Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 19-09-2013, agata
Witam chciałabym się zapytać czy będzie więcej takich imprez jak dzień milanówka(oprócz nowego roku). Są naprawde super można się spotkać z przyjaciółmi i rozerwać.
Odpowiedź 24-09-2013

Szanowna Pani,
Serdecznie dziękujemy za miłe podsumowanie. Oczywiście planujemy więcej takich lub podobnych wydarzeń. Zapraszamy do śledzenia strony Milanowskiego Centrum Kultury www.mckmilanowek.plZ poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 09-09-2013, Janek
Szanowny Panie Burmistrzu! Dziękuję serdecznie w imieniu swojej rodziny za zorganizowanie tegorocznych Dni Milanówka, które uważamy za bardzo udane. Szczególnie pragniemy podziękować za zangażowanie naszego ulubionego zespołu Kombi. W tym roku mogliśmy zobaczyć wiele atrakcji m.in. dość duże wesołe miasteczko, konkursy, czy zabawy dla dzieci. Oby więcej takich imprez! Pozdrawiam
Odpowiedź 10-09-2013

Szanowny Panie,
Dziękujemy za miłe podsumowanie. Będziemy się dalej starać.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 05-08-2013, krzysztof
panie burmistrzu co sie dzieje zlokalem po kinie orzeł
Odpowiedź 19-08-2013

Szanowny Panie,
Lokal po kinie orzeł jest własnością osób prywatnych. Wydana w grudniu 2012r. decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na zmianie sposobu użytkowania lokalu na lokal handlowy, jest obecnie rozpatrywana przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Teresa Matuszewska-Gajewska - p.o. Kierownika Referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej


 

do góry strony
Pytanie 11-07-2013, Ewa
Mam pytanie dotyczące "konkursu na koncepcję zagospodarowania i adaptacji nieruchomości
położonej w Milanówku przy ul. Warszawskiej 36
(dawny końcowy przystanek EKD/WKD)" a właściwie działalności Fonostacji. Nie uważam za dobry pomysł robienia w tak małym obiekcie i sąsiedztwie dużej kamienicy przy Piłsudskiego 33 głośnych imprez z mierną, jak do tej pory muzyką (choć to pewnie kwestia gustu). To centrum miasta,głośne z samego założenia a dające wizerunek Milanówka wszytkim tu przyjeżdzajacym. Imprezy Fonostacji w których uczestniczą wiecznie pijani, głośni i wulgarni ludzie - rozprzestrzeniają sie na skwer pod pocztą aż do sklepu nocnego. Wszyscy ich uczestnicy najlepiej "bawią się" pod oknami kamienicy na Piłsudskiego 33. Czy w związku z konkursem zaplanowana jest bardziej wyrafinowana kulturalna działalność budynku przy Warszawskiej?...Nawiasem mówiąc nie wydaje mi się aby można było choćby ponowić pomysł już istniejący i wspaniały w swoim klimacie i niepowtarzalności - poprzednich rezydentek, których chyba w ich zamierzeniu lekkomyślnie nie wsparto. A wielka szkoda, ponieważ lokalik "U ARTYSTEK" zachwycał wszystkich gości, także z Paryża i był dumą Milanówka.
Odpowiedź 17-07-2013


Szanowna Pani


W odpowiedzi na Pani zapytanie informuję, że celem konkursu jest m.in: zapoznanie się z różnorodnością proponowanych rozwiązań programowych, funkcjonalnych i architektonicznych, a tym samym wyłonienie najlepszych prac konkursowych pod względem atrakcyjności, funkcjonalności i ekonomiki przedsięwzięcia; uzyskanie optymalnego rozwiązania w zakresie aranżacji i zagospodarowania wnętrza lokali z przeznaczeniem na funkcje społeczno-kulturalne i edukacyjne; wyłonienie spośród uczestników konkursu podmiotu, który podejmie współpracę z Milanowskim Centrum Kultury w zakresie:
 promocji Miasta Milanówka oraz produktów-symboli związanych z jego historią poprzez sprzedaż publikacji i materiałów promocyjnych miasta;
 nawiązania współpracy z lokalnymi artystami i promowania ich rękodzieła w artystycznie zaaranżowanym wnętrzu;
 pomocy w organizacji bieżących wydarzeń kulturalnych odbywających się na terenie miasta;
 zapewnienia dostępności lokalu związanej z potrzebami mieszkańców w formie, która zagwarantuje integracje lokalnej społeczności.
Jak wynika z powyższego, celem konkursu nie jest propagowanie głośnych imprez, w których uczestniczą jak Pani pisze „wiecznie pijani i wulgarni ludzie”, a jedynie znalezienie optymalnego zagospodarowania nieruchomości służącego całej społeczności Milanowskiej, i nie tylko.


                                                                                                       Z poważaniem
                                                                                                       Z up. Burmnistrza Miasta Milanówka
                                                                                                                                         Teresa Gajewska
                                                                                                                                         p.o. kierownika Referatu Geodezji
                                                                                                       i Gospodarki Przestrzennej

 


 

do góry strony
Pytanie 24-06-2013, Janusz Ostrowski
W nawiązaniu do poniższej odpowiedzi Rzecznika Urzędu Miasta Milanówka z dnia 24.06.2013 r. na pytanie z dnia 19.06.2014 r., będącej otwartym przyznaniem, że organizacja imprez na nieruchomości przy ul. Starodęby przez Miasto i jego jednostki (potwierdzeniem są zdjęcia Burmistrza ze Strażnikami Miejskimi, i wiele wydarzeń w ciągu ostatnich lat) jest bezprawna w świetle prawa cywilnego (bo nie ma czegoś takiego, jak "grzeczność i milcząca zgoda" w świetle prawa), proszę uprzejmie o wyjaśnienie:

1/ Czy Rzecznik Urzędu Miasta zdaje sobie sprawę, że w ten sposób przyznał pośrednio, że właściciel ma prawo do wynagrodzenia za bezumowne korzystanie ze swojej własności przez Gminę Milanówek, na potrzeby rozrywki?

2/ Czy Gmina Milanówek zapłaci właścicielowi za organizowane dotychczas imprezy (m.in. piknik Burmistrza w poprzednim sezonie), w razie zgłoszenia takich roszczeń?

3/ Czy Gmina Milanówek nie dostrzega niestosowności takiego otwartego lekceważenia dla prawa własności i norm prawa cywilnego, choć jako związek publicznoprawny powinna w tym zakresie dawać przykład szacunku dla nich?
Odpowiedź 25-06-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zadane pytania informuję, że są to kwestie należące do relacji pomiędzy właścicielem ww. działki a Gminą Milanówek.


Z poważanim
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Jakub Karpowicz - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta


 

do góry strony
Pytanie 19-06-2013, Adam Nerdowski
Szanowny Panie Burmistrzu.

Proszę o odpowiedź na pytania, w nawiązaniu do wcześniejszego pytania o plener fotograficzny na rogu ulic Starodęby/Mickiewicza.

1. Na jakiej zasadzie i czy jej zgodzie organizowane są tam imprezy miejskie (m.in. piknik 3maja, rajd rowerowy) i uroczystości kościelne?

2. Do kogo trzeba się zwracać by uzyskać takową zgodę jaką posiada Urząd Miasta w Milanowku, który kilkukrotnie już organizował tam różne wydrzenia?

3. Czy Urząd Miasta w Milanówku posiada zgodę na tego typu imprezy w tym miejscu?
Odpowiedź 24-06-2013

Szanowny Panie,
Miasto Milanówek korzysta z grzeczności i milczącej zgody właściciela ww. nieruchomości jednocześnie dbając o wspomniany teren m.in. poprzez regularne koszenie trawy, sprzątanie liści i odpadów. Informacji na temat danych właściciela ww. nieruchomości udziela Starostwo Powiatowe w Grodzisku Mazowieckim – Wydział Geodezji, Kartografii i Gospodarki Nieruchomościami (ewidencja gruntów i budynków).


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Jakub Karpowicz - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta

do góry strony
Pytanie 09-06-2013, Janusz Ostrowski
1/ Czy tekst pn. "podziękowanie" od anomimowej "właścicielki kluczy" skierowany m.in. do Straży Miejskiej, zamieszczony na stronie nr 23 (reklamowej) - Biuletynu Miasta Milanówek nr 3 z br. (maj/czerwiec/lipiec) był reklamą?

2/ Jeśli tak, to kogo, i przez kogo opłaconą?

3/ Czy też takim mało finezyjnym "żartem" ze strony służb prasowych Urzędu Miasta nakierowanym na poprawę wizerunku Straży Miejskiej, wobec pojawiających się postulatów jej likwidacji lub ograniczenia kosztów z nią związanych?
Odpowiedź 10-06-2013

Szanowny Panie,
wspomniana informacja-podziękowanie nie ma charakteru reklamy. Mieszkanka Milanówka, poprosiła o jej publikację przy jednoczesnym zachowaniu anonimowości. Dane kontaktowe ww. Mieszkanki są znane Redakcji „Biuletynu Miasta Milanówka”. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Jakub Karpowicz - Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta

do góry strony
Pytanie 14-04-2013, Marzena
Witam!
Panie burmistrzu, chciałabym się dowiedzieć kto będzie gościem na tegorocznym Dniu Milanówka.
Proszę o Odpowiedź
Marzena
Odpowiedź 15-04-2013

Szanowna Pani,
W tym roku gwiazdą wieczoru podczas Dnia Milanówka będzie zespół Kombii. Jak zwykle będzie to dzień pełen atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Szczegółowy program imprezy będzie dostępny na stronach internetowych na przełomie lipca i sierpnia. Serdecznie zapraszamy 8 września 2013 na Miejski Stadion przy ul. Turczynek.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Aneta Majak - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury 

do góry strony
Pytanie 26-02-2013, Ola
Dlaczego ani na stronie Milanówka ani na stronie MCK nie zamieszczono informacji o projekcji filmu o gen. Fieldorfie, która ma odbyć się 29.03 o godz. 19.00 w MCK , a przecież to 60 rocznica jego śmierci i akcent milanowski również się znajdzie (aresztowany w Milanówku). Dlaczego nie ma również żadnej informacji o maratonie filmowym dn. 01.03. O godz. 20.00 w MCK o Żołnierzach Wyklętych, a przecież to Ich święto państwowe właśnie tego dnia. Natomiast znajduje swoje miejsce na stronie Miasta ogłoszenie np. o wyprzedaży garażowej...czy wracamy do czasów,że o części wydarzeń można dowiedzieć się tylko z ogłoszeń parafialnych? Informacje o tych wydarzeniach zostały zamieszczone na stronie internetowej parafii św. Jadwigi w Milanówku...
Odpowiedź 05-03-2013

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pytanie wyjaśniam, iż informacje dotyczące organizowanych na terenie miasta Milanówka wydarzeń podczas Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zostały umieszczone na stronie Milanówka niezwłocznie po otrzymaniu ich od Organizatora.Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Michał Piwek- p.o. Kierownika Referatu Organizacyjnego


 

do góry strony
Pytanie 24-09-2012, maniak
witam, otóż w piątek 28,09.12 w FonoStacja odbedzie sie wieczor muzyki rap, wkoncu sie cos dzieje dla mlodziezy w miescie, wybiera sie pan ?
Odpowiedź 27-09-2012

Szanowny Maniaku,
Niestety natłok zdarzeń powoduje, że nie dotrę w piątek 28 września do FonoStacji.  Jestem ciekaw co tam się dzieje, więc znajdę na pewno w niedalekiej przyszłości drogę do FonoStacji, by choć na chwilę oderwać się od problemów codziennych i posłuchać dobrej muzyki, w dobrym towarzystwie.


 


 


 


pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku