Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 23-05-2012, IWONA
SZ.Panie burmistrzu.Mieszkam na osiedlu TBS.Do obecnej chwili trawa nie zostala wykoszona wokol blokow.ZIELSKO DOSIEGA JUZ BALKONOW.Nadmieniam ze nie kazdy ma kosiarke aby w swoim zakresie sam mogl poradzic sobie ztym problemem.Z powazaniem.Lokatorka.
Odpowiedź 24-05-2012

Szanowna Pani,
Odnosząc się do treści e-maila uprzejmie informuję, iż spółka TBS „Zieleń Miejska” rozpoczęła już koszenie trawników na Państwa osiedlu.
Prace te będą kontynuowane od dnia 25 maja br.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ewa Tatarek - Dyrektor ZGKiM

do góry strony
Pytanie 03-04-2012, Stefan
Jak wiadomo w Milanówku wiele szamb nie ma dna i nigdy nie wybiera się z nich ścieków.
W niedużej odległości od tych szamb gospodarstwa, które nie mają dostępu do wody miejskiej mają zlokalizowane studnie, z których czerpią wodę pitną.

Proszę o informację w jaki sposób urząd kontroluje egzekwowanie zakazu odprowadzania ścieków do gruntu.

Odpowiedź 13-04-2012


Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 03.04.2012 r., uprzejmie informuję, że posesje, na których znajdują się zbiorniki bezodpływowe są kontrolowane głównie przez Straż Miejską pod kątem posiadania umów, bądź rachunków potwierdzających odbiór odpadów przez uprawnioną do tego firmę.  Zgodnie z obowiązującym prawem zbiorniki należy opróżniać minimum raz na dwa miesiące. Odnośnie szczelności zbiorników organem właściwym jest Nadzór Budowlany.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska

do góry strony
Pytanie 27-03-2012, Mieszkańcy ul. Falęckiej
Przy ulicy Falęckiej 1 mieści się posiadłość którą corocznie zalewa woda w związku z czym całe szambo wylewa a po wyschnięciu przenika do wód gruntowych. Woda w naszych studniach niestety jest tylko zdatna do podlewania kwiatów. Po drugie na posiadłości mieści się zawalona szklarnia w której mieszczą się starocia , nieczystości i wiele innych które pod wpływem wilgoci rozkładają się i tworzą okropny zapach . Cały teren jest zarośnięty i podczas opadów tworzą się tam meszki, komary i muchy .W dodatku brama jest otwarta i wchodzą przez nią obcy ludzie . Bardzo prosimy o wystosowanie pisma do właściciela o uprzątnięcie terenu lub wysłanie ekipy sprzątającej.
Odpowiedź 29-03-2012

Szanowni Mieszkańcy  ulicy Falęckiej,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo w sprawie uporządkowania posesji usytuowanej przy ul. Falęckiej 1 w Milanówku uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku realizując ustalenia dot. kwestii podniesionych w Państwa piśmie z dnia  9.03.2012 r. skierowanym  do Burmistrza Miasta Milanówka,  ujawnili również  nieprawidłowości na niezamieszkałej, narożnej posesji przy zbiegu ulic Czubińskiej i Falęckiej. 
Po ustaleniu mieszkających  w Poznaniu właścicieli tej działki, pisemnie zobligowano ich do uporządkowania i zabezpieczenia swej posesji, pouczając jednocześnie o konsekwencjach prawnych  niewywiązania się z tego obowiązku.
Kwestie związane z realizacją przekazanych zaleceń  będą przedmiotem  przeprowadzanej przez strażników rekontroli.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej 

do góry strony
Pytanie 21-03-2012, Patrycja Raczko-Fabisiak
31 marca 2012 obchodzimy "godzinę dla Ziemi" i o 20:30 na całym świecie ludzie na godzinę wyłączą światła. Więcej informacji: http://www.wwf.pl/godzinadlaziemi/o-akcji
Czy Milanówek - Miasto Ogród -bierze udział w akcji? Sugeruję zgaszenie świateł na kładce przy Krakowskiej i Żabim Oczku. A swoją drogą, to może Urząd mógłby ograniczyć emisję światła na tym obiekcie? Kładka świeci się całą noc bardziej niż reklamy w centrum Warszawy. Nikomu to ni ejest potrzebne, a nam - okolicznym meszkańcom - przeszkadza od lat.
Pozdrawiam
Odpowiedź 04-04-2012

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że ze względu na bezpieczeństwo przechodniów wyłączenie oświetlenia kładki nie jest uzasadnione i nie będzie wykonane. Kładka jest szczególną budowlą i jej oświetlenie jest wykonane zgodnie z założeniami projektowymi.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-03-2012, Joanna Zagrodzka
Mój sąsiad (w dodatku mąż naszej milanowskiej radnej) postanowił dzisiaj spalić w piecu trochę mebli. Smród roznosi się po okolicy, a że my mieszkamy naprzeciwko i postanowiliśmy przewietrzyć trochę w domu oraz wywiesić pranie, to teraz wszystko śmierdzi jakąś trucizną i spalenizną, co jest pewnie błahostką w porównaniu ze szkodliwością, jaką niesie dla zdrowia taki dym. Problem powtarza się od czasu do czasu od wielu lat. Moje prośby do sąsiada o zaprzestanie oraz telefony na straż miejską w ogóle nie skutkują (o ile w ogóle udaje się dodzwonić)! Okazuje się, że każdy ma prawo palić w swoim prywatnym piecu co mu się tylko podoba i nikomu nic do tego. Tylko, że my się trujemy w tym naszym pięknym mieście ogrodzie! Błagam o większą skuteczność w działaniu służb miejskich w tym zakresie oraz o uświadamianie swoich radnych o szkodliwości palenia odpadów (w tym nawet drewnianych mebli - jednak pokrytych trującymi farbami i lakierami).
Odpowiedź 21-03-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo w sprawie spalania przez sąsiada odpadów    w  domowym  piecu  uprzejmie informuję, że  termiczne przekształcanie odpadów jest dozwolone tylko przy spełnieniu warunków  określonych  w art. 44 – 49 Ustawy  z dnia 27.04.2001r. o odpadach  (Dz.U. z 2001, nr 62, poz. 628), zaś osoby naruszające  przepisy w tym względzie mogą ponosić odpowiedzialność  karną określoną  w art. 71 tej   ustawy.
Dodaję, że strażnicy miejscy po otrzymaniu informacji o niezgodnym z prawem spalaniu odpadów dokonują sprawdzenia, czy prawo w tym zakresie nie zostało naruszone a po potwierdzeniu takich przypadków,  wobec odpowiedzialnych za to osób wyciągają konsekwencje prawne.
Jednocześnie pragnę poinformować,  iż  przypadki naruszeń przepisów powyższej ustawy może Pani zgłaszać telefonicznie bezpośrednio dyżurnemu Straży Miejskiej – tel 22-724-80-45  lub na numer alarmowy – 986 (telefony te są czynne całodobowo), gdyż taki tryb postępowania umożliwia strażnikom miejskim podejmowanie stosownych działań bezpośrednio po zaistnieniu nieprawidłowości i niezależnie od podejmowanych przez nich działań profilaktycznych    przyczynia się do zwiększenia skuteczności działań w  tym zakresie.


 
            Z poważaniem         
z  up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku

do góry strony
Pytanie 09-03-2012, Mieszkańcy Falęckiej
Szanowny panie Burmistrzu mieszkamy na ul Falęckiej. Na ulicy mieści się wielki plac którego właściciele są nieznani. Na placu są zarośla , pyły z traw i olszy , w czasie deszczowej pogody mnożą się tam komaty i inne robactwa. Ludzie wyrzucają tam śmieci . Plac jest ogólnie zaniedbany piszemy to ze względu na to że troszczymy się o zdrowie dzieci z tej okolicy. Proszę o rozpatrzenie naszej wspólnej prośby i wysłanie w tamto miejsce ekipy sprzątającej .
Czy ktoś nam pomoże ???
z poważaniem mieszkańcy
Odpowiedź 14-03-2012

Szanowni Mieszkańcy  ulicy Falęckiej
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo w sprawie uporządkowania niezabudowanego  i nieogrodzonego placu usytuowanego przy ul. Falęckiej w Milanówku uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku  ustalili  właścicieli – współwłaścicieli trzech działek  tego terenu.  Zostali oni pisemnie zobowiązani do  uporządkowania swych działek,  a  jednocześnie pouczeni o konsekwencjach prawnych niewywiązania się z tego  obowiązku.
Niezależnie od  powyższych działań, a także spodziewanymi trudnościami z dotarciem do niektórych   ze  współwłaścicieli w/w działek  -  w  uzgodnieniu  z  Referatem Ochrony Środowiska  Urzędu Miasta Milanówka ustalono, że podczas wiosennego porządkowania miasta teren ten zostanie uprzątnięty przez firmę odpowiedzialną za utrzymanie porządków  w mieście.


 


Z poważaniem    
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku


 


         

do góry strony
Pytanie 08-03-2012, jola bortkiewicz
dlaczego w miescie- ogrodzie pozwala się na palenie w piecach śmieciami ?, moi sąsiedzi robia to każdej nocy, a straż miejska jest bezradna. inne miasta radzą sobie z tym problemem np. Radom, polecam artykuł w Interia.pl.
pozdrawiam
Odpowiedź 14-03-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że miasto Milanówek podejmuje walkę z problemem jakim jest spalanie śmieci w piecach grzewczych przez mieszkańców miasta.
Co roku, kiedy zbliża się okres grzewczy na łamach biuletynu i stronie internetowej są zamieszczane stosowne informacje o skutkach spalania śmieci w piecach. W ubiegłym roku rozpropagowaliśmy także ulotki na terenie miasta pt.: „Kochasz dzieci – nie pal śmieci”.
Ponadto jeśli  mamy zgłoszenie, że sąsiad postępuje niezgodnie z prawem i spala odpady w piecu to Straż Miejska podejmuje interwencje, podczas której sprawdzane są dokumenty wywozu odpadów z nieruchomości (na podstawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Milanówka, każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek przedstawić rachunki za ostatnie 12 miesięcy oraz umowę na wywóz odpadów stałych) jeśli na miejscu potwierdzi się fakt spalania odpadów, to wobec osoby, która nie przestrzega prawa w tym zakresie wyciągane są konsekwencje prawne.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 02-03-2012, Jan Grabowski
Witam,
Będąc zainteteresowanym dorinansowaniem do zakupu kolektorów słonecznych otrzymałem informację w banku iż formuła dotacji 70% nie istnieje na rynku, jest ona chwytem marketingowym podczas którego zarabia firma handlowa narażając mnie jako inwestora na poważne konsekwencje.
Okazało się iż NFOŚ ma 5 lat na zweryfikowanie czy dodatkowe rabaty lub bonifikaty nie zostały udzielone, również po przeprowadzeniu montazu i może zażyczyć zwrotu dotacji oraz nałożyć karę.
W związku z tym chciałbym poznać stanowisko Burmistrza na ten temat.
Zeby moje słowa nie brzmiały jak lament zastraszonego staruszka załączam link do strony NFOŚ:
http://www.nfosigw.gov.pl/srodki-krajowe/doplaty-do-kredytow/doplaty-do-kredytow-na-kolektory-sloneczne/aktualnosci/art,8,pomniejszanie-kosztow-kwalifikowanych-o-upusty-wyjasnienie.html
Pozdrawiam i oczekuję poznania stanowiska burmistrza w tej sprawie
Odpowiedź 06-03-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że 15-12-2011 wprowadzono do Programu Priorytetowego w zakresie dopłat do kolektorów słonecznych zapisy o obowiązku pomniejszania kosztów kwalifikowanych instalacji kolektorów słonecznych o wszelkie kwoty skutkujące obniżeniem końcowej ceny zapłaconej przez beneficjenta. Dotacja NFOŚiGW 45% naliczana jest od kosztu kwalifikowanego wyliczonego z pomniejszeniem o te kwoty.
Nowe zapisy nakładają obowiązek  pomniejszania kosztów kwalifikowanych instalacji kolektorów słonecznych o wszelkie kwoty skutkujące obniżeniem końcowej ceny zapłaconej przez beneficjenta. Dotacja NFOŚiGW 45% naliczana jest od kosztu kwalifikowanego wyliczonego z pomniejszeniem o te kwoty dodatkowych zwrotów, rabatów dla klientów biorących udział w dotacji.  Zatem należy uważać, aby cała procedura wynegocjowania lepszych warunków odbywała się przed procedurami bankowymi. Oczywiście istnieją firmy na rynku Polskim oferujące dotacje 70%, które działają wbrew zasadom określonym w programie dotacji NFOŚiGW, ponieważ klient zaciąga kredyt na wyższą kwotę, a następnie dostaje zwrot od wykonawcy w postaci gotówkowej (co NFOŚiGW nazywa wyłudzeniem środków).
Wychodząc naprzeciw Mieszkańcom Milanówka zainteresowanym tematem kolektorów słonecznych organizujemy 15.03.2012 r.  o godzinie  18 tej  w Urzędzie Miasta na ul. Spacerowej 4 spotkanie informacyjne  z udziałem kilku firm zajmujących się powyższą tematyką. Mam nadzieję, że wszelkie wątpliwości wyjaśnią fachowcy z dziedziny OZE.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maria Chilińska -   Kierownik Referatu Eksploatacji Infrastruktury Wodociągowo - Kanalizacyjnej


 


 

do góry strony
Pytanie 29-02-2012, jola bortkiewicz
czy pan wie jaki hałas emitują piły spalinowe, którymi robotnicy w czerwonych kombinezonach (jaka to firma?) obcinają cienkie gałązki z krzaczków?, jaki hałas emitują odkurzacze do liści, ktorymi ci sami robotnicy przesuwają, bez sensu, liście z jednego miejsca w inne? na stronie www. jest napis Milanówek miasto ogród, może powinno być miasto tartak, bo jak w tartaku hałasują owi robotnicy, którzy raczej nie mają pojęcia ani o ogrodnictwie, ani o ochronie środowiska.
pozdrawiam i życzę rozsądku
Odpowiedź 05-03-2012

Szanowna Pani,
Życie człowieka współczesnego na stałe związane jest z różnorodnymi urządzeniami, które są źródłem hałasu. Hałas emitowany z urządzeń, o których Pani pisze w mailu nie ma charakteru ciągłego, emitowany jest w porze dnia, więc nie powoduje to aż tak dużej uciążliwości dla otoczenia. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 28-02-2012, Grzegorz
Witam

Od Bożego Narodzenia została mi jeszcze choinka w kubełku z korzeniami (już rozebrana ale szkoda było mi wyrzucać ją na dwór na mróz). Czy na wiosnę mogę samowolnie ją zasadzić w którymś z lasków w Milanówku? Czy muszę uzyskać wcześniej na to zgodę?
Odpowiedź 05-03-2012

Szanowny Panie,
Jeżeli chce Pan podarować Gminie sadzonkę świerka, pod warunkiem zachowania jego żywotności, zapraszam do Referatu Gospodarki Zielenią mieszczącego się  na ul. Spacerowej 4 w Milanówku, w celu uzgodnienia szczegółów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Marta Okoń- Kierownik Referatu Gospodarki Zielenią

do góry strony


Wersja do druku