Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 24-04-2009, Anna Guzik
Witam,Piszę w imieniu firmy IZO-TERM, która zajmuje się sprzedażą i montażem pomp ciepła, kolektorów słonecznych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Zajmujemy się również pozyskiwaniem środków unijnych, głównie na odnawialne źródła energii (co wynika z naszej działalności) ale nie tylko. Współpracujemy z najlepszymi agencjami doradczymi, które mają na swoim koncie wiele wygranych projektów.Nie trzeba chyba podkreślać jak istotną rolę pełnią niekonwencjonalne źródła energii, a wzrost zainteresowania tego typu rozwiązaniami jest spowodowany nie tylko wymogami unijnymi ale przede wszystkim znacznym obniżeniem kosztów za energię. Dlaczego do Państwa piszę?Otóż chciałabym poinformować Państwa gminę o wachlarzu możliwości starania się o dotacje z Unii Europejskiej oraz zaoferować pomoc. Mogą państwo zdobyć dotacje dla mieszkańców swojej gminy zainteresowanych energią odnawialna, oraz na instalacje tego typu urządzeń w budynkach publicznych, jak szkoły, kościoły itp.Możliwości jest naprawdę wiele.Jeśli Państwa gmina jest zainteresowana otrzymaniem dotacji unijnej, energią odnawialną i nie tylko proszę o kontakt. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania mailowo lub telefonicznie a jeśli będą Państwo zainteresowani naszymi propozycjami, przyjedziemy do Państwa.Pozdrawiam serdecznie Anna Guzikspecjalista do pozyskiwania funduszy Unii EuropejskiejIZO-TERMul.Limanowskiego 2630-543 KRAKÓWannaguzik@izo-term.com.plwww.izo-term.com.pl*Powyższa wiadomość nie stanowi oferty według rozumienia Kodeksu Cywilnego i ma charakter jedynie informacyjny.*
Odpowiedź 30-04-2009

Szanowna Pani,
Pani informacja została przez nas potraktowana jako oferta warta zainteresowania i w przypadku przygotowywania inwestycji proekologicznej zostanie wykorzystana.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-04-2009, Julka
Szanowny Panie BurmistrzuPragnę zwrócić Pańską uwagę na palący problem publicznych śmietniczek. Przy ul. Słowackiego uliczne kosze obwieszone są śmieciami bytowymi i od tygodnia jest to niesprzątnięte. Czy nikt tego nie widzi? Przecież tą drogą jeżdzi wielu pracowników naszego urzędu. Julka
Odpowiedź 10-04-2009


Dzień dobry,
Szanowna Pani w odpowiedzi na maila z dnia 08. 04. 2009r. uprzejmie informuję, że firma odpowiedzialna za opróżnianie koszy ulicznych została upomniana, w związku z zaistniałą sytuacją. Dołożę wszelkich starań, aby podobna sytuacja w przyszłości nie miała miejsca.
Przy czym, niezależnie od uchybienia firmy opróżniającej kosze uliczne, zwracam uwagę na  problem podrzucania odpadów bytowych do ulicznych koszy, co jest dość powszechnym procederem. Zapewniam Panią, że robię co w mojej mocy, aby ograniczyć powyższe nawyki mieszkańców. Posesje w Milanówku kontrolowane są pod względem posiadania umów i rachunków na odbiór nieczystości stałych i ciekłych. Edukuję społeczeństwo na łamach Biuletynu i poprzez broszury informacyjne, zachęcając mieszkańców do korzystania z bezpłatnego systemu wywozu posegregowanych odpadów, który funkcjonuje w naszym mieście od 16 lat.
Ponadto wydałem polecenie Komendantowi Straży Miejskiej, by patrole Straży Miejskiej były uczulone na ten problem. Mam nadzieję, że monitorowanie terenu przez funkcjonariuszy przyniesie również  efekt.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-02-2009, Krzysztof
Czy nasz urząd przewiduje pomoc w inwestycjach pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych dla mieszkańców naszego miasta.Jeśli tak proszę o podanie kontaktu do osoby zajmującej się tą tematyka. Pozdrawiam Krzysztof Kapuściński
Odpowiedź 10-02-2009

Szanowny Panie,
Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych to specjalistyczne zagadnienie. W Urzędzie Miasta nie ma osoby zajmującej się wyłącznie tą tematyką  w kontekście inwestycji indywidualnych. Analizujemy tę dziedzinę pod kątem możliwości do wykorzystania przez samorząd  Miasta w inwestycjach publicznych. Jeśli ma Pan pytania dotyczące tego zagadnienia, proszę  o kontakt z panem Jarosławem Komżą - Sekretarzem Miasta : sekretarz@milanowek.pl, Tel. 0-22 7583061(2) w.211.
       

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-02-2009, Irmina
Panie Burmistrzu,bardzo dziękuję za odpowiedź ale ... chyba nie dokońca jest tak jak Pan opisuje. Wiem, że drzewa na naszych posesjach podlegają nadleśnictwu, chyba Chojnów, ktore zakwalifikowało drzewostan Milanówka jako chory i przeznaczony do wycinki. W taki sposób tłumaczył wycinkę drzew sąsiad, który wyciął w grudniu 3 lu 4 ponad 100-letnie sosny. Mimo, że jesteśmy w strefie konserwcji krajobrazu nie potrzebował pozwolenia na wycinkę. Bardzo obawiam się tej sytuacji. W Milanówku jest naprawdę co raz mniej starych drzew. Nasadzanie - tak ale zanim te drzewa urosną to nasze wnuki posiwieją.Pozdrawiam
Odpowiedź 04-02-2009

Szanowna Pani Irmino,
Kontynuując naszą korespondencję, chciałbym Panią poinformować, że za gospodarkę drzew w Milanówku odpowiadają cztery organy kompetentne do wydawania zezwolenia  na wycinkę drzew:
- Konserwator Zabytków, gdy wnioskowane drzewa rosną w strefie konserwatorskiej;
- Nadleśnictwo Chojnów, kiedy klasyfikacja gruntu na którym rosną drzewa odpowiada  gruntom leśnym  i w tym jedynym przypadku   wniosek na wycinkę nie kończy się decyzją  administracyjną, tylko  pisemną zgodą leśnika;
- Burmistrz Miasta Milanówka, na prywatnych działkach poza strefą konserwatorską;
-Starosta Powiatu Grodziskiego, na terenach należących do gminy.
Każdy wniosek na wycięcie drzewa jest traktowany indywidualnie i decyzje zezwalające na drzewa żywe wydaje się tylko w uzasadnionych przypadkach , mając na uwadze szczególnie cenny, wiekowy Milanowski  drzewostan.
W razie wątpliwości proszę się kontaktować z ogrodnikiem miejskim Panią Martą Okoń, która udzieli Pani wszelkich informacji , pod numerem Tel. 022 758 30 61 w 202.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-01-2009, Irmina
Panie Burmistrzu,niepokoi mnie nasilona ostatnio wycinka zdrowych drzew na prywatnych posesjach w Milanówku. Czy nasze miasto zrezygnowało z zachowania wyjątkowego charakteru miasta - ogrodu na rzecz pustynnego krajobrazu? Czy nie obowiązują już zezwolenia na wycinanie drzew?PozdrawiamIrmina Niewiarowska
Odpowiedź 26-01-2009

Szanowna Pani Irmino,
W odpowiedzi na Pani e-maila, pragną rozwiać obawy związane z „nadmierną” wycinką drzew na terenie naszej Gminy.
Wszelkie wycinki drzew żywych na terenie prywatnych posesji naszego Miasta-Ogrodu, odbywają się tylko w uzasadnionych przypadkach po uzyskaniu odpowiedniej decyzji zezwalającej zgodnie z przepisami ustawy o ochronie przyrody (w strefie ochrony konserwatorskiej wymagana jest zgoda Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków). W każdej decyzji nakładany jest obowiązek uzupełniania ubytków poprzez nowe nasadzenia.
Chciałbym Panią poinformować, że w roku 2008 nie odnotowaliśmy większej niż w latach ubiegłych ilości wydanych zezwoleń na wycinkę drzew.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-01-2009, Michał
WitamOstatnio dosyć często widuję na zaśnieżonych drogach popiół wysypywany przez ludzi i tak szczerze mówiąc to nie dziwie się że wywalają na ulice, bo w ich sytuacji sam bym nie wiedział co z tym zrobić. Czy miasto prowadzi jakąś odpłatną zbiórkę popiołu? Co mają z nim robić mieszkańcy?I czy prawdą jest,że popiół drzewny można wyrzucać na ulice? Bo taką odpowiedź usłyszałem od jednego z mieszkańców. A jak wygląda sprawa z popiołem węglowym?Bardzo proszę o odpowiedźPozdrawiam
Odpowiedź 19-01-2009

Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pana e-maila, uprzejmie informuję, że popiół jest odpadem komunalnym.
Gromadzenie i pozbywanie się odpadów komunalnych na terenie miasta Milanówka reguluje Uchwała Rady Miasta Nr 353/XXX/06 z dnia 28 lutego 2006 r. w sprawie: uchwalenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Milanówka (uchwała dostępna w BIP - ie i na stronie internetowej miasta).
Ponadto informuję Pana, że osoby przyłapane na wysypywaniu popiołu zarówno drzewnego jak i węglowego, na ulice, zostaną najpierw pouczone, a jeśli to nie poskutkuje, będą karane mandatem.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki

do góry strony
Pytanie 03-01-2009, Anna
Szanowny Panie Burmistrzu!Chciałabym zapytać Pana czy zarząd Milanówka może coś zrobić w sprawie małego zbiornika,znajdującego się nieopodal torów PKP (w stronę Warszawy)i ulicy Rososzańskiej.Istnieje tam dzikie wysypisko śmieci.Z tego co ja osobiście zaobserwowałam żyję tam wiele gatunków zwierząt. Z każdym rokiem zamiast ich przybywać ginie. Nie wiem czy tylko same zaśmiecanie ekosystemu jest głównym tego powodem, ale na pewno polepszyłoby to sytuację.Wiele mieszkańców właśnie tam wybiera się na niedzielne spacery.Myślę,że dla nich patrzenie się na pororzucane śmieci to nic przyjemnego.Bardzo prosiłabym Pana o rozpatrzenie tego problemu, ponieważ szkoda, aby takie piękne miejsce mogło się zmarnować.Z góry bardzo dziękuję Panu za wysłuchanie.
Odpowiedź 07-01-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na  e-maila uprzejmie informuję, że  teren od ul. Rososzańskiej do ul. Brwinowskiej, mimo, że nie jest własnością komunalną, został sprzątnięty latem 2008 roku, z uwagi na walory przyrodniczo-krajobrazowe. Ponadto zostały ustawione barierki ze znakami informacyjnymi o zakazie wyrzucania odpadów.
Zapewniam Panią, że teren ten będzie na bieżąco monitorowany przez firmę odpowiedzialną za czystość w mieście.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-12-2008, Justyna
witam ponowniebardzo się cieszę,że odpisał Pan na mój mail.zastanawia mnie jeden fakt-firma sprzątająca miasto sukcesywnie-zgodnie z harmonogramem prac-sprząta Milanówek.dlaczego nie zatrudnić do tego ludzi skazanych za drobne przestępstwa?a tak odpokutowali by za swoje czyny.myślę,że zaoszczędziłoby miasto pieniądze na...nowe śmietniki których jest BARDZO mało.pozdrawiam serdecznie oraz życzę Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2009!!
Odpowiedź 23-12-2008

SzanownaPani,
W odpowiedzi na Pani e-maila uprzejmie informuję, że  na terenie miasta Milanówka pracują osoby z wyrokiem sądu grodzkiego.
Wykonują na terenie miasta prace porządkowe, sprzątają: lasy, parki, skwery a także ulice. Będziemy czynili starania, by efektywniej wykorzystać te osoby.
Składam Pani życzenia Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia i Dobrego 2009 roku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 16-12-2008, Justyna
witam.jestem przyjezdną mieszkanką tymczasową Milanówka.bardzo dużo spaceruje po mieście.chwalicie się że jest to miasto ogród a śmieci walają się na każdej ulicy!!!dla przykładu mogę podać że na ulicach Granicznej,Długiej,Inżynierskiej,Polnej,Podwiejskiej i wielu wielu innych(nie znam wszystkich ulic)nie ma ŚMIETNIKÓW!!!!Moje pytanie brzmi dlaczego?skoro szczycicie się tym że miasto jest czyste i piękne to gdzie mamy wrzucać śmieci?jestem z Warszawy i proszę mi wierzyć że tam jest czyściej niż w niektórych miejscach u Was!!!jechać na opini nie jest dobrym układem.ludzie widzą co się dzieje.mam nadzieje,że poczynicie kroki aby powrócić do dawnej świetności!!!pozdrawiam
Odpowiedź 18-12-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że  miasto Milanówek jest sprzątane zgodnie z harmonogramem prac.
Ulice, które Pani wymienia zgrubnie były sprzątane w dniu 15 – 16.12.2008 r.
Chciałbym Panią poinformować, że sukcesywnie co roku przy utwardzonych ulicach ustawiamy kosze na odpady i do wiosny przyszłego roku przy wymienionych przez Panią ulicach zostaną ustawione kosze.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-12-2008, Izabella
Chciałam się dowiedzieć, z którym schroniskiem dla bezdomnych zwierząt nasze miasto ma podpisaną umowę o przyjmowanie odłowionych zwierząt oraz jakie kroki są podejmowane w celu zapobiegania bezdomności zwierząt w naszej gminie??
Odpowiedź 12-12-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że  podpisałem umowę ze Schroniskiem przy ul. Brwinowskiej w Milanówku prowadzonym przez Fundację 120-lecia TOZ.
Ponadto informuję, że Rada Miasta Milanówka uchwaliła w dniu 30 sierpnia 2005 r. Uchwałę Nr 296/XXVI/05 w sprawie: wprowadzenia programu zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie miasta Milanówka (uchwała dostępna w BIP-ie na stronie internetowej miasta).

       Z poważaniem
       Jerzy Wysocki
       Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku