Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Mieszkańcy»  Milanówek Miasto Mieszkańców

Milanówek Miasto Mieszkańców - włącz się do działania!

Rok 2016 zapowiada się bardzo aktywnie. Burmistrz Miasta Milanówka rozpoczyna projekt Milanówek Miasto Mieszkańców, który ma na celu oddać w ręce Mieszkańców wiele kluczowych spraw dotyczących Milanówka. Jeżeli do tej pory mieli Państwo poczucie, że wszystko dzieję się poza Wami, w tym roku mogą to Państwo zmienić! Wszystko zależeć będzie od aktywności i chęci uczestnictwa w zbliżających się wydarzeniach. Jakie to będą wydarzenia?

I. Budżet Obywatelski

Po pierwsze Budżet Obywatelski, w którym Mieszkańcy decydują o tym, jak zainwestować 300 000 zł z budżetu Miasta. Działania będą dwuetapowe: w pierwszym etapie Mieszkańcy składają swoje propozycje i projekty, a w drugim etapie Mieszkańcy wybierają w powszechnym głosowaniu te, które chcą aby zostały zrealizowane. Zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich pomysłów w terminie 14 marca – 15 kwietnia 2016 roku.

Zobacz również:


II. Opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta

Kolejnym istotnym wydarzeniem będzie opracowanie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Tutaj też zaangażowanie Mieszkańców odbędzie się dwuetapowo: 19, 20 i 22 marca br. na ulicach Milanówka pojawią się przedstawiciele firmy BUDPLAN wykonującej na zlecenie Miasta Studium, w celu przeprowadzenia z Mieszkańcami ankiety dotyczącej głównych ich potrzeb w kwestii lokalizacji wybranych stref w mieście. W drugim etapie 27 kwietnia i 7 maja br. zaprosimy Mieszkańców na warsztaty, na których w grupach kilkuosobowych spróbujemy wyznaczyć na mapie Miasta najważniejsze strefy i kierunki jego rozwoju. Zapisy na warsztaty prowadzone są mailowo na adres promocja@milanowek.pl lub telefonicznie 22 758 30 61 wew. 224.

Zobacz również:


III. Konsultacje z zasadami

29 i 30 marca 2016 r. zorganizaowaliśmy warsztaty pt. „Konsultacje z zasadami”, na których Urzędnicy Miasta wraz z Mieszkańcami wspólnie brali udział w wypracowaniu zasad konsultacji społecznych w Milanówku. Warsztaty prowadziła Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych FISE.

Zobacz również:


IV. Rada Seniorów i Rada Młodzieży

Obecnie na ukończeniu jest procedura utworzenia Rady Seniorów – przed nami wybory do rady. Czekamy również na inicjatywę ze strony milanowskiej młodzieży, która może zgłosić potrzebę założenia Rady Młodzieży.

Zobacz również:


V. Współpraca przy organizacji wydarzeń miejskich

Jesteśmy także otwarci na współpracę i zaangażowanie Mieszkańców w organizację wydarzeń miejskich jak np. Festiwal Otwarte OgrodyDzień Sportu czy Święto Miasta.


VI. Spotkania z mieszkańcami

W Milanówku organizowane są spotkania, na których mieszkańcy mogą bezpośrednio porozmawiać z Burmistrzem Miasta Milanówka oraz pracownikami Urzędu Miasta.

Zobacz również:


VII. Nowa siedziba Milanowskiego Centrum Kultury

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Milanówka w każdym wieku, którym leży na sercu rozwój i życie kulturalne miasta, aby podjęli rozmowę i współdecydowali o dalszych losach Milanowskiego Centrum Kultury, którego nowa siedziba może stać się kluczowym miejscem dla nas wszystkich. Zachęcamy do wypowiadania swoich opinii, które będą wskazówką i ogromną pomocą przy podejmowaniu dalszych decyzji.

Więcej informacji:


VIII. Miejsca przyjazne Maluchom

W Milanówku stworzyliśmy miejsca w których można przewinąć lub nakarmić dziecko, albo zapewnić mu chwilę zabawy. Oznaczyliśmy je specjalnymi naklejkami z hasłem Miejsce Przyjazne Maluchom. Takich miejsc w Milanówku jest już kilka:

  • Urząd Miasta budynek A i B, ul. Kościuszki 45
  • Urząd Miasta budynek C, ul. Spacerowa 4
  • Zaplecze sanitarne na Targowisku Miejskim, ul. Piłsudskiego
  • Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Spacerowa 4
  • Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Fiderkiewicza 41
  • Przedszkole nr 1, ul. Fiderkiewicza 43

Do współpracy zapraszamy także wszystkie placówki i przedsiębiorców na terenia miasta, aby wspólnie tworzyć w Milanówku kolejne miejsca przyjaznych maluchom. Udostępniliśmy również mapę, na której znajdą się wszystkie tego typu miejsca:


IX. Rowerowy Milanówek

„Rowerowy Milanówek” to kampania skierowana do Mieszkańców, promująca poruszanie się po naszym mieście na rowerze. W ramach kampanii planowane są liczne działania mające na celu zachęcenie do korzystania z jednośladu m.in. poprzez stworzenie przyjaznych i bezpiecznych warunków dla milanowskich rowerzystów.

Więcej informacji


Zachęcamy i zapraszamy wszystkich Mieszkańców w każdym wieku do czynnego udziału w życiu Miasta. Wspólnie możemy przywrócić Miasto jego Mieszkańcom i zbudować silną więź społeczną. Wspólne działania to także nowe znajomości i przyjaźnie, pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu bez potrzeby opuszczania granic Milanówka.


Wersja do druku