Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"O Florce, która chciała zostać piłkarzem"- spektakl profilaktyczny Straży Miejskiej dla uczniów szkół podstawowych

data wytworzenia: piątek, 7 lutego 2014,
data aktualizacji: piątek, 7 lutego 2014

W dniu 5 lutego br. roku Milanowska Straż Miejska zaprosiła uczniów I-II klas szkół  podstawowych na spektakl teatralny do Milanowskiego Centrum Kultury przy ul. Kościelnej 3. Zaproszonych gości od progu witali umundurowaniu funkcjonariusze zarówno Straży Miejskiej z Milanówka jak i Straży Miejskiej m.st. Warszawy. To nie przypadek, że warszawscy “mundurowi” odwiedzili nasze miasto. To właśnie oni są autorami interaktywnego spektaklu dla najmłodszych pt. “O Florce, która chciała zostać piłkarzem”. Strażnicy sami napisali scenariusz, przygotowali scenografię, zaprojektowali kostiumy i stali się aktorami. I tak na deskach Milanowskiego Centrum Kultury pojawił się Wilk, Śnieżka, Czerwony Kapturek, Koźlątko oraz tytułowa Florka.

Głównym atutem spektaklu jest interaktywność, dzieci w określonych momentach przedstawienia stają się jego uczestnikami. Sami odpowiadają na pytania: czym jest zaufanie? Komu powierzyłbyś swoją tajemnicę? Kim jest osoba nieznajoma? Czy może być dobra, czy zła? Właściwe odpowiedzi były ukryte w opowieści o Florce.

Zamiast lekcji zaproponowaliśmy dzieciom interaktywny spektakl, zamiast nauczycieli strażnicy w roli znanych bajkowych postaci. Cel- ostrzegać przed niebezpieczeństwem, przed zagrożeniem jakim może być kontakt z osobą nieznajomą - relacjonowali milanowscy funkcjonariusze.

W spektaklu uczestniczyło 160 uczniów z milanowskich szkół. Dzieci aktywnie brały udział w fabule i odpowiadały na pytania aktorów. Na zakończenie wszystkich odwiedził “dobry czarodziej” i wręczył słodką krówkę niespodziankę.

GALERIA ZDJĘĆ

« Wróć do listy aktualności