Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Milanówek Miasto Mieszkańców - włącz się do działania!

data wytworzenia: środa, 16 marca 2016,
data aktualizacji: wtorek, 22 marca 2016

Rok 2016 zapowiada się bardzo aktywnie. Burmistrz Miasta Milanówka rozpoczyna projekt Milanówek Miasto Mieszkańców, który ma na celu oddać w ręce Mieszkańców wiele kluczowych spraw dotyczących Milanówka. Jeżeli do tej pory mieli Państwo poczucie, że wszystko dzieję się poza Wami, w tym roku mogą to Państwo zmienić! Wszystko zależeć będzie od aktywności i chęci uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach. Jakie to będą wydarzenia?

I. Budżet Obywatelski

Po pierwsze Budżet Obywatelski, w którym Mieszkańcy decydują o tym, jak zainwestować 300 000 zł z budżetu Miasta. Działania będą dwuetapowe: w pierwszym etapie Mieszkańcy składają swoje propozycje i projekty, a w drugim etapie Mieszkańcy wybierają w powszechnym głosowaniu te, które chcą aby zostały zrealizowane. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich pomysłów w terminie 14 marca – 15 kwietnia 2016 roku.

Zobacz również:


II. Opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta

Kolejnym istotnym wydarzeniem będzie opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Tutaj też zaangażowanie Mieszkańców odbędzie się dwuetapowo: 19, 20 i 22 marca br. na ulicach Milanówka pojawią się przedstawiciele firmy BUDPLAN wykonującej na zlecenie Miasta Studium, w celu przeprowadzenia z Mieszkańcami ankiety dotyczącej głównych ich potrzeb w kwestii lokalizacji wybranych stref w mieście. W drugim etapie 27 kwietnia i 7 maja br. zaprosimy Mieszkańców na warsztaty, na których w grupach kilkuosobowych spróbujemy wyznaczyć na mapie Miasta najważniejsze strefy i kierunki jego rozwoju. Zapisy na warsztaty prowadzone są mailowo na adres promocja@milanowek.pl lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

Zobacz również:


III. Konsultacje z zasadami

29 i 30 marca br. zapraszamy na warsztaty „Konsultacje z zasadami”, Urzędnicy Miasta wraz z Mieszkańcami wspólnie określą zasady konsultacji społecznych w Milanówku. Warsztaty poprowadzi Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE, a odbędą się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ulicy Spacerowej 4 (wejście od ulicy Pasiecznej, przy parkingu, na parterze), o godzinie 18:00. Zapisy na warsztaty prowadzone są mailowo na adres promocja@milanowek.pl lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

Zobacz również:


IV. Rada Seniorów i Rada Młodzieży

Obecnie na ukończeniu jest procedura utworzenia Rady Seniorów – przed nami wybory do rady. Czekamy również na inicjatywę ze strony milanowskiej młodzieży, która może zgłosić potrzebę założenia Rady Młodzieży.


V. Współpraca przy organizacji wydarzeń miejskich

Jesteśmy także otwarci na współpracę i zaangażowanie Mieszkańców w organizację wydarzeń miejskich jak np. Festiwal Otwarte Ogrody, Dzień Sportu czy Święto Miasta.


Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Mieszkańców w każdym wieku do czynnego udziału w życiu Miasta. Wspólnie możemy przywrócić Miasto jego Mieszkańcom i zbudować silną więź społeczną. Wspólne działania to także nowe znajomości i przyjaźnie, pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu bez potrzeby opuszczania granic Milanówka.

« Wróć do listy aktualności