Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Turystyka»  Szlaki Turystyczne

Milanówek w Jeden Dzień

Milanówek w Jeden Dzień to projekt turystyczno-promocyjny realizowany na terenie naszego Miasta. Składa się on z trzech głównych działań - utworzenie: szlaków turystycznych o różnej tematyce, punktu informacji turystycznej oraz internetowego informatora - „Vademecum turysty” umożliwiającego dostęp do najciekawszych informacji, w tym interaktywnej mapy Milanówka.

Projekt ma na celu umożliwienie zarówno mieszkańcom  jak  i gościom odwiedzającym Milanówek dokładne zapoznanie się z Miastem - jego historią, architekturą, przyrodą, sławnymi mieszkańcami. Najważniejszym  elementem projektu są trasy zwiedzania Miasta. Proponujemy, aby poznawanie walorów Milanówka odbywało się w aktywnej formie - podczas spaceru lub przejażdżki rowerowej, stąd przygotowane szlaki można przemierzać pieszo lub rowerem. Przy miejscach opisywanych na szlakach będą umieszczone tablice informacyjne. Docelowo szlaki zagospodarowane zostaną również w ławki, dodatkowe kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Do każdego szlaku przygotowany zostanie informator, w którym zostaną zamieszczone szersze informacje odnośnie każdego z punktów wraz z fotografiami oraz mapką z umiejscowieniem go na planie Miasta.

W ramach projektu powstał już pierwszy szlak pieszy Milanówek - Mały Londyn, którego symboliczne otwarcie nastąpiło 6 czerwca 2009 r., podczas Festiwalu Otwarte Ogrody. Spacerując po Milanówku śladami II wojny światowej   i wczytując się w informacje zawarte w przewodniku oraz na tablicach, możemy poznać historię Milanowian, którzy w okresie wojennym działali na terenie naszego Miasta i poświęcali swoje życie dla Ojczyzny. Na trasie, która liczy w sumie ponad 17 km (południowa część miasta - trasa A - ponad 5 km, północna część miasta - trasa B - ponad 12 km) oznakowano 43 punkty, które związane są z  „Małym Londynem”. Bardziej rozbudowane informacje oraz inne miejsca pamięci związane z tym tematem umieszczone zostały na stronie internetowej Miasta www.milanowek.pl. Rozszerzona trasa liczy ponad 22 km i zawiera 63 punkty warte odwiedzenia.


Wersja do druku