Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 02-08-2011, Sebastian Budziszewski
Panie Burmistrzu proszę mi powiedzieć co dzieje się z wnioskiem o dofinansowanie systemów solarnych dla mieszkańców?
Grodzisk Mazowiecki już otrzymał na ten cel ponad 6 mln zł.
Odpowiedź 05-08-2011

Szanowny Panie,
Niestety nasze miasto nie otrzymało dofinansowania na solary. Konkurs wygrało szesnaście projektów w większości opartych na kogeneracji ._* Nasz wniosek*_ został dobrze przygotowany, dlatego odwołujemy się poprzez złożenie protestu. Jednocześnie mamy nadzieję (będąc w gronie kilkudziesięciu podmiotów) , że zostanie ogłoszony drugi nabór wniosków."


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Maria Chilińska -   kierownik Referatu Eksploatacji Infrastruktury Wodociągowo - Kanalizacyjnej


 

do góry strony
Pytanie 01-08-2011, Marcin
Witam serdecznie.

Już drugi raz widzę na stronie informację o możliwości uzyskania dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni (http://milanowek.pl/aktualnosci.id_27).

Czy mógłbym prosić o wskazanie konkretnej podstrony na stronach WFOSIGW ponieważ odesłanie do strony głównej niczego nie ułatwia.

Mimo usilnych starań (jestem tematem BARDZO zainteresowany), nie udało mi się dotrzeć do opisu/wniosku/czy jakichkolwiek wskazówek jak rozpocząć starania o tę konkretną dotację.

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedź 03-08-2011

Szanowny Panie,
Szczegółowe informacje związane z możliwością uzyskania dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni w ramach Programu Budowy Przydomowych Oczyszczalni ścieków, WFOŚiGW zamieszczone są na stronie www.wfosigw.pl, zakładki Aktualności → Obsługa beneficjentów → Nabory wniosków w ramach programów. Pierwsze ogłoszenie wraz z dokumentami niezbędnymi do aplikowania o środki dotyczy osób fizycznych.
Bezpośredni link do dokumentów załączony został poniżej:
http://www.wfosigw.pl/strony/pokaz/Nabory-wnioskow-w-ramach-programow
Aplikowanie uzależnione jest od wykorzystania zaplanowanych przez Fundusz środków.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aleksandra Żuraw - Spejaista ds. Pozyskiwania Funduszy Unijnych


 

do góry strony
Pytanie 19-07-2011, Anna
Szanowny Panie Burmistrzu.Chciałabym się zapytać o dalsze plany dotyczace terenu na ulicy Fiderkiewicza czyli tak zwanym Amfiteatrem. Jak wiadomo juz prawie półtora roku w dolnej jego części stoi nie duży zbiornik wodny. Zaobserwowałam tam występowanie wielu gatunków płazów, mających tam swoje miejsca rozrodcze.Czy ten zbiornik może być w przyszłości wysuszony? Moim zdaniem modernizacja tego zbiornika była by lepszym rozwiązaniem niż stworzenie tam boiska od siatkówki.Wielu mieszkanców bardzo cieszy fakt powstałego w sposób naturalny "jeziorka" na terenie Amfiteatru. Wierzę,że ochrona środowiska w naszym mieście zainteresowałaby chętnie zainteresowała się tą sprawą korzystną nie tylko dla zamieszkałych tam zwierzat ale także mieszkańców Milanówka.Z góry dziękuję za przeczytanie mojej prośby.Z wyrazami szacunkuAnna L
Odpowiedź 28-07-2011

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że miasto nie zamierza likwidować powstałego w sposób naturalny „jeziorka”  na terenie Amfiteatru. Dopóki będzie się utrzymywał wysoki  poziom wód gruntowych będziemy mogli się cieszyć  widokiem kaczek pływającym po „jeziorku”.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  kierownik Referatu Ochrony Środowiska

do góry strony
Pytanie 31-03-2011, Tomek
Witam,na ulicy Okólnej 3A dokonano haniebnego okaleczenia drzew (wycinka większości gałęzi) bez zgody Urzędu Ochrony Środowiska. Myślę, że upomnienie ze strony władz miasta miałoby znaczący wpływ na zmianę świadomości z zakresu ochrony środowiska mieszkańców tego bloku. Mieszkańcy pozostałych bloków są zszokowani i zasmuceni tą sytuacją. Bardzo proszę o odpowiedź.
Odpowiedź 04-04-2011

Szanowny Panie,
zgadzam się z Panem, że to jak zostały potraktowane drzewa rosnące na posesji przy ul. Okólnej 3A , to nic innego jak okaleczenie drzew. Postaram się, aby osoby odpowiedzialne za to zdarzenie, poniosły odpowiednie konsekwencje.
 

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Marta Okoń- kierownik Referatu Gospodarki Zielenią

 

do góry strony
Pytanie 31-03-2011, Marta
Witam!Od ponad 3 lat jestem mieszkanką Milanówka. Jego niewątpliwym atutem zawsze była wszechobecna zieleń. Z przykrością patrzę jak łamane są przepisy dotyczące podcinania gałęzi drzewom na posesjach należących do wspólnot mieszkaniowych, a także do samego miasta. Ostatnio taka sytuacja zaistniała na ul.Okólnej 3A, gdzie Urząd Ochrony Środowiska wydał zgodę na wycięcie jednej gałęzi z morwy,która stoi między budynkami, a podcięto i to w sposób barbarzyński około 7 drzew. Zostały bezpowrotnie oszpecone i jak się okazało, decyzje co i jak ma być ścinane podejmował jeden z mieszkańców wspólnoty bez wiedzy pozostałych lub też przy ich cichym przyzwoleniu. Byłam świadkiem zdarzenia i poprosiłam o interwencję straży miejskiej, która owszem-zjawiła się, ale nie zażądała dokumentów potwierdzających zgodę na taką podcinkę, a jedynie zadowoliła się słowami w/w mieszkańca. Ścinki dokonywała zwykła "banda"(pracownicy ZGKiM Milanówek) z piłą mechaniczną, nie uwzględniając ani estetyki drzew i okolicy, ani też zdrowia i kondycji samych drzew.Sama kierowniczka Urzędu Ochrony Środowiska, kiedy zobaczyła co się stało, powiedziała że jest to "zwykła bezmyślość". Przepisy jednak są łagodne w tym względzie i dopiero, kiedy uszkodzono by drzewo tak, że groziłoby to obumarciem- wówczas można by nałożyć karę finansową. W tej sytuacji można tylko upomnieć. Moje pytanie brzmi: czy o wyglądzie naszego miasta, którym tak się chwalimy przy okazji każdej promocji, mają decydować prymitywni ludzie, którzy realizują swoje egoistyczne interesy, nie szanując przy tym ani przyrody ani zdania innych? I czy w końcu powstanie przepis, który umożliwi faktyczną ochronę drzew w Milanówku, których z każdym rokiem ubywa.Nie może być tak, że ktoś powycina co mu się podoba, jest to niezgodne z przepisami i nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności? Do czego w ten sposób dojdziemy?
Odpowiedź 04-04-2011

Szanowna Pani,
postaram się aby osoby odpowiedzialne za okaleczenie drzew rosnących na posesji przy ul. Okólnej 3A, poniosły konsekwencję za swoją lekkomyślność. W zamian za tak nieumiejętne potraktowanie milanowskiego drzewostanu, osoby odpowiedzialne, zostaną zobowiązanie do wykonania nasadzeń zastępczych w ilości 3 sztuk drzew liściastych, powyżej 10-cio letnich, za każde okaleczone drzewo.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Marta Okoń- kierownik Referatu Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 22-03-2011, Artur
Witam Panie Burmistrzu.Interesuje mnie los działki przy ul. Piasta (na przeciwko ZS nr 1), a mianowicie:1 Czy wie Pan co ma tam powstać?2 Kto pozwolił na wycinkę takich pięknych zdrowych drzew na tym terenie i jakim prawem stało się to w mieście ogrodzie - Milanówku?z góry dziękuję za odpowiedźpozdrawiamArtur
Odpowiedź 24-03-2011

Szanowny Panie
W odpowiedzi  na Pana pytanie, uprzejmie informuję, że decyzje na wycinkę drzew i krzewów z terenów wpisanych do rejestru zabytków, do której należy ulica Piasta w Milanówku, wydaje Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Warszawie, na podstawie Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004r. o ochronie przyrody art. 83 ust. 2.  Z decyzji konserwatora, poprzedzonej oględzinami wnioskowanych drzew wynika, że drzewa te były w złym stanie zdrowotnym, część z nich była martwa a część zamierająca.  Ponadto, informuję, że na dzień dzisiejszy  do tutejszego Urzędu nie wpłynęły żadne informacje na temat przeznaczenia tego terenu.

Z poważaniem
 z upoważnienia Burmistrza Miasta Milanówka
Marta Okoń- kierownik Referatu  Gospodarki Zielenią
do góry strony
Pytanie 23-02-2011, ela
Panie Burmistrzu, czytam odpowiedź na pytanie zadane przez Teresę i oczom nie wierzę, antena telefonii komórkowej (jej część jak mniemam) została zainstalowna na budynku przy Zachodniej 22 we wtorek 22 lutego. Czyżby stosowne decyzje wydał Pan przez telefon komórkowy ? Życzę dobrego samopoczucia. Ela
Odpowiedź 03-03-2011

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że przedsięwzięcie polegające  na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej na dachu bloku przy ul. Wojska Polskiego 22 (osiedle Zachodnia), zgodnie z przepisami ochrony środowiska nie klasyfikuje się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko, wobec powyższego  nie została  wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody dla przedmiotowej inwestycji.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - kierownik Referatu Ochrony Środowiska

do góry strony
Pytanie 13-02-2011, teresa
Panie Burmistrzu,mieszkańcy bloków przy ulicy Zachodniej i Wojska Polskiego zapraszają pana, aby raz jeszcze przeszedł się po naszych mieszkaniach, rozdawał wizytówki jak podczas kampanii wyborczej i żeby wytłumaczył się pan z podjętej decyzji środowiskowej dotyczącej braku przeciwskazań co do zainstalowania anteny przekaźnikowej telefonii komórkowej na dachu bloku przy ulicy Zachodniej 22.teresa
Odpowiedź 23-02-2011

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że Urząd Miasta Milanówka, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2004 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko (Dz. U. z 2004 r. Nr 257, poz. 2537 z późn. zm.) nie wydawał decyzji środowiskowej dotyczącej braku przeciwwskazań do zainstalowania anteny przekaźnikowej telefonii komórkowej na dachu bloku przy ulicy Zachodniej 22, ponieważ przedmiotowe przedsięwzięcie, zgodnie z wyżej wymienionym rozporządzeniem, nie kwalifikowało się do przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Marta Okoń – kierownik Ref. Gospodarki Zielenią

do góry strony
Pytanie 15-12-2010, Michał
Dzień DobryPanie Burmistrzu,Nawiązując do wcześniejszego tematu "odprowadzania wody opadowej z terenu miasta Milanówka" pańska odpowiedz była dla mnie nie satysfakcjonująca, i odnoszę wrażenie że nie potraktowano mnie poważnie. Bardzo proszę o podanie konkretów - sposobu rozwiązania problemu, planów a przede wszystkim działań.Dziś natomiast chciałbym zapytać o stan kanalizacji miejskiej Którą tak się "chwalimy" - Chciałbym zapytać kiedy zostanie wymieniona wadliwie położona nitka biegnąca ulicą Wylot???? Taką argumentację podają pracownicy zakładu kanalizacji. Którzy na pytanie dlaczego kolejny raz w bieżącym miesiącu nie mogę korzystać z kanalizacji odpowiadają "wina leży po stronie zatwierdzającego projekt (czytaj Urząd Miasta Milanówka) który od samego początku jest źle zrobiony i źle wykonany, za wąski jest otwór tłoczny i ogólnie jest tam wszystko nie tak jak być powinno. Ale rozumie Pan my nie weryfikujemy planów" moje pytanie więc kto????. Panie Burmistrzu ja pytam, nie ukrywając w obawie o swoje zdrowie. Jak możemy planować budowę nowego osiedla Czubińska, Wylot jak w obecnej sytuacji kanalizacja sanitarna (nie mylić z kanałami burzowymi i drenażem)jest nie wydolna??? jak Pan zamierza poprawić tę sytuację a może lepiej kiedy? Bo problem sam się nie rozwiąże a nowe nitki kanalizacji w mieście sprawy nie rozwiążą. Pozdrawiam
Odpowiedź 22-12-2010

Szanowny Panie,
informacja o źle wykonanym kanale w ulicy Wylot jest nieprawdziwa. Przepompownia ścieków przy ulicy Czubińskiej działa już od 10 lat. W ostatnich dwóch latach było kilka przypadków przepełnienia kanałów grawitacyjnych. Spowodowane były dostawaniem się wód opadowych do kanalizacji oraz zapychaniem się przewodu tłocznego. Sytuacja została opanowana, przewód tłoczny oczyszczono, deszczówkę odcięto . Nie ma przeciwwskazań do przyłączania nowych domów do kanalizacji sanitarnej. Jeśli jednak przepustowość przepompowni okaże się zbyt małą, wykonane zostaną prace modernizacyjne.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-09-2010, Tomasz
Od kilku miesięcy w okolicach ul. Świerkowej po południowej stronie działek i w Lasku Pondra widzę nieustannie przyrastające stosy śmieci, głównie plastikowych i szklanych butelek. Najwyraźniej jest to milanowskie centrum degustacji markowych alkoholi. Czy straż miejska patroluje to miejsce i czy urząd w jakikolwiek sposób próbuje zapobiegać makabrycznemu zaśmiecaniu miasta-ogrodu?
Odpowiedź 30-09-2010

Szanowny Panie,
Pańskie uwagi zostały zgłoszone firmie porządkującej Miasto. Utrzymanie porządku na działce jest obowiązkiem właściciela. Mimo ograniczonych możliwości utrzymania porządku na terenach prywatnych, wspólnymi siłami ze Strażą Miejską zobowiążemy właścicieli  do zajęcia się porządkami na swoich działkach.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku