Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 12-06-2012, Maciej Kowalski
Na stronie miasta jest informacja, że szczegółowy plan imprez Festiwalu otwarte ogrody jest na stronie miejskiego centrum kultury ----- niestety nie jest to PRAWDA.
Proszę o interwecję
Odpowiedź 13-06-2012

Szanowny Panie,
Od dwóch tygodni program festiwalu znajduje się na stronie www.ckipmilanowek.pl. Jeśli ma Pan problem z jego znalezieniem, proszę o kontakt z Milanowskim Centrum Kultury pod numerem 22 758 32 34 lub 22 758 39 60


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Osiadacz - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 27-05-2012, Adam
Witam, chcialbym jako kolejny zwrócić uwage na stan boiska na Wójtowskiej. Co prawda siatki sie pojawiły, ale to raczej do gry dla przedszkolakow, kilka kopnięć i juz ich nie ma. Szkoła chyba dostaje od Starostwa pieniądze na utrzymanie tego boiska? Bo może jesli szkoła/dyrekcja się nie garnie aby poprawić stan tego boiska to może trzeba tam zgłosić sprawe? Poodginane siatki kolejny problem. Ostra rura wbita przy słupku - ostatnio byłem światkiem mocnej rany przez tą rure, o uszkodzonych piłkach nie wspominając.
Na Orliku siatki są super, białe, porządne z dużymi okami takie jak profesjonalne, ktore nie latwo zniszczyć. Dwa halogeny nie działają już od ponad miesiąca, zapiaszczenia na boisku nawet nikt nie dotknął, a jest ono bardzo nieprzyjemne podczas przewrócenia się. Może Pan zasugerować ponownie dyrektorce aby mimo natłoku spraw zrobiła wkońcu coś z tym? Zbliżają się wakacje i chcemy miec gdzie miło i bezpiecznie spedzać czas. Pozdrawiam
Odpowiedź 31-05-2012

Szanowny Panie,
Zespół Szkół nr 2 przy ulicy Wójtowskiej jest we władaniu Starostwa Powiatu Grodziskiego. Powiadamialiśmy Starostwo i Dyrekcję Zespołu Szkół o zaistniałych problemach. Miasto Milanówek ze swojej strony opłaca oświetlenie boiska i wywóz nieczystości. Bardzo proszę informować o zaistniałych problemach gospodarza obiektu Starostwo Powiatu Grodziskiego.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds sportu w mieście


 

do góry strony
Pytanie 27-05-2012, Lilianna
Panie burmistrzu,

proszę o ustosunkowanie się do Pańskich obietnic z 2010 roku (2 lata temu!!!) i podsumowanie czy Pan robi sobie żarty z mieszkańców czy też Pan sam ma zaburzenia pamięci i brak chęci wywiązywania się z obietniac. Oto fragmenty Pańskich odpowiedzi na tym forum z 2010 roku:

"...Płotek oddzielający plac zabaw od zegara słonecznego zostanie zamontowany jesienią bieżącego roku..."; "W przyszłym roku zostanie również zmodernizowany ogródek jordanowski przy ul.Krótkiej.";

oraz Pańska odpowiedź z 2009-04-03:

"....w trosce o bezpieczeństwo dzieci korzystających z placu zabaw na Amfiteatrze, ogrodzimy przedmiotowy plac płotkiem.Z wyrazami szacunkuJerzy WysockiBurmistrz Miasta Milanówka"

Mamy 2012 rok i oczywiście nic się w tej kwestii nie zmieniło, sąsiadujące gminy pod KAŻDYM wzgledem się rozwijają a nasza gmina od początku pańskiego Panowania niewiele się posunęła do przodu. Kanalizaję i wodociągi wszystkie gminy robią a oprócz tego jeszcze MASĘ innyc rezeczy a Pan na etapie kanalizaji, wodociągów oraz powiększenia salonów dla urzędników Urzędu Miasta niczego więcej przez te lata nie zrobił!!!
Odpowiedź 30-05-2012

Szanowna Pani,


W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, iż w ubiegłych latach nie udało się zabezpieczyć funduszy na budowę ogrodzenia na terenie Amfiteatru, jednakże o sprawie nie zapomnieliśmy. W tym roku, do końca czerwca będzie wykonane ogrodzenie boiska do koszykówki oraz ogrodzenie istniejącego placu zabaw.W planach perspektywicznych mamy również przygotowanie projektu oraz budowę ogrodu jordanowskiego z prawdziwego zdarzenia. Przewidywany termin realizacji to 2013.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak – kier. referatu ochrony środowiska

do góry strony
Pytanie 28-04-2012, krzysztof
kto bedzie gwiazdą dnia milanówka
Odpowiedź 02-05-2012

Szanowny Panie,
Gwiazdą tegorocznego Dnia Milanówka będzie Golec Orkiestra.


Z poważaniemz
up. Burmistrza Miasta Milanówka
Małgorzata Krasna-Korycińska
Milanowskie Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 08-04-2012, Jędrek N.
Witam,
ostatnio przechodziłem przez kładki nad torami i zauważyłem, że są one bardzo zeszpecone bazgrołami i malunkami. Zastanawiałem się, co można by z tym zrobić i uważam, że U.G. powinien stworzyć obszar wolnego graffiti. Takie miejsca istnieją m.in. w Warszawie i cieszą się one sporym zainteresowaniem. Moim zdaniem taka inwestycja spowodałaby poprawienie estetyki miasta.
z poważaniem,
Jędrek N.
Odpowiedź 13-04-2012

Szanowny Panie,
Ma Pan rację w kwestii zorganizowania dla młodzieży miejsca na graffiti. I nad takim miejscem już pomyśleliśmy. W trakcie Festiwalu Młodzieżowego organizowanego w Milanówku w dniach 23-24 czerwca powstanie rozległe graffiti na ścianie koło Milanowskiego Centrum Kultury. Kilkunastu młodych artystów z naszego miasta wykona swoje projekty, z czasem będą one wzbogacane o następne prace wszystkich chętnych do zaprezentowania swojego graficznego talentu i mam nadzieję, że w ten sposób uda nam się nieco wpłynąć na poprawę estetyki miasta.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta Milanówka


 

do góry strony
Pytanie 05-04-2012, Mieszkanka Rzecznej
Witam
Mam pytanie czy w mieście Milanówek planowane sa jakieś inwestycje które mają na celu rozrywkę dla dzieci? Park zabaw z prawdziwego zdarzenia, park w którym można spacerowac z wózkiem i posiedzieć w miłej atmosferze?
Póki co niebywale chętnie przez Pana Burmistrza są wspiarane wszelkie atrakcje dla ludzi starszych - Ogrody, Uniwersytet i inne. Milanówek w ogóle nie jest miastem dla młodych ludzi - w przeciwieństwie do Grodziska, bo pewnie jak Pan zdołał zauważyć na daną chwilę powstają tam 2 parki w tym jeden typowo dla dzieci...
Odpowiedź 11-04-2012

Pani Żaneto,
W planach perspektywicznych  bierzemy pod uwagę modernizację terenu amfiteatru, czyli popularnego „dołka” przy ulicy Fiderkiewicza i wybudowanie tam ogrodu jordanowskiego dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Przewidywany termin realizacji  to lata 2013-2014.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 04-04-2012, Mariusz
Witam ponownie,
ja to rozumiem, co jakis czas pisane jest ze uwagi zostaly zgloszone do dyrektora szkoły ale tam nic sie nie dzieje, siatki w bramkach pourywane od x czasu, siatka wokol boiska poodginana, boisko zapiaszczone. Jak ze wszystkim prosto zrobić trudniej utrzymać. Orlik natomiast jest super zadbany ale tam się dobić graniczy z cudem.
Odpowiedź 06-04-2012

Panie Mariuszu,
Zespół Szkół nr 2 przy ulicy Wójtowskiej jest we władaniu Starostwa Powiatu Grodziskiego. Monitorowaliśmy Starostwo i Dyrekcję Zespołu Szkół o zaistniałych problemach. Miasto Milanówek ze swojej strony opłaca oświetlenie boiska i wywóz nieczystości. Zobowiązuję się do zakupienia nowych siatek na bramki.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds Sportu w Mieście

do góry strony
Pytanie 22-03-2012, Marusz
Witam, Panie Burmistrzu zaczynamy wiosne tak wiec i sezon gry w piłke nożną. Chciałbym zwrócić uwage, że nie działają dwa halogeny na boisku przy ul. Wójtowskiej oraz boisko jest zapiaszczone strasznie, ze zamiast przyjemnej gry mozna się poczuć jak na slizgawce - ktoś juz kiedys zwracał na to uwage ale nic sie nie zmienilo od wielu miesiecy. Prosze o interwencje
Odpowiedź 27-03-2012


Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że boisko przy Zespole Szkół nr 2 przy ul. Wójtowskiej jest zarządzane przez szkołę nie przez miasto. Wszelkie uwagi dotyczące boiska należy zgłaszać na bieżąco opiekunowi grupy korzystającej z boiska lub dyrekcji szkoły. Pana uwagi przekazane zostały dyrekcji szkoły i mam nadzieję, wkrótce zostaną wykonane niezbędne prace.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 27-01-2012, Asia Bialecka
Witam mam pytanie odnosnie Dnia MIlanowka. Czy mysleliscie Panstwo kogo zaprosic? Mam propozycje:) Otoz nie pamietam czy gral zespol Kombi u nas w miescie:) Rozmawialam z Grzeskem Skawinskim wczoraj i bylby chetny prawdopodobnie. Musielibyscie Panstwo zlozyc mu propozycje:))) Pozdrawiam
Odpowiedź 30-01-2012

Pani Asiu,
Jeszcze nie podjęliśmy decyzji co do gwiazdy na tegorocznym Dniu Milanówka. Zespół Kombi w Milanówku nie występował i jest w tym roku brany pod uwagę, wszystko jednak będzie zależało od ilości środków finansowych, jaką uda się zgromadzić na to wydarzenie. Dziękuję za podpowiedź i mam nadzieję, że uda się zrealizowac Pani propozycję, jak nie w tym, to w następnym sezonie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Osiadacz - Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury


 

do góry strony
Pytanie 30-12-2011, Aleksandra
Witam Szanowny Panie!
Chciałabym zadać pytanie odnośnie godzin pracy Biblioteki Publicznej: dlaczego są one rozplanowane tak niedogodnie? Otóż, z informacji które posiadam wynika, iż najdłużej jest ona czynna w poniedziałki (do godziny 19).
Obecnie uczę się w Warszawie i ta godzina niestety nie umożliwia mi wizyty w bibliotece. Nie wspomnę już o pozostałych dniach (do godziny 18 i 16).
Zwracam się więc z pytaniem: skoro placówka pracuje od 11-12, do tak, w sumie, wczesnych dla wracających z warszawskich szkół i miejsc pracy osób, jak w takim razie mają korzystać z jej usług?
Ponadto pragnę zapytać się, czy nie widzi Pan szansy na otwarcie biblioteki w sobotę, kiedy przecież ludzie zostają w mieście, na dosłownie kilka godzin?
Niestety kieruję to pytanie, gdyż od kiedy uczęszczam do warszawskiej szkoły nie korzystam, nad czym boleję, z usług milanowskiej biblioteki. Bardzo proszę o pomyślne rozważenie mojego zapytania.
Z wyrazami szacunku,
Aleksandra
Odpowiedź 04-01-2012

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że wydłużenie godzin otwarcia biblioteki w Milanówku (późne godziny popołudniowe) pociąga
za sobą wprowadzenie zmianowego systemu pracy, czyli zwiększenie obsady o przynajmniej 2 pełne etaty bibliotekarskie.
Otwarcie placówki w soboty przy minimum dwuosobowej obsadzie (względy bezpieczeństwa, organizacyjne-obsługa wypożyczeń dla dzieci i oddzielnie dla dorosłych) skutkuje zamknięciem placówki w inny dzień tygodnia (konieczność odbioru godzin przy zachowaniu 40 godzinnego tygodnia pracy), w konsekwencji spowoduje to duże zamieszanie w pracy biblioteki i wywoła protesty sporej grupy czytelników.
Uwzględniając obecny stan zatrudnienia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (3,5 etatu) i analizując wysokość przyszłorocznego budżetu, który nie pozwala na zatrudnienie dodatkowych osób, nie widzę możliwości spełnienia Pani postulatów w 2012 r.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zofia Pawlak-Szymańska - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej


 


 

do góry strony


Wersja do druku