mieści się przy ulicy Spacerowej  4.
Odnośnie worków firmy Aminex - jeśli Pan uczestniczył w poprzednim systemie selektywnym, to może Pan wykorzystać jeszcze poprzednie worki, które Aminex  przerzucił  przy ostatnim odbiorze czerwcowym.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Dziemiańczyk
Kierownik referatu ochrony środowiska
i Gospodarki Zielenią

do góry strony


Wersja do druku