Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 01-02-2009, Hanna
Szanowny Panie Burmistrzu. Czy wie Pan jak wygladaja imprezy organizowane przez MOK. Wlasnie dzisiaj wybralam sie ze swoja 3-letnia coreczka na Bal Karnawalowy. Nestety zamiast zabawy i radosci zafundowalam swojemu dziecku stres.Zabawa miala byc prowadzona przez profesjonalistow, ktorzy wiedza co oczekuje male dziecko.Zamiast na bal dla dzieci trafilam na wiejska dyskoteke. Muzyka dla doroslych wlaczona byla na caly regulator, slychac bylo na odleglosc kilometra(pani poproszona przeze mnie o sciszenie zlosliwie chyba ja jeszcze podkrecila) egipskie ciemnosci i dym moze by sie podobaly nastolatkom ale nie przestraszonym przedszkolakom.Czy moze mi Pan powiedziec jak mam wytlumaczyc Marysi dlaczego zamiast sie bawic na dlugo oczekiwanum balu plakala i musiala wrocic do domu.Kiedys imprezy dla dzieci w Milanowku byly naprawde fajne ,teraz traktuje sie dzieci po macoszemu, a bal, karnawalowy organizuje sie tylko po to aby sie pochwalic w Biuletynie nie zwazajac na jakosc Z powazaniem matka zaiwedzionej Marysi.
Odpowiedź 02-02-2009

Szanowna Pani Hanno,
imprezy dla dzieci, szczególne przeznaczone dla dużej grupy odbiorców, są zawsze dużym wyzwaniem dla organizatora. Dlatego właśnie, w trosce o ich wysoki poziom, Milanowskie Centrum Kultury korzysta przy takich okazjach z usług zewnatrznych firm specjalizujących się w tego typu wydarzeniach. Po niezaprzeczalnym sukcesie Grządki Teatralnej i imprezy Mikołajkowej (czego dowodem są poniżej zamieszczone maile zadowolonych rodziców) tym razem również zaprosiliśmy do współpracy taką firmę. Sprawdziliśmy referencje, podpisaliśmy umowę, w której wyszczególniliśmy wszystkie nasze oczekiwania (pięciu profesjonalnych animatorów pedagogów, konkursy z nagrodami, liczne zabawy tematyczne, materiały plastyczne do zabaw, PŁYTY Z MUZYKĄ DLA DZIECI). Niestety firma Kręciołek nie wywiązała się należycie ze zobowiązań. Wystosowaliśmy do właściciela stosowne pismo ze skargą na jakość usługi. Wszelkich szczegółów dotyczacych kryteriów doboru firmy obsługującej Bal gotowa jest dostarczyć p.o. Dyrektora MCK Anna Osiadacz.
Pragnę podkreślić, że dla nas jest to nieprzyjemne zdarzenie, z którego wyciągniemy wnioski, jednocześnie zapraszam na następną imprezę przygotowaną przez firmę, która prowadziła z dużym powodzeniem Mikołajki (odbędzie się ona z okazji Dnia Dziecka) oraz na  przygotowany specjalnie dla najmłodszych blok dziecięcy z okazji Dnia Milanówka, na których wystąpią: Krasnoludek  Piksel, Kot Budzik, Pan Tik-Tak, Ciotka Klotka, Prof. Ciekawski, iluzjonista, akrobata, mim oraz telewizyjny zespół dziecięcy Fasolki ze swoimi największymi przebojami.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-01-2009, Maria
Witam serdecznie Ogromną radość sprawiają mi wizyty w naszym Centrum Kultury. Dziś zobaczyłam jak piękne zaszły zmiany .Stawiam na młodzież, wiedzą co robią. Panie Burmistrzu gratuluję takich młodych ludzi. To rzadkość. Już czekam na najbliższe koncerty. Pięknie.M.
Odpowiedź 30-01-2009

Szanowna Pani Mario,
Dziękuję za pozytywną ocenę działalności Pani Dyrektor Anny Osiadacz i pracowników Milanowskiego Centrum Kultury. Cieszę się razem z Panią z rezultatów pracy MCK.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-01-2009, Ewa Kamińska sekretarz redakcji
Szanowny Panie, ponieważ chcemy na łamach naszego pisma "Spotkania z Zabytkami" omówić książkę autorstwa p. K. Uhery o Janie Szczepkowskim (otrzymaliśmy egzemplarz od Autorki), chcemy potwierdzić, czy Wydawca - Urząd Miejski w Milanówku zajmuje sie bezpłatnym kolportazem tej publikacji? Czy tę wiadmomośc mozna podać w notatace o książce (zwykle informujemy Czytelników o mozliwości zakupu omawianej pozycji).Bardzo prosimy o odpowiedź Z poważaniem Ewa Kamińska sekretarz redakcji
Odpowiedź 12-01-2009

Szanowna Pani,
Monografia „Jan Szczepkowski. Życie i twórczość” autorstwa K.Chrudzimskiej-Uhera  została wydana przez Urząd Miejski w Milanówku dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. We wniosku o to dofinansowanie zostało zaznaczone, że nie planuje się komercyjnej dystrybucji tych książek. Został również określony nakład książki – 500 egzemplarzy.  W ramach działań promocyjnych tego projektu, książki zostały rozdystrybuowane  do gminnych placówek oświatowych, niepublicznych placówek oświatowych, bibliotek i wyższych uczelni, instytucji kultury i organizacji pozarządowych podejmujących działania w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w kraju i za granicą (Londyn, New York). Dodatkowo książki były rozdawane na dwóch spotkaniach autorskich organizowanych w listopadzie 2008 r. w Milanówku oraz w Warszawie w Stowarzyszeniu Historyków Sztuki. Na chwilę obecną nie planuje się dalszych działań promocyjnych książki i jej kolportażu. Nie jest ona dostępna również odpłatnie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-12-2008, Anna
Witam,jestem mamą dwójki dzieci, 8 letniej Asi i 4 letniej Marty. W Milanówku mieszkam od 2 lat. Uczestniczę z dziećmi w wielu imprezach organizowanych przez Państwa. Bardzo podobała nam się Grządka Teatralna, a ostatnio byłysmy na spotkaniu Mikołajkowym. Ta impreza dla dzieci była rewelacyjna!! Cały czas dzieci się bawiły, z niecierpliwością oczekiwały przyjścia Mikołaja, który każdemu dziecku przyniósł prezenty. Czas w takiej świątecznej atmosferze bardzo szybko minął i dzieciom szkoda było już wychodzić. Teraz czekają, bo może będzie i bal karnawałowy dla nich? Ja ze swojej strony bardzo dziękuję za tyle atrakcji organizowanych dla dzieci i gorąco polecam wszystkie imprezy milanowskie moim znajomym z okolic!
Odpowiedź 15-12-2008

Szanowna Pani Anno!
Dziękuję za miłe słowo i pozytywną ocenę wydarzenia zorganizowanego przez Centrum Kultury i Promocji  w MiIanówku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-12-2008, Katarzyna
Witam Panie Burmistrzu.Chciałabym podziękować Panu za wspaniałą imprezę Mikołajkową, jaka odbyła się 7 grudnia w MOK-u.Moje dziecko było zachwycone a ja sama też się dobrze bawiłam. Grządka która miała miejsce na przełomie IX/X tez była super zabawą dla dzieciaków.Oby więcej w Milanówku takich imprez.Dziękuję i pozdrawiamKatarzyna Kuźmecka.
Odpowiedź 15-12-2008

Szanowna Pani Katarzyno!
Dziękuję za miłe słowo i pozytywną ocenę wydarzenia zorganizowanego przez Centrum Kultury i Promocji  w MiIanówku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-12-2008, Jolanta
Szanowny Panie Burmistrzu.W dalszym ciągu jestem pod wrażeniem wczorajszej imprezy mikołajkowej dla dzieci w Centrum Kultury. Doskonała organizacja, świetne pomysły, przyjazna atmosfera. Wyjątkowo ważna jest dla nas możliwość spędzania czasu, integrując się z innymi mieszkańcami, zażywając kultury i pozwalając naszym dzieciom odkrywać nowe horyzonty. Jesteśmy pełni nadziei,że jeszcze nie raz zawitamy do Centrum Kultury bo już wiemy, że warto dlatego chciałabym zasugerować kilka okazji z jakich możnaby było zorganizować imprezę tak profesjonalnie: Dzień Dziecka, Dzień Milanówka,Bal karnawałowy, koniec lata. Gratuluje i czekam na następną imprezę, nie tylko dla dzieci.Jolanta Cieplak
Odpowiedź 15-12-2008

Szanowna Pani Joanno!
Dziękuję za miłe słowo i pozytywną ocenę wydarzenia zorganizowanego przez Centrum Kultury i Promocji  w MiIanówku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-12-2008, Adam Obsniuk
To whom it may concern, I am a high school teacher in the United States and we are going to be doing a unit on Poland and some of its cities. I was wondering if it would be possible to send me any posters or any other things that I could set up around my room to help with the unit and any other things that I could share with the kids to share your culture. Anything you could send me would be greatly appreciated and would help the students see how great it is there. I would love to have posters, photos, brochures of cultural and tourist areas, information on sports teams, or even a Jersey or some other type of thing for your local clubs. Our high school is one of the largest in the state and this would be a great opportunity for you to spread the word about your country while helping us out! If you cannot help me but know of someone who can, I would greatly appreciate it if you could forward this message to that person/organization. Plus I am planning a big trip soon to Poland (the land of my grandparents) and your help could help me decide where to go! My home address is: Adam Obsniuk1755 MarloweCanton, MI 48187United States My school address is: Adam ObsniukPlymouth High School8400 Beck RoadCanton, Michigan 48187United States Thank you again for anything you can send me!Dziękują! Adam Obsniuk
Odpowiedź 08-12-2008
Dear Adam,
I would like to inform you, that all gadgets which are connected with our city are going to be sent to you as soon as possible.
I also invite you to have a look on our web site www.milanowek.pl. I hope you will find some information that you are looking for.
With best regards,
Jerzy Wysocki
Mayor of Milanówek
do góry strony
Pytanie 18-10-2008, Monika
Drogi Panie Burmistrzu!Mam pytanie dotyczące sekcji prowadzonej w CKiP, dokładnie o studium śpiewu solowego i piosenkarstwa. Jakie są koszty, czy płaci się za jedną lekcję czy za miesiąc? Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?Pozdrawiam
Odpowiedź 20-10-2008

Szanowna Pani,
Studium śpiewu solowego i piosenkarstwa jest to propozycja dla utalentowanych wokalnie miłośników muzyki. Z powodu braku zainteresowania studium jest chwilowo zawieszone. Istnieje mozliwość skontaktowania się z instruktorem, barytonem Dariuszem Biernackim w celu zapisów oraz uzyskania szczegółowych informacji na temat programu i rozpoczęcia zajęć. Instruktor jest dostępny na terenie Centrum Kultury i Promocji w Milanówku w piątki od godz 16 do 18 na zajęciach teatralnych.
Proponowane studium nie jest ograniczone wiekowo a cena zależy od ilości osób zgłoszonych i formy prowadzenia lekcji. Ceny innych zajęć w CKiPwM to 35- 40 zł miesięcznie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-10-2008, Weronika
Drogi Panie Burmistrzu,czy jest taka możliwośc, aby do Naszego miasta zaprosić wspaniałego tenora Jacka Wójcickiego? Myślę, że taki recital znaczyłby dużo dla mieszkańców Milanówka.Pozdrawiam
Odpowiedź 20-10-2008

Szanowna Pani,
Bardzo dziękuję, za cenne sugestie, które przy tworzeniu kalendarza imprez na następny rok, weźmiemy pod uwagę.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-09-2008, Anna
Szanowny Panie Burmistrzu,chciałabym zapytać się, czy można by zorganizować w Milanówku duży koncert operetkowy, co wiąże się z zaproszeniem gwiazd, takich jak: Grażyna Brodzińska, Witold Matulka, Dariusz Stachura i Justyna Reczeniedi? Taki koncert na pewno cieszyłby się dużą publiką - wystarczy spojrzeć na same recitale Pani Reczeniedi, które przyciągają sporo osób. Czemuż nie moglibyśmy pozwolić sobie na odrobinę luksusu? Wszak nie każdego stać, by kupić sobie drogi bilet do Sali Kongresowej, w której właśnie takie koncerty można oglądać...Takie wydarzenie byłoby niezapomniane w obecnej historii Milanówka.Z poważaniem, mieszkanka Milanówka.
Odpowiedź 07-10-2008

Szanowna Pani,
Na przestrzeni ostatnich miesięcy odbyły się już takie koncerty: m.in. Pana R.Tesarowicza czy wspomnianej Pani J.Reczeniedi. Jak widać wychodzimy naprzeciw mieszkańcom Milanówka. Oczywiście, że w przyszłości planujemy więcej takich koncertów.
Zaproszenie każdej Gwiazdy wymaga odpowiednich środków i możliwości technicznych, tak więc „pracujemy” nad tym i obiecujemy, że w repertuarze naszej instytucji kultury pojawi się więcej takich pozycji.
Uprzejmie proszę o cierpliwość i śledzenie afiszy repertuarowych CKiP w Milanówku.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku