Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 17-10-2014, Katarzyna
Witam. Proszę o informację dlaczego dopiero 17 października Urząd informuje mieszkańców o tworzonej grze planszowej mazowszanie na której może pojawić się również Milanówek, podczas gdy głosowanie trwa od 28 września a kończy się wkrótce bo 13 listopada. Efekt: pod koniec dnia 17 października Ząbki mają 1911 głosów a Milanówek zaledwie 242 głosy. Jak to możliwe że Ząbki potrafiły poinformować mieszkańców wcześniej a Milanówek jak zwykle zaspał zarówno z publikacją na stronie www jak i informacją mailingową?
Odpowiedź 20-10-2014

Szanowna Pani,
Milanówek zamieścił informację na temat gry na stronie miasta w dniu 13 października br. zaś Informacja została ,,podbita’’ w aktualnościach 17 października i dodana na miejskiego facebooka. Oficjalne ogłoszenie projektu miało miejsce 15 października br. Tego samego dnia na swoim facebooku informację o grze zamieściło również Milanowskie Centrum Kultury.  W dniu jutrzejszym planujemy wysłać smsowe powiadomienie do Mieszkańców zarejestrowanych w systemie smsowym.
Promocją projektu zajmuje się firma zewnętrzna, która informację o projekcie przysłała nam dopiero.. w dniu dzisiejszym. Ciężko jest mi powiedzieć dlaczego Ząbki otrzymały informację wcześniej. Wygląda na to, że działania promocyjne projektu nie zostały odpowiednio przeprowadzone i nie wszystkie miejscowości poinformowano w jednakowym terminie.


Z poważaniem,
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Patrycja Jankowska
Kierownik Referatu Komunikacji Społecznej – Rzecznik Prasowy

do góry strony
Pytanie 03-09-2014, Pani Magda
Panie Burmistrzu,
w niedzielę uczestniczyłam w Dniach Milanówka. Nie jest to pierwsza taka impreza w tym roku którą miałam przyjemność odwiedzić i muszę przyznać, że Nasze miasto umie stanąć na wysokości zadania. Znakomita organizacja, super gwiazdy oraz strefa dziecięca! Dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich moich znajomych, którzy chwalą takie inicjatywy w Naszym mieście.
Pozdrawiam!
Odpowiedź 08-09-2014

Szanowna Pani,
Dziękuję za pozytywne opinie na temat XIV Dnia Milanówka. Cieszę się, że trzymamy dobry poziom wydarzeń i mieszkańcy chętnie w nich uczestniczą.
Tegoroczna edycja rzeczywiście była bardzo udana, zapraszam na kolejną w 2015 roku.


Jerzy Wysocki


Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-09-2014, Mieszkaniec
Czy tak wspaniała impreza kulturalna z zespołem Budka Suflera musiała skończyć się pokazem petard ? A czy nie dało rady załatwić pokazu lasera świetlnego . Ogólnie było super. Tak trzymać. (-:
Odpowiedź 03-09-2014

Szanowny Mieszkańcu,
Dziękuję za pozytywną opinię i cieszę się, że dzielą się Państwo swoimi wrażeniami. Od kilku edycji zastanawialiśmy się nad formą finałowego pokazu.
Próbowaliśmy zastąpić naszą wieloletnią tradycję puszczania fajerwerków innym rozwiązaniem. Jednak żadna z wypróbowanych propozycji (lasery czy fontanny świetlne) nie spotkała się z większym entuzjazmem mieszkańców. Ponadto teren stadionu jest bardzo trudnym miejscem do efektywnego pokazania innej formy. Liczę na Państwa obecność na  XV Dniu Milanówka, na który serdecznie zapraszam.


Jerzy Wysocki


Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-09-2014, Gerard Onaszkiewicz
To nie pytanie ale podziękowanie dla pana za zaproszenie na dni Milamówka takiej gwiazdy jak Krzysztof Cugowski Budka Suflera . brak mi słów na jego muzyce się wychowywałem :) i tak a propos znowu ma pan głosy od mojej rodziny :) a i miło było widzieć pokaz sztucznych ogni :) te dni Milanówka naprawdę były super dopracowane, co roku są lepsze :) pozdrawiam mieszkaniec Milanówka :)
Odpowiedź 03-09-2014

Szanowny Panie


Dziękuję Panu za tak miłe słowa. Otrzymuję bardzo pozytywne opinie na temat tegorocznego Dnia Milanówka i cieszę się, że mieszkańcy są zadowoleni.
Zapraszam za rok na  kolejny XV Dzień Milanówka.


Jerzy Wysocki


Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-07-2014, klara
Uprzejmie proszę o zatrudnienie dodatkowej osoby w bibliotece w sezonie letnim i wydłużyc pracę biblioteki do 19 lub dłużej. dziękuję
Odpowiedź 18-07-2014

Szanowna Pani,
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Milanówku działają 2 wypożyczalnie: dla dzieci i dla dorosłych. Wydłużenie ich  czasu pracy w sezonie letnim do godziny 19.00 i dłużej wymaga zatrudnienia dwóch osób ( ze względów technicznych, bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów kodeksu pracy).
Z przykrością informuję, że Pani postulat jest nie do spełnienia  ze względu na brak środków finansowych w budżecie biblioteki na rok bieżący, które pozwoliłyby na dodatkowe zatrudnienie osób w placówce.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zofia Pawlak-Szymańska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

do góry strony
Pytanie 17-07-2014, klara
Proszę o zmianę godzin pracy miejskiej biblioteki . Obecnie w sezonie letnim biblioteka jest czynna krócej w poniedzialek i piątek. Dla osób dojeżdzających z pracy z Warszawy nie jest mozliwe wypożyczyć książkę. Wracam do Milanówka o 17 , dojście do domu 20 minut . Czyli zostaje 40 minut biegiem do biblioteki, żeby zdążyć poszperać w regałach, wybrać coś. Nie wszyscy w sezonie letnim są 2 m-ce na urlopie . Może skrócić godziny pracy w dniach kiedy jest czynne do 16.? a pozostawić poniedz. i piątek jak było do 19 . Bardzo by to było wygodne dla pracujących ,a niepracujący mogą przyjść w różnych godzinach. dziękuję
Odpowiedź 18-07-2014

Szanowna Pani
Zmiana godzin pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Milanówku w lipcu i sierpniu jest spowodowana  znacznie zmniejszoną frekwencją wśród czytelników z uwagi na letnie wakacje i urlopy, również wśród pracowników biblioteki.
Proponuję  skorzystać w miesiącach letnich z usługi "książka na telefon". Biblioteka świadczy ją bezpłatnie i jest skierowana do osób, które ze względu na wiek lub zdrowie nie mogą skorzystać z usług placówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ofertę poszerzyć o osoby, które z ważnych przyczyn (losowych) nie mogą przyjść do biblioteki.
Wystarczy zatelefonować (22 755 81 13) lub wysłać wysłać e -maila (biblioteka.milanowek@gmail.com), aby umówić się z pracownikiem biblioteki, który dostarczy zamówione książki pod wskazany adres w uzgodnionym terminie.
Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej biblioteki www.biblioteka-milanowek.pl; korzystając z katalogu on-line może Pani zarezerwować poszukiwane książki lub prolongować termin wypożyczonych pozycji.
Informuję,że we wrześniu biblioteka powróci do stałych godzin pracy.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zofia Pawlak-Szymańska - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

do góry strony
Pytanie 14-03-2014, Iwona Rychter
Proponuję, aby zaprosić na deski naszego teatru letniego słynny w kręgach kulturalnych - Teatr Rodzinny Jacka Hałasa. Spektakl "Zegar bije" jest uniwersalny dla widzów w każdym wieku.
Nasza bratnia Podkowa Leśna gościła też Teatr Węgajty, a może pora na Milanówek?
Pozdrawiam!
Odpowiedź 19-03-2014

Szanowna Pani,
Dziękujemy za cenną podpowiedź. Znamy działania teatralne Pana Jacka Hałasa i myślę, że zaprosimy jego grupę do Milanówka gdy tylko nadarzy się taka okazja.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury


 

do góry strony
Pytanie 10-02-2014, Jarosław Jankowski
Chciałbym zapytać o festyn "Krówka z Milanówka", na którym niestety się znalazłem -
1. dla jakiej grupy wiekowej był przeznaczony panstwa zdaniem?
2. Czy amerykańskie piosenki weselno-biesiadne to trafny repertuar dla dzieci w wieku 3-7 lat, które stanowiły istotną część gości?
3. Jaki jest związek pomiędzy muzyką country a ideą miasta ogrodu i w ogóle z tożsamością Milanówka? że wieś?

Odpowiedź 11-02-2014

Szanowny Panie,
 
Tegoroczny bal karnawałowy dla dzieci (organizowany w stylu dzikiego zachodu) kierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.
Hasło oraz tematyka zabawy znana była wszystkim Państwu wcześniej i myślę, że frekwencja świadczy o tym iż temat się spodobał. Decyzja o wspólnej zabawie należała jak zawsze do Rodzica.
Zabawy karnawałowe (także te dla dzieci) charakteryzują się tym, że bawimy się na nich przy muzyce rozrywkowej. Wybraliśmy country ze względu na temat balu. Proste rytmy, oparte na trzyakordowym schemacie to muzyka łatwa do zabawy i do tańca. Na balu pojawiły się głównie aranżacje prostych piosenek na styl country. Nie była to muzyka dyskotekowa i zbyt hałaśliwa.


Temat zabawy w żaden sposób nie nawiązywał do idei miasta-ogrodu czy charakteru Milanówka, nie było takich intencji. Był to pomysł na karnawałową zabawę dla dzieci.
Mam nadzieję,że kolejne pomysły na wydarzenia dla dzieci bardziej przypadną Panu do gustu. Zapraszam.


Z upoważnienia  Burmistrza
Aneta Majak
Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 28-01-2014, Mieszkanka
Witam!
Chciałabym się dowiedzieć, czy wiadomo już kto będzie gościem(da koncert), na tegorocznym Dniu Milanówka.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Mieszkanka
Odpowiedź 05-02-2014

Szanowna Mieszkanko,
Gwiazdą Dnia Milanówka 2014 będzie Budka Suflera.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury


 

do góry strony
Pytanie 21-11-2013, Edyta
Mam pytanie wzgledem mikołajek w Moku .Wczoraj czyli od 20 .11.13 były zapisy, dzis rano bylam sie dowiedziec 21.11 aby córke zapisac i nie ma miejsc a dnia poprzedniego oblegany był mok od samiutkiego rana już przed godz 8 ma było tyle narodu tak mówiła pani z moku. 2razy po 30 miejsc plus lista rezerwowa 30 miejsc zostało zapełnione czyli co .. tu nasuwa sie pytanie 90 osób prawie 100tka była pod mokiem .Jak to jest możliwe?Ten k to nie pracuja bo niektórzy korzystaja z ops_u z darowizny caritasu oprócz tego z każdych miejskich imprez dla dzieci miasto sponsoruje, ale nie do przesady kazdy ma dziec .Dlaczego samotne matki majace dzieci nie moga dzieci zapisac bo z opsu juz maja pozajmowane miejsca i z kazdego dobra korzystaja . Nie jedna matka samotnie wychowujaca z kobiet i musi harowac a takim co mnożą dzieci nie pracuja daje sie wszystko . prosze o wyjasnienia..!i co najważniejsza na wigili w caritasie żabim oczku jak dotychczas sa te same osoaby czy nie ma innych dzieci które maja potrzeby ? ale matka czy ojciec pracuje a nie pije nie awanturuje sie nie żebrze bo chce zapewnic ale nalezy ich równiez wesprzec anie tych co mnoża pija.
Odpowiedź 26-11-2013

Szanowna Pani,
Po raz kolejny w Milanówku organizujemy wydarzenie z okazji Mikołajek.
Organizatorami wydarzenia są Milanowskie Centrum Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Punkt Konsultacyjno - Informacyjny dla Osób Uzależnionych i Ich Rodzin.
Przygotowaliśmy dla dzieci 300 biletów, które rozeszły się w zaskakującym tempie. Nie wiem dlaczego podaje Pani ilość 30 sztuk. Z tej puli tylko 80 przypadło OPS jako organizatorowi. Rzeczywiście 20 listopada do MCK przyszło wielu mieszkańców, wielu też dokonało rezerwacji telefonicznej. Obowiązywała zasada kto pierwszy ten lepszy. Warto przypomnieć, że wydarzenie kierowane jest do dzieci, a tym którym nie udało się dostać na zabawę 8 grudnia, zorganizujemy również spotkanie z Mikołajem 15 grudnia. Kolejny raz wychodzimy na przeciw mieszkańcom organizując 2 tury wydarzenia, jest to przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, stworzenia przyjemnej atmosfery i przyjęcia jak największej ilości dzieci. Mam nadzieję, że zapisała się Pani na listę rezerwową Mikołajek, jeśli jednak nie uda się dostać wejściówki z całego serca zapraszamy na równie ciekawe zabawy świąteczne 15 grudnia podczas Aniołowa.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony


Wersja do druku