Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Świąteczne Miasteczko w centrum Milanówka

data wytworzenia: poniedziałek, 4 grudnia 2017,
data aktualizacji: niedziela, 17 grudnia 2017

Świąteczna Warszawska to lokalne wydarzenie przedświąteczne, ożywiające centralne ulice Milanówka i nadające im wspaniałą zimową atmosferę.

W tym roku na ulicy Warszawskiej odbędzie się tradycyjna już Wigilia dla mieszkańców, ale także powstanie tam świąteczne miasteczko pełne niespodzianek.

Zaczniemy już od godz. 11:30 programem dla najmłodszych. W Sali Starego Kina przy ul. Piłsudskiego jako pierwsze wystąpią przedszkolaki z Przedszkola pod dębowym listkiem. Zaraz po nich scenę wypełni świąteczna scenografia Teatru Szafa Kultury. Tym sposobem wprowadzimy dzieci w klimat wydarzeń z ulicy Warszawskiej, gdzie o godz. 12:00 na scenie głównej ruszą zabawy animacyjne ze śnieżynkami, szczudlarzami i kolędnikami. Tuż obok do swojej chatki zaprosi Mikołaj, gdzie nie tylko będzie można otrzymać upominek, ale także wziąć udział w warsztatach lub zabawach manualnych. Nieopodal domku Mikołaja znajdować się będzie żywa szopka, fotobudka, świetlna bombka i wielka, przystrojona choinka. Ulicami poruszać się będą weseli kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz artyści z zaprzyjaźnionej grupy wiejskich grajków. Całość wydarzenia w tym roku przypominać będzie świąteczne miasteczko. Na ulicy pojawią się drewniane domki, z których lokalni szefowie kuchni serwować będą wigilijne potrawy. Będą mogli Państwo spróbować dań ze specjalnie na tę okazję przygotowanego menu. Szereg domków stanowić będzie tradycyjnie kiermasz rękodzieła i wyrobów oferowanych przez mieszkańców Milanówka. 

Najważniejszym elementem Miejskiej Wigilii jest integracyjne spotkanie mieszkańców, podzielenie się opłatkiem i złożenie sobie świątecznych życzeń. Oficjalna część wydarzenia rozpocznie się o godz. 14:00 i da początek kolędowaniu, wspólnej wieczerzy. Na scenie pojawią się kolędnicy z Kapeli Janusz Prusinowski TRIO, w specjalnym programie wystąpi młodzież oraz Mianowska Orkiestra Dęta. Nie zabraknie ważnego dla wszystkich przekazania światełka pokoju. Całość wydarzenia zamknie spektakl grupy T-Art., która wystąpi na scenie w Starym Kinie. Tegoroczne wydarzenie to kolejna okazja do współpracy i wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w organizację lokalnym instytucjom, szkołom, przedsiębiorcom, mieszkańcom. Zapraszamy wszystkich do budowania świątecznej atmosfery podczas miejskiej wigilii 17 grudnia! Zachęcamy do zapoznania się z programem i mapką wydarzenia.

« Wróć do listy aktualności