Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 29-05-2007, angelika V a
Drogi Burmistrzu!jestem uczennicą klasy V a i chodzędo szkoły podstawowejnumer 1 im. piotra skargi i mam pytanie :czy można by wcześniej otworzyć basen nie kryty , ponieważ są upały po 30-35 C. i przyjemnie byłoby popołudniu przyjść na basen i się ochłodzićZ Powarzaniem Angela Onaszkiewicz
Odpowiedź 01-06-2007

Droga Angeliko,
Niestety, z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest możliwe wcześniejsze otwarcie basenu kąpielowego w Milanówku niż od 23 czerwca br.
W związku z tym, iż jest to basen odkryty, w zimie narażony jest na działanie niekorzystnej aury, która powoduje jego degradację, a w szczególności dużej niecki basenu, dlatego też kąpielisko przed każdym sezonem wymaga czasochłonnego remontu, gwarantującego bezpieczeństwo osobom korzystającym z tego obiektu.
Ponadto, zgodnie z obowiązującymi przepisami, procedura związana z przyjęciem basenu przez służby sanitarne jest także długotrwała.
 Mam nadzieję, że wyżej przedstawione argumenty wyjaśniły kwestię terminu otwarcia basenu w Milanówku.

Z poważeniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-05-2007, matt
Witam Sz.P.Burmistrza! Chciałbym aby w planach na lata 2008/2009 znalazła sie przebudowa miejskiego basenu.A mianowicie mamy juz 2 sportowe hale, korty tenisowe, boisko i klub piłkarski, sztuczna trawe do gry w piłke na ul.Wójtowskiej ale no własnie mamy jeszcze basen na który w lecie zbiera sie sama "hołota" z milanówka, wszystko jest tam brzydkie a woda zawsze jest zimna i mam taką wizje aby troche go przebudowac i w obecnym miejscu basenu postawic hale w której byłby basen. Chodzi mi o coś takiego jak na tym zdjęciu : http://www.hamblesportscomplex.com/images/Facility_SwimmingPool_Lar.jpg lub : http://www.teambath.com/wp-content/uploads/pool1.jpg . Mysle ze w tedy miło by było przyjsc na basen z przyjaciółmi i rodziną. Gdyby powstał taki basen w Milanówku to bybły Milanówek byłby moim zdaniem najlepszym miastem do wypoczynku !! Prosze o przmyslenie tej sprawy i serdecznie pozdrawiam MATEUSZ!
Odpowiedź 24-05-2007

Szanowny Pnie,
Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2005 - 2013 modernizację istniejącego, odkrytego basenu kąpielowego przewidziano na lata 2009 - 2012.
Zakres modernizacji i ostateczny wygląd basenu zostanie określony na etapie
projektowania.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 21-04-2007, Kacper
Witam!Piszę do Pana w sprawie młodzieży (gł. gimnazjalnej). Byłem na ostatnim spotkaniu z mieszkańcami> Wielu ludzi (głównie starszych), narzekało na młodzież spotykającą się w dziwnych miejscach. Wydaje mi się, że znam sposób na częściowe rozwiązanie tego problemu. Mam na myśli takie miejsce, gdzie młodzież mogłaby się spotkać, porozmawiać, czy wypić herbatę (za przystępną, dla młodzieży, cenę). tak naprawdę w milanówku nie ma takiego miejsca. Czy jest możliwość utworzenia takiego miejsca? Proszę o szybkoą odpowiedź, dziękuję i pozdrawiam, Kacper
Odpowiedź 26-04-2007

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila uprzejmie informuję, że obecnie trwa konkurs na Koncepcję Programowo – Przestrzenną Zagospodarowania nieruchomości willa „Waleria” na cele „Centrum Kultury w Milanówku”. Według założeń Willa „WALERIA” przy ulicy Spacerowej będzie pełniła rolę wielofunkcyjnego Domu Kultury. Planujemy otworzyć tam również klub młodzieżowy.
Więcej informacji na ten temat znajduje się na internetowej stronie miasta www.milanowek.pl.
Wstępny termin otwarcia Willi „Waleria” planowany jest na rok 2009.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-04-2007, pawel
witam,proponuje na stonie miasta umiescic opcje newsettera.nigdzie niemozna znalezc inforamcji na temat dni Milanowka, a jedynie linki do imprez z poprzednich lat.wiadomo juz cos na ten temat?pozdrpawel witkowski
Odpowiedź 18-04-2007

Szanowny Panie,
Witryna miasta została tak skonstruowana, aby istniała łatwość dostępu do aktualności. Wystarczy wypisać adres strony i pełnia informacji jest łatwo dostępna. Czasami informacja bez zdjęcia jest niewiele warta – czy będzie pożądane obciążanie skrzynek e-mailowych dodatkowymi plikami? Przechodzimy również na system informacji video, tych plików w ogóle nie sposób przesyłać na obecnym poziomie funkcjonowania internetu? Z pewnością Pański głos weźmiemy pod uwagę przy opracowywaniu, w dalszych etapach, skutecznej informacji.
Jeśli chodzi o „Dzień Milanówka" – informacja na ten temat znajduje się w "Kalendarzu wydarzeń 2007" na stronie głównej. Niebawem pojawi się obszerniejszy artykuł na ten temat.
Dziękujemy za zainteresowanie internetową stroną miasta.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-03-2007, Aneta
Kiedy przewidywane jest otwarcie Willi Walerii. Moje pytanko dotyczy tego czy będzie przypominać Miejski Ośrodek Kultury czy to będzie zupełnie coś innego?? Pozdrawiam Aneta
Odpowiedź 23-03-2007

Szanowna Pani,
Obecnej ogłoszony został konkurs na Koncepcję Programowo – Przestrzenną Zagospodarowania nieruchomości willa „Waleria” na cele „Centrum Kultury w Milanówku.
Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani od  dnia 23.03.2007 r. na internetowej stronie miasta www.milanowek.pl.
W regulaminie znajdzie Pani odpowiedź dotyczącą  przewidywanego programu funkcjonalnego obiektu.
Wstępny termin otwarcia Willi „Waleria” planowany jest na rok 2009.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 15-03-2007, Piotr Pluta
Szanowni Państwo,w związku z przygotowywanym przez nas dodatkiem turystycznym, w którym co tydzień umieszczać będziemy informacje o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych i turystycznych, zwracam się z uprzejmą prośbą o informowanie nas o imprezach i wydarzeniach, które będą miały miejsce w Państwa mieście.W razie wątpliwości proszę o kontakt pod poniżej wymienionymi adresami mailowymi lub telefonicznie,z wyrazami szacunkuPiotr PlutaDziennik. Polska. Europa. Świat.Axel Springer Polskaul. Domaniewska 5202-672 Warszawapiotr.pluta@dziennik.plpiotr.pluta@axelspringer.pltel. 0 22 232 00 43
Odpowiedź 16-03-2007

Szanowny Panie,
Osobą upoważnioną do udzielania informacji o ciekawych i ważnych wydarzeniach kulturalnych i turystycznych miasta Milanówka,
jest Pani Magdalena Sitko – Kierownik Miejskiego Centrum Informacji tel. 022 499-48-70, e-mail: msitko@milanowek.pl
Pani Magdalena Sitko skontaktuje się z Panem w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-03-2007, Justyna
Witam.Mam pytanie odnośnie clubu dla młodzieży. Słyszałam, że w Milanówku ma coś takiego powstać... Czy to prawda? Młodzież potrzebuje miejsca rozrywki. Proszę o rozważenie mojej prośby, gdyż w Milanówku nie ma nigdzie takiego clubu a młodzież powinna mieć gdzie się bawić. Z poważaniem Justyna.Z góry dziękuję.Pozdrawiam.
Odpowiedź 09-03-2007

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że według wstępnych założeń,  Willa „WALERIA” przy ulicy Spacerowej będzie pełniła rolę wielofunkcyjnego Domu Kultury. Planujemy otworzyć tam również klub młodzieżowy.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

do góry strony
Pytanie 27-02-2007, Joanna
Witam, dlaczego informacje o Działaj Lokalnie podane zostały na naszej stronie tydzień przed terminem składania wniosków? Trochę późno. Możnaby to jakos usprawnić?Pozdrawiam
Odpowiedź 28-02-2007
 

Szanowna Pani,
Informacja o programie "Działaj Lokalnie" po raz pierwszy została zamieszczona na stronie miasta Milanówka 26.01.2007 r.
Podaję link do niej:
http://milanowek.pl/index.php?cmd=samorzad&action=readnews&id=125

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-02-2007, Joanna
Widziałam, że wśród pytań do Pana, pojawiła się także kwestia kina w Milanówku. Mam prostszy pomysł. Otóż możnaby zakupić sprzęt do wyświetlania filmów (nie DVD tylko sprzęt kinowy), najprostrzy choćby z demobilu i zorganizować DKF. Bez sprzętu nie ma takiej możliwości. Tylko kopie na kinowych nośnikach mogą zostać użyczone dla DKF-u. Myślę, że byłaby to znakomita inwestycja. Mogę nawet dowiedzieć się o koszty. Potem dowolne filmy mamy za darmo! DKF przyda się wszystkim. Wiem, że Uniwersytet Trzeciego Wieku jest zainteresowany. Wiele osób z mojego środowiska również. Sądzę, że młodzieży uczącej sie tu, na miejscu również byłoby wygodniej oglądać dobre filmy w Milanówku, bez koniecznosci odwiedzania w tym celu stolicy. PozdrawiamJoanna
Odpowiedź 09-03-2007

Szanowna Pani Joanno,
Przedstawiona przez Panią inicjatywa jest godna zainteresowania.
Jednak w chwili obecnej w budżecie miasta nie ma zabezpieczonych
środków na podobne cele.
Mam nadzieje, że przy konstruowaniu następnych planów budzetowych
uda nam się znaleźć środki na realizację tego rodzaju projektów.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-02-2007, Ewa
Jestem studentką II roku SGH i jednocześnie fanką literatury. Niestety godziny pracy miejskiej biblioteki są tak absurdlane, że poza wakacjami nie mam szans korzystać z jej zbiorów. Biblioteka czynna jest od poniedziałku do piątku między 11 a 16 lub między 12 a 18. W tych godzinach większość studentów i ludzi pracujących jest w szkole lub pracy, często poza Milanówkiem. Uniemożliwia nam to korzystanie z biblioteki.Rozmawiałam na ten temat zarówno z rówieśnikami, jak i rodzicami, którzy zgadzają się z moimi zastrzeżeniami. Idealnym rozwiązaniem byłoby otwarcie biblioteki chociaż na 2 godziny w soboty. Ułatwiłoby to Milanowianom studiującym lub pracującym poza Milanówkiem wypożyczanie i oddawanie książek. Proponowałabym również wydłużenie pracy biblioteki do 20 w jednym dniu tygodnia.Będę wdzięczna za podjęcie jakichkolwiek kroków w celu rozwiązania opisanego wyżej problemu. Z poważaniem, Ewa Kurmanowska
Odpowiedź 02-03-2007

Szanowna Pani,
Znane mi są utrudnienia związane z niesatysfakcjonującymi godzinami otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku. Obecna lokalizacja placówki nie sprzyja wydłużeniu czasu otwarcia do godziny 20 ze względów bezpieczeństwa. Przy aktualnym stanie zatrudnienia  obsadzenie , ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa,  dwoma osobami dyżurów sobotnich zdezorganizowałoby pracę biblioteki w ciągu tygodnia z uwagi na konieczność odbierania godzin za wyżej wymienione dyżury.
Istnieją daleko zaawansowane plany zorganizowania Centrum Kultury, w którym  nową siedzibę znajdzie miejska biblioteka. Mam nadzieję, że wówczas uda się rozwiązać problemy, a wydłużone godziny otwarcia, również dyżur sobotni, będą zgodne z oczekiwaniami czytelników.
Mając powyższe na uwadze informuję, że z dniem 2 kwietnia 2007 roku ulegają zmianie godziny otwarcia wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej:
Poniedziałki  12.00-19.00, Wtorki   12.00-18.00, Czwartki  11.00-16.00, Piątki  12.00-18.00

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

 

 

do góry strony


Wersja do druku