Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Ulga w opłacie za gospodarowanie odpadami

data wytworzenia: piątek, 10 czerwca 2016,
data aktualizacji: czwartek, 16 czerwca 2016

Informujemy, iż zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Milanówka nr 132/XVIII/16 z dnia 31 marca 2016 r. od dnia 1 czerwca 2016 r. będą obowiązywać zniżki w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 50% opłaty.

Ulga przysługuje:

  • właścicielom nieruchomości, których dochód nie przekracza kwoty uprawniającej do świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (kryterium dochodowe dla osoby samotnie gospodarującej wynosi 634 zł oraz dla osoby w rodzinie 514 zł)
  • rodzinom wielodzietnym, posiadającym Kartę Dużej Rodziny

W celu skorzystania z ulgi właściciele nieruchomości muszą złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dodatkowo osoby uprawnione do skorzystania ze zniżki ze względu na kryterium dochodowe zobowiązane są do przedłożenia zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej o dochodzie (do września 2016 r. bierze się pod uwagę dochody z 2014 r., a od września 2016 r. dochody z 2015 r.). W tym celu świadczeniobiorca powinien złożyć wniosek w Ośrodku o wydanie ww. zaświadczenia o dochodzie.

Dokumentem upoważniającym do zniżki w przypadku rodzin wielodzietnych jest Karta Dużej Rodziny. 

Ww. ulgi za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązywać będą od miesiąca następującego po złożeniu deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 

Skorzystanie z ww. ulgi możliwe jest jedynie wtedy, gdy właściciele nieruchomości zadeklarują, że odpady wytwarzane na nieruchomości gromadzone będą w sposób selektywny.

Referat Budżetowo-Finansowy
Urząd Miasta Milanówka

Zobacz również:

« Wróć do listy aktualności