Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 04-12-2011, Robert Wrzesiński
Szanowny Panie Burmistszu.KIEDY I WOGULE BEDZIE EKĄCU WYBUDOWANY NOWY DOM KULTURY W MILANÓWKU.Dziś 4.12.2011.Byłem ze swoją Rodziną na MIKOŁAJKU.NIEBYŁO GDZIE SIĘ RUSZYĆ ,TAK BYŁ LUDZI Z DZIEĆMI.NAPRAWDE BY SIĘ PSZYDAŁ NOWY DOM KULTURY Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA,W KTÓRYM BY BYŁO KINO,KAWIARNIA,A NAJW3AŻNIEJSZA DUŻAQ SALA WIDOWISKOWA.DLAZCEGO U NAS MA BYĆ GORZEJ I CIASNO W DOMU KULTURY?Tak jak jest w GRODZISKU MAZOWJECKIM Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.Pan obiecywał,w 2014 roku,czy dotszyma Pan słowa?To najlepsza INWESTYCJA W MILANÓWKU.Czekam na Pana DECYZJE I ODPOWJEDZ KIEDY POWSTANIE PRAWDZIWY DOM KULTURY?Wrzesiński.R.Pozdrawjam
Odpowiedź 05-12-2011

Szanowny Panie,
Nasze plany weryfikuje życie. Globalny kryzys finansów jest również odczuwalny w Milanówku. Spowodował on, że Wieloletni Plan Inwestycyjny na lata 2010-2017 legł w gruzach. Począwszy od 2010 roku notujemy znaczny ubytek dochodów. Jeśli kryzys minie, wrócimy do realizacji naszych zamierzeń, w tym budowy nowego domu kultury, ale dzisiaj nie mogę gwarantować, w związku z zaistniałą sytuacją, że nastąpi to w 2014 roku.


 


Z poważaniem,
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-08-2011, Michał Bruliński
Witam!
Chciałem zapytać, czy w naszej gminie istnieją programy stypendialne dla młodych, zdolnych studentów (za osiągnięcia artystyczne lub stypendia naukowe), a jeśli tak, to gdzie można uzyskać informacje na ich temat?
Odpowiedź 17-08-2011


Szanowny Panie,
Rada Miasta w poprzedniej kadencji przyjęła dwie uchwały dotyczące poruszanych przez Pana kwestii. Są to:
1.U C H W A Ł A Nr 67/VIII/07 Rady Miasta Milanówka z dnia 21 czerwca 2007 r. w sprawie: ustanowienia Nagrody i Stypendium Burmistrza Miasta Milanówka za wybitne osiągnięcia edukacyjne lub artystyczne oraz określenia zasad ich przyznawania.
oraz
2.U C H W A Ł A Nr 447/XXXIX/10 Rady Miasta Milanówka z dnia 28 października 2010 r.
w sprawie zasad i trybu przyznawania przez Gminę Milanówek stypendiów sportowych dla młodzieży oraz nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia we współzawodnictwie sportowym.
Teksty obu uchwał dostępne są na stronie internetowej miasta w zakładce SAMORZĄD i dalej: Rada Miasta / Uchwały Rady Miasta. Następnie proszę wybrać rok uchwał i datę sesji (po zakończeniu przebudowy strony informacje na ten temat zostaną umieszczone w menu Edukacja / Stypendia).
W razie potrzeby uzyskania dodatkowych informacji proszę o kontakt z Referatem Oświaty
(e-mail: oswiata@milanowek.pl, oswiata2@milanowek.pl lub tel. 22 758 30 61 w. 116 lub 185)


Z poważaniem
Z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Jerzy Motała - kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 20-07-2011, mariusz
Witam, Panie Burmistrzu
kilka miesiecy temu ktos interweniowal w sprawie sztucznego boiska przy Liceum na Wójtowskiej.
Niestety nic sie od tamtej pory nie zmieniło. Dba sie o boisko orlik i w szkole podstawowej nr 2 oraz na Żabim Oczku, a tamto chyba poszlo w zapomnienie a mamy wakacje i chcielibysmy fajnie spedzac czas. Problem tkwi w: na boisku jest piachu prawie jak na plazy, siatki za bramkami sa bardzo poodginane przez co niejedna pilka zostala uszkodzona, siatki w bramkach porwane. W jednej bramce pojawił sie luz przy slupku wiec ktos w "genialny" sposob wbił ostrą rurke przez co ostatnio stracilismy jedną piłke, juz nie wspominajac o możliwych uszkodzeniach ciala. Bardzo prosze o skuteczna interwencje.
Odpowiedź 29-07-2011

Szanowny Panie,
Za stan obiektów sportowych przy ulicy Wójtowskiej odpowiada Dyrektor Zespołu Szkół nr 2, którego bezpośrednim zwierzchnikiem jest Starosta Powiatu Grodziskiego. Ze swej strony mogę obiecać, że będziemy monitować w
powyższej sprawie.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - Koordynator ds. Sportu w Mieście


 


 


 


 

do góry strony
Pytanie 23-05-2011, Marzena
Dzień doby!wchodzę tu z pytaniem czy jest taka możliwość aby na dzień Milanówka poprosić aby zespół Boys przyjechał , bo ostatnio najfajniejsza była Maryla Rodowicz.Czekam na odpowiedź.
Odpowiedź 24-05-2011

Pani Marzeno,
niestety, honorarium zespołu Boys znacznie przekracza możliwości budżetowe Milanowskiego Centrum Kultury.
Zapraszamy jednak na koncert Elektrycznych Gitar, które mają na swym koncie wiele przebojów i wystąpią w tym roku podczas Dni Milanówka.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Osiadacz - Dyrektor MCK

do góry strony
Pytanie 22-05-2011, Karol Dredson G.
Witam,mam pytanie w sprawe dnia milanówka czy tam pożegnanie lata. Czy jest możliwość zagrania małego koncertu. Jestem z Milanówka a nigdy nie miałem możliwosci grac tutaj, jestem młodym artysta tworzącym rap/ raggamuffin. Prosze rozpatrzeć moja propozycje;)Pozdrawiam
Odpowiedź 23-05-2011

Panie Karolu,
gorąco zapraszam do pokazania się milanowskiej publiczności. W tym celu proszę o kontakt z dyrektor MCK Anną Osiadacz pod numerem 22 758 32 34.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki 
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-04-2011, Mariusz Zalewski
Witam,Proszę o wskazanie odpowiedniej komórki Urzędu Miasta odpowiedzialnego za działania promocyjne na rzecz prezydencji Polski w UE.Chciałbym przedstawić ofertę handlową.PozdrawiamMariusz Zalewskitel. 0609 124 573dekoracje@omegabis.com.pl
Odpowiedź 06-04-2011

Szanowny Panie,
Wszystkie tego typu oferty i zapytania proszę kierować na adres unia@milanowek.pl do Pani Aleksandry Żuraw tel. 7583061 wew. 117

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Anna Zajączkowska - p.o. Sekretarza Miasta

do góry strony
Pytanie 07-02-2011, Agnieszka
Witam Panie Burmistrzu,czy istnieje szansa aby nasza biblioteka publiczna w Milanówku wzorem innych bibliotek w okolicznych miastach m. in. Brwinowie, Grodzisku, Jaktorowie była czynna także w soboty? Godziny pracy naszej milanowskiej biblioteki praktycznie uniemożliwiają korzystanie z jej zasobów mieszkańcom naszego miasta pracującym w Warszawie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedź 17-02-2011

Szanowna Pani,
Otwarcie placówki w sobotę przy minimum dwuosobowej obsadzie (względy bezpieczeństwa , organizacyjne - obsługa wypożyczeń dla dzieci i oddzielnie dla dorosłych)  skutkuje zamknięciem  placówki innego dnia tygodnia ( konieczność odbioru godzin przy zachowaniu 40 godzinnego tygodnia pracy); w konsekwencji spowoduje to duże zamieszanie w pracy biblioteki i wywoła protesty sporej grupy naszych czytelników. Biblioteka  ma w poniedziałki wydłużone godziny pracy do 19.00, w soboty pełni dyżur biblioteka parafialna, która ma bogaty księgozbiór i doskonale spełnia rolę „pogotowia” w przypadku lektur szkolnych.
Biblioteka powiatowa w Grodzisku Mazowieckim pracuje w systemie zmianowym  i ma zwiększoną obsadę, podobnie biblioteka  w Brwinowie, która jest zamknięta we wtorki , z tytułu odbioru godzin za dyżur sobotni, biblioteka w Jaktorowie też pracuje w zwiększonej obsadzie , bowiem pełni  nieformalnie rolę domu kultury, którego brak w tej miejscowości.
Mając powyższe na uwadze i uwzględniając ponadto stan zatrudnienia (4,5 etatu) nie widzę możliwości otwarcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w soboty.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zofia Pawlak - Szymańska Dyrektor MBP

do góry strony
Pytanie 12-01-2011, Asia
Dzień dobry Panie Burmistrzu,Czy na pożegnanie lata w tym roku mógłby Pan zaprosić grupę Afromental :)BArdzo prosimy - mieszkańcy z Milanówka
Odpowiedź 17-01-2011

Pani Asiu,
weźmiemy pod uwagę Pani prośbę. Zbieramy na razie propozycje, decyzję będziemy podejmowali za 2 miesiące. Afromental był gwiazdą na ostatnim pożegnaniu lata w Grodzisku Mazowieckim i wiele osób mogło go obejrzeć. To również weźmiemy pod uwagę. Jeśli jednak więcej osób będzie za
- czemu nie? Być może wyboru dokonamy poprzez internetowe głosowanie, proszę zaglądać na stronę www.milanowek.pl

Z poważanien
Anna Osiadacz
Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury

do góry strony
Pytanie 30-12-2010, Basia Kozłowska
Dzień Dobry,Składam na Pana ręce sedeczne podziękowanie dla Dyrekcji ZSG 3 za wspaniałą inicjatywę jaka jest lodowisko. Już kolejny rok rozpoczynamy rodzinnie sezon. Dziękujemy bardzo i liczymy na dalszą kontynuację.Gratulujemy pomysłu!!!Z pozdrowieniamiBasia Kozłowska
Odpowiedź 31-12-2010

Szanowna Pani,
Gratulacje i podziękowania przekażę na ręce Dyrektora ZSG 3, Pana Krzysztofa Filipiaka.
Cieszę się, że lodowisko na Żabim Oczku może przynosić tyle zadowolenia i pożytku dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-12-2010, Julia
Panie Burmistrzu,gdzie mogę się zgłosić na zbieranie pieniędzy i dawanie serduszek na akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?Pozdrawiam, julia, 11 lat.
Odpowiedź 31-12-2010

Droga Julio,
W sprawach organizacyjnych dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bardzo proszę skontaktuj się z szefem sztabu komendantem Hufca ZHP w Milanówku hm. Dariuszem Kopciem tel. 501 376 536.

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku