Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 05-11-2010, Jerzy Augustyniak
Witam Panie Burmistrzuostatnio miałęm do zgłoszenia problemdo technicznej obsługi Miastapo wielu próbach telefon odebrał pracownik który po prostu "posłał mnie na drzewo"Wg mien standardem w Urzędzie powinno być poważne traktowanie mieszkańców -interesantówOdbierając telefon staję się reprezentantem Urzędu więc nawet jesli sprawa wykracza poza moje kompetencjeto należy sprawdzić - przekazać i powiadomić interesanta o tym kto i kiedy załatwi lub może pomóc w danej sprawie.Wiem ,ze może się zdarzyć że osoby kompetentnej w danej sprawie może w danej chwili nie być , ale standardy wymagają by mieszkaniec, interesant byli wysłuchanipozdrawiamJerzy Augustyniak
Odpowiedź 09-11-2010

Szanowny Panie,
zgadzam się z Panem w sprawie standardów obsługi mieszkańców – pracownicy powinni być kulturalni i kompetentni. Tego też wymagam od osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta. Jeśli odebrał Pan zachowanie pracownika jako złe, proszę o nieco więcej szczegółów dotyczących załatwianej sprawy przez Pana, abym mógł odpowiednio zareagować. Niezależnie od tego, przypomniałem pracownikom referatu Technicznej Obsługi Miasta o ich obowiązkach, w tym o odpowiednim traktowaniu mieszkańców zwracających się do Urzędu Miasta z różnymi sprawami.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-11-2010, Sebastian
Witam panie Burmistrzu mam pytanie o przepisy dotyczące maksymalnej wysokości ogrodzenia między działkami sąsiedzkimi na terenie naszego miasta. Czy ogrodzenie może być betonowe i jak warunki ma spełnić by można było je postawić bez dodatkowych pozwoleń. Z góry dziękuje za odpowiedz i za poświęconą mi uwagę.
Odpowiedź 09-11-2010

Szanowny Panie,
W trosce o utrzymanie ładu w naszym Mieście-Ogrodzie i zachowanie walorów środowiska Rada Miasta sformułowała  poniższe zalecenia dotyczące grodzenia działek.
Nakazuje się stosowanie ogrodzeń umożliwiających migrację drobnych przedstawicieli fauny, w szczególności płazów, gadów  i małych ssaków. Ogrodzenie winno spełniać następujące warunki:
zakaz stosowania prefabrykatów betonowych do realizacji ogrodzeń;
maksymalna wysokość ogrodzenia 170 cm od poziomu terenu;
obowiązuje zastosowanie minimum 40% ażuru (stosunek powierzchni pustej do powierzchni całkowitej ogrodzenia) w odniesieniu do ogrodzeń drewnianych oraz 60% ażuru w odniesieniu do ogrodzeń metalowych, z zachowaniem otworów w siatce o wymiarach min. 6cm x 6cm, odstępów między prętami min. 8 cm lub zachowaniem prześwitu z szerokości min. 10 cm między cokołem a elementami ogrodzenia;
cokoły wyższe niż 10 cm należy zaopatrzyć w otwory o średnicy min. 12 cm w rozstawie co 1,5 m, umieszczone na wysokości (dolnej krawędzi otworu) poziomu terenu. Zakaz stosowania cokołów pełnych (bez otworów) o wysokości większej niż 10 cm od poziomu terenu;
W wyjątkowych przypadkach uciążliwości otoczenia dopuszcza się możliwość innego typu ogrodzenia, przy maksymalnym uwzględnieniu powyższych zasad, a w szczególności zapewnienia swobody migracji małych zwierząt, pod warunkiem  uzgodnienia projektu z Ogrodnikiem Miejskim;
zaleca się stosowanie ogrodzeń naturalnych w formie żywopłotów oraz obsadzanie ogrodzeń zielenią;
W przypadku terenów znajdujących się w Warszawskim Obszarze Chronionego Krajobrazu należy przestrzegać zakazu lokalizowania ogrodzeń w odległości mniejszej niż 6 m od brzegów naturalnych cieków i naturalnych zbiorników wodnych. 

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-09-2010, Joanna
Witam serdecznie Chciałabym się dowiedzieć czy doszły do Pana informacje odnośnie dwóch punktów sprzedaży dopalaczy, tytoniu i innych używek dla młodzieży. Powstaje aktualnie jawny sklep z takimi rzeczami w samym centrum naszego miasta, przy targu i aptece. To straszne, że coś takiego znalazło miejsce w Milanówku.Nie da się z tym nic zrobić?
Odpowiedź 27-09-2010

Szanowny Pani,
W odpowiedzi na pismo z dnia 26.09.2010 r. w sprawie funkcjonowania w Milanówku przy ul. Piłsudskiego dwóch sklepów  z tzw. “dopalaczami” uprzejmie informuję, że władze samorządowe miasta Milanówka nikomu nie wydawały zezwolenia na prowadzenie tego rodzaju działalności i do władz Milanówka. nikt o takie zezwolenie nie występował. 
 Nadmieniam, że na moje polecenie strażnicy miejscy przeprowadzili kontrole  powyższych sklepów i wstępnie ustalili, iż ich właścicielami są mieszkańcy Warszawy, którzy z właścicielami budynków zawarli cywilnoprawne umowy na wynajem lokali z przeznaczeniem na lokale handlowe  i posiadają wydane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zezwolenia na prowadzenie działalności handlowej, a władze  miasta Milanówka nie były informowane o planach otwarcia takich  sklepów w naszym mieście.Dodaję, że pisemne informacje z ustaleń poczynionych przez strażników miejskich zostały przekazane Komendantowi Komisariatu Policji w Milanówku, który na moją prośbę zleci swym podwładnym podjęcie  dalszych stosownych sprawdzeń dot. legalności działania tych sklepów.
Pragnę podziękować Panu za podjęcie tego nurtującego nas wszystkich tematu oraz poinformować, że uzgodniłem z Komendantami Komisariatu Policji i Straży Miejskiej, iż obie te służby obejmą szczególnym nadzorem działalność tych specyficznych “placówek handlowych" i dołożą wszelkich starań, aby zminimalizować negatywne skutki funkcjonowania, jeśli prawnie okaże się niemożliwe ich wyeliminowanie. 

 Z poważaniem
 Jerzy Wysocki
 Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 23-09-2010, Maciej
Szanowny Panie,nawiązując do pytania z dnia 30.08. br. i Pana odpowiedzi z dnia 6 bm., proszę o informację o planowanych inwestycjach w naszym mieście z zakresie budowy budynków, czy zespołów budynków wielorodzinnych (tzw. blokowisk), które są jak najbardziej niepożądane w mieście-ogrodzie (Zielonym Milanówku). Uważam (i nie tylko ja) takie inwestycje za bardzo szkodliwe pod wieloma względami, co jest, moim zdaniem, określeniem oględnym. Pan, przypuszczam, będzie powoływał się na obowiązujące przepisy, ale proszę nie zapominać, że ma Pan ogromny wpływ na kształtowanie prawa miejscowego w naszym mieście. Przecież Rada Miasta jest ,,pańską radą", a troje radnych opozycyjnych, w zasadzie nie ma możliwości przeciwstawić się poczynaniom pańskiej ekipy. Proszę również o informację (którą proponuję opublikować również na stronach internetowych miasta) w zakresie obowiązywania i tworzenia (z terminami) miejscowego planu zagospodarowanie przestrzennego. Co zrobiono przez ponad siedem lat od kiedy to obowiązuje ustawa o MPZP (2003)?Z poważaniemMaciej
Odpowiedź 30-09-2010
Szanowny Panie,

W odpowiedzi na pytanie z dnia 23.09 2010r informuję, że w chwili obecnej nie jest prowadzone jakiekolwiek postępowanie odnośnie wydania decyzji o warunkach zabudowy dla budynków wielorodzinnych,
a obowiązujące plany miejscowe również nie uwzględniają tego typu zabudowy.

Milanówek posiada aktualnie 20 obszarów objętych planami zagospodarowania przestrzennego, których wykaz przekazujemy w załączaniu.

W chwili obecnej prowadzone są procedury planistyczne dla kolejnych czterech obszarów, tj.: „Wschód 1", „Wschód 2", „Starodęby" i „Śródmieście.

Wyżej wymienione Plany zagospodarowania są na etapie przygotowania projektów. O wyłożeniu do publicznej wiadomości zostanie zamieszczona informacja w sposób zwyczajowo przyjęty (obwieszczenia, strona internetowa, biuletyn ).

Wykaz Planów Zagospodarowania

Z powazaniem

 
Pan Bogdan Korycki
Z-ca Burmistrza Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 12-09-2010, Natalia
Hello My name is Natalia. I have many years of traveling, studying the culture and lifestyles of different peoples. For me the goal to visit every city in your country. In parallel with the journey I am writing a book to be published at the end of the trip. Next month, I intended to visit your city.Please send me information about the city, the possible attractions and souvenirs (postcards, pins, pens, T-shirts or other materials) for children (they are supporting me in my travels). Thank you for your attention. My addressNatalia Sokolova30 Let Pobedy 42.377 Cherkasy Ukraine 18029
Odpowiedź 14-09-2010

Dear Natalia,

We will be very glad to visit you in our city. To prepare to this visit we will send you English version of our city guide. I hope it will help you to get more information about Milanówek. During your staying, I invite you to the City Promotion Office to get some city souvenirs.


Jerzy Wysocki
Mayor of Milanówek

do góry strony
Pytanie 03-09-2010, Ewa
Szanowny Panie BurmistrzuChciałabym zapytać czym kierował się Pan wydając zgodę na głośną imprezę plenerową w dniu 03 września 2010w okolicach ulicy Kazimierzowskiej? Nowowiejskiej?- słychać było nawet na Bagnistej(według informacji Straży Miejskiej taka zgoda została przez Pana wydana organizatorom aż do godziny 1.00 w nocy). Jak to się ma do zasad współżycia społecznego, zachowania ciszy nocnej?Chciałabym w swoim domu wypocząć po całym dniu pracy a to okazuje się niemożliwe nawet w nocy i przy zamkniętych oknach.
Odpowiedź 07-09-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na  pismo  w sprawie zakłócania ciszy nocnej na terenie miasta Milanówka  w dniu 3.09.2010 r. uprzejmie informuję Panią, iż nie posiadam kompetencji  do wprowadzana zmian w przepisach dotyczących przestrzegania ciszy nocnej i nikomu nie wydawałem zgody na odstępstwa  w tym względzie.
Nadmieniam, że podczas anonimowego zgłoszenia  w dniu 3.09.2010 r. ok. godz. 22.15  dotyczącego zakłócania ciszy nocnej w rejonie ulicy Podkowiańskiej strażnik miejski  poinformował osobę zgłaszającą, iż do Burmistrza Miasta Milanówka oraz Straży Miejskiej  w Milanówku wpłynęła  pisemna informacja o uroczystościach organizowanych tego dnia  do godz. 1.00 w nocy (do tego czasu uroczystości te zakończyły się) z okazji 10-lecia istnienia jednej  z milanowskich firm, jednak informacja ta nie zawierała stwierdzenia, iż Burmistrz Miasta Milanówka wydał zgodę na odstępstwa przy przestrzeganiu przepisów regulujących obowiązywanie ciszy nocnej, a nagłe przerwanie rozmowy telefonicznej uniemożliwiło poinformowanie, iż strażnicy podejmą interwencję dotyczącą zgłaszanego problemu.
Pragnę dodać, iż już po zakończeniu w/w uroczystości do Straży Miejskiej w Milanówku wpłynęło zgłoszenie o zakłócaniu (bardzo głośna muzyka) ciszy nocnej  w rejonie  ulic: Wiatraczna, Brwinowska i Kazimierzowska.  Podczas podjętych czynności w tej sprawie strażnicy miejscy ustalili, że głośna muzyka dochodzi z jednej z posesji przy ul. Miłej,na której odbywała się prywatna uroczystość. Na  polecenie  strażników i w ich obecności wyłączono muzykę, a wobec właściciela tej posesji zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
 

do góry strony
Pytanie 30-08-2010, Maciej
Szanowny Panie,dotarła do mnie nieoficjalna wiadomość o projektowanej budowie kolejnego, czy kolejnych bloków mieszkalnych na ul. J.Piłsudskiego w pobliżu wiaduktu. Następne bloki w zabytkowej strefie Zielonego Milanówka prawem chronionej. Czy możee Pan potwierdzić tę wiadomość, lub zaprzeczyć?Pozdrawiam
Odpowiedź 06-09-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie informuję, że przy ulicy Piłsudskiego w Milanówku w bezpośrednim sąsiedztwie budynku Piłsudskiego 33,  po dokonaniu oceny urbanistycznej zabudowy w sąsiedztwie, została wydana decyzja 129/10 o warunkach zabudowy z dnia 04.11.09 dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego. O ile mi wiadomo Starosta Powiatu Grodziskiego nie wydał jeszcze pozwolenia na budowę dla przedmiotowej inwestycji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

 

do góry strony
Pytanie 29-08-2010, Maria Ciechowicz
Szanowny Panie Burmistrzu,Nazywam się Maria Ciechowicz zwracam się z prożbą o spotkanie z Panem w sprawie poszukiwania mieszkania komunalnego bardzo mi na tym zalerzy. Jestem mieszkanką Domu Opiekuńczo Rehabilitacyjnego szukam mieszkania ponieważ mam problemy w tym Domu z Dyrektorem, kirownictwem i pracownikami. Moim marzeniem jest mieć swoje mieszkanie. Wiem że są ludzie w bardziej trudnej sytuacj poszukujący dahu nad głową.Myślę że pan zrozumie moją sytuację jestem osobą samodzielną mam ręntę socjalną. Bardzo proszę o odpowieć. Z wyrazami szacunkuMaria Ciechowicz
Odpowiedź 31-08-2010

Szanowna Pani,
Odpowiadając na e-maila w sprawie otrzymania lokalu mieszkalnego uprzejmie informuję, że z uwagi na trudną sytuację lokalową panującą na rynku mieszkań komunalnych nie jestem w stanie przyjść Pani z pomocą w rozwiązaniu problemu mieszkaniowego.
Uzasadniając powyższe stanowisko pragnę wyjaśnić, że Gmina Milanówek dysponuje niewielkim zasobem lokalowym, który nie zabezpiecza potrzeb wszystkich osób oczekujących na przydział mieszkania z puli Miasta, zaś odzysk mieszkań komunalnych następuje jedynie w wyniku naturalnego ruchu ludności.    
   

Z poważaniem
Jerzy  Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 20-08-2010, Marek
Szanowny Panie Burmistrzu!!!Mam jedno zasadnicze pytanie: od jak dawna lokale przy ul.Letniczej 2a są lokalami socjalnymi,z tego co wiem od dawna.Dziękuję.
Odpowiedź 25-08-2010

Szanowny Panie,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, że zgodnie z Uchwałą Nr 337/XXIX/05 Rady Miasta Milanówka z dnia 20 grudnia 2005 r., z mieszkaniowego zasobu Gminy Milanówek mogą być wyodrębnione lokale, które dopiero po opróżnieniu przez dotychczasowych najemców można będzie przeznaczyć na wynajem jako lokale socjalne.
Jednakże w chwili obecnej lokale w budynku przy ul. Letniczej 2A w Milanówku nie są lokalami socjalnymi.
  

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
            Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 16-08-2010, Jerzy
Witam Panie Burmistrzuzbliząją się obchody dni Milanówka to juz 10Co Pan sądzi by z tej okazji zorganizować zbiórkę na pomoc dla mieszkańców okolic Bogatyni?Może wyznaczmy sobie miasteczko z tych okolic i postarajmy się im pomóc.Może ograniczyć wydatki na zaproszone zespoły ( byc może wystarczy z nimi porozmawiać - to przeciez szczytny cel)Pan Malejczuk i lady pank może zechcą obniżyc swoje wynagrodzenia lub wręcz znich zrezygnować na rzecz pomocy tym wspaniałym lidziom tak ciężko doświadczonym.Jest to wspaniała okazja mieszkańców będzie sporo więc i ewentualna kwesta też jest możliwa , a jesli by zaproszone gwiazdyzrezygnowały z wynagrodzenia na ten szczytny cel to i mieszkańcy naszego miastachętniej sięgna po datki.pozdrowienia Jerzy Augustyniak
Odpowiedź 17-08-2010

Szanowny Panie,
Od momentu pierwszych doniesień dotyczących tegorocznej powodzi i tragicznej sytuacji mieszkańców zalanych terenów, milanowianie i władze miasta rozpoczęły działania, mające na celu pomoc poszkodowanym. Wybraliśmy gminę Słubice (miejscowość Świniary), pomagaliśmy także potrzebującym w Tarnobrzegu i Dobrzykowie. Już 30 maja – podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka –rozpoczęliśmy zbiórkę darów, licytację przedmiotów podarowanych w tym celu przez mieszkańców (głównie prac artystycznych) oraz kwestowanie na rzecz powodzian. Milanowscy harcerze z 27 drużyny ADHD pojechali, aby wesprzeć pracą swoich rąk pokrzywdzonych w Tarnobrzegu. Powodzianom z Dobrzykowa pomogli nasi strażacy z OSP Mifam. Do akcji przyłączyła się parafia św. Jadwigi Śląskiej,Milanowskie Centrum Kultury oraz – przede wszystkim – milanowskie rodziny, które przyjęły do swoich domów dzieci powodzian z wioski Ziempniów z powiatu Mielec, zapewniając im moc wakacyjnych wrażeń podczas wycieczek, warsztatów i wspólnie spędzonych chwil. Przekazaliśmy już na zalane tereny ponad 7 ton darów, a to jeszcze nie wszystko. W dalszym ciągu trwa zbiórka pieniędzy na specjalne konto Urzędu Miasta, które zostało utworzone specjalnie w tym celu.
To co spotkało mieszkańców Bogatyni jest wielką tragedią, nie jesteśmy jednak wstanie pomóc wszystkim (miast dotkniętych powodzią jest znacznie więcej). Dalsze rozszerzanie listy wspieranych przez nas gmin wiązałoby się z koniecznością dzielenia zebranych darów i środków na większą ilość zainteresowanych, co zmniejszyłoby znaczenie pomocy dla każdego z miast, które wspomagamy. Dlatego konsekwentnie postanowiliśmy kontynuować wsparcie dla tych, z którymi już nawiązaliśmy kontakt i obiecaliśmy pomocną dłoń.
Doceniam Pańską inicjatywę i dziękuję za nią. Zapraszam do przyłączenia się do naszej akcji. Wpłat można dokonywać na numer konta: 02 9291 0001 0086
8336 2000 0160 z tytułem POMOC FINANSOWA DLA POWODZIAN. Więcej szczegółów na temat akcji „Powódź” znajdzie Pan w najbliższym Biuletynie, który ukaże się ok. 21 sierpnia.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku