Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Samorząd»  Projekty realizowane przez Gminę Milanówek»  Norweski Mechanizm Finansowy

Polsko-norweska wymiana dobrych praktyk

Mikroprojekt pn.: „Polsko-norweska wymiana dobrych praktyk” stanowi element wdrażania Projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu”, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej dla Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

  • Beneficjent: Gmina Milanówek
  • Okres realizacji: 15 czerwca 2016 r. – 28 lutego 2017 r.
  • Wysokość udzielonego grantu: 50 000,00 zł

Zakres rzeczowy projektu:

Mikroprojekt obejmuje działania nieinwestycyjne, niezbędne do udanego wdrożenia  w przyszłości projektu dotyczącego budowy kompleksu rekreacyjnego  wykorzystującego technologie zero – emisyjne. Realizacja mikroprojektu pozwoliła Gminie Milanówek na wymierną współpracę z partnerem norweskim – Gminą Frogn, która wsparła naszą gminę podczas wizyt studyjnych oraz wymiany doświadczeń na platformie współpracy dla poszanowania energii i klimatu.

Mikroprojekt zakładał przeprowadzenie dwóch wizyt studyjnych przedstawicieli obu gmin, które umożliwiły nawiązanie i utrwalenie kontaktów, a przede wszystkim na wymianę doświadczeń i wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych charakteryzującymi się największymi efektami ekologicznymi, ekonomicznymi i społecznymi możliwymi do zastosowania w projekcie budowy kompleksu rekreacyjnego w Milanówku.

Wniesione przez norweskiego partnera know-how o projektowaniu oraz realizacji inwestycji pozwolił na wypracowanie koncepcji technologiczno-funkcjonalnej, która stanie się nie tylko podstawą do wdrożenia projektu budowy kompleksu rekreacyjnego, ale także bazą dla innych JST planujących realizację podobnych projektów.

Informacje źródłowe na temat projektu „Polsko-norweska platforma współpracy dla poszanowania energii i klimatu” znajdują się na stronie: http://razemdlaklimatu.eu/pl/

Więcej informacji:

Zobacz również:

Plik do pobrania:Wersja do druku