Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 06-06-2015, Marta Brzozowska- Smolańska
Szanowni Państwo

Nazywam się Marta Brzozowska-Smolańska. Od trzech lat prowadzę portal internetowy dotyczący Warszawy i okolic (www.duchywarszawy.pl).

Obecnie realizujemy projekt "Sąsiedztwo" w którym dokumentujemy okolice stolicy znajdujące się bardzo bliskiej odległości od centrum miasta, a związane historycznie z ludnością Warszawy.

Niedawno byliśmy w zespole willowym Turczynek, który oczarował nas do takiego stopnia, że postanowiliśmy zapytać, czy za Państwa pozwoleniem i w obecności przedstawiciela Burmistrza - moglibyśmy sfotografować wille od środka?

Jeżeli byłoby to możliwe, jesteśmy otwarci na większość terminów. Tak niesamowite miejsce zasługuje na pełną dokumentację reportażową.

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym i zespołu
Z wyrazami szacunku

Marta Brzozowska-Smolańska
Odpowiedź 08-07-2015


Szanowna Pani
Jak najbardziej istnieje możliwość wejścia do obiektu i sfotografowania go. W tym celu proszę o skontaktowanie się z zespołem ds. Komunikacji Społecznej i panią Moniką Samoraj w celu ustalenia terminu Państwa wizyty. Podaję kontakt: 22 758 30 61 wew. 120, monika.samoraj@milanowek.pl .
Pozdrawiam serdecznie


Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 14-04-2015, krzysztof
Pani burmistrz na jakiej podstawie pani Elżbieta Abramczuk została zatrudniona w mok czy był konkurs na to stanowisko bo niema żadnej informacji na stronach mok i um a przecierz mówiła pani rze bedą konkursy a tu widze kumoterstwo w zatrudnianiu przez panią osób znajomych z debaty którą ta pani prowadziła w radiu
Odpowiedź 16-04-2015

Szanowny Panie,
Milanowskie Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury posiadającą osobowość prawną. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do pracowników samorządowych instytucji kultury nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1202 ze zm.). Nie są bowiem zatrudniani w urzędzie gminy, jednostce pomocniczej gminy, gminnej  jednostce budżetowej lub samorządowym zakładzie budżetowym, a więc nie są pracownikami samorządowymi. W przypadku zatrudniania pracowników instytucji kultury nie znajdują więc obligatoryjnie zastosowania przepisy dotyczące konkurencyjnego naboru na wolne stanowiska urzędnicze i nie ma obowiązku przeprowadzania konkursów na wolne stanowiska w Milanowskim Centrum Kultury. Nadmieniam również, że zgodnie z art. 17 ustawy z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. z 2012 r., poz. 406 ze zm.) dyrektor instytucji kultury zarządza instytucją i reprezentuje ją na zewnątrz. Posiada więc autonomię w kierowaniu podległą mu instytucją i w Burmistrz nie powinien ingerować w tą działalności, jeśli nie narusza ona obowiązujących przepisów.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 18-03-2015, Dariusz
Chciałbym się dowiedzieć, czy wiadomo już kto będzie gościem(da koncert), na tegorocznym Dniu Milanówka.
Odpowiedź 31-03-2015

Szanowny Panie,
tak jak w poprzednich latach informacje dotyczące gwiazdy Dnia Milanówka oraz całego programu wydarzenia będą dostępne na przełomie czerwca/lipca. W tej chwili trwają prace nad programem całości wydarzenia. Tak jak zawsze będziemy Państwa informować poprzez plakaty, banery, informacje w Biuletynie,  mediach lokalnych oraz stronach wwww.milanowek.pl, www.mckmilanowek.pl


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Edyta Budziewska - Koordynator artystyczny Milanowskie Centrum Kultury


 

do góry strony
Pytanie 01-02-2015, Mieszkaniec ulicy Gospodarskiej
Chciałbym się zapytać Pani Burmistrz co się stało z placem zabaw dla dzieci na rogu ulic Gospodarska-Przyszłość? Dotychczas nasze dzieci mogły się tam bawić . Proszę o informacje kto podjął taką decyzję i dlaczego? bo ja tego zupełnie nie rozumiem bo najpierw się buduje a potem rozbiera, a my rodzice oczekujemy odpowiedzi dlaczego tak postąpiono?
Odpowiedź 04-02-2015

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że w związku z toczącym się postępowaniem  w Nadzorze Budowlanym w sprawie legalności niniejszego placu zabaw, zmuszeni byliśmy na czas uregulowania stanu prawnego niniejszy plac zdemontować. Jednocześnie informuję, że na wiosnę urządzenia zabawowe wrócą w to miejsce.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-01-2015, Dariusz
Chciałbym się dowiedzieć, czy wiadomo już kto będzie gościem(da koncert), na tegorocznym Dniu Milanówka.
Odpowiedź 29-01-2015

Szanowny Panie,
Jesteśmy w trakcie ustaleń dotyczących formuły tegorocznego Dnia Milanówka, w tym gwiazdy koncertu. Będziemy na bieżąco informować Mieszkańców o wszystkich wydarzeniach w Biuletynie Miasta Milanówka, na stronach internetowych www.milanowek.pl, www.mckmilanowek.pl.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-01-2015, Rodzic
Witam,
przejrzałem stronę Centrum Kultury z myślą, że zapiszę może dziecko (11 lat) na zajęcia proponowane przez dom kultury. Proszę mi powiedzieć, które zajęcia są bezpłatne. W chwili obecnej tylko jedne zajęcia wg informacji na stronie są bezpłatne - Teatr ognia. Dlaczego miasto proponuje tylko jedne zajęcia bezpłatnie?
http://mckmilanowek.pl/warsztaty
Pozdrawiam
Rodzic
Odpowiedź 26-01-2015

Szanowny Panie,
w przypadku zajęć całorocznych pobieramy opłaty, są to kwoty, które pokrywają koszty materiałów. Honorujemy kartę 3+ , która umożliwia uczestnikom udział  w bezpłatnych  zajęciach.  W ciągu roku przeprowadzane są akcje przy okazji różnych wydarzeń (Ferie, warsztaty muzyczne związane z obchodami Roku Feliksa Dzierżanowskiego, Dzień Dziecka, Festiwal Otwarte Ogrody, Dzień Milanówka, Europejskie Dni Dziedzictwa, Aniołowo) podczas których proponujemy bezpłatne zajęcia.
W tej chwili podczas ferii w Milanowskim Centrum Kultury codziennie odbywają się bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży na które serdecznie zapraszamy.
Program można przeczytać na http://www.mckmilanowek.pl/tworczo/item/326


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Edyta Budziewska - Koordynator ds. artystycznych Milanowskie Centrum Kultury 

do góry strony
Pytanie 13-01-2015, Lidka
Pani Burmistrz! Kilka słów jeszcze na temat tegorocznego Sylwestra. Większej porażki na "dzień dobry" w naszym mieście nie potrafiłby chyba nikt zaprezentować. Coś w rodzaju sceny, na niej nieznana nam postać kobiety z chustą na głowie mówiąca coś do zebranych....po dłuższej chwili dopiero się zorientowaliśmy, że to Pani Burmistrz. W poprzednim poście napisała Pani, że fajerwerków nie będzie na przywitaniu 2016 roku, to lepiej niech Pani wogóle nie organizuje tej imprezy - wyjdzie najtaniej. Nie uważam aby było to cyt. "puszczanie z dymem miejskich pieniędzy zwłaszcza w Mieście-Ogrodzie" jest to ŚWIATOWA TRADYCJA! Po takim przywitaniu 2015 roku zapewne będzie niewelu, którzy zechcą z Panią przywitać Nowy rok z obciachowymi zimnymi ogniami. Nadmienić na koniec pragnę, że głosowałam na Panią chcąc świeżego spojrzenia na sprawy miasta ale obawiam się bardzo, że obsesyjna pogoń za oszczędnościami jaką Pani zaczyna prezentować doprowadzi jedynie do tego, że będzie to w całym tego słowa znaczeniu sypialnia Warszawy i Grodziska Mazowieckiego a te niewielkie chwile integracji milanowszczan zostaną przez Panią zaprzepaszczone.
Odpowiedź 19-01-2015

Szanowna Pani,
nie jestem pewna czy i w jaki sposób pokaz sztucznych ogni powoduje integracje mieszkańców miasta. Mam wrażenie, że raczej wywołuje wśród nich spory. Nie chodzi nawet o kwestię czy jest to najlepszy sposób wydawania publicznych pieniędzy. Równie, a może jeszcze bardziej kontrowersyjna, jest sprawa wpływu kanonady na zwierzęta (mieszkamy w mieście ogrodzie), czy osoby starsze oraz dzieci.
Twierdzenie, że pokaz fajerwerków jest główną okazją do integrowania się mieszkańców uważam za co najmniej niesprawiedliwe, a nawet wręcz obraźliwe dla mieszkańców. Bo przecież w sylwestra spotykamy się nie po to żeby oglądać sztuczne ognie, ale być ze sobą w momencie gdy zaczyna się nowy rok.
Koncepcja tegorocznego powitania roku powstawała dosłownie za pięć dwunasta. Trzeba było improwizować. Dlatego zapraszam 31 stycznia 2015 roku, bo uważam że można się wspólnie dobrze bawić – nawet jeśli nie ma sztucznych ogni.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka
 


 

do góry strony
Pytanie 08-01-2015, Agnieszka Radziak
Witam Panią Burmistrz serdecznie gratuluję wygranej .Pani Burmistrz czy isteje szansa aby dla dzieci i młodzieży z Milanówka mogły być tańce za darmo np. w określonych godzinach .Uważm , że Studio Dns mogło by otrzymać dofinansowanie z Urzędu dla tych dzieci.Pani Burmistrz jako rodzic i mieszkanka od urodzenia w Milanówku. Mam nadzeje , że coś Pani pomyśli na ten temat. Pozdrawiam
Odpowiedź 19-01-2015

Szanowna Pani,
Przeanalizowałam możliwości dofinansowania przez Miasto uczestnictwa dzieci w tego typu zajęciach i muszę przyznać, że nie widzę innej możliwości dofinansowania jak udział organizacji pozarządowej w otwartym konkursie ofert na  realizację zadania publicznego z zakresu edukacji, oświaty i wychowania oraz wypoczynku dzieci i młodzieży. Miasto dofinansowuje różne formy spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z Milanówka. Środki na tego typu dotacje zostały zabezpieczone w budżecie miasta na 2015 rok i będzie ogłoszony konkurs dla organizacji pozarządowych.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-01-2015, Sławomir
Moje pytanie brzmi tak. KIEDY PANI PODA SIĘ DO DYMISJI.To co pani zaczyna robic z wieloletnią tradycją sylwestrową to godne pożałowania.Głosowałem na panią ale teraz WYSOCKI WRÓC...........To jest opinia wielu co się na pani zawiedli oby tak dalej
Odpowiedź 12-01-2015

Szanowny Panie,
w kwestii organizacji tegorocznego sylwestra należałoby się zwrócić do mojego poprzednika. Tego rodzaju imprezy zaczyna się przygotowywać z minimum półrocznym wyprzedzeniem (stworzenie koncepcji, przygotowanie odpowiedniej rezerwy w budżecie, rezerwacja podwykonawców tzn. zespół muzyczny, ew. fajerwerki, itp.) Tymczasem ślubowanie złożyłam 9 grudnia i kwestia zorganizowania powitania nowego roku była jedną z pierwszych spraw, z którymi musiałam się zmierzyć. Nic nie było przygotowane, nie istniała żadna koncepcja imprezy.
Mam nadzieje, że powitanie Nowego Roku 2016 będzie dla Pana miłym zaskoczeniem. Zamierzam zaprezentować całkiem nową formułę tej uroczystości. Choć już dziś mogę powiedzieć, że jedna rzecz pozostanie bez zmian. Miasto nie będzie finansowało pokazu fajerwerków. Uważam, że nie ma sensu po prostu dosłownie puszczać z dymem miejskich pieniędzy zwłaszcza w Mieście-Ogrodzie.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-12-2014, krzysztof
Pani burmistrz co to za sylwester bez fajerwerków to wychodzi na to że mieszkańcy mają przynieść swoje fajerwerki oszczedności to niesą jak burmistrzem był pan Wysocki to fajerwerki zawsze były a teraz szkoda pieniedzy na taki sylwester bez fajerwerków to już lepiej zostać w domu i dlaczego pani na zdjeciach na stronie internetowej miasta wygląda durzo młodziej niż w rzeczywistosci czy to nie jest oszukiwanie mieszkańców milanówka
Odpowiedź 30-12-2014

Szanowny Panie,
Bardzo przepraszam za brak fajerwerków i za zbyt młody wygląd na zdjęciach.


Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku