Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Weź udział w tworzeniu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego

data wytworzenia: czwartek, 17 marca 2016,
data aktualizacji: czwartek, 31 marca 2016

Zapraszamy Mieszkańców Milanówka do współtworzenia nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

Studium jest podstawowym dokumentem kreującym politykę przestrzenną gminy i dotyczy najważniejszych kwestii realizowanych w przestrzeni miasta: gospodarki nieruchomościami, problematyki obszarów szczególnego zagrożenia powodzią, gospodarki mieszkaniowej, problematyki rewitalizacji, rozwiązań komunikacyjnych i wielu innych. Studium można określić mianem „konstytucji przestrzennej miasta”. W praktyce jednak szczegółowe ustalenie polityki przestrzennej miasta następuje w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Niezwykle istotne jest aktywne uczestnictwo mieszkańców Milanówka w procedurze sporządzania Studium, dlatego też umożliwiając wspólne decydowanie o ważnych sprawach w mieście, już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w dwuetapowych konsultacjach:

ANKIETA

19, 20 i 22 marca 2016 r. na ulicach Milanówka, w najczęściej uczęszczanych miejscach, pojawią się ankieterzy, aby przeprowadzić z mieszkańcami Milanówka ankietę dotyczącą najbardziej istotnych zagadnień, związanych z planowaniem przestrzennym. Ankietę można wypełnić on-line lub (w wersji tradycyjnej) w wyznaczonych punktach do 7 maja br.:

 1. Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43
 2. Przedszkole Społeczne, ul. Wspólna 18
 3. Zespół Szkół Gminnych nr 1 , ul. Królewska 69
 4. Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Literacka 20
 5. Integracyjna Społeczna Szkoła Podstawowa, ul. Spacerowa 3
 6. Zespół Szkół Gminnych nr 3 im. Fryderyka Chopina, ul. Żabie Oczko 1
 7. Przychodnia NZOZ AWEMED, ul. Piasta 30
 8. Centrum Informacji Turystycznej (CIT), ul. Piłsudskiego 30 (budynek Poczty)
 9. Straż Miejska, ul. Warszawska 32
 10. Urząd Miasta Budynek A, ul. Kościuszki 45
 11. Urząd Miasta Budynek B (Urząd Stanu Cywilnego), ul. Kościuszki 45
 12. Urząd Miasta Budynek C, ul. Spacerowa 4

WARSZTATY

27 kwietnia br. o godz. 14:00 i 7 maja br. o godz. 12:00 zapraszamy mieszkańców do hali sportowej w Zespole Szkół Gminnych nr 3 (ul. Żabie Oczko 1) do wspólnego zapoznania się z problematyką tworzenia dokumentów planistycznych, zasad procedury planistycznej i w ogóle urbanizacji, a przede wszystkim do wspólnego projektowania dokumentu Studium, uwzględniającego nasze potrzeby. Uczestnikom warsztatów zapewniamy miłą atmosferę, poczęstunek oraz drobny podarunek. Zapisy na warsztaty: Zespół ds. Komunikacji Społecznej, tel. 22 758 30 61 wew. 224 lub e-mail: promocja@milanowek.pl

PODSUMOWANIE

W drugiej połowie maja br. planowane jest spotkanie, na którym przedstawione zostaną zebrane informacje. Staną się one wstępem do opracowania właściwego projektu Studium.

Zobacz również:

« Wróć do listy aktualności