Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 24-01-2008, ALA
Dlaczego nie mozna dodzwonic sie do przychodni dla doroslych na ul. Piasta.PROSZE cos z tym zrobic np.zatrudnic rejestratorke.Jkie to proste prawda?
Odpowiedź 28-01-2008

Pani Alu!
W sprawie trudności z dodzwonieniem się do NIEPUBLICZNEGO Zakładu Opieki Zdrowotnej „AWEMED”, 17 grudnia 2007 r. wysłałem pismo do kierownika przychodni, Pani Aleksandry Dziarczykowskiej-Kopeć. Pani kierownik napisała pismo do Starostwa Powiatu Grodziskiego, właściciela budynku, w sprawie pilnej wymiany centrali telefonicznej.
Co do Pani sugestii: zatrudnienie rejestratorki jest być może proste, ale adresatem powinien być pracodawca, czyli kierownik NZOZ „AWEMED” – przekażemy tę propozycję kierownikowi NZOZ-u. Wniosek jest jeden – niestety nie za wszystko odpowiada Gmina.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 09-01-2008, Basia
Szanowny panie BurmistrzuOd dawna są trudności w dostaniu się pacjentów do przychodni lekarskiej w Milanówku. Są dwie możliwościu przyjecia przez lekarza:1) zapisać się kilka tygodni przed wizytą (nie potrafię przewidzieć, że będę chora za np. 2 tygodnie)2) stać rano w kolejce po numerek (jest tylko 5 numerków do danego lekarza na dany dzień; a przecież są takie dni, że więcej osób wymaga pomocy wybranego przez siebie internisty)W Sylwestra zamierzałam zapisać się do lekarza, ponieważ pojawił się u mnie problem zdrowotny, który wymagał szybkiej konsultacji lekarskiej. Niestety, dowiedziałam się, że zapisy do lekarza są planowane na 2 połowę stycznia.Kolejny problem to niepunktualność lekarzy, którzy nie szanują naszego czasu. Nazywając sprawy po imieniu: milanowscy lekarze lekceważą pacjentów. Czy jest możliwa pańska interwencja ww sprawie?
Odpowiedź 17-01-2008

Szanowna Pani,
Po rozmowie z kierownikiem NZOZ „AWEMED”, panią Aleksandrą Dziarczykowską-Kopeć, otrzymałem następujące wyjaśnienie na Pani pytanie z dnia 9 stycznia, które przytaczam w całości
- ” Na wizyty terminowe z wyprzedzeniem zapisywani są pacjenci chorzy przewlekle, którzy systematycznie przychodzą do lekarza. Wolne numerki do każdego lekarza przewidziane są dla osób chorych – do przyjęcia w dniu przyjścia. Każdego dnia jest do dyspozycji pacjentów z nagłym zachorowaniem – lekarz dyżurny – nie zawsze jest to lekarz „wybrany” ale udziela porad w przypadkach nagłych. W sylwestra zapewniony był dyżur lekarski w godzinach 8.00 – 18.00, nie było kolejek, bez problemu można było uzyskać poradę lekarską. Milanowscy lekarze nie lekceważą pacjentów, jeżeli bywa, iż spóźnią się to dlatego, że w tym czasie są u pacjentów na wizytach domowych.”
         

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 15-02-2007, Kacper
Szanowny Panie BurmistrzuMam 15 lat. Od 11 jestem pacjentem poradni okulistycznej w naszej przychodni. Moja wada wzroku wymaga stałej kontroli. Teraz okazało się, że NFZ nie podpisał umowy z przychodnią dotyczącą leczenia dzieci i młodzieży do 18 r.ż. w poradni okulistycznej i chirurgicznej. Może Pan mi powie, gdzie mam się teraz leczyć, bo w przychodni nie wiedzą.
Odpowiedź 16-02-2007

Drogi Kacprze !
Problem, o którym piszesz, dotyczy całego powiatu grodziskiego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że dzieci i młodzież do 18 r.ż. przyjmowane są  w przychodni w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 21 – na razie tylko przez chirurga. W chwili obecnej dyrektor tej przychodni negocjuje z NFZ warunki umożliwiające przyjmowanie osób z tej grupy wiekowej także przez lekarzy okulistów i laryngologów. Rezultaty tych rozmów będą znane w przyszłym tygodniu.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-07-2006, Mariusz
Szanowny Panie Burmistrzu! Niniejsze zapytanie ma charakter testu, zostało wyslane w celu sprawdzenia sposobu działania formularza. Z poszanowaniem Mariusz Stawicki
Odpowiedź
Szanowny Panie Mariuszu,
W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, iż formularz działa prawidłowo, a Pana zapytanie otrzymałem.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku