Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Era Nowych Technologii w Milanówku

data wytworzenia: czwartek, 9 lutego 2017,
data aktualizacji: poniedziałek, 13 lutego 2017

W miniony wtorek 7 lutego br. odbył się event Era Nowych Technologii w Milanówku w Przedszkolu nr 1 przy ul. Fiderkiewicza.  Wydarzenie poświęcone było ważnym projektom realizowanym w naszym mieście.


Pierwsza część spotkania poświęcona była mikroprojektowi pn. "Polsko-norweska wymiana dobrych praktyk". W dniach 6-8 lutego br. do Milanówka przyjechali przedstawiciele miasta partnerskiego Frogn z Norwegii, którzy podczas eventu przedstawili obecnie realizowany projekt centrum rekreacyjnego z basenem. Podzielili sie także z naszymi mieszkańcami doświadczeniem przy tworzeniu tego projektu, konsultowaniem go, a także realizacją. Na scenie wystąpił także projektant Piotr Płaskowicki, który po raz pierwszy przedstawił wstępną koncepcję kompleksu rekreacyjnego, który mógłby powstać w Milanówku np. na terenie obecnego kąpieliska miejskiego. 

W drugiej części spotkania omówiony został projekt budowy sieci światłowodowej w Milanówku. Harmonogram podejmowanych prac na terenie naszego miasta przedstawiła Pani Hanna Kontkiewicz, Kierownik Wydziału Programów Szerokopasmowych Orange Polska. O historii i rozwoju nowych technologii w bardzo przystępny i interesujący sposób opowiedział Radosław Brzózka, dziennikarz i prezenter telewizyjny, prowadzący program w TVP Jak to działa? Firma Orange przygotowała także konkurs dla mieszkańców, interakcję z Robotem NAO oraz wirtualny spacer w specjalnych okularach 3D. Po części oficjalnej można było odwiedzić stoisko norweskie i stoisko firmy Orange, aby porozmawiać z ekspertami o prowadzonych projektach. Przez cały czas dostępna była także wystawa prac studentów architektury krajobrazu SGGW, którzy w ramach zaliczenia semestru przygotowali koncepcje zagospodarowania przestrzeni publicznych w Milanówku.

Serdecznie dziękujęmy mieszkańcom za wzięcie udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Zachęcamy także do obejrzenia fotorelacji oraz do zapoznania się z prezentacją firmy Orange.

 


« Wróć do listy aktualności