Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 08-03-2012, Marcin Nabiałek
Szanowny Panie Burmistrzu.
Prosze mi i innym mieszkańcom wyjaśnić jaki Miasto Ogród ma problem z utrzymaniem czystości na ulicach i nie tylko? Ostatnio zauważyłem, i nie tylko ja, że poziom usług oferowanych przez firmy sprzątające daleko odbiega od norm przyzwoitości przyjętych dla miasta tej rangi. Proszę o pilną rewizję kontraktu z firmami i ewentualne zastosowanie kar, bo zapewne takie owe umowy przewidują, zla wykonawców i zmuszenie ich do uczciwego i rzetelnego wykonywania warunków umowy, za które pobierają wynagrodzenie, które poniekąd pochodzi od nas mieszkańców - podatników.
Z poważaniem
Marcin Nabiałek
Odpowiedź 09-03-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pan maila, informuję, że firma zajmująca się utrzymaniem czystości na terenie miasta wypełnia swoje obowiązki zgodnie z umową. Jak w każdym mieście o takiej porze roku jeśli nie występują opady śniegu, utrzymanie czystości polega na zgrubnym sprzątnięciu drobnych zanieczyszczeń, natomiast jeśli tylko  warunki atmosferyczne pozwolą to w przyszłym tygodniu zostanie uruchomione pozimowe sprzątanie miasta.
Ponadto informuję, że Referat Ochrony Środowiska kontroluje prace firmy i jeśli  zaistnieją przesłanki do ewentualnego ukarania firmy  to z takiej możliwości Miasto na pewno skorzysta.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  kierownik referatu Ochrony Środowiska

do góry strony
Pytanie 23-02-2012, EWA
Panie Burmistrzu
Jestem nową mieszkanką Milanówka
Chciałam zapytać czy zgodnie z ustawą, w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć dziecko 6-letnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.
Przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązku szkolnego dla dzieci 6-letnich pozwoli samorządom i szkołom lepiej przygotować się na przyjęcie sześciolatków….
Czy samorząd ma faktycznie zamierza się lepiej przygotować
Czy w związku z tym Miasto nie zamierza zapewnić dzieciom sześcioletnim możliwości podjęcia nauki również w kl. „O” szkół podstawowych jak zdążyłam się zorientować taką możliwość stwarzają tylko placówki przedszkolne w Milanówku. A oddział „0” szkół podstawowych dają możliwość adaptacji i przygotowania dziecka do nauk w szkole w przedszkolach tym samym mamy więcej miejsc dla dzieci 3-4letnich czy planowane jest spotkanie z rodzicami dzieci sześcioletnich w organizowane przez gminę podobno w poprzednich latach takowe się odbywały …
Odpowiedź 01-03-2012

Szanowna Pani,
W sprawie oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych może Pani przeczytać odpowiedź na pytanie Pani Kingi – 20.02 2012 r. (Kontakt z burmistrzem/Zobacz odpowiedzi na dotychczas zadane pytania/Inne).
Dyrektorzy naszych szkół publicznych będą przyjmować wszystkie dzieci sześcioletnie.
W sprawie organizacji roku szkolnego 2012/2013, w tym przede wszystkim o planach dla dzieci sześcioletnich, będzie zorganizowane Forum Oświatowe z udziałem dyrektorów szkół gminnych i przedszkola, przedstawicieli Rady Miasta oraz Referatu Oświaty Urzędu Miasta. Informacja o miejscu i terminie spotkania (po Świętach Wielkanocnych) będzie umieszczona w Biuletynie Miasta Milanówka, Przedszkolu Nr 1 oraz na stronie internetowej miasta.
 


Z poważaniem
Z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Jerzy Motała - Kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 21-02-2012, Kinga
Witam,
Panie Burmistrzu zwracam się z ogromną prośbą o posypanie chodników,które zamieniły się w lodowisko na ulicy Grudowskiej zwłaszcza w okolicy kolejki WKD i przejście miedzy ulicą Długą i Graniczną. (ul.Grudowska).

Dziękuje.
Pozdrawiam,
Kinga
Odpowiedź 21-02-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym chodniki wzdłuż ulicy Grudowskiej zostaną posypane.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 16-02-2012, Karol W.
Witam Serdecznie.
Reklama firmy PIKOMP znajdująca się na skrzyżowaniu ulicy Kościuszki z Gospodarską utrudnia widoczność samochodom które chcą z ulicy Gospodarskiej skręcić w lewo. Czy była by możliwość jej przesunięcia w miejsce bardziej oddalone od drogi aby mniej przeszkadzała?
Pozdrawiam
Odpowiedź 17-02-2012

Szanowny Panie,
W wyniku przeprowadzonej wizji lokalnej w dniu 17.02.2012 roku nie stwierdzono ograniczeń w widoczności przez reklamę firmy PIKOMP mogących mieć wpływ na utrudnienia w wykonaniu manewru skrętu w lewo z ulicy Gospodarskiej w ulicę Kościuszki.


                    
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Stanisław Borkowski - Główny Specjalista ds.Drogowych

do góry strony
Pytanie 16-02-2012, Joanna
Bardzo proszę o odśnieżenie ulic Szkolnej i Wierzbowej , z powodu zasypania śniegiem ulice są wąskie i nie można poruszać się samochodem w obu kierunkach jednocześnie.
Odpowiedź 16-02-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym obie ulice zostaną udrożnione na całej szerokości.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 04-02-2012, Radomski Krzysztof
prosze o posypanie piaskiem z solą ul.Ludnej ponieważ wniektórych miejscach jest lód i jest slisko
Odpowiedź 06-02-2012

Panie Krzysztofie,Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym ulica Ludna zostanie posypana.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska

do góry strony
Pytanie 02-02-2012, krzysztof Szymanski
PANIE BURMISTRZU CO Z NASZA STRAŻĄ OSP MIFAM DLA CZEGO PAN MILCZY W TAK WAŻNEJ DLA NAS SPRAWIE CO DALEJ Z NAMI BĘDZIE ????
Odpowiedź 10-02-2012

Szanowny Panie,
Poleciłem kierownikowi referatu Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miasta poszukiwanie odpowiedniej działki  komunalnej dla jednostki OSP, po południowej stronie miasta.  Propozycje lokalizacji, jak i szacunkowy koszt budowy siedziby zostanie przekazany do decyzji Rady Miasta Milanówka. Na dzisiaj sprzęt ratowniczy oraz samochody bojowe zostały zabezpieczone przez Urząd  aby nie uległy uszkodzeniu  w niskich temperaturach.


 


Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 27-01-2012, Marta
Ulicą Brwinowską przejechała dziś solarka, ale widzę, że tylko przejechała, ponieważ efektów żadnych nie widać. Na skrzyżowaniu z ul. Nadarzyńską jest naprawdę niebezpiecznie. Zresztą, 3/4 Milanówka tak wygląda, więc zastanawiam się po co opłacać firmę, która jest odpowiedzialna za odśnieżanie, tudzież obecnie to już "odlodzanie" ulic. Czyżby zima na koniec stycznia w tym roku też kogoś zaskoczyła? Proponuję panu burmistrzowi przejść się pieszo w okolicach peronu WKD Polesie - złamanie nogi gwarantowane.
Odpowiedź 30-01-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że w dniu dzisiejszym po porannym objeździe miasta, zlecono firmie posypanie jeszcze raz ulicy Brwinowskiej na całej długości. 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 26-01-2012, Marta
Na ul.Nadarzyńskiej trwają prace związane z budową kanalizacji sanitarnej, w związku z czym ulica jest nieprzejezdna (całkowicie zamknięta). Mieszkańcy jeżdżą objazdami (głównie ul.Brwinowską, Wiatraczną, Grudowską przy peronie WKD Polesie), jednak te ulice po ostatnich opadach śniegu są śliskie i kompletnie nieodśnieżone, a ruch samochodów naprawdę spory. Czy jest szansa, że pojawi się w tych okolicach pługo-piaskarka?
Odpowiedź 27-01-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że w dniu dzisiejszym (27.01.2012 r.) ulice, o których Pani pisze w mailu zostaną posypane.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 


 

do góry strony
Pytanie 25-01-2012, Wanda
Panie burmistrzu,
niestety mój problem nie został chyba przekazany firmie odśnieżajacej lub został przez nią zignorowany. W naszych okolicach nie było niczym sypane ani razu tej zimy. A problem lodu chwilowo rozwiązała odwilż. Dzis niestety znów makabra. Kolejny raz proszę o zdyscyplinowanie podwykonawcy.
Odpowiedź 26-01-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że ulica Czubińska została odśnieżona oraz zostały posypane wszystkie skrzyżowania w rejonie, o którym Pani pisze.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  Kierownik Referatu Ochrony Środowiska


  


 


 


 


 

do góry strony


Wersja do druku