Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 18-05-2008, Henryk
Gdzie obecnie w Milanowku mozna składowac skoszona trawę ?Kompostownia k/Milanu jest juz niedostepna.Czy to oznacza przyzwolenie na palenie zielonych odpadkow na własnej posesji ?
Odpowiedź 21-05-2008

Szanowny Panie Henryku!
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 18.05.2008 r., uprzejmie informuję, że z uwagi na trwające prace porządkowe na terenie byłej „kompostowni” przy ul. Konopnickiej, w dniu  20.05.2008 r. zostaną ustawione kontenery do gromadzenia bioodpadów (liści i trawy) wyłącznie dla Mieszkańców Milanówka, które umożliwią pozbycie się skoszonej trawy i liści z ogrodów.
Jednocześnie informuję, że na terenie miasta Milanówka obowiązuje zakaz palenia odpadów.

Z poważaniem

Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-04-2008, Jan Leduchowski
Szanowny Panie Burmistrzu,Z informacji jakie posiadam administracja osiedla przy ulicy Inżynierskiej 13/15 planuje zmianę ustawienia pojemników na segregowane odpady. Jako nowe wskazywane jest miejsce przy ulicy Polnej obok sklepu spożywczego, bezpośrednio pod oknem mojego mieszkania. Zwracam się z prośbą o powstrzymanie tych działań. Wg nowej propozycji pojemniki znalazły by się w odległości około 7 m od okna mojego mieszkania, co w przyszłości zapewniłoby były nieprzyjemny zapach i hałas od wrzucanych odpadów. Jak wiadomo ludzie w różnych godzinach pozbywają się śmieci i nie zawsze do takich pojemników przywożą odpady segregowane.Nadmieniam, że teren jest obsadzony żywopłotem i rośnie na nim ponad 20 letni świerk.Decyzja o zmianie ustawienia pojemników została podjęta bez poinformowania zainteresowanych mieszkańców, a na moje uwagi i prośby nie ma żadnych reakcji. Od wielu w/w pojemniki stoją na terenie osiedla obok śmietnika.Zmian powinno dokonywać się na lepsze, a w tym wypadku nie wiedzę żadnego rozsądnego argumentu za takim rozwiązaniem.Z wyrazami szacunkuJan LeduchowskiMilanówekul. Inzynierska 13/15 m. 76
Odpowiedź 21-04-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję, że  właściciele lokali tworzący Wspólnotę Mieszkaniową nieruchomości przy ul.Inżynierskiej 13/15 w Milanówku podjęli większością udziałów Uchwałę Nr 5/I/2008r. w dniu 17.01.2008r. w sprawie upoważnienia Zarządu do zlecenia wykonania projektu zagospodarowania terenu Wspólnoty. Koncepcja zagospodarowania dotyczy chodników, parkingów, ogrodzenia z wjazdami, jak również terenów nasadzeń zieleni oraz lokalizacji wiaty śmietnikowej.
W chwili obecnej trwają  uzgodnienia projektantów w celu znalezienia odpowiedniego terenu na usytuowanie w/w wiaty, zgodnie z zachowaniem wymaganych Prawem Budowlanym odległości  od budynków mieszkalnych wielorodzinnych.
Jednocześnie informuję, że jako właściciel lokalu bliższe informacje w powyższej sprawie może Pan uzyskać od  Zarządu Wspólnoty Mieszkaniowej tej nieruchomości.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 15-04-2008, Maciej Klimowicz
Szanowny Panie Burmistrzu:Informuję, że przy ulicy Piaskowej w pobliżu granicy Milanówka z Chrzanowem powstało nielegalne wysypisko śmieci. Już od wielu lat na łące oraz między drzewami w tym miejcu wyrzucane są odpady, ale kilka dni temu znacznie ich przybyło. Wyrzucono całe torby ze śmieciami, mnóstwo butelek i puszek, kartony po napojach, a nawet całe tafle szkła.Nie muszę chyba przypominać, jakim jest to zagrożeniem dla środowiska - szkło grozi zamozapłonem i jest niebezpieczne dla dzikich zwierząt - m.in. saren i zajęcy - które mimo chaotycznie powstającej zabudowy w okolicy nadal można tu spotkać.Bardzo proszę o spowodowanie uprzątnięcia wysypiska i rozważenie możliwości skierowania patroli straży miejskiej w to miejsce (chociaż szczerze wątpię, czy to przyniesie pożądany efekt).Łączę wyrazy szacunku.
Odpowiedź 21-04-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Milanówku podjęli stosowne kroki, które mają na celu zlikwidowanie nielegalnie powstałego wysypiska przy ulicy Piaskowej.
Ponadto informuję, że wraz ze Strażą Miejską dołożymy wszelkich starań aby podobna sytuacja nie powtórzyła się.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 01-04-2008, Sylwia
Nie jestem mieszkanką Pańskiego miasta, jednak mam nadzieję że pan powie mi jakie warunki musi spełnić drzewo aby zostało uznane za pomnik przyrody. I jak to załatwiać ? Z poważaniem Sylwia Sekuła
Odpowiedź 04-04-2008

Szanowna Pani Sylwio,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuje, że  podstawą prawną tworzenia pomników przyrody w Polsce jest Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.
Pomnikami przyrody mogą być uznane drzewa, które wyróżniają się szczególnymi walorami przyrodniczymi, historycznymi lub krajobrazowymi.
Jednakże podstawowym kryterium uznania drzewa za pomnik przyrody jest jego obwód mierzony na wysokości 130cm (tzw. pierśnicy ), różny dla poszczególnych gatunków, liczony od podstawy pnia drzewa, np. dla dębu szypułkowego jest to 300cm.
Ustanowienie pomnika przyrody następuje w drodze rozporządzenia Wojewody lub jak ma to miejsce w Milanówku Uchwałą Rady Miasta, na wniosek właściciela drzewa.

z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 18-02-2008, Paweł
Witam.Mam takie pytanie: jest godzina 10:00 18 lutego. w nocy padał śnieg. Mam dziwne uczucie, że zima znowu zaskoczyła drogowców. Ja rozumiem, że umowy z firmami oczyszczającymi są "dziurawe" ale litości !!! mam sobie złamać nogę i zaskarżyć miasto o odszkodowanie??? Milanówek to nie tylko centrum, ale też i inne ulice i chodniki !!Żądam konsekwentnego egzekwowania warunków umowy od firmy odśniżającej, albo zlecenia dodatkowych robót innej firmie, skoro ta nie wyrabia się z robotą - A to juz wina osoby przygotowującej specyfikację przetargową. Widocznie firma znowu była najtańsza co nie znaczy najlepsza.
Odpowiedź 19-02-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 18.02.2008 r., uprzejmie informuję, że wszystkie ulice i chodniki w mieście odśnieżane są sukcesywnie, zgodnie z harmonogramem prac.
W obowiązku gminy jest odśnieżanie i posypywania dróg gminnych oraz chodników, które nie przylegają bezpośrednio do posesji, natomiast za odśnieżanie chodników przylegających bezpośrednio do posesji odpowiedzialni są ich właściciele.
Ponadto gmina dokłada wszelkich starań, aby mieszkańcy Milanówka podczas zimy, mogli bezpiecznie poruszać się w naszym mieście. 

Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-01-2008, Justyna Jackholt
Szanowni Panstwo,Po ostatniej wichurze po raz kolejny na naszej dzialce lezaly galezie z drzew z dzialki sasiadki. Mozemy mowic o szczesciu bo ostatnim razem spadlo drzewo z jej posesji na nasza. Nasza Pani sasiadka jest bardzo mila ale starsza osoba i prawdopodobnie nie stac jej na wycinke galezi i drzew na jej duzej posesji. To nie jest odosobniony przypadek, aspirujemy aby byc miastem ogrodem, niestety aby ten cel osiagnac potrzebny jest wiekszy udzial i pomoc miasta. Jak narazie Milanowek to dziki ogrod gdzie na niestety wiekszosci posesji przyroda jest kompletnie nie kontrolowana i czesto stwarza niebezpieczenstwo. Do kogo w urzedzie nalezy sie zwrocic aby podjac kroki stworzenia pomocy w utrzymaniu ogrodow takim osobom jak moja sasiadka? Z gory dziekuje za odpowiedz.Z wyrazami szacunku,Justyna Jackholt
Odpowiedź 30-01-2008
Szanowna Pani Justyno, 
Zieleń w naszym mieście jest pod szczególną ochroną, nazwa Miasto-Ogród zobowiązuje.
Urząd Miejski w Milanówku na prywatnych posesjach może jedynie wykonać pielęgnacje Starodrzewia, polegającą na cięciach techniczno- pielęgnacyjnych w koronie drzewa oraz  przyciąć gałęzie drzew wyrastających na chodnik. Jednakże te zabiegi wymagają indywidualnych ustaleń. Właściciel prywatnego ogrodu powinien mieć świadomość, że każde drzewo stwarzające potencjale zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia powinno byś zgłoszone do Urzędu Miejskiego w Milanówku. Każdemu mieszkańcowi Milanówka przysługuje możliwość starania się o wycięcie zagrażającego drzewa z własnej posesji.
Osobą zajmującą się zielenią w Milanówku jest Ogrodnik Miejski - Pani Zofia Krawczyk, która fachowo odpowie na nurtujące Panią pytania dotyczące zieleni, osobiście w Urzędzie Miejskim w budynku „B” , I piętro, lub pod numerem telefonu: 022-758 30 60 w. 202. 
Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 27-01-2008, Justyna Jackholt
Szanowni Panstwo,Ponad rok temu zwrocilam sie z prosba o porade w sprawie gawronow na ulicy Gornolesnej. Sa tu stada, wedlug sasiadow okolo 400 gniazd. Odpowiedzieliscie mi Panstwo, ze sa to ptaki chronione. Doglebnie zbadalam temat z Ministerstwem Srodowiska okazuje sie, ze pomimo, ze gawrony sa chronione to ich rozrodczosc w miejscach zamieszkalych przez ludnosc powinna byc pod kontrola. Oczywiscie u nas nie jest. W zwiazku z tym zwracam sie z goroaca prosba o uwzglenienie w pracach referatu ochrony srodowiska tego tematu. Dowiedzialam sie, ze nalezy zdjac gniazda przed okresem legowym w marcu. Bede wdzieczna za kontakt z osoba w referacie ochrony srodowiska.Z wyrazami szacunku,Justyna Jackholt
Odpowiedź 30-01-2008
Szanowna Pani Justyno!
W odpowiedzi na Pani maila z dnia 27.01.2008 r. uprzejmie informuję, że odnośnie gatunków chronionych jakim jest  gawron stosuje się zakazy określone w art. 52 ust. 1 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody, między innymi zakazuje się niszczenia ich gniazd.
Jednakże istnieje możliwość wprowadzenia odstępstwa od powyższego zakazu, a mianowicie można uzyskać zgodę od Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody na  usunięcie w określonym terminie ( 16 października do końca lutego) gniazd  ptasich z obiektów budowlanych i terenów zieleni,  o ile przemawiają za tym względy bezpieczeństwa lub sanitarne.
W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska, tel. 758-30-61 wew. 221 lub 212.
Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 16-01-2008, Aniela Roehr
Szanowny Panie Burmistrzu,Dlaczego na stronie internetowej Urzedu Miasta nie ma czytelnej informacji do jakiego schroniska są wywozone bezdomne, zagubione psy z Milanowka. Mieszkancy Milanówka, ktorych psy zaginely nie mają bladego pojecia,ze ich psy sa wywozone do schroniska w Krzyczkach k/Nasielska i szukaja swoich psow w schronisku na Paluchu a ich pupile 'gniją' w schronisku w Krzyczkach, nie doczekawszy odbioru. Prosimy o CZYTELNE UPUBLICZNIENIE tej informacji,na stronie www, UM, ze psy i koty z Milanowka są odwozone do Krzyczek!!Swoja droga dlaczego UM nie sprawuje nalezytej kontroli nad dobrostanem zwierząt trafiajacych do schroniska w Krzyczkach? Dlaczego nie nadzoruje kastracji zwierzat ze SWOJEGO terenu, trafiajcych do schroniska w Krzyczkach?Dlaczego UM nie oglasza na stronach www UM, zdjec psow, ktore trafily do tego schroniska? Dlaczego zwierzeta jako bezdomne, wywozone do schroniska, nie sa czipowane? Ma slad po nich bezpowrotnie zaginac, taka ma byc opieka gminy nad bezdomnymi zwierzetami, za publiczne pieniadze?Czy Um Milanowek ma zamiar podjac zdecydowane dzialania aby wybudowane zostalo schronisko miedzygminne a przez to aby walka z bezdomnoscia byla bardziej skuteczna i przynosila korzysci zwierzetom?Z powazaniem,Aniela Roehrwww.arka.strefa.pl
Odpowiedź 18-01-2008

Szanowna Pani Anielo,
W odpowiedzi na maila z dnia 16.01.2008 r., uprzejmie informuję, że Gmina wywiązuje się z obowiązków wynikających z ustawy o ochronie zwierząt. Obecnie wyłapywane zwierzęta są fotografowane, a ich zdjęcia są umieszczane na specjalnej tablicy, która znajduje się przy Straży Miejskiej (ulica Warszawska 32). Ponadto na naszej stronie internetowej umieszczane są zdjęcia zwierząt, które poszukują nowych właścicieli.
Jednakże aby usprawnić w/w system i jednocześnie ułatwić mieszkańcom odnalezienie zagubionego czworonoga, w najbliższych dniach zostanie dodany link na stronie internetowej, gdzie będą zawarte wszystkie informacje odnośnie bezdomnych, wyłapanych zwierząt z naszego terenu, jak również informacja odnośnie schroniska, z którym gmina ma podpisaną umowę.
Odnośnie wybudowania schroniska międzygminnego, informuję, że Gmina Milanówek nie posiada takich terenów, które mogłaby przeznaczyć pod taką inwestycję. Natomiast, jeśli któraś z gmin ościennych przedstawi konkretne propozycje budowy takiego schroniska, na pewno Gmina Milanówek przystąpi do rozmów.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-01-2008, Kazimierz Walasz
Witam,Na stronie Milanowka znajduje sie program ochrony jerzyka w miescie. To bardzo cenna i godna pochwaly inicjatywa. Program ten w postaci pliku pdf mozna pobrac z Panstwa strony. Jednak czesc stron jest odwrocona lutrzanie i nie mozna ich odczytac. W zwiazku z tymprosze o przyslanie pliku pdf programu ochrony jerzyka w wersji nadajacej sie do odczytania oraz umieszczenie na Waszej stronie prawidlowego pliku. Plik ten wydaje sie poprawny, gdyz pierwsze strony sa nieodwrocone i ktos kto umieszczal go na stronie nie przejrzal go calego i dlatego ten blad nie zostal zauwazony.Pozdrawiam,Kazimierz WalaszKrakow
Odpowiedź 07-01-2008

Szanowny Panie Kazimierzu,
w odpowiedzi na maila z dnia 04.01.2008 r. uprzejmię informuję, że Program ochrony jerzyka w mieście umieszczony na stronie www.milanowek.pl w postaci pliku pdf otwiera sie prawidłowo. W razie jakichkolwiek problemów z odczytaniem powyższego pliku proszę o kontakt z Miejskim Centrum Informacji w Milanówku tel. (22) 499 48 70 ; mci@milanowek.pl


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-11-2007, Joanna
Panie Burmistrzu!Interesuje mnie kwestia, w jaki sposób egzekwowany jest zakaz palenia odpadów w instalacjach grzewczych? Dowiedziałam się kiedys od straży miejskiej, że jeżeli ktoś pali plastiki u siebie w domu (a śmierdzacy dym rzecz jasna aż bucha z komina i zatruwa nam życie), to straż miejska jest w zasadzie bezradna i nie może nałożyć żadnej kary. Podobno straż miejska może nałożyć mandat, jeżeli śmieci się palą w ognisku na terenie posesji. Uważam, że to bez sensu, bo efekt jest przecież ten sam, ale truciliele są bezkarni w swoich domach.
Odpowiedź 07-11-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila z dnia 05.11.2007r. informuję, że Straż Miejska egzekwuje zakaz palenia odpadów zarówno na posesji jak i w instalacjach grzewczych nakładając mandaty karne ewentualnie pouczenia. Rzeczywiście sprawa kontroli tego co jest wypalane w instalacjach grzewczych jest o tyle trudniejsza, ponieważ w celu przeprowadzenia kontroli funkcjonariusz Straży Miejskiej musi wejść do domu, kotłowni, w momencie kiedy „sprawca” nie wyraża na zgody, Straż Miejska bez nakazu zgodnie z obowiązującym prawem nie może dokonać czynności kontroli, stwierdzić faktu palenia odpadów.
Staram się edukować społeczeństwo, informując o zakazie wypalania odpadów, o skutkach powyższych działań.
Myślę, że bezpłatna, selektywna zbiórka odpadów, jej promocja, w coraz większym stopniu przyczyni się do zaprzestania procederu pozbywania się odpadów w instalacjach grzewczych i palenia ich na świeżym powietrzu.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki  
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku