Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Relacja z Pikniku Rodzinnego w "Jedynce"

data wytworzenia: piątek, 24 maja 2013,
data aktualizacji: piątek, 24 maja 2013

Tegoroczny Piknik Rodzinny w Zespole Szkół Gminnych Nr 1 w Milanówku zgromadził w piątek 17.05.2013 r. kilkaset osób. Przybyli nie tylko uczniowie z rodzicami i rodzeństwem, ale także mieszkańcy miasta i okolic, absolwenci, przyjaciele i sympatycy szkoły oraz szacowni goście. Byli wśród nich Burmistrz Miasta Milanówka Pan Jerzy Wysocki i Przewodnicząca Rady Miasta Milanówka Pani Maria Sobczak. Pogoda dopisała i odbyły się wszystkie zaplanowane atrakcje.

Na terenie wokół szkoły można było wziąć udział w zabawach z chustą czy pograć w gry podłogowe: warcaby, chińczyka i twistera. Strażacy prezentowali wyposażenie wozu gaśniczego. Najmłodsi zachwycali się gigantycznymi bańkami mydlanymi. Sprawność fizyczną testowano na ściance wspinaczkowej i strzelnicy.

Korytarze i sale szkolne już przed godz. 17.00 wypełniał gwar odwiedzających poszczególne stoiska. W kąciku zdrowia każdy mógł skontrolować nie tylko swoją wagę i ciśnienie, ale także nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i uzyskać fachowe porady dotyczące zdrowego odżywiania. Wiele radości zapewniały kupony fantonerii wymienione na nagrody niespodzianki. Przygotowano także mały antykwariat, karaoke, mały fitness club i zabawy na matach interaktywnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się salon malowania buziek. Coś dla podniebienia przygotowała Rada Rodziców w zaaranżowanej w jednej z sal kawiarence. Kawa, herbata i domowe ciasta miały wielu amatorów. Przed budynkiem stoisko gastronomiczne oferowało lody, popcorn i watę cukrową. Gości zachwycił pokaz tańca towarzyskiego i lekcja tańca „gangnam style” zorganizowana przez Szkołę Tańca „Jaremi”. Dzieciaki świetnie bawiły się odwiedzając atrakcyjne stoiska w salach na piętrze budynku: doświadczenia przyrodnicze, warsztaty malarskie i rękodzielnicze, obserwacje astronomiczne, zabawy matematyczne i językowe oraz kącik gry w scrabble. Zaciekawienie gości wzbudziło małe zoo prezentowane w pracowni biologicznej. Podziwiano żywe zwierzaki: jaszczurki, chomiki, świnki morskie, szczury, koszatniczki, króliki i wiele innych gatunków.

Ponadto podczas pikniku można było nabyć sadzonki rododendronów i tui, które Rada Rodziców otrzymała od sponsorów. Publiczność na trybunach hali sportowej kibicowała gimnazjalistom i nauczycielom „Jedynki”, którzy rozegrali mecz piłki siatkowej. Ostateczny wynik spotkania 1:1. O godz. 19.30 zagrał dla młodzieży zespół „Mniejsze Zło”. Natomiast o godz. 20.15 swój występ kabaretowy zaprezentował zespół nauczycieli „Belfer Band”. Specjalnie dla najmłodszych uczniów przedstawiono utwory J. Brzechwy: „Zoo”, „Żaba”, „Żuk”, „Kwoka” w oprawie muzycznej z filmu „Akademia Pana Kleksa”. Nauczyciele wcielili się w postacie zwierząt, zaśpiewali także swój przebój pt. ”Belfer”. Wiele emocji wzbudziło losowanie „Słonecznej Nagrody” ufundowanej przez szkołę. Odtwarzacz DVD wylosował Dominik Dorant z kl. 1a. Nagrody pocieszenia dla Wiktorii Lipińskiej i Tymona Dolanieckiego ufundowała firma MPM Product.

To sympatyczne spotkanie nie odbyłoby się bez ogromnego zaangażowania wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, a także prężnie działającej Rady Rodziców. Za rok, zapraszamy na kolejny Piknik Rodzinny w „Jedynce”! Do zobaczenia!

 Magdalena Wardzińska
Wicedyrektor ZSG Nr 1

« Wróć do listy aktualności