Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 08-12-2012, Odbiór odpadów
Panie Burmistrzu dlaczego zgodnie z nowymi zasdami odbioru odpadów od 1 lipca 2012 została na terenie milanówka ustanowiana najwyższa stawka za odbiór odpoadów na terenie powiatu Grodziskiego? Czyżby Pana zdaniem na terenie milanówka mieszkali najbogatsi ludzie w powiecie? Czy poprostu to Pański kolejny pomysł na dodatkowe pieniądze dla gaminy kosztem mieszkańców?
Odpowiedź 12-12-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że nowy system gospodarowania odpadami, który wejdzie w życie od 1 lipca 2013 r., to nie jest pomysł samorządu na pozyskanie pieniędzy, ale kolejne zadanie jakie narzucono samorządom terytorialnym. Opłata za śmieci ma wyłącznie pokrywać koszty związane z funkcjonowaniem systemu i  po przeanalizowaniu wszystkich kosztów składających się na prawidłowe funkcjonowanie systemu Rada Miasta uchwaliła stawki w wysokości 25,00 zł za odpady zmieszane  zaś 12,50 zł za odpady posegregowane.
Porównując nasze stawki ze stawkami przyjętymi w  innych gminach są na podobnym poziomie. Jeśli chodzi o wysokość opłaty za odpady zmieszane została ona świadomie podniesiona, aby zmobilizować wszystkich mieszkańców do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. 


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 


 

do góry strony
Pytanie 07-12-2012, krzysztof
Panie burmistrzu cena 25zł za odpady nieposegrowane jest za wysoka i niewzieta z sufitu bo ja w teraz płace 13zł za smieci zgk grodzisk imi tacena odpowiada pozatym25zł to najdrożej w okolicy
Odpowiedź 12-12-2012

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana maila w sprawie wysokości stawek za gospodarowanie odpadami, uprzejmie informuję, że od 1 lipca 2013 r., będzie obowiązywała stawka w wysokości 25,00 zł miesięcznie od osoby, jeśli odpady zbierane będą w sposób zmieszany, natomiast jeśli mieszkaniec będzie segregował odpady to zgodnie z ustawą zapłaci mniej i będzie to kwota w wysokości 12,50 zł/miesiąc/od osoby i wtedy nie będzie żadnych dodatkowych opłat za odpady pozostałe po selektywnej zbiórce.
Kalkulacja kosztów została przeprowadzona w oparciu o liczbę mieszkańców miasta Milanówka, ilości odpadów powstających na naszym terenie jak również wzięto pod uwagę koszty odbioru i zagospodarowania odpadów. Wysokość opłaty za odpady zmieszane, jest rzeczywiście zdecydowanie wyższa od opłaty za odbiór odpadów posegregowanych, jednakże Rada Miasta przyjęła takie rozwiązanie aby zachęcić naszych mieszkańców do segregacji odpadów. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 29-11-2012, Adam Krawczyk
Witam.W pasie ul.Brwinowskiej przy skrzyżowaniu z ul.Nadarzyńską zostały wycięte 3 akacje,dlaczego pozostawiono drobne gałęzie,kto ma ten bałagan posprzątać. Pozdrawiam Adam
Odpowiedź 06-12-2012

Szanowny Pani,
W odpowiedzi na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że fakt pozostawienia gałęzi przy skrzyżowaniu ul. Nadarzyńskiej i Brwinowskiej został przekazany firmie zajmującej się zieleni ą miejską w Milanówku oraz zlecone zostało jak najszybsze ich uprzątnięcie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilaia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 07-11-2012, Ewelina Tepe
Szanowny Panie,

Gdzie można wyrzucać nie używaną i potłuczoną ceramikę (porcelana, fajans)? Czy będzie, a może już jest miejsce w mieście ku temu przeznaczone? A może wyrzucać do worków ze szkłem?

Z wyrazami szacunku,
Ewelina Tepe
Odpowiedź 13-11-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pani zapytanie informuję, że zgodnie z obowiązującymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów na terenie miasta Milanówka  odpad typu porcelana i fajans, wrzucamy do czarnego worka  z napisem - INNY ODPAD.


Z poważaniem 
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 19-10-2012, Anna Szlaga
Czy wiadomo już kiedy odbędzie się jesienny wywóz liści w Milanówku?
Odpowiedź 23-10-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że harmonogram jesiennego odbioru liści  z terenu miasta znajdzie Pani w najbliższym biuletynie, natomiast w niedługim czasie zostanie on również zamieszczony na stronie internetowej miasta w zakładce środowisko.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o Kierownika Referatu OŚiGZ


 

do góry strony
Pytanie 27-08-2012, A.Wirak
Szanowny Panie Burmistrzu.
Jestem nowym mieszkańcem miasta.Afirmacja Milanówka jako "miasta ogrodu"skusiła mnie do zamieszkania i spędzenia reszty mojego życia w tymże mieście.Tymczasem rzeczywistość okazuje się inna.Przy ul.Podwiejskiej w oklicy Polnej dokonuje się rzezi kilkunastu kilkudziesięcioletnich brzóz.Niniejsza rzez była sygnowana kilka dni wcześniej(czerwone krzyżyki na brzozach).W związku z zaistniałą sytuacją postanowiłem zgłosić niechlubny zamiar odpowiednim organom,broniącym flory w Milanówku.
Pani Ogrodnik przeprowadziła wizję lokalną i stwierdziła, że brzozy nie są do ruszenia.
Pod nieobecność Pani Ogroodnik(urlop)KTOŚ inny wydaję decyzję o wycięciu kilkudziesięcioletnich drzew...
Moje pytanie brzmi:Czy wystarczy iść na urlop,aby dokonała się falandyzacja prawa?

Pozdrawiam.
Mieszkaniec zielonego jeszcze Milanówka.
Odpowiedź 05-09-2012

Szanowny Mieszkańcu,
W odpowiedzi na maila w sprawie wycinki przy ul. Podwiejskiej uprzejmie informuję, że opisywana przez Pana działka, na której dokonana była wycinka drzew jest działką budowlaną. Drzewa zostały wycięte po otrzymaniu zezwolenia w związku z planowaną budową budynku mieszkalnego, na którą inwestor otrzymał pozwolenie na budowę od Starostwa Powiatu Grodziskiego a także w związku z tym, że niektóre drzewa były suche. Zgoda na wycięcie drzew została wydana przez Urząd Miasta zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. 2004 Nr 92 poz. 880 ze zm.).


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią


 

do góry strony
Pytanie 14-08-2012, Katarzyna Brzezińska
Chciałabym się dowiedzieć jak dlugo jeszcze w 21 wieku, w dobie silnie rozwiniętej elektroniki i systemów elektronicznego personalnego powiadamiania wszystkich służb, w samym centrum "miasta-ogród" będzie wyć syrena OSP. Czy był robiony pomiar hałasu, czy przepisy Ministerstwa Środowiska i UE zezwalają na emisję takiego halasu, czy nie ma ograniczen dot. godzin nocnych? Dlaczego w dni kiedy jest wesele czy inna impreza na terenie straży nigdy nie wyje syrena? Oczekuje odpowiedzi od Pana /nie od strażaków/ popartej przepisami zezwalającymi na tak silny hałas w centrum miasta.
Odpowiedź 22-08-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedz na Pani pytanie informuję, że jednostka OSP przy ul. Warszawskiej posiada system alarmowania na telefony komórkowe i jest on używany. Syrena alarmowa uruchamiana jest tylko w sytuacjach zagrożenia życia człowieka czyli  są to wypadki drogowe oraz pożary. Syrena w 90%  uruchamiana jest przez Państwową Straż Pożarną w Grodzisku Maz. W trakcje działań ratowniczych ustawy o Ochronie Środowiska Dz. U. z 2008 nr 25 poz. 150  nie stosuje się Art. 2 ust. 2  w/w ustawy.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Ryk - Podinspektor ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego


 

do góry strony
Pytanie 08-07-2012, Maria Marczewska
1..Proszę o wyjaśnienie dlaczego w XXI wieku o wezwaniach członków Straży Pożarnej musi wiedzieć całe miasto/Nie mówię o wozach jadących na sygnale/ W moim najbliższym otoczeniu mieszkają małe dzieci ,ludzie chorzy .Zdrowym też to bardzo przeszkadza.
2..Dlaczego ciągle jest tak strasznie brudno .Większość ulic nie widziała miotły chyba od wielu lat.Sąsiedni Grodzisk 5jakosdaje sobie radę
Odpowiedź 17-07-2012

Szanowna Pani,
Ad 1
Uprzejmie informuję, iż na dzień dzisiejszy nie istnieje system powiadamiania dla Ochotniczych Straży Pożarnych, który mógłby wyeliminować  syrenę strażacką w 100%.  Obecnie jednostka OSP Milanówek  posiada system powiadamiania na telefony komórkowe. Obecny system powiadamiania oparty na telefonach komórkowych sprawdza się dobrze lecz jego istotną wadą jest konieczność nieprzerwanego połączenia  centrali  z Internetem. Istnieje możliwość włączenia tylko systemu powiadamiania na telefony, co jest praktykowane w sytuacjach mniej pilnych wyjazdów. Znaczna większość włączeń syreny to alarmy z Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP z Grodziska Maz.          
Przynależność jednostki OSP Milanówek do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego zobowiązuje do przestrzegania określonych czasów powiadomień strażaków. Aby zachować dotychczasowe czasy alarmowania w sytuacjach natychmiastowych wyjazdów, nie należy opierać się na rozwiązaniach pomijających syrenę lecz używać innego systemu jako wspomagający. Syrena strażacka jest na dzień dzisiejszy najbardziej skuteczną i niezawodną metodą alarmowania druhów.
Ad 2
Uprzejmie informuję, że ulice Miasta są systematycznie sprzątane zgodnie z zawartą umową.
Jednakże, proszę Panią o kontakt z Referatem  Ochrony Środowiska tut. Urzędu, w celu wskazania ulic o których Pani pisze.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Ryk - Podinspektor ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego

do góry strony
Pytanie 30-06-2012, Mieszkańcy ulicy Falęckiej
Szanowny panie Burmistrzu w nawiązaniu do wcześniej składanych interpelacji dotyczących nieporządku na posesjach znajdujących się przy ulicy Falęckiej , z przykrością informujemy , że pomimo złożonych przez pana deklaracji uprzątnięcia posesji nic nie zostało w tym temacie zrobione . Ponad to w zaroślach i zdewastowanym budynku przy ul.Falęckiej 1 zagnieździły się lisy zaś na terenach równoległych posesji zamieszkują dzikie zwierzęta np: sarny , jelenie, kuny.Nadmieniam także że spotykamy jaszczurki, zaskrońce i szczury któryk większość z nich jest padła i tworzy nieprzyjemny zapach. O ile nie przeszkadzają nam sarny i jelenie , pomimo że zamieszkują nienaturalne dla siebie siedliska to obecność lisów które mogą przenosić wściekliznę i inne choroby, stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia okolicznych mieszkańców.
Pomimo złożonych przez Pana deklaracji zobowiązania właścicieli do uprzątnięcia posesji do końca wiosny a także podjęcia ewentualnych czynności porządkowych przez właściwe służby miasta ,nic się nie zmienia. Nadeszło upalne lato ... nie chcemy spędzać letnich dni i wieczorów w smrodzie padliny ... Bardzo prosimy o pilne zajęcie stanowiska w poruszanej sprawie.
Z poważaniem mieszkańcy ulicy Falęckiej
Odpowiedź 05-07-2012

Szanowni Mieszkańcy  ulicy Falęckiej
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo wskazujące na potrzebę uporządkowania niezamieszkałej posesji przy ul. Falęckiej 1 w Milanówku uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku potwierdzili zawarte w Państwa piśmie uwagi.
Uwzględniając powyższe ustalenia, w uzgodnieniu z pracownikami Referatu Ochrony Środowiska  Urzędu Miasta Milanówka podjęta została decyzja, iż uprzątnięcie odpadów i śmieci podrzuconych w rejonie niezamieszkałych posesji przy ulicy Falęckiej będzie zlecone firmie sprzątającej miasto, zaś uporządkowanie posesji, zostanie zlecone  w formie pisemnej właścicielom posesji,  z obowiązkiem realizacji w wyznaczonym terminie wskazanych zaleceń pod rygorem odpowiedzialności karnej.  Jeżeli pisemne zalecenia nie będą realizowane, wówczas  rozważone zostanie możliwość  uprzątnięcia posesji w formie wykonania zastępczego na koszt właścicieli.


Z poważaniem    
Z  up. BurmistrzaMiasta Milanówka
Andrzej   Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku


         

do góry strony
Pytanie 30-05-2012, Jolanta
Przeczytalam z wielka nadzieja odpowiedz na skarge mieszkanca dotyczaca zatruwania srodowiska i ludzi dymem spalanych plastikow itp. Od dawna dreczona jestem trujacymi wyziewami co szczegolnie uciazliwe jest letnia pora kiedy chcialabym miec otwarte okna. Regularnie co kilka dni od kilku lat w moim sasiedztwie od mojej pd-zach strony ktos dopuszcza sie spalania jakis smierdzacych rzeczy - prawdopodobnie plastikow. Zawsze w godzinach wieczornych. Tak tez bylo i dzis wiec zgodnie z sugestia Komendanta Strazy Miejskiej zawiadomilam o tym SM i poprosilam o interwencje. Przyjechali dwaj mlodzi panowie, ktorzy po krotkiej chwili uswiadomili mi , ze tracimy wszyscy czas. Jeden z nich krotko i rzeczowo powiedzial , ze straznicy nie maja uprawnien pozwalajacych na skontrolowanie jakiejkolwiek posesji. Drugi staral sie problem zagadac i nawet zarzucil mi niewlasciwa postawe bo nie mialam ochoty na wysluchiwanie przydlugiej wypowiedzi, ktora zmierzala do tego, ze oczekuje czegos co niemozliwe. Stworzyla sie sytuacja, w ktorej to do mnie sa pretensje.
Fajnie! Dalam sie nabrac , ze Straz Miejska mi pomoze. Otoz - nie! Smierdzi dalej i sprawcy nikt nie zagrozi.
Komu potrzebna jest taka fikcja?
Odpowiedź 04-06-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo w sprawie zatruwania powietrza poprzez spalanie, najprawdopodobniej plastikowych odpadów uprzejmie informuję, że w dniu 30.05.2012 r. o godz. 20.30 po przyjęciu od Pani telefonicznego zgłoszenia, dyżurny Straży Miejskiej w Milanówku we wskazany rejon skierował pełniących służbę patrolową strażników miejskich, których zadaniem było ustalenie miejsca spalania odpadów.
Podjęte -  przy Pani udziale oraz samodzielnie przez strażników czynności mające na celu zlokalizowanie źródła  zadymienia – sprawdzanie położonych w sąsiedztwie posesji - nie dały pozytywnego rezultatu, więc nie można było wyciągnąć konsekwencji prawnych wobec odpowiedzialnej za ten stan osoby.
Nadmieniam, że choć rzeczywiście, zgodnie ze stanem prawnym strażnicy mogą skontrolować posesję za zgodą jej właściciela-użytkownika, to Pani uwagi dot. sposobu podejmowania przez strażników interwencji zostaną wykorzystane do celów służbowych, by uniknąć wskazanych nieporozumień w przyszłości.


  Z poważaniem  
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony


Wersja do druku