Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  O Milanówku»  Jedwab z Milanówka

Jedwab z Milanówka

Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy rodzeństwo Stanisława i Henryk Witaczkowie utworzyli w Milanówku (w 1924 roku) Centralną Doświadczalną Stację Jedwabniczą. Wtedy też Milanówek stał się niekwestionowaną stolicą jedwabiu. Upowszechniano tu wiedzę o jedwabnictwie, zorganizowano hodowlę jedwabników oraz wdrożono produkcję jedwabiu, oferując klientom szeroką gamę wyrobów.

Po transformacji ustrojowej w 1989 roku właścicielem zakładu została firma Jedwab Polski Sp. z. o.o., będąca producentem markowej galanterii ze 100% jedwabiu naturalnego. Unikatowe kolekcje ręcznie malowanych jedwabnych apaszek, szali, kuponów sukienkowych od kilkudziesięciu lat zdobywają uznanie i podziw polskich oraz zagranicznych klientów.

Tradycję naszego miasta związaną z jedwabiem podtrzymują ludzie, w których zdążyła się ona przez te wszystkie lata głęboko zakorzenić i którzy nie wyobrażają sobie już wizerunku Milanówka bez jedwabiu. Toteż na terenie miasta funkcjonuje wiele prywatnych pracowni kultywujących kunszt malowania na jedwabiu.

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu i kolorystyce - wpisujących się w najnowsze trendy mody, milanowskimi wyrobami interesują się coraz liczniejsze rzesze klientów nie tylko z Polski, ale również ze Szwecji, Finlandii, Francji oraz Niemiec. Ekskluzywność marki „Milanówek”, wysoka jakość i oryginalne wzornictwo wyrobów, w połączeniu z dbałością o ich eleganckie opakowanie, sprawiły że nasz jedwab wykorzystywany jest  w promocji wielu firm i korporacji działających na polskim rynku.

Dowiedz się więcej o historii i współczesności jedwabnictwa w Milanówku:

Zobacz również:Wersja do druku