Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 29-03-2009, adam matusiak
Kto odpowiada za stronę www.milanowek.pl,na stronach Rady Miasta nie ma aktualnych informacji np. interpelacje z sesji Rady Miasta są obecnie z pażdziernika 2008, pisałem do Rady Miasta, ale tam nie odpowiadają, dlaczego administrator strony nie stara się podawać aktualnych informacji?Adam Matusiak
Odpowiedź 01-04-2009

Szanowny Panie Adamie,
na sesji w grudniu nie zgłaszano interpelacji, dlatego nie ma ich na stronie www.milanowek.pl. Natomiast interpelacje z sesji w lutym z odpowiedziami udzielonymi na ostatniej - marcowej, zostały już zamieszczone.

Z poważaniem 
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-02-2009, atena
Panie Burmistrzu! Dlaczego nie można zapoznać się na stronie internetowej z Protokołem z sesji Rady. Ostatni jaki tam widziałam jest "przestarzały". Pozdrawiam.
Odpowiedź 02-02-2009

Szanowna Pani,
w odpowiedzi na Pani pytanie informuję, że protokoły umieszczane są na stronie internetowej po przyjęciu przez Radę Miasta, co odbywa się na kolejnej Sesji (protokół z grudniowej Sesji przyjęty zostanie na Sesji 26 lutego br.)

Pozdrawiam
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 29-11-2008, Joanna
Panie burmistrzu, prosimy o wyjaśnienia w sprawie rezygnacji Pani sekretarz miasta. Co się dzieje? Pani Wolska wydawała się osobą kompetentną, sympatyczną, miała też wiele ciekawych pomysłów np dotyczących współpracy z organizacjami pozarządowymi. Wielka szkoda. Może warto coś w tej kwestii zrobić. PozdrawiamJoanna Sarnecka
Odpowiedź 01-12-2008

Pani Joanno!
Pani Sekretarz Halina Wolska złożyła rezygnację bez podania przyczyn. Rezygnację tę przyjąłem, ponieważ szanuję decyzje moich pracowników, dotyczące ich własnej przyszłości. Chciałbym Panią zapewnić, że Urząd Miejski funkcjonował, funkcjonuje i będzie funkcjonował normalnie. Współpracą bieżącą z organizacjami pozarządowymi zajmuje się Referat Oświaty na czele z Panem kierownikiem Jerzym Motałą, który poprowadzi najbliższe spotkanie z przedstawicielami organizacji pozarządowych, dot.  współpracy w roku przyszłym. Spotkanie to będzie miało miejsce w dniu 04 grudnia o godz. 17.00 w budynku „B” Urzędu Miejskiego. Ze swej strony chcę Panią zapewnić, że będę czynił wszystko, aby dokonać jak najszybciej wyboru najlepszego kandydata na tak odpowiedzialne i trudne stanowisko, jakim jest funkcja Sekretarza Miasta Milanówka.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
  Burmistrz Miasta Milanówka  

do góry strony
Pytanie 20-10-2008, Tina
Czy Pan będzie startować w najbliższych wyborach?
Odpowiedź 21-10-2008

Szanowna Pani,
Oczywiście tak.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 08-10-2008, Tomasz
Dlaczego przed Urzędem od strony parkingu wisi na jednym z masztów flaga Monako?
Odpowiedź 09-10-2008

Szanowny Panie Tomaszu,
Uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych /Dz.U. 1980 Nr 7 poz. 18 z późn. zm./ barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Przy umieszczaniu barw w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.
Wg opracowań Instytutu Heraldyczno - Weksylologicznego pas biały jest zawsze przy maszcie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-04-2008, Jerzy
witam ponownietutaj chiałemuprzejmie spytać o nastepująca kwestię :w ostanich miesiącach byłem petentem w Referacie Ochrony Środowiska jak i w sprawach meldunkowych. Przyznam się że zostałem obsłużony w miarę dobrze, natomiast w obu miejscach żądano ode mnie aktu notarialnego udowadniającego iż jestem właścicielem posesji. To dla mnie bardzo irytujące gdyż legitymuje się dowodem osobistym i w aktach Urzędu jest przeciez dokument notarialny lub jego odpis , na podstawie którego dostaję od Pana co roku decyzję o wysokości podatku . Czy zatem PAna pracownik nie mógłby po prostu skorzystać z danych bazy Urzędu, tylko za każdym razem jak chcę coś załatwić prosi mnie o przyniesienie aktu notarialnego ? z poważaniem Jerzy Chiliński
Odpowiedź 02-05-2008

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na  maila uprzejmie informuję, że przy załatwianiu niektórych spraw w Urzędzie wymagane jest niestety okazanie dokumentu potwierdzającego tytuł własności.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-04-2008, Karol
Czy Młodzieżowa Rada Miasta Milanówka ma regulamin nadany przez Radę Miejska czy sama go opracowała. Zpowarzaniem Karol Skuza
Odpowiedź 15-04-2008

Szanowny Panie Karolu,
Uprzejmie informuję, że Rada Miasta Milanówka Uchwałą nr 51/VII/03 z dnia 17.06.2003 r. nadała statut Młodzieżowej Radzie Miasta.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-03-2008, Joanna
Ostatnio chciałam zasięgnąć informacji o założeniu działalności gospodarczej. Poszłam do MCI. Nikt nie miał o tym pojęcia. Odesłano mnie do Urzędu miasta. Niestety i tu pani zajmująca sie działalnością nie wiedziała nic oprócz tego, że muszę wypełnić formularz. Czy nie możnaby tego usprawnić? Wiem, że mogę pojechać do ZUS, GUS i US, ale uważam, że pełną informację powinnam uzyskać w Milanówku, choćby w MCI także o wysokości składek i procentach podatku, vatach itp. W czsach problemów z bezrobociem, rozwój inicjatyw i przedsiębiorczości to powinien być priorytet. Bardzo proszę coś z tym zrobić. Z góry dziękuję.
Odpowiedź 31-03-2008

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani wniosek, uprzejmie informuję, że możliwość uzyskania pełnej informacji pomocnej przy zakładaniu działalności gospodarczej zbiega się z ideą przyjętych założeń "jednego okienka", które miało obsługiwać osoby fizyczne rozpoczynające działalność gospodarczą. Obowiązujące przepisy zakładają, że "jedno okienko" będzie prowadzone nie przez urzędy gminy, ale przez urzędy skarbowe. Urząd Miejski w Milanówku, w zakresie prowadzenia ewidencji działalności gospodarczej, może jedynie udzielić informacji dotyczących tylko wpisu do ewidencji działalności gospodarczej stosując się do przepisów Ustawy z dnia 2 lipca 2004r o swobodzie działalności gospodarczej i Ustawy z dn 19 listopada 1999 r. Prawo działalności gospodarczej. Jedno okienko ma usunąć wszystkie niedogodności dzięki stworzeniu systemu wymiany informacji między poszczególnymi urzędami. Informacja o dokonanym
wpisie ma być przekazywana do zainteresowanych urzędów. Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej, czego Pani i sobie życzę.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 24-03-2008, Aleksander Markiewicz
Szanowny Panie BurmistrzuProszę o odpowiedź co zrobił Pan (bądż Urząd) by uniknąć przeszło 100% podwyżki na worki do segregacji odpadów. Worek na plastiki zdrożał z 4 na 9 zł. Czy worki odbiera najtańsza firma?. Już w tej chwili widać, a właściwie czuć w powietrzu skutki tej podwyżki. Milanówek przestaje być "gminą ekologiczną".Z poważaniem. Aleksander Markiewicz
Odpowiedź 28-03-2008

Szanowny Panie
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że od tego roku wzrosła opłata za składowanie odpadów, w związku z tym musiała wzrosnąć opłata za odpad komunalny i posegregowany.
Chciałbym nadmienić, że nadal w Milanówku pierwszy komplet startowy, tj. worek biały, niebieski, czerwony i zielony, jest bezpłatny, a w innych miastach mieszkańcy muszą uiszczać opłaty w całości także za odpad posegregowany. Ponadto informuję, że od pięciu lat cena za kolorowe worki była niezmienna i za worek na papier, złom i szkło cena nie uległa zmianie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki

do góry strony
Pytanie 01-03-2008, Zbigniew
Panie Burmistrzu, w obecnym roku uproszczono tryb przekazywania darowizny w wysokości 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego.Myślę, że jest to doskonała okazja by wesprzeć nasze milanowskie stowarzyszenia.Sposobem na to byłoby opublikowanie listy tych OPP w witrynie Milanówka oraz apel Pana do mieszkańców o wsparcie finansowe na ich rzecz. Pozdrawiam Zbigniew Derleta
Odpowiedź 06-03-2008

Szanowny Panie,
Na stronie miasta Milanówka w zakładce  - Życie w Mieście - opublikowana  jest lista stowarzyszeń działających na terenie miasta Milanówka.
W związku z tym, że nie znamy statusu wszystkich organizacji pożytku publicznego, poniżej podaję link do strony, na której znajdują się takie informacje. http://www.pozytek.gov.pl/1,podatku,na,rzecz,OPP,465.html
W Biuletynie Miasta Milanówka zwrócę się z apelem do mieszkańców o przekazywanie 1% darowizny z PIT – u na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku