Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-07-2016, Dorota Kopera
Mam pytanie w związku z zamkniętym basenem w Milanówku. Czy Pani Burmistrz przewiduje pozyskanie środków z UE na rewitalizację basenu? Jeśli tak to na jakim to jest etapie. A jeśli nie - to dlaczego. Bo nie przemawia do mnie argument nierentowności basenu - bo w takim razie zamknijmy też szkoły, przedszkola szpitale, ośrodki zdrowia itp. Nie zawsze argument rentowności jest zasadny jeśli chodzi o dobro społeczeństwa. W ostatni weekend byłam na takim zrewitalizowanym basenie gdzie rodziny z dziećmi wspaniale spędzali czas. Myślę że nie mają oni kłopotów z rentownością bo np my za 3 osoby zapłaciliśmy 35 zł.
Odpowiedź 10-10-2016

Szanowna Pani,
Odpowiadając na Pani wiadomość dotyczących planów wykorzystania terenu, na którym znajduje się kąpielisko miejskie należy wskazać, że trwają prace związane z wyborem najbardziej optymalnego sposobu wykorzystania tego obiektu. Utrzymywanie basenu w stanie obecnym jest nieuzasadnione ze3 względów technicznych, finansowych i sanitarnych. Podejmując decyzje o docelowym kształcie omawianego terenu argument rentowności rozumiany jako atrybut umożliwiający wykorzystanie obiektu w okresie całorocznym, a nie tylko przez kilka tygodni w roku ma fundamentalne znaczenie. Z tego powodu będziemy starli się przestrzeń na terenie obecnego kąpieliska miejskiego zorganizować w sposób umożliwiający udostępnienie jej naszym Mieszkańcom przez jak najdłuższy czas w ciągu roku. Co do możliwości pozyskania finansowania zewnętrznego to wiele będzie zależeć od tego na jaki sposób zagospodarowania ostatecznie się zdecydujemy - pragnę zauważyć, że podejmiemy wszelkie możliwe działania, aby z ego rodzaju narzędzi skorzystać.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - po. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 06-07-2016, Paweł
Dzień Dobry

Lato w mieście na terenie basenu miejskiego w Milanówku super akcja coś dla dzieci i młodzieży tylko czemu na tym terenie sprzedaje się alkohol ???
Prawda , że coś jest nie tak ?
Odpowiedź 17-08-2016

Szanowny Panie,


w odpowiedzi na Pana pytanie chciałbym w pierwszej kolejności poinformować, że teren, którego dotyczy pytanie, jakkolwiek formalnie jest terenem basenu miejskiego, to jednak latem tego roku, funkcji takiej nie pełni. O przyczynach braku możliwości otwarcia basenu jako obiektu kąpielowego wielokrotnie informowała Pani Burmistrz – wieloletnie zaniedbania doprowadziły do degradacji stanu technicznego tego obiektu tak dalece, że bez dokonania kapitalnego remontu (a może nawet budowy tego obiektu od podstaw), użytkowanie basenu zagrażałoby zdrowiu osób korzystających. Mając jednak świadomość potrzeby istnienia miejsca, w którym w letnie dni mieszkańcy Miasta chcieliby się spotykać, Burmistrz Miasta podjęła decyzję o otwarciu tego terenu i zapewnieniu różnych atrakcji, które mogłyby zachęcić milanowian do korzystania z tego miejsca. Jedną z takich atrakcji jest uruchomienie baru gastronomicznego, w którym osoby odwiedzające teren mogą zakupić coś do zjedzenia i picia. Dopuszczenie do sprzedaży w tym miejscu piwa (do 4,5% alkoholu) nie stanowi naruszenia norm społecznych ani prawnych. W wielu miastach w miejscach publicznych działają bary gastronomiczne, w których sprzedawany jest alkohol, co nie powoduje automatycznie stanu zagrożenia dla użytkowników tych miejsc.  Oczywiście nie zwalnia to Miasta z obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu publicznym. Nad bezpieczeństwem tym czuwają służby do tego powołane – Straż Miejska i Policja. Służby te pilnują bezpieczeństwa w całym Milanówku. Naruszenie porządku publicznego związane ze spożyciem alkoholu może niestety potencjalnie mieć wszędzie miejsce – w barze, na ulicy, czy na stacji kolejowej. W ubiegłych latach niejednokrotnie zdarzały się przypadki wnoszenia i spożywania alkoholu na tym terenie, pomimo iż był on użytkowany jako kąpielisko miejskie z czynną niecką basenową. W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarówno pracownicy baru, jak pracownicy jednostek Miasta pracujący na terenie są uczulone na konieczność powiadomienia odpowiednich służb w sytuacji zagrożenia porządku publicznego. Mam nadzieję, że wyjaśnienia powyższe są dla Pana satysfakcjonujące.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Stępień - Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-01-2016, Maria
Szanowna Pani Burmistrz,

proszę poinformować, kiedy w Milanówku będzie Dom Kultury z prawdziwego zdarzenia, rozumię, że wszystkiego naraz Pani nie zrobi, wiem również, że przez ostatnie 15 lat nic nie było robione w naszym mieście. Nasz obecny dom kultury nazywany jest stodołą.
Z poważaniem
dla Pani Burmistrz
Maria
Odpowiedź 25-01-2016

Szanowna Pani,
odpowiadając na Pani pytanie o plany modernizacyjne dla Milanowskiego Centrum Kultury pragnę poinformować, że w budżecie Miasta Milanówka zostały zarezerwowane środki na wykonanie dokumentacji technicznej modernizacji obiektu, natomiast Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta zakłada, że w roku 2017 wykonane zostaną odpowiednie prace budowlane.


Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Adam Adamczyk - p.o. Kierownika Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 19-12-2015, krzysztof
Pani burmistrz czy bedzie sylwester w milanówku w tym roku i czy bedom fajerwerki
Odpowiedź 23-12-2015

Szanowny Panie,
Informuję, że zgodnie z zapowiedziami oficjalnego Sylwestra miejskiego w tym roku nie będzie.
Nie odbędzie się również integralny z wydarzeniem pokaz sztucznych ogni.
Dodatkowym wydarzeniem w kalendarzu miejskich imprez, w zastępstwie za Sylwestra, była odbywająca się dnia 19 grudnia, Wigilia Miejska.


 


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-11-2015, Shariff Al Kahadas
Ja byc Shariff Al Kahadas. Ja mieszkac w Milanówek i ja chciec byc z rodzina. Ci moge tu mieszkać z rodzina? One sa teraz w Syria, mój brat, zona, dzieci. Ja musze uciekac z rodzina z Syria. Czi pani moze pomoc w tej sprawa? Dziekuje.
Odpowiedź 27-11-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie uprzejmie informuję, że jak wyjaśniałam wielokrotnie, gmina Milanówek nie ma możliwości ani warunków do przyjmowania uchodźców. We wszelkich innych sprawach zapraszam wszystkich mieszkańców, w tym również tych, którzy z jakiejkolwiek przyczyny nie chcą ujawnić swojego imienia i nazwiska i posługują się jedynie adresem poczty elektronicznej, do osobistego kontaktu ze mną (spotkania z mieszkańcami odbywają się w środy po uprzednim umówieniu terminu spotkania) lub do kontaktu z pracownikami Urzędu i innych jednostek organizacyjnych miasta.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 19-11-2015, adam
Szanowna Pani
Dlaczego nie poinformuje Pani podwładnej, dyrektora biblioteki, że do dobrych praktyk w przestrzeganiu transparentności instytucji kultury jest informowanie poprzez strony internetowe tejże o wolnych miejscach pracy.Ma to miejsce w bibliotekach powiatu grodziskiego, które komisyjnie dokonują naboru pracownika na wakujące stanowisko.
W ten sposób nie naraża się Pani na zarzuty prywaty, nawet jeśli w instytucjach kultury będą zatrudnione osoby będące Pani sąsiadkami, przedstawicielami komitetów wyborczych, które popierały Panią w wyborach. Oszczędzi to Pani trudu cytowania w nieskończoność odpowiednich artykułów z ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej.
adam
Odpowiedź 07-12-2015

Szanowny Panie,
Dyrektor biblioteki jako osoba zarządzająca i reprezentująca instytucje na zewnątrz samodzielnie podejmuje decyzje dotyczące zatrudnienia i zwalniania pracowników biblioteki.  Jedna z osób o której Pan wspomina nie jest pracownikiem a jedynie osobą odbywającą staż w Miejskiej Bibliotece Publicznej na podstawie umowy zawartej z Urzędem Pracy w Grodzisku Mazowieckim.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Kowalska-Łukasik - p.o Dyrektora MBP

do góry strony
Pytanie 18-11-2015, Joanna
Witam!
Jak to jest? Lokal przy ulicy Okrzei 3 w którym mieści się Terminal , "Centrum chińskie" i siłownia nie ma wymaganych pozwoleń do prowadzenia działalności usługowej.
Dlaczego sklep chiński i siłownia działają dalej?
Przecież przeznaczenie budynku na obecną chwilę nie pozwala na działanie firm w tym miejscu!
Czy są równi i równiejsi?



Odpowiedź 25-11-2015

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zapytanie uprzejmie informuję, że w dniu 28.11.2011r. Burmistrz Miasta Milanówka wydał decyzję o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na przebudowie, nadbudowie i rozbudowie ze zmianą użytkowania istniejącego budynku produkcyjno-usługowego na budynek produkcyjno – biurowo – handlowo – usługowy z usługami medycznymi.
Jednocześnie podkreślam, iż zgodnie z art. 80 oraz art. 81 – 81c ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane, organem właściwym do sprawdzania legalności sposobu użytkowania obiektów jest Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Fabisiak - Kierownik Referatu GNPP

do góry strony
Pytanie 06-11-2015, Paweł
Dzień dobry, Pytanie kieruję bezpośrednio do Pani Burmistrz.
Proszę wyjaśnić zasadność stworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji czyli po prostu Kawiarenki internetowej w Bibliotece Miejskiej. Obecnie niemal każdy internet ma w telefonie więc zasadność wydania 50 tysięcy ze środków publicznych jest rozrzutnością delikatnie sprawę ujmując. Dodatkowo LCK wyposażone jest w drukarkę 3D oraz rzutnik z których mieszkańcy zapewne nie będą korzystali... I w tym miejscu zasadnicze pytanie: osoba zatrudniona w obsłudze tj. p. Czajkowska była jeśli nie przewodniczącą Pani kampanii wyborczej w zeszłym roku to na pewno mocno zaangażowaną osobą w trakcie tejże kampanii a obecnie jest pracownikiem LCK. Czyż to przypadek? Stworzone stanowisko dla stanowiska a na nim znajoma Pani Burmistrz? Ponadto jest to stanowisko publiczne a w BIP nie ma ogłoszenia naboru na to stanowisko. Proszę o wyjaśnienie na forum strony Urzędu Miasta jakim cudem ta Pani jest zatrudniona w jednostce bezpośrednio podległej Pani Burmistrz choć wcześniej nie miała nic wspólnego z UM a jedynie z osobą pani Burmistrz podczas kampanii wyborczej w 2014 roku jak również publicznie z Panią widywaną po ogłoszeniu wyników wyborów czy też przy okazji miejskich imprez. Proszę o wyjaśnienie tej prywaty.
Odpowiedź 18-11-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że Lokalne Centrum Kompetencji w Milanówku wraz z portalem www.mazowszanie.eu są częścią projektu „M@zowszanie” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013, o czym Urząd Miasta informował na stronie Internetowej.
Adresatami Projektu są głównie przedsiębiorcy oraz mieszkańcy zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Do tych drugich zalicza się osoby, które mają utrudniony dostęp do technologii komputerowych. Z przeprowadzonych analiz wynika, że blisko 1/5 mieszkańców województwa Mazowieckiego ma utrudniony dostęp do Internetu. Świetlice internetowe są szansą na poprawę warunków życia i pracy na terenach wiejskich i w małych miastach. Otwierają nowe możliwości działania, edukacji i świadczenia usług.
Portal „Mazowszanie.eu”, to serwis informacyjno–transakcyjny, którego celem jest integracja lokalnej społeczności wokół idei budowy Społeczeństwa Informacyjnego. Jego realizacja przyspieszy e-Rozwój Mazowsza i wpłynie na poprawę konkurencyjności regionu. Zapewni on dostęp do bazy ofert pracy, lokalnych tablic ogłoszeń, podsunie pomysły na spędzenie wolnego czasu, dostarczy rzetelnej informacji oraz ciekawostek na temat lokalnych tradycji, historii i zabytków. Nad treścią materiałów szkoleniowych i funkcjonalnością e-usług czuwać będą specjaliści z Centrów Kompetencji – regionalnych i wojewódzkiego.
„Mazowszanie.eu” są również dobrą stroną dla przedsiębiorców. Powstanie tam katalog lokalnych firm i baza obszarów inwestycyjnych. Osoby bezrobotne zyskają wsparcie w aktywnym poszukiwaniu pracy dzięki „Zielonej  Linii”.
Nakłady inwestycyjne brutto projektu wyniosą 22 730 000 PLN. Projekt – realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Agencję Rozwoju Mazowsza – jest w 85% finansowany przez Unię Europejską. 14% kosztów kwalifikowanych pokrywają środki z budżetu Państwa, a pozostały 1% i koszty niekwalifikowane samorząd województwa.
Jeśli chodzi o zasadność stworzenia Lokalnego Centrum Kompetencji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku, jest taka sama jak całego projektu „M@zowszanie”. Samorząd Miasta Milanówka uznał za zasadne, złożenie wniosku do Samorządu Województwa Mazowieckiego o uwzględnienie Miasta Milanówka w projekcie. Sala LCK ma integrować lokalną społeczność wokół idei budowy Społeczeństwa Informacyjnego, dać szansę na poprawę warunków życia i pracy na terenie miasta oraz otworzyć nowe możliwości działania, edukacji i świadczenia usług. LCK w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Poza korzystaniem z komputerów i Internetu, odbyło się już kilka spotkań szkoleniowo - edukacyjnych z wykorzystaniem rzutnika.
Odpowiadając na część dotyczącą osoby pracującej w LCK, informuję, że Pani Katarzyna Czajkowska została zatrudniona przez Miejską Bibliotekę Publiczną na stanowisku koordynatora, na które nie ma konieczności przeprowadzania konkursu. Pani K.Czajkowska jest przygotowana do merytorycznego wsparcia w korzystaniu przez Mieszkańców z nowoczesnych technologii teleinformatycznych. Pani K.Czajkowska od wielu lat współpracuje z Urzędem Miasta i Samorządem Milanowskim oraz różnymi organizacjami społecznymi, tym samym bierze udział w życiu miasta. Jako wieloletnia działaczka uczestniczy w różnych miejskich imprezach, również jako współorganizator. W czerwcu 2014 roku otrzymała medal okolicznościowy z okazji 95 - lecia Gminy Milanówek.
Jeśli chciałby Pan dowiedzieć się więcej na temat działalności Lokalnego Centrum Kompetencji przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku, zapraszam do kontaktu z Koordynatorem projektu LCK, Panią Katarzyną Czajkowską, która udzieli Panu wszelkich niezbędnych informacji.
LCK jest do dyspozycji Mieszkańców w godzinach:
poniedziałki    12:00 - 19:00
wtorki, piątki   12:00 - 18:00
środy, czwartki  11:00 - 16:00
 
Kontakt do Lokalnego Centrum Kompetencji:
Numer telefonu: 22-755-81-13,
adres e-mail: lck.milanowek@gmail.com
Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku
ul. Spacerowa 4, 05-822 Milanówek


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-09-2015, milena
Pani Burmistrz

Czy to prawda, że osoba ostatnio zatrudniona w bibliotece miejskiej nie posiadająca kwalifikacji na to stanowisko jest Pani sąsiadką?
Czy prawdą jest również , że zastępca dyrektora ośrodka kultury w Milanówku jest córką działaczki jednego z komitetów wyborczych, z którymi podpisała Pani porozumienie przed drugą turą wyborów?
Przypadek? Szczęśliwy zbieg okoliczności? Milena
Odpowiedź 04-11-2015

Szanowna Pani,
uprzejmie informuję, że Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku jest samorządową instytucją kultury odrębną organizacyjnie od Urzędu Miasta Milanówka. Zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r., poz. 406 ze zm.) „dyrektor instytucji kultury zarządza instytucją i reprezentuje ją na zewnątrz”. To dyrektor (obecnie p.o. dyrektora) podejmuje więc suwerenne decyzje dotyczące zatrudniania i zwalniania pracowników biblioteki. Natomiast w zakresie zatrudnienia zastępcy dyrektora Milanowskiego Centrum Kultury informuję, że osoba zajmująca to stanowisko została powołana przez Burmistrza Miasta Milanówka ze względu na posiadane kwalifikacje i wiedzę. Pragnę nadmienić, ze sugestie odnośnie pozamerytorycznych przyczyn powołania zastępcy dyrektora MCK są jedynie Pani domysłami i nie posiadam wiedzy na temat powiązań rodzinnych Pani Elżbiety Abramczuk.


 


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka


 



 

do góry strony
Pytanie 25-09-2015, Paweł
Szanowna Pani
Jakie kwalifikacje mają pracownice obsługi wypożyczalni dla dorosłych w miejskiej bibliotece?
Są nieprofesjonalne, nie znają rynku wydawniczego; od dwóch miesięcy brak w ofercie biblioteki znaczących nowości wydawniczych. Paweł
Odpowiedź 13-10-2015

Szanowny Panie,    
Zakup nowości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku jest starannie przemyślany i dostosowany do potrzeb szerszej rzeszy czytelników. Analiza rynku wydawniczego przeprowadzana jest na podstawie "listy przeglądów" nowości przesyłanej z Biblioteki Wojewódzkiej przy ulicy Koszykowej w Warszawie, recenzji, rekomendacji wydawniczych, propozycji czytelników oraz zasobów finansowych jakimi dysponuje Nasza biblioteka. W ostatnim czasie, o którym Pan wspomina, biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o około 300 woluminów, w tym: biografie, beletrystyka historia, medycyna, reportaże, prawo, geografia,psychologia i inne. Jednocześnie przypominamy, że na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku, czytelnicy mają możliwość zaproponowania książek, których w Ich opinii brakuje w Naszych zbiorach.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Kowalska-Łukasik - p.o. Dyrektora MBP


 

do góry strony


Wersja do druku