Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 14-05-2010, Robert Maliszewski
Panie BurmistrzuPrzede wszystkim chciałbym wyrazić swoje uznanie dla możliwości kontaktu z Panem za pomocą internetu. Ta cenna inicjatywa z pewnością umożliwia przyspieszenie wymiany informacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami.Chciałbym zapytać jakie są plany Urzędu w sprawie organizacji opieki nad dziecmi z przedszkola publicznego podczas zbliżających się wakacji. Chodzi o opiekę całodzienną,dotyczącą obydwu miesięcy wakacyjnych, ponieważ tylko taka ma wymierną wartość w przypadku gdy obydwoje rodzice pracują. W podobnej sytuacji jak ja z żoną są również inni rodzice i w naszych wspólnych rozmowach jest duże zainteresowanie tym tematem.Pozdrawiam serdecznieRobert Maliszewski
Odpowiedź 20-05-2010

Szanowny Panie,
Jak Pan zapewne wie, w Milanówku działa jedno przedszkole publiczne, pięć przedszkoli niepublicznych oraz jeden niepubliczny zespół wychowania przedszkolnego. W przedszkolu publicznym zatrudnieni nauczyciele, zgodnie ustawą o Systemie Oświaty, która reguluje m.in. organizację placówek oświatowych oraz Kartą Nauczyciela, mają prawo do urlopu w okresie wakacji.
Miasto, na podstawie ww. ustawy utrzymuje przedszkole z własnego budżetu oraz dotuje przedszkola niepubliczne. Niestety nie stać w tej chwili naszej gminy, na dodatkowe zatrudnienie nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy mogliby zastąpić nauczycieli na urlopach.
Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Milanówka, staramy się,
w porozumieniu z dyrektorami placówek niepublicznych, złagodzić nieco niedogodności w opiece nad małymi dziećmi w czasie wakacji.
W zeszłym roku, ze względu na rozpoczęcie budowy przedszkola i przeprowadzkę do miejsc tymczasowych, nie byliśmy w stanie zaproponować rodzicom żadnego dyżuru naszego przedszkola. W tym roku, mimo iż budowa trwa i nie możemy zapewnić posiłków (brak kuchni), chcemy zaproponować Państwu następujące rozwiązania:
1. Przedszkole publiczne – 20 osobowa grupa dzieci może być objęta opieką w II połowie sierpnia w godz. 800 – 1600 w budynku przy ulicy Warszawskiej w ramach akcji „Lato
w mieście” we współpracy z Milanowskim Centrum Kultury. Możemy zapewnić dla dzieci drożdżówkę i herbatę, ale nie możemy zaproponować Państwu opieki bezpłatnej. Szacujemy, że dla zatrudnienia nauczycieli i utrzymanie będziemy musieli pobierać opłatę w wysokości 100 zł za tydzień. W przypadku większego zainteresowania istnieje możliwość zorganizowania drugiej grupy. We wszystkich sprawach dotyczących tej akcji proszę się zwracać do Pani dyrektor Doroty Malarskiej (telefony: 22 758 35 92 oraz 502 469 343).
2.Przedszkola niepubliczne – można starać się o objęcie opieką dziecka w tych placówkach na zasadach ustalonych przez dyrektorów w następujących terminach:
a.Przedszkole im. Misia Uszatka, ul. Królowej Jadwigi 21/2, tel. 696 007 369  – do 20 VII
b.Przedszkole Społeczne, ul. Wspólna 18, tel. 22 724 97 93    – do 15 VII
c.Truskawkowe Przedszkole, ul. Warszawska 52, tel. 22 724 89 40   – do 31 VII
d.Prywatne Szkolne Przedszkole, ul. Brzozowa 1, tel. 22 724 97 93   – sierpień
e.Niepubliczny Zespół Wychowania Przedszkolnego, tel. 887 050 446  – lipiec
Mam nadzieję, że te rozwiązania, chociaż niedoskonałe, pomogą rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym przejść okres wakacji bez większych utrudnień.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-01-2010, Jolanta Tadeusiak
Panie Burmistrzu,proszę o odpowiedź w sprawie dyrektora Szkoły nr 1 przy ul. Królewskiej w Milanówku. Jakiś czas temu, przed świętem stulecia szkoły, rodzice dostali informacje, że obecna Pani dyrektor będzie pełniła swoje funkcje tylko do tego jubileuszu i w roku jego obchodów. Rok jubileuszowy już minął. Jak wygląda sytuacja obecnie? Na kiedy przewidywane jest powołanie nowego dyrektora?Z poważaniem,Jolanta Tadeusiak, rodzic dzieci ze Szkoły nr 1 w Milanówku
Odpowiedź 22-01-2010
Szanowna Pani!
31 sierpnia 2007 roku, na podstawie art. 36a ust. 9 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 z późn. zm. ) oraz §1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 6 maja 2003 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w poszczególnych typach szkół i placówek (Dz. U. z 2003 r. Nr 89, poz. 826 z późn.  zm.) i art. 30 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz Zarządzenia Nr 111/V/07 Burmistrza Miasta Milanówka, powierzyłem Pani Elżbiecie Przeździeckiej pełnienie obowiązków Dyrektora  Zespołu Szkół Gminnych Nr 1 w Milanówku na okres od 1 września 2007 r. do dnia 31 sierpnia 2011 r.

Do tego czasu, jeśli Pani Dyrektor nie zdecyduje się na skrócenie kadencji, nie przewiduję zmiany na tym stanowisku. Od 1 września 2011 roku funkcję dyrektora Zespołu Szkół Gminnych Nr 1 będzie pełnić osoba wyłoniona w drodze konkursu na to stanowisko.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Pytanie 08-01-2010, Marzena
Chciałabym dowiedzieć się jak posuwają się prace nad otwarciem nowego przedszkola i czy rzeczywiście jest szansa na zapisy dzieci już na wrzesień 2010? Jeśli tak to gdzie można składać wnioski w jakim terminie i jakie są kryteria przyjęcia dziecka.
Odpowiedź 14-01-2010


Szanowna Pani,
Jak dotąd prace przy budowie przedszkola przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, ostateczny termin oddania przedszkola do użytku to 16 października 2010 r. Jeśli nie będzie przeszkód niezależnych od wykonawcy a aura będzie nam sprzyjać, to jest szansa na wcześniejsze zakończenie prac. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie aby o tym mówić.
Wnioski o przyjęcie do przedszkola można składać w tymczasowej filii przy ulicy Podgórnej 49 od 1 marca do 9 kwietnia 2010 r. Kryteria nie zmieniają się – są ustawowe i wynikają ze statutu przedszkola. O przyjęciu dziecka będzie, jak zwykle, decydować komisja powołana przez Panią dyrektor Dorotę Malarską. Jeśli nowe przedszkole nie będzie oddane we wrześniu, to liczba zakwalifikowanych dzieci będzie zgodna z liczbą miejsc w tymczasowych filiach przy ulicy Warszawskiej i Podgórnej, po czym nastąpi rekrutacja uzupełniająca. Mam nadzieję, że jest to jednak scenariusz pesymistyczny.
We wszystkich sprawach dotyczących przedszkola publicznego proszę się zwracać do Pani dyrektor Doroty Malarskiej (telefony: 22 758 35 92 oraz 502 469 343).

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 19-08-2009, Anna Trojanowska
Witam, Na internetowej stronie Miasta Milanówek jest zakładka - podręczniki uzywane - . Niestety w Urzędzie Miasta nikt nie wie na czym polega ta akcja . Bardzo szkoda , bo na nowe podręczniki wytną kolejne drzewa . Może dałoby się tę akcję jakoś ożywić , na pewno znajdzie sie wielu chętnych do sprzedaży i kupna podręczników . Pozdrawiam serdecznie Anna Trojanowska
Odpowiedź 21-08-2009

Szanowna Pani,
W milanowskich szkołach wymiany podręczników mają swoją tradycję, usankcjonowaną ostatnio przepisami prawa – dziś przeprowadzanie akcji wymiany podręczników na terenie szkół jest już obowiązkiem. Tradycji i jednocześnie nakazom wynikającym z przepisów stało się zadość także i w bieżącym roku szkolnym - w większości naszych placówek wymianę podręczników przeprowadzono już w czerwcu. Umieszczenie obecnie informacji o tej akcji na stronie Miasta służy jej dodatkowej popularyzacji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 07-08-2009, Katarzyna
Szanowny Panie Burmistrzu,Zwracam się do Pana jako osoby, która może udzielić rzetelnej informacji. Gdybym mogła uzyskać je bezpośrednio z przedszkola, z pewnością nie nadużywałabym Pana czasu.Po przeczytaniu wszystkich ponizszych informacji dotyczących przedzkola państwowego mam konkretne pytania:1 Czy w budynku przy ul. Podgórnej będą stworzone warunki, które pozwolą od września na przyjęcie trzylatków, których generalnie w tym roku nie przyjęto do przedszkola państwowego?2.Jeśli tak to kiedy zostanie przeprowadzony dodatkowy nabór?Próbuję te informacje uzyskać bezpośrednio z przedszkola od początku czerwca. Jednak zamiast konkretnych informacji uzyskuję odpowiedź, że proszę zadzwonić za jakiś czas, a od miesiąca,że Pani Dyrektor przebywa na urlopie i może będzie coś wiadomo po 15 sierpnia.Przyjęcie dzieci do przedszkola jest dla nas, pracujących rodziców bardzo ważne. Dodatkowo wprowadzana reforma nie przewiduje dla dzieci z rocznika 2006 wyboru w jakim wieku pójda one do szkoły. Nasze pociechy za 2 lata mają stawić się w zerówce. Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj pierwszy rok dziecka w przedszkolu wiąże się z nabywaniem odporności (częstymi chorobami), w przypadku kiedy 3-latki nie zostana przyjęte w tym roku do przedszkola, prawdopodobnie w grupie 4 latków będą "gośćmi". Jeśli taki scenariusz zdarzy się, obecne 3 latki pójda do zerówki bez przygotowania przedszkolnego. Dlatego proszę zrozumieć obawy nas - rodziców i ciągłe dopytywania o to samo.Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytania i mam nadzieję, że wyczekane dla dzieci "przedszkole" stanie się wkrótce rzeczywistością.Pozdrawiam serdecznie,Katarzyna
Odpowiedź 12-08-2009

Pani Katarzyno!
Doskonale znam i rozumiem problem rodziców, którzy chcą wysłać dziecko do przedszkola. Stąd m.in. inicjatywa budowy przedszkola. Nie brak nam – radnym i kierownictwu urzędu – chęci, zapału i dobrej woli, by poprawić sytuację mieszkańców w sprawach wychowania i edukacji ich dzieci. Problem leży zawsze w możliwościach finansowych i prawnych. Prawo o zamówieniach publicznych studzi nieco nasz zapał – odbyły się już dwa przetargi na budowę nowego przedszkola i oba nie przyniosły rezultatu. Ciągle jednak wierzę, że mimo przeszkód formalno-prawnych, uda nam się w tym roku rozpocząć budowę nowego przedszkola. Nie da się jednak definitywnie wykluczyć opóźnień niezależnych od nas. Mimo tej trudnej sytuacji chcemy w tym przejściowym okresie (reforma edukacji i budowa przedszkola) pomóc rodzicom w jak największym zakresie. Dlatego nasze starania o przystosowanie na potrzeby przedszkola budynków na Podgórnej i Warszawskiej. W tej chwili już wiemy, że na Podgórnej ulokujemy 2 grupy: 4-latki (15 dzieci) i 5-6-latki (15 dzieci), dzięki czemu będzie można przyjąć więcej 3-latków do innych obiektów. Ale proszę pamiętać: są to nasze zamierzenia związane z budową nowego przedszkola, a zatem z koniecznością rocznego funkcjonowania przedszkola w kilku miejscach, w tym również w szkołach. Nasze możliwości ogranicza również fakt, że – zgodnie z wymogami reformy edukacji –  wszystkie 6-latki oraz wszystkie zgłoszone przez rodziców 5-latki muszą być przyjęte do przedszkola, a to ogranicza możliwość przyjęcia dzieci młodszych.
W tej chwili sytuacja w mieście przedstawia się następująco:
- na 160 3-latków zamieszkałych w Milanówku, 54 dzieci objętych jest wychowaniem przedszkolnym,
- na 150 4-latków - 98 dzieci,
- na 153 5-latków - 145 dzieci,
- na 124 6-latków - 121 dzieci
(w przedszkolach niepublicznych i publicznym).
Mogę Panią zapewnić, że do grup 3-latków w przedszkolu publicznym przyjmiemy jeszcze ponad 40 dzieci, ale proszę o cierpliwość, gdyż nie możemy przyjmować dzieci na miejsca wirtualne. Gdy wszystkie prace adaptacyjne zostaną zakończone i wyjaśni się sytuacja z budową przedszkola, proszę o kontakt z panią dyrektor Malarską w sprawie przyjęcia dziecka (dla ułatwienia bezpośredniego kontaktu z zainteresowanymi rodzicami pani dyrektor udostępnia swój telefon komórkowy: 502 469 343).

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-08-2009, Magda
Panie Burmistrzu,Z uwagi na zbliżający sie termin 1 wrzesnia i przede wszystkim braku informacji,co do losów dzieci, oczekujących na przyjęcie do Przedszola Nr 1,zwracam się do Pana z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:1. Do końca czerwca miała być wyjaśniona ( rozstrzygnięta) sprawa adaptacji budynku przy ul. Podgórnej. Mamy początek sierpnia, w dalszym ciągu nie widadomo czy dzieci na listach rezerwowych zostana przyjęte do jedynego przedszkola publicznego w Milanówku ? Czy dokonano już adapatcji tego budynku? Jeżeli nie - to czym można wytłumazcyć opieszałość w podjeciu tak ważnej decyzji, tym bardziej,że plany rozbudowy przedszkola znane były Panu Burmistrzowi już od 2 lat? Dalczego wcześniej nie podjęto decyzji o zaadoptowaniu dodatkowego budynku?2. Unieważniono przetarg na budowę ( rozbudowę) przedszkola Nr 1- co to oznacza dla bardzo wielu rodziców ,których dzieci znajdują się na liscie rezerwowej? Z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź 07-08-2009

Szanowna Pani
Budynek przy Podgórnej 49 stał się własnością Miasta Milanówka w dniu 6 sierpnia br. Wcześniej wykonany został projekt adaptacji pomieszczeń na przedszkole. Roboty budowlane rozpoczną się najpóźniej do 12 sierpnia. Termin zakończenia robót określony został na 15 września – może uda się go nawet przyspieszyć. Nie dopatruję się w działaniu żadnej opieszałości.
Unieważnienie przetargu na budowę przedszkola przy ul. Fiderkiewicza daje możliwość zawarcia umowy z wykonawcą w trybie „z wolnej ręki”. Trwają rozmowy z potencjalnymi wykonawcami mające doprowadzić do zawarcia umowy. Termin zakończenia inwestycji do końca sierpnia 2010r. jest w dalszym ciągu realny. Jest to jeden z głównych kryteriów wyboru firmy budowlanej

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 02-06-2009, Bernardyna
Panie Burmistrzu,1) kiedy będzie wiadomo czy jest dodatkowa lokalizacja przedszkola a zatem i dodatkowe miejsca dla dzieci z listy rezerwowej?2) Jak to jest z ta dotacją gminy czy jeśli znaję sobie przedszkole niepubliczne za kwote np.800 PLN to Pan Burmistrz dopłaca te ok.400 PLN i wtedy jest mój koszt tylko 400 PLN czy do tez 800PLN to moj koszt a Pan dokłada 400PLN dla przedszkola?W jaki sposób trzeba to zgłoiść do Urzędu?pozdrawiamBernardyna
Odpowiedź 05-06-2009

Pani Bernardyno,
1.Do końca czerwca będzie wyjaśniona sprawa adaptacji budynku na Podgórnej i wówczas nastąpi rekrutacja uzupełniająca. Proszę w tej sprawie zgłosić się do dyrektora przedszkola.
2.Dotacja gminy dla przedszkoli niepublicznych jest związana z liczbą
dzieci w danej placówce, a jej wysokość zależy od kosztów utrzymania jednego dziecka w przedszkolu publicznym. Samorząd nie ma natomiast wpływu na wysokość opłat wnoszonych przez rodziców. Zatem koszt utrzymania 1 dziecka w przedszkolu niepublicznym składa się z dotacji oraz wpłat rodziców. Nie ma zatem potrzeby zgłaszać faktu przyjęcia dziecka do przedszkola. Właściciel przedszkola otrzymuje dotację zgodnie z uchwałą Rady Miasta na podstawie wcześniejszego wpisu do rejestru placówek niepublicznych po comiesięcznym złożeniu wniosku wraz z listą dzieci.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-05-2009, Bernardyna
Szanowny Panie Burmistrzu,Pisze do Pana z zapytaniem o nasze milanowskie przedszkole na Fiderkiewicza.Czy ma Pan świadomość tego ile dzieci nie dostało sie do przedzkola w zapisach na rok szkolny 2009/2010? Czy mam Pan jakiś pomysł jak stworzyć większą liczbę miejsc dla dzieci i jak pomóc rodzicom, którzy obydwoje pracują? Chyba w Milanówku nie mieszkają tylko matki samotnie wychowujące dzieci?A może gimnę stać na dofinansowanie rodzicom kosztów prywatnych przedzkoli?Będę wdzięczna za odpowieź.
Odpowiedź 28-05-2009


Pani Bernardyno,
Od kilku miesięcy uczestniczę w przygotowaniach do wdrażania reformy edukacji w Milanówku w połączeniu z budową nowego przedszkola i wiem jaka jest liczba dzieci w wieku przedszkolnym (~600), ile dzieci było przyjmowanych dotychczas (240) oraz ile dzieci planujemy przyjąć w tym roku (~340). Ostatnie ustalenia przekazaliśmy mieszkańcom Milanówka 22 maja na Forum Oświatowym oraz na stronach internetowych urzędu (zakładka EDUKACJA, menu Aktualności, informacja „Program wdrażania reformy edukacji w Milanówku” oraz „Dodatkowy nabór do przedszkola”). Skoro przyjmiemy około 100 dzieci więcej, to znaczy, że mamy „jakiś pomysł jak stworzyć większą liczbę miejsc dla dzieci i jak pomóc rodzicom, którzy obydwoje pracują”. Ze względu na załatwienie formalności związanych z nabyciem i zaadaptowaniem nowego obiektu na przedszkole (Podgórna 49), musimy przesunąć nieco w czasie rekrutację dzieci do przynajmniej dwóch grup. Proszę pamiętać, że zgodnie z założeniami reformy, musimy przyjąć wszystkich 5 i 6-latków, których rodzice zgłoszą do przedszkola, a dzieci młodsze w miarę posiadanych miejsc.
Niestety w najbliższych latach nie powstaną nowe miejsca w przedszkolu publicznym, ale będą powstawać nowe przedszkola niepubliczne. Gdy wszystkie dzieci 6 letnie będą uczyć się w klasach pierwszych, pozostanie około 450 3,4 i 5-latków. Praktycznie wszystkie dzieci będą mogły chodzić do przedszkoli publicznych i niepublicznych. Chcę również Panią poinformować, że samorząd lokalny nie ma obowiązku prowadzenia przedszkola publicznego. W Milanówku takie przedszkole działa, gdyż zależy nam na wygodzie mieszkańców. Niestety ze względów finansowych i organizacyjnych nie jesteśmy w stanie zapewnić miejsca w przedszkolu publicznym wszystkim chętnym, ale pomocą finansową objęte są wszystkie dzieci chodzące do przedszkoli publicznych i niepublicznych w Milanówku i w innych gminach (Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Podkowa Leśna, Pruszków czy nawet Warszawa). Do każdego dziecka w przedszkolu niepublicznym w Milanówku dopłacamy, w formie dotacji celowej, po 393 zł miesięcznie, a w innych gminach po 450 zł i więcej.
Proszę o stały kontakt z panią dyrektor przedszkola z nadzieją, że również dla Pani dziecka zostanie stworzone miejsce w przedszkolu publicznym.

Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 23-04-2009, Dorota
Panie Burmistrzu!Czy przewiduje Pan Burmistrz ogłoszenie jakiegoś konkursu na dyrektora przedszkola?Pozdrawiam.
Odpowiedź 24-04-2009

Szanowna Pani,
W tym roku upływa kadencja dyrektora przedszkola publicznego. Na podstawie art. 36a. ust. 9 ustawy 
o systemie oświaty, zamierzam przedłużyć powierzenie stanowiska dotychczasowemu dyrektorowi na kolejne 5 lat, a zatem nie przewiduję ogłoszenia konkursu na to stanowisko.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 29-03-2009, adam matusiak
Dzień dobryCzy można w Milanówku zapisać już sześciolatka do szkoły?Jaki jest ostateczny termin zapisu?Czy nasze szkoły publiczne przygotowane są na przyjecie sześciolatków?Adam Matusiak
Odpowiedź 01-04-2009

Panie Adamie!
Zgodnie z przyjętą przez Sejm nowelizacją ustawy o systemie oświaty, a co za tym idzie trzyletniego planu dostosowawczego do wprowadzenia powszechnej edukacji szkolnej sześciolatków, ma Pan prawo zapisać dziecko do klasy I szkoły podstawowej, jeżeli wcześniej objęte było edukacją przedszkolną lub posiada Pan odpowiednie orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej.  W takim przypadku proszę zwrócić się do właściwego, ze względu na miejsce zamieszkania Pana, dyrektora szkoły, który dokładnie poinformuje o wszystkich interesujących Pana sprawach.
Poza tym odsyłam Pana do zapoznania się z obszernym wyjaśnieniem związanym  z wprowadzaniem reformy edukacji w Milanówku na naszej stronie internetowej. W tym celu należy otworzyć górną zakładkę Kontakt z Burmistrzem, następnie kliknąć w link Zobacz odpowiedzi i po wybraniu kategorii oświata kliknąć w przycisk zobacz, po czym wyszukać odpowiedź udzielonej panu Michałowi na pytanie z 20 marca 2009 r.


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku