Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 25-01-2008, malosz
Panie BurmistrzuDlaczego w internecie nie było listy kandydatów na dyrektora MOK , tak jak przy rekrutacji na inne stanowiska.Czyżby to jakaś wstydliwa sprawa?
Odpowiedź 28-01-2008

Szanowny Internauto!
Dyrektora gminnego ośrodka kultury nie trzeba zatrudniać zgodnie z procedurą dotyczącą pracowników samorządowych, czyli w drodze konkursu. Konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury nie podlega więc regułom, dotyczącym naboru pracowników samorządowych. Publikacja wszystkich kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu nie jest konieczna. Aczkolwiek, nie widzę przeszkód i w związku z zainteresowaniem nazwiskami osób, które zgłosiły się do konkursu, informacja zostanie uzupełniona o ten wykaz.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 25-01-2008, Kasia Konopka
Dzień dobry:)Pisze do Pana z zapytaniem, kiedy w Naszym mieście pojawi się lodowisko?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź 29-01-2008

Szanowna Pani,
Zrobienie lodowiska naturalnego jest uzależnione od warunków atmosferycznych, które w tym roku nam nie sprzyjają. Natomiast budowa sztucznego lodowiska, zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym uchwalonym przez Radę Miasta, do roku 2013 nie jest planowana.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-01-2008, Adam Matusiak
Minęło już pół roku od zakupu Walerii, na stronie internetowej w zakładce dotyczącej Walerii coś utknęło. Zmieniły się plany zagospodarowania willi (zniknęła budowla podziemna, a na stronie www cisza)Jakie podjęto dotychczas kroki w sprawie budowy Centrum Kultury ?Adam Matusiak
Odpowiedź 23-01-2008

Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że w maju br. zostanie ogłoszony przetarg na remont i modernizację willi "Waleria".
19 stycznia br. odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i środowisk twórczych, zaproszonych do udziału w pracach Rady Programowej.
Ze spotkania zostanie sporządzony protokół, który zostanie umieszczony na stronie miasta, jednocześnie informuję, że w trakcie opracowania jest nowa zakładkia"Willa Waleria".

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
23.01.2008 r.
 

do góry strony
Pytanie 02-01-2008, Adam Matusiak
Już po raz wtóry pytam o NAZWISKO KONSERWATORA ZABYTKÓW, z którym przeprowadzono konsultacje w sprawie kosztów renowacji gipsów.Pan cały czas uchyla się od tej odpowiedzi.Sądzę, że takich konsultacji wogóle nie było, a 2,5 mln zł spadło z nieba.Pańskie wykrętne odpowiedzi trwają już drugi miesiąc. Jak długo jeszcze ?Adam Matusiak
Odpowiedź 03-01-2008

Szanowny Panie Adamie,
Przedmiotowy Temat uważam za wyczerpany.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 21-12-2007, Adam Matusiak
Dziękuje za odpowiedź.Chociaż niepełna, w porzedniej zadałem pytanie - jak sie nazywał konserwator, i kogo/co reprezentował, na to pytanie nie dostałem odpowiedzi.Czy to jest gra na "zwłokę"adam matusiak
Odpowiedź 31-12-2007

Szanowny Panie!
Ta jak podałem w ostatniej odpowiedzi, nie posiadając oficjalnych dokumentów dotyczących przewidywanych kosztów renowacji dzieł prof. J. Szczepkowskiego, posługuję się obecnie jedynie nazwiskami osób przygotowujących dla mnie materiały. W tym przypadku jest to Sekretarz Miasta Wiesława Kwiatkowska. 
31.12.2007 r.

Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-12-2007, Adam Matusiak
Proszę o dokładniejszą odpowiedź na poprzednie pytanie dotyczące szacunkowego kosztu konserwcji gipsów Jana Szczepkowskiego.Kto z pracowników Urzędu Miasta konsultował się z konserwatorem zabytków ?Jak nazywał się ten konserwator i Kogo/Co reprezentuje ?Czy są pisemne dokumenty w sprawie tej kosultacji ?Adam Matusiak
Odpowiedź 21-12-2007

Szanowny Panie,
Ustne, robocze konsultacje dotyczące konserwacji gipsów Jana Szczepkowskiego przeprowadziła Pani Wiesława Kwiatkowska Sekretarz Miasta z konserwatorem dzieł sztuki.
Przedmiotowe konsultacje służyły szacunkowemu określeniu wstępnych kosztów tego zadania, aby można było w przybliżeniu przygotować szacunkowy koszt utworzenia muzeum.
Natomiast koszt konserwacji gipsów na piśmie zostanie sporządzony na etapie przygotowywania wniosku o dofinansowanie zadania ze Środków Unii Europejskiej w przyszłym roku.
20.12.2007 r.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 08-12-2007, Marcin
Witam serdecznieMam takie małe pytanie dotyczące Willi "Waleria" Jak wiadomo miejce to miałoby pełnić rolę domu kultury. Dowiedziałem się także że powstanie młodziejowy klub. Chciałbym się dowiedzieć czy również będą tutaj odbywały się dyskoteki i wszelkiego innego rodzaju imprezy? Czekam na odpowiedź...Pozdrawiam
Odpowiedź 13-12-2007

Szanowny Panie,
W willi "Waleria" przewidujemy utworzenie klubu muzycznego dla młodzieży, natomiast z racji charakteru tego miejsca dyskoteki nie będą tam organizowane.
 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

do góry strony
Pytanie 22-11-2007, Adam Matusiak
Kto określił szacunkowy koszt konserwacji gipsów Jana Szczepkowskiego ?Adam Matusiak
Odpowiedź 06-12-2007

Szanowny Panie,
Szacunkowy koszt konserwacji gipsów Jana Szczepkowskiego został określony po konsultacji z konserwatorem dzieł sztuki przez pracowników Urzędu  Miasta.
 

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-11-2007, Adam Matusiak
w związku z zakupem willi waleria zaplanowano 2,5 mln zł na renowację gipsów Jana Szczepkowskiego.Skąd taka kwota i na czym ma polegać ta renowacja?Adam Matusiak
Odpowiedź 21-11-2007

Szanowny Panie,
Wśród przejetych przez Gminę Miasto Milanówek 127 dzieł Jana Szczepkowskiego, większość to rzeźby gipsowe, które wymagają prac konserwatorskich i restauratorskich. Szacunkowy koszt konserwacji gipsów to 2.500.000 zł.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

do góry strony
Pytanie 08-07-2007, Adam Matusiak
dzieńdobryJakie były powody odejścia pani Anny Biczyk ze stanowiska dyrektora MOK ?adam matusiak
Odpowiedź 10-07-2007
Szanowny Panie,
Pani Anna Barbara Biczyk złożyła prośbę o zwolnienie z pracy na piśmie bez podania przyczyn.
z up. Burmistrz Miasta
Kierownik Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego
Anna Świątkowska
do góry strony


Wersja do druku