Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 25-01-2012, Krzysztof
Czemu dziś znowu na drogach szklnka z zero pługów??? Jaka firma jest odpowiedzialna za odśnieżanie? Jeśli pana pracownicy nie potrafią zmotywaować jej do efektywnej pracy to może sam sie z nimi skontaktuję. Kiedy będzie posypane lodowisko w okolicy Wylotu? Jeżdżenie po Milanówku to makabra i nie ma co się zasłaniac pseudo-ekologią. A pisanie, że odpowiednie służby działają to kpina i wierutne kłamstwo! Ciesze się, że wkrótce przestanę być mieszkańcem tak nieudolnie zarządzanego miasta. Czekam na odpowiedź - która firma tak partaczy robotę ???
Odpowiedź 26-01-2012

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila informuję , że za utrzymanie zimowe dróg odpowiada milanowska firma PTHU Pacholczyk, która kontrolowana jest przez  Referat ochrony środowiska. W dniu 25.01.2012 r. firma dostała polecenie płużenia ulicy Wylot, zaś w dniu 26.01.2012 r., po porannym objeździe miasta  dodatkowo miasto zleciło posypanie skrzyżowań w  rejonie ulicy Wylot.
Mam  także nadzieję, że mieszkając w innym mieście będzie Pan tęsknił za naszym Milanówkiem.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak -  kierownik Referatu Ochrony Środowiska


 

do góry strony
Pytanie 18-01-2012, Wanda
"w Mieście Ogrodzie Milanówku, ze względu na ochronę cennego drzewostanu, w ramach usuwania śliskości dróg stosuje piasek bez soli, jedynie miejsca newralgiczne tj. skrzyżowania, ostre zakręty sypane są mieszanką piasku z dodatkiem soli w stosunku 2: 1, stąd w Milanówku trudniej niż w innych gminach osiągnąć efekt „czarnej drogi " - jasne, a mieszkańców nie waeto chronić. Połamane nogi, zniszczone auta, to nic. Zapraszam na Czubińską - mamy darmowe lodowisko zamiast drogi. Skoro firma wynajęta przez urząd nie nadąża z pracą to zmienić ją lub zwiększyć wymagania. 4 dzień zimy i mnóstwo ulic nadal posypanych czymkolwiek. Chyba sama mając łopatę i przyczepę paichu szybciej bym milanowskie drogi posypała niż "firma". PS Jaki harmonogram odśnieżania mają? Kiedy dotrą na Czubińską? Dość spychologii czyja to droga. Pan jest burmistrzem i od pana żadamy interwencji. A te wszystkie cyferki do wpisania żeby wysłać pytanie faktycznie bez sensu. Pozdraiwam p. Krzysztofa.
Odpowiedź 25-01-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że Pani uwagi przekazane zostały firmie odpowiedzialnej za odśnieżanie w mieście, a gmina dołoży wszelkich starań aby prace związane z zimowym utrzymaniem dróg wykonywane były należycie


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrz Miasta

do góry strony
Pytanie 16-01-2012, Adrian
WITAM,
czy w tym roku możemy liczyć na lodowisko w Milanóweku?
Odpowiedź 19-01-2012

Witam,
Planowane jest zrobienie lodowiska na boiskach szkolnych przy SP Nr 2 ul.Literacka i ZSG Nr 3 ul. Żabie Oczko. Jedynym warunkiem jest odpowiednia temperatura otoczenia. Żeby zapobiec uszkodzeniu nawierzchni boiska pierwsza warstwa może być wylana przy utrzymującej się przez co najmniej dwie doby temperaturze -10 C.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Włodzimierz Filipiak - koordynator d/s sportu Włodzimierz Filipiak

do góry strony
Pytanie 16-01-2012, Ewa
Szanowny Panie Burmistrzu zgodnie z harmonogramem utrzymania gróg na 2012 rok ul.Sympatyczna zaliczona jest do IV strefy a tym samym do sprzątania w zimie raz w tygodniu.Ulica ta jest jedynym dojazdem do kilku bocznych -( 2 warsztaty samochodowe z dużą ilością klientów).Nawet po małych opadach śniegu po kilku godzinach tworzy się lodowisko z ubitego śniegu.Na tych ulicach mieszka dużo starszych osób.Dojście do WKD,przychodni czy sklepu jest ogromnie utrudnione tym bardziej że ulica jest pod skosem ze względu na rów odwadniający.Czy będzie częściej posypywana piachem niż raz na tydzień.
Odpowiedź 19-01-2012

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że ulica Sympatyczna podobnie jak i inne ulice, w razie potrzeby będą odśnieżane i posypywane częściej.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta
Ryszard Malinowski
Zastepca Burmistrza Miasta



 

do góry strony
Pytanie 09-01-2012, Aleksandra
Szanowny Panie!
Kolejny raz, na kolejne pytanie słyszę odpowiedź, że rozwiązanie pewnego problemu utrudniającego życie mieszkańcom nie jest w kompetencjach samorządu gminnego ("sprawa udostępnienia podziemnego przejścia dla pieszych pod torami PKP osobom niepełnosprawnym i osobom z wózkami, aczkolwiek jest ważną z punktu widzenia mieszkańca, nie leży w kompetencjach samorządu gminnego").
Myślę jednak, że skoro od wielu lat władze gminy nie są w stanie dojść do porozumienia z PLK PKP w sprawie przekręcenia dwóch desek, to myślę, że w kompetencjach jest zatrudnienie pracownika, którego praca będzie polegać na pomaganiu w znoszeniu i wnoszeniu wózków. To dość ironiczne podejście, lecz przyzna Pan, że bezsilność i ignorancja władz gminnych jest w tym przypadku po prostu śmieszna.
Z poważaniem
Aleksandra
Odpowiedź 10-01-2012
Szanowna Pani

Uprzejmie informuję, że sprawa udostępnienia podziemnego przejścia dla pieszych pod torami PKP osobom niepełnosprawnym i osobom z wózkami nie jest sprawą błahą tak jak Pani ją przedstawia. Budowa lub przebudowa obiektu budowlanego wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Aby takie pozwolenie uzyskać należy wykonać projekt budowlany, który m. In. zapewni bezpieczeństwo ludziom korzystającym z tego obiektu. W przypadku podjazdu dla niepełnosprawnych bezpieczeństwo nie jest sprawą pozostawioną do uznania projektanta, a jest dokładnie opisane w warunkach technicznych jakie musi spełnić taki podjazd. Ze wstępnej analizy wynika, że najtańszym rozwiązaniem będzie wybudowanie wind. Taka inwestycja wymaga dużych nakładów finansowych i z tego powodu sprawa została przekazana do właściciela podziemnego przejścia. Proponowane przez Panią „przykręcenie desek” nie może być zrealizowane w miejscu publicznym. Natomiast istniejące podjazdy były budowane zgodnie z nieobowiązującymi już przepisami, a ponieważ nie ma obowiązku doprowadzenia ich do zgodności z obecnymi przepisami, funkcjonują nadal.
do góry strony
Pytanie 30-12-2011, Aleksandra
Witam Szanowny Panie!
Niepokoi mnie zagadnienie, z tego co wiem, braku nocnych dyżurów w milanowskich aptekach. Zapoznałam się z Pańską odpowiedzią na podobne pytanie zadane przez Roberta.W. w dniu 13.02.2008 r. Rozumiem Pana merytoryczny argument (przytoczę: „Chciałbym jeszcze raz podkreślić, że gmina nie ma wpływu na działania wielu prywatnych i spółdzielczych podmiotów działalności usługowej. Przypominam ponadto, że o nocnych dyżurach aptek decyduje Zarząd Powiatu, który jest również właścicielem budynku, w którym znajduje się "AWEMED".”), lecz uważam również, że w podobnej wypowiedzi powinien się znaleźć może proponowany plan działania, jak doprowadzić do zainicjowania podobnych dyżurów. A jeśli nie, to przecież, chyba, władza Milanówka, która ma przecież na uwadze dobro mieszkańców, powinna się zainteresować problemem i spróbować w jakiś sposób go rozwiązać w porozumieniu z Zarządem Powiatu?
Przepraszam z góry, jeśli moje oczekiwania są niezgodne z jakąś konwencją działania władz gminnych, jednak jestem tylko mieszkańcem, który zauważa problem.
Byłabym wdzięczna nie tylko za odpowiedź, ale również za podjęcie określonych działań, gdyż Pan Robert.W. zadał podobne pytanie już niemal 3 czy 4 lata temu, a nie doczekało się ono żadnego odzewu.
Z poważaniem
Aleksandra
Odpowiedź 05-01-2012

Szanowna Pani,
Co do roli i możliwości Zarządu Powiatu w kwestii dyżurów aptek proszę zapoznać się raczej z odpowiedzią Panu Piotrowi (pytanie z 3 lutego 2008 r.) udzieloną tą drogą 7 lutego 2008 r.
4 stycznia 2012 r. odbyłem rozmowy z właścicielami lub kierownikami aptek milanowskich. Wszyscy moi rozmówcy podkreślali niecelowość prowadzenia dyżurów nocnych, powtarzając argumenty z wyżej przytoczonej odpowiedzi. Realizacja recept w nocy prawie w 100% dotyczy nagłych przypadków, a więc porad lekarskich udzielonych w Nocnej Pomocy Lekarskiej, która znajduje się w Szpitalu Zachodnim, gdzie jest przecież apteka całodobowa. Ponadto doświadczenia aptek związane z nocnymi dyżurami wskazują na zakup środków, które można było kupić w dzień (aptekarze nie chcą pracować w nocy tylko dlatego, że jedna czy dwie osoby uświadomią sobie nagle, że zapomniały zrealizować receptę) lub ogólnie dostępnych medykamentów, które można kupić np. na stacjach benzynowych czy w sklepach czynnych w nocy.
Zwracano uwagę, że w nocy można zatrudnić tylko magistra farmacji (technik farmacji nie może pełnić dyżuru nocnego), a to wiąże się z zatrudnieniem nowych magistrów, co nie znajduje uzasadnienia ekonomicznego dla właścicieli aptek.
Podkreślano również, że apteka przy ulicy Piłsudskiego 19 pracuje w dni powszednie do godz. 21.00, a w soboty do 17.00, natomiast apteka przy ulicy Piasta 30 jest czynna również w niedzielę do godz. 14.00. Według farmaceutów, powinno to w pełni zaspokoić potrzeby mieszkańców. Jak się okazuje z wyjątkiem niewielkiej grupy.


 



Z poważaniem 
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Jerzy Motała - Kierownik Referatu Oświaty

do góry strony
Pytanie 19-12-2011, Mariusz
Witam, Panie Burmistrzu chciałbym prosić o interwencje w sprawie oświetlenia ulicy krzywej, a mianowicie latarnie nie zapalają się po zmierzchu i dzisiaj przez jakiegos slepego kierowce stracilem lusterko a sprawca oczywiscie odjechał
Odpowiedź 21-12-2011

Szanowny Panie,
W okresie zimowym oświetlenie ulic w całym mieście włącza się 20 minut po zachodzie słońca. Jest to czas ustalony poprzez wieloletnią praktykę i jest kompromisem pomiędzy gorszą widocznością i oszczędnościami na opłatach za energię zużywaną przez lampy. W dniu 19 grudnia słońce zaszło o godzinie 15:31 więc lampy powinny się zapalić o godzinie 15:51 i tak było w rzeczywistości. W przypadku zaobserwowania większych odchyleń od wyznaczonego czasu na włączenie oświetlenia proszę zgłosić ten fakt do Straży Miejskiej lub do referatu Technicznej Obsługi Miasta.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 19-12-2011, Sebastian Koszuta
Szanowny Panie Burmistrzu,

Zjazd z wiaduktu w stronę ulicy Słowackiego jest regularnie uczęszczany przez duże samochody ciężarowe (bardzo często samochody Rabenu). Uważam że stwarza to duże zagrożenie na drodze a także może być szkodliwe dla niedawno położonej nawierzchni tamtego odcinka ul. Kościelnej i dalej Słowackiego. Po pierwsze by taki samochód mógł przejechać w większości przypadków trzeba mu się usunąć z drogi na chodnik. Nie mówiąc już o minięciu się dwóch takich samochodów. Owszem, jest ograniczenie do 5t od strony Słowackiego ale nie jest ono egzekwowane a co za tym idzie nikt się do niego nie stosuje. Oprócz tego sam zjazd takiej ciężarówki z wiaduktu w tę stronę stwarza zagrożenie. Otóż samochód przepisowo czekający (zgodnie ze znakami poziomymi) na możliwość przejazdu prosto w stronę kościoła musi się usunąć z drogi, co w sytuacji gdy czeka za nim kolejka innych samochodów jest po prostu niewykonalne lub bardzo niebezpieczne. Sądzę że ta sytuacja powinna zostać rozwiązana jak najszybciej zanim ktoś ucierpi zdrowotnie lub materialnie.

Pozdrawiam,
Sebastian Koszuta
Odpowiedź 21-12-2011

Szanowny Panie,
Podzielam Pana pogląd w sprawie „rozjeżdżania” ulic gminnych przez ogromne samochody ciężarowe. Ponieważ problem ten istnieje od dłuższego już czasu, zleciliśmy wykonanie nowej organizacji ruchu, zgodnie z którą ograniczony zostanie wjazd samochodów ciężarowych o masie rzeczywistej powyżej 10 ton do części miasta położonej po północnej stronie ulicy Królewskiej. Projekt został skierowany do realizacji i odpowiednie znaki zostaną ustawione w I kwartale przyszłego roku.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 13-12-2011, Stefan Sochacki
Od dluzszego czasu obserwuje w centrum Milanowka coraz wiekszy balagan komunikacyjny.Kierowcy [nie tylko z Milanowka] dojezdzajacy do pracy pociagami [nie baczac na obowiazujace w naszym kraju przepisy] perkuja swoje pojazdy tak jak im pasuje.Takim jaskrawym przykladem lamania prawa o ruchu drogowym [Rozdzial5 Oddzial2 Art.46 pkt.1 oraz Art49 pkt.2.1] jest odcinek ul. Krakowskiej [od tunelu PKP do ul. wspolnej]oraz czesc ul.Wspolnej. Funkcjonariusze Strazy Miejskiej ktorych prosilem o interwencje wyjasnili mi ze jezeli nie ma zakazu zatrzymywania samochody nie stoja na wjazdach na posesje to wszystko jest zgodne z prawem. Podobnej odpowiedzi udzielil mi dyzurny Komendy Powiatowej w Grodzisku Maz. gdy prosilem o interwencje dzwoniac pod 112. Wynika z tego ze ludzie powolani do pilnowania i przestrzegania prawa sami maja problemy ze znajomoscia tego prawa pomimo zapewnien pana Komendanta Strazy Miejskiej ze jego podkomendni maja ukonczone kursy zakonczone egzaminami [wypowiedz z 25.11.2011] Prucz w/w przepisow jest jeszcze jeden ktory mowi kto i w jakich przypadkach moze wydac zezwolenie na wylaczenie pasa z ruchu.Samochody w ten sposob parkujace nie tylko wylanczaja pas z ruchu,ale rowniez stwarzaja utrudnienie i zagrozenie w ruchu innych uzytkownikow [o czym mogla sie przekonac na wlasnym samochodzie moja sasiadka Poslanka PO.] Wiem ze w Milanowku parkowanie jest duzym problemem. Jednak gdyby Radni wzieli pod uwage teren wzdluz ul.Warszawskiej na odcinku od OSP do ul.Przejazd terenu ktory w znacznej czesci jest we wladaniu PKP i sprobowali go odzyskac pod miejsca parkingowe? Mysle ze kolej nie robila by problemow majac na uwadze to ze wiekszosc porkujacych to potencjalni klienci PKP. Nastepny problem ktory chcialbym poryszyc to znak drogowy [przejscie dla pieszych]umieszczony na chodniku przy ul.Krakowskiej vis-a-vis wyjscia z tunelu PKP.Znak ten zostal zamontowany na jednym slupku ze znakiem zakazu zatrzymywania.Fachowiec ktory montowal ten znak byl pozbawiony wyobrazni i nie wziol jednego pod uwage a mianowicie tego ze montuje kawal blachy na wysokosci glowy doroslego czlowieka w ciagu komunikacyjnym.Trzy miesiace temu mialem okazje przetestowac to na wlasnej glowie. Zglaszajac problem do Strazy Miejskiej otrzymalem zapewnienie ze zaraz zglosza do TOMu wniosek o usuniecie tego uchybienia. Mija juz czwarty miesiac a znak jak stal tak stoi. Oczym to moze swiadczyc?Mysle ze skoro sluzby podlegle Panu Burmistrzowi nie sa w stanie uporac sie z tymi problemami to Pan Burmistrz osobiscie dopilnuje aby poprawic istniejacy stan rzeczy. Z powazaniem Sochacki Stefan
Odpowiedź 16-12-2011

Szanowny Panie,
Ulica Krakowska na odcinku od Wspólnej do Dworcowej jest ulicą o niezbyt dużym natężeniu ruchu, stąd pojazdy zaparkowane wzdłuż jej krawędzi po północnej stronie jezdni nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa ruchu. Z uwagi na brak miejsc postojowych w centrum, sytuacja ta nie będzie w najbliższym czasie regulowana. Strażnicy miejscy będą jednak egzekwować zakaz.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 01-12-2011, Bogdan Grajewski
Panie Burmistrzu.
Jesteśmy nową rodziną i jak dotąd jedyną zamieszkującą ul.Pustą w Milanówku. Chciałbym dowiedzieć się czy są jakieś szanse na zainstalowanie oświetlenia na naszej ulicy. Miejsce jest bardzo ciemne szczególnie o tej porze roku, na sąsiednich działkach sa jakieś sadzawki, dość często też znajdujemy na ulicy puszki i butelki po piwie lub innym alkoholu. Mamy dwójkę małych dzieci i czulibyśmy się znacznie bezpieczniej mając jakieś oświetlenie. Myślę że nie będzie to ogromna inwestycja bo wystarczyłyby dwie, może trzy latarnie. Bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Z poważaniem
Bogdan i Halina Grajewscy
Odpowiedź 12-12-2011

Szanowni Państwo,
Z uwagi na duże tempo rozszerzania się obszarów zabudowy mieszkaniowej nie jesteśmy w stanie nadążyć z rozbudową oświetlenia ulicznego. Dzieje się tak, ponieważ miasto angażuje ogromne środki finansowe w rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej i modernizację sieci wodociągowej, a dodatkowo, kryzys gospodarczy spowodował spadek wpływów do budżetu miasta. Na budowę oświetlenia ulic w przyszłym roku zaplanowano 50 tys. zł. Jest to tylko część potrzeb. Jeśli zostaną wykonane zaplanowane zadania i pozostaną jeszcze wolne środki, rozważona zostanie budowa oświetlenia w ulicy Pustej.


Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – kierownik Referatu TOM

do góry strony


Wersja do druku