Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Samorząd»  Projekty realizowane przez Gminę Milanówek»  Norweski Mechanizm Finansowy

Podnoszenie kompetencji polskich jednostek samorządu w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystanie OZE z użyciem technologii informatycznych, w oparciu o doświadczenia norweskie

Projekt pn.:„Podnoszenie kompetencji polskich jednostek samorządu w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystanie OZE z użyciem technologii informatycznych, w oparciu o doświadczenia norweskie”

Milanówek wziął udział w projekcie „Podnoszenie kompetencji polskich jednostek samorządu w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym oraz wykorzystanie OZE z użyciem technologii informatycznych, w oparciu o doświadczenia norweskie” realizowanym przez partnerstwo Związku Miast Polskich (ZMP, lider), Norweskiego Związku Władz Lokalnych i Regionalnych (KS), Stowarzyszenia Gmin Polskiej Sieci „Energie Cites” oraz Mazowieckiego Stowarzyszenia Gmin na rzecz Rozwoju Społ. Informacyjnego (MSSI). Projekt ten miał na celu pogłębienie współpracy podmiotów w nim uczestniczących po stronie polskiej i norweskiej oraz przygotowanie ich do wspólnego aplikowania o środki w ramach kolejnej perspektywy NMF i MF EOG 2015-2020. Zdobycie wiedzy o rozwiązaniach norweskich w zakresie rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym (m.in. nt. specjalistycznej selektywnej zbiórki odpadów elektronicznych i powtórnego wykorzystania przedmiotów gospodarstwa domowego) oraz zastosowaniu wydajnych rozwiązań z zakresu OZE w budynkach publicznych z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych umożliwiła wizyta studyjna we wrześniu tego roku oraz konferencja w Płońsku. 18 przedstawicieli polskich samorządów gminnych, burmistrzów i przewodniczących rad, odwiedziło gminy Frogn i Nes, spółki komunalne Esval Miljopark i BrukaNes, klaster energetyczny (OREEC) w Lillestroem i jego oddział edukacyjny w Lindum oraz Stowarzyszenie Promocji Pomp Ciepła NOVAP w Oslo, a także Norweski Związek Władz Lokalnych i Regionalnych (KS). Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie Miasta Milanówka, Związku Miast Polskich oraz Stowarzyszenia Gmin Polskiej Sieci „Energie Cites”.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej (FWD) w ramach NMF 2009 – 2014 dla Programu Operacyjnego PL04 „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”

Pliki do pobrania:


Wersja do druku