Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 16-08-2010, Beata
Witam,Panie Burmistrzu mam prośbę o wiekszą kontrolę w nocy przystanku WKD Polesie.Odbywają się tam nocne spotkania młodzieży która dewastuje przystanek,tłucze butelki,żucają kamieniami w pobliskie domy.Ostatnio została stłuczona szyba czołowa w samochodzie stojącym na posesji.Straż Miejska jest na bieżąco informowana o tych wyczynach lecz nie daje to rezultatu.Kamera która jest przy przystanku Polesie nie działa.Pozdrawiam i proszę o interwencję.
Odpowiedź 17-08-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani e-mail z dnia 16 sierpnia 2010 r. dotyczący zakłócania porządku publicznego i innych incydentów na terenie przystanku WKD Polesie uprzejmie informuję, że powyższy problem znany jest Komendantowi Straż Miejskiej, jednak w celu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu zleciłem mu częstsze kierowanie patroli strażników i wyciąganie surowych konsekwencji prawnych w stosunku do osób dopuszczających się naruszania obowiązujących norm prawnych. Kamera umiejscowiona przy wspomnianym przystanku WKD jest sprawna, jednak z przyczyn technicznych nie obejmuje terenu całego przystanku. W związku z powyższym osobom odpowiedzialnym za stan monitoringu miejskiego, poleciłem podjąć niezbędne czynności mające na celu przywrócenie jej do stanu pożądanego z punktu widzenia bezpieczeństwa w tym miejscu.
Ponadto pragnę Panią poinformować, że z przedstawionym problemem zapoznałem Komendanta Komisariatu Policji w Milanówku i zwróciłem się do niego z pisemną prośbą o kierowanie w ten rejon częstszych patroli prewencyjnych. Nadmieniam przy tym, że w czasie gdy  dochodzi do łamania prawa, może je Pani zgłaszać dyżurnym Komisariatu Policji, tel. 22-258-32-36 lub jak dotychczas, do Straży Miejskiej. Tylko wtedy możliwe jest skuteczne przeprowadzenie interwencji przez patrol Policji lub Straży Miejskiej gdy sprawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, gdy zostaną złapani na gorącym uczynku popełnienia czynu zabronionego lub bezpośrednio po.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-08-2010, Joanna
WitamKilka dni temu miasto zostało „ozdobione" dużymi naklejkami reklamującymi firmę montującą klimatyzacje. Oblepione są między innymi barierki przy zakręcie koło willi Borówka, skrzynki energetyczne i nawet budynek na peronie PKP. Chciałabym wiedzieć, czy została wydana na to zgoda, a jeżeli nie dlaczego straż miejska nie zajmuje się tą firmą i spowoduje uprzątnięcia tych wątpliwych ozdób.Pozdrawiam
Odpowiedź 16-08-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani zgłoszenie z dnia 13.08.2010 r. nr pytania 1681, uprzejmie informuję. W dniu 11 sierpnia po ujawnieniu opisanych ogłoszeń, Straż Miejska podjęła czynności zmierzające do usunięcia naklejonych reklam firmy „ Oto Klima”. Ustalono właściciela firmy i zobowiązano go do usunięcia ogłoszeń w trybie natychmiastowym. Zobowiązany do dnia dzisiejszego nie wywiązał się z nałożonego obowiązku. W związku z tym Straż Miejska podjęła wszelkie czynności, zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, zmierzające do ukarania sprawcy naklejenia ogłoszeń oraz ich usunięcia z miejsc do tego nieprzeznaczonych.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-07-2010, Mariusz
Witam,Panie Burmistrzu mam pytanie, czy jest możliwośc aby ktoś zajął się sztucznym boiskiem przy ulicy Wółjtowskiej? Otwiera się w Milanówku nowe boisko a to ulega zapuszczeniu, jest na nim pełno piachu, drobnych kamieni oraz szkłą z butelek oraz petów. Przydał by sie tam porządny odkurzacz.Można liczyć na jakąś interwencje by wygladało i grało się na nim jak za nowości? z góry dziekuje za odpowiedzpozdrawiam
Odpowiedź 23-07-2010

Szanowny Panie,
Gmina partycypuje w części kosztów eksploatacji boiska przy ulicy Wójtowskiej 3 w Milanówku, ponieważ zgodziłem się na podłączenie oświetlenia boiska do sieci miejskiej i ustawienie kabiny sanitarnej toi toi.  Natomiast dbałość o płytę boiska leży po stronie Dyrekcji Zespołu Szkół nr 2 imienia gen. Józefa Bema, nadzorowanego i finansowanego przez Starostwo Grodziskie. W związku z zaistniałą sytuację zwrócę się do Dyrektora ZS nr 2 o podjęcie niezbędnych czynności porządkowych i konserwacyjnych płyty boiska.   

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówku

do góry strony
Pytanie 18-07-2010, Pawel
Dzień DobryChciałbym zgłosić na ręce Pana burmistrza skargę, mianowicie:Nie utrzymywanie porządku w miejscu publicznym, chodzi o wejście na wiadukt samochodowy , schodami od strony ul. Warszawskiej (przy kapliczce). Z przykrością informuję , że osoby które tam notorycznie przebywają w dość licznych grupach utrudniają bezpieczne wejście schodami na wiadukt to jedno a drugie to imprezy w tym miejscu , tam notorycznie i CODZIENNIE (zazwyczaj wieczorami i w nocy ) odbywają się imprezy alkoholowe , jest tam coraz niebezpieczniej, osoby na moich oczach oddają mocz i śmiecą również tłukąc butelki nie wspominając o wulgaryzmach (nie mogę dołączyć zdjęcia, widać na nim dosłownie wysypisko śmieci w krzakach ). Proszę o stanowczą interwencję Pana burmistrza. Nie wiem co robi straż miejska, jak widać raczej nie wiele , gdyż imprezowicze tam czują się zupełnie bezkarnie. I proszę nie kazać mi zgłaszać tego telefonicznie w straży , gdyż już to robiłem i naprawdę nic to nie zmieniło.Z góry dziękuje za interwencję.
Odpowiedź 21-07-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 19.07.2010 r. i zawarte w nim spostrzeżenia  uprzejmie  informuję, że z przedstawionym przez Pana problemem zapoznałem Komendanta Straży Miejskiej, któremu poleciłem zapoznanie z tym zagadnieniem strażników miejskich i zlecenie podjęcia systematycznych działań mających przywrócić spokój i porządek  w rejonie ulic Warszawska – Smoleńskiego.  Nadmieniam, że strażnicy miejscy w ramach dotychczas pełnionych służb patrolowych wielokrotnie podejmowali interwencje w tej części miasta – szczególnie w dni weekendowe oraz rozpoczętym właśnie okresie wakacyjnym i w przypadkach ujawnienia wykroczeń  sprawcy karani byli w postępowaniu mandatowym lub sporządzano na nich “Wnioski  o ukaranie”.
Ponadto dodaję, iż zwróciłem się do Komendanta  Komisariatu Policji w Milanówku  z pisemną prośbą o wspólne w Komendantem Straży Miejskiej wypracowanie form skutecznego współdziałania obu tych służb w zakresie przeciwdziałania przypadkom zakłócania bezpieczeństwa   i porządku publicznego na terenie miasta oraz wyciąganie surowych konsekwencji prawnych wobec  osób naruszających  obowiązujące normy  prawne.  
Jednocześnie pragnę poinformować Pana, że do ustawowych zadań strażników  miejskich należy między innymi ochrona spokoju i porządku  w miejscach publicznych, natomiast  za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego odpowiedzialne są właściwe terytorialnie jednostki Policji.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz  Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-07-2010, Robert.W
Szanowny Panie Burmistrzu.Mam pytanie.Czy można było by wyciąć krzewy,za posesią pszy Ul;Kaprys 1,Jak sie jedzie w strone centrum [pszy torach]za domem tej posesj,jak jedzie samochud,to nic niewidać za zakrentu,bo pszeszkadzają tam DUŻE KRZAKI.Nieraz bym sie wpakował pod samochud,bo niewidać,i wyskakuje samochud.Z gury Dziekuje i Pozdrawiam.
Odpowiedź 21-07-2010

Szanowny Panie,
Pańska uwaga została zgłoszona Straży Miejskiej, która w porozumieniu z Ogrodnikiem Miejskim wyegzekwuje od właścicieli działki na której rosną krzewy,  przycięcie wystających pędów,  tak aby zminimalizować  zagrożenie bezpieczeństwa.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 17-07-2010, Małgosia
Witam Panie BurmistrzuOd kilku lat mieliśmy okazję rozmawiać na temat działalności straży miejskiej w Milanówku. Niestety do niczego to nie doprowadziło. Wielokrotnie prosiłam o uczulenie strażników na ich nadzór nad osiedlem Jedwabnik I. W godzinach mocno wieczornych tj. napewno po godz. 22, zbiera się tutaj towarzystwo bardzo głośne, agresywne i w większości z dużą iloscią alkoholu. Pomimo wielu telefonów mieszkańców np. w nocy z 16 na 17 lipca straż nie interweniowała ani razu. Nie chodi tutaj o przejażdżkę samochodem dookoła osiedla ale o przejście pieszo po jego zakamarkach. Oprócz notorycznego zakłócania ciszy towarzystwo zażywało chłodzących kąpieli na basenie. Na jeden z telefonów do straży padła odpowiedź - młodzież jest agresywna więc nie będzie interwencji. Mam nadzieję, że będę mogła umówić się na spotkanie z Pane w obecności Szefa jednostki i usłyszeć wyjaśnienia.Pozdrawiam Małgorzata Janiszewska
Odpowiedź 21-07-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila z dnia 19.07.2010 r. uprzejmie  informuję, że w nocy z 16 na 17 lipca br. w godz. 22.30 – 0.50 dyżurny Straży Miejskiej w Milanówku przyjął 3 anonimowe, telefoniczne zgłoszenia o zakłócaniu ciszy nocnej oraz spożywaniu alkoholu przez młode osoby  zgrupowane na osiedlu Jedwabnik i na terenie basenu miejskiego. Każdorazowo po przyjęciu zgłoszenia dyżurny Straży kierował na miejsce interwencji załogę patrolu prewencyjnego pełnionego tej nocy wspólnie przez strażnika miejskiego oraz  funkcjonariusza z Komisariatu  Policji w Milanówku pełniących tę służbę z wykorzystaniem radiowozu policyjnego.
Zapewne z tego właśnie  względu mogła  Pani mylnie uznać, że strażnicy miejscy nie przyjechali ani razu na miejsce zgłaszanej interwencji. Dodaję, iż prowadzona w Straży Miejskiej  w Milanówku dokumentacja zawiera stosowne adnotacje o przyjętych w dn. 16/17 lipca  zgłoszeniach dot. między innymi zakłócania ciszy nocnej i porządku prawnego na osiedlu Jedwabnik oraz rodzaju  podejmowanych czynności i wynikach  ich sprawdzeń.
Nadmieniam też, że strażnicy miejscy w ramach dotychczas pełnionych służb patrolowych wielokrotnie podejmowali interwencje w tej części miasta – szczególnie w dni weekendowe oraz rozpoczętym właśnie okresie wakacyjnym i w przypadkach ujawnienia wykroczeń sprawcy karani byli w postępowaniu mandatowym lub sporządzano na nich “Wnioski o ukaranie”.
Ponadto dodaję, iż zwróciłem się do Komendanta  Komisariatu Policji w Milanówku  z pisemną prośbą o wspólne w Komendantem Straży Miejskiej wypracowanie  form skutecznego współdziałania tych służb w zakresie przeciwdziałania przypadkom zakłócania bezpieczeństwa  i porządku publicznego na terenie miasta oraz  wyciąganie surowych konsekwencji prawnych wobec osób  naruszających  obowiązujące normy  prawne.  
Jednocześnie pragnę poinformować Panią, że do ustawowych zadań strażników  miejskich należy między innymi ochrona spokoju i porządku  w miejscach publicznych, natomiast  za stan bezpieczeństwa i porządku publicznego odpowiedzialne są właściwe terytorialnie jednostki Policji.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 10-07-2010, Maciej
Witam,Panie Burmistrzu, czemu Straż Miejska nie reaguje na nieprawidłowo zaparkowane samochody (tzn. utrudniające lub nawet blokujące przejazd) tuż obok siedziby Straży Miejskiej? Przecież SM ma uprawnienia w tym zakresie i nie może przecież nie reagować na naruszenia przepisów. Jeżeli ktoś łamie prawo (parkuje samochód w sposób utrudniający ruch) to obowiązkiem SM jest podjąć stosowne działania (nałożyć mandat). I trudno mówić o tym, iż SM nie wykryła takiego typu zdarzenia, jeżeli dochodzi do nich nagminnie tuż obok siedziby SM, a poszczególne nieprawidłowo zaparkowane samochody stoją cały dzień w tym samym miejscu. Jeżeli tak SM by się tłumaczyła, to znaczy iż niedopełniają swoich obowiązków służbowych. Wystarczyłoby bowiem aby tylko raz w ciągu dnia jakiś Strażnik wyszedł, obszedł okolicę siedziby SM i już wpływy do budżetu Miasta by wzrosły...Z szacunkiem.Maciej.
Odpowiedź 14-07-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pismo z dnia 10.07.2010 r. w sprawie nieprawidłowego parkowania samochodów przy ul. Warszawskiej w Milanówku uprzejmie informuję, że kontrolowanie przestrzegania przez kierujących przepisów prawa o ruchu drogowym i to nie tylko w centrum miasta należy do stałych zadań funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Milanówku i jest systematycznie realizowane. Nadmieniam, iż nie znając szczegółów trudno jest mi udzielić  precyzyjniejszej odpowiedzi na   zgłaszany przez Pana problem.
Jednocześnie pragnę poinformować, że z przedstawionym problemem zapoznałem Komendanta Straży Miejskiej w Milanówku i poleciłem mu podjęcie przez strażników miejskich stosownych  działań mających na celu egzekwowanie od  kierujących obowiązku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym, a wobec naruszających to prawo wyciąganie surowych  konsekwencji prawnych.
Pragnę dodać, iż stwierdzone przez Pana przypadki naruszeń prawa można zgłaszać dyżurnemu Straży Miejskiej bezpośrednio lub telefonicznie  - 22-724-80-45 albo 986 z telefonu stacjonarnego na bezpłatny, alarmowy numer.
 

Z poważaniem
Bogdan  Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-07-2010, Dariusz
Panie Burmistrzu,Jako mieszkaniec ul.Okrzei rog Łacznej w Milanowku chcialbym sie dowiedziec kiedy miasto zlikwiduje skutki dewastacji ulicy Łącznej po ponad pol roku trwajacych wierceniach i wykopach pod kanalizacje? Wiekszosc sprzetu zniknela z ulicy, pozostaly natomiast liczne wyrwy i nierownosci jezdni oraz mnóstwo blota i piachu. W upalne dni dusimy sie w tumanach kurzu jakie wznieca kazdy przejezdzajacy ulicą Łączna pojazd. Zyjemy wciaż jak na budowie. A wystarczyloby wyslac pojazd z MZO ktory moglby zmiesc z ulicy te koszmarne pozostalosci. Prosze o pilna interwencje w tej sprawie, bo nasze dziecko nie moze bawic sie we wlasnym ogrodzie. Jesli miasto popelniac bedzie nadal grzech zaniechania, to mieszkancy tej ulicy z pewnoscia nie dadza sie dalej dusic kurzem tego lata i podejma energiczne dzialania zaradcze, wlacznie z podjeciem dzialan prawnych.Pozdrawiam i zycze owocnych przemyslen na ten temat.Dariusz Nerkowski
Odpowiedź 02-07-2010

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że obecnie prowadzone są prace związane z odtworzeniem nawierzchni po robotach budowlanych budowy kanalizacji sanitarnej.
Zakończenie prac i uporządkowanie terenu budowy powinno nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-07-2010, Grażyna
Panie Burmistrzu,wczoraj przejeżdżałam na rowerze aleją Krakowską koło dworca. Stojąca tam ubikacja przenośna śmierdziała w sposób niewyobrażalny. Czy to należy zgłosić do sanepidu do Grodziska?Proszę o informację.GWK
Odpowiedź 02-07-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na maila, w sprawie toalety przenośnej stojącej przy ulicy Krakowskiej, uprzejmie informuję, że serwis  kabin  odbywa się dwa razy w tygodniu. W dniu wczorajszym (01.07.2010 r.) Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią przekazał firmie zajmującej się toaletami na terenie miasta, aby szczególną uwagę zwróciła na stan kabiny, o której Pani pisze i przeprowadziła jej mycie i odkażanie w dniu 02.07.2010 r.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 22-06-2010, Jakub
Szanowny Panie Burmistrzu ! Jestem mieszkańcem osiedla Jedwabnik, pisze do Pana z prośba o uczulenie straży miejskiej w kwestii patrolowania okolic boiska orlik znajdującego się przy basenie miejskim.Po zamknięciu owego boiska grupy "sportowców" przenoszą się na teren osiedla i kontynuują zawody,tyle że w innej dziedzinie.Straż miejska jest tak wygodna,że nie pofatyguje się opuścić samochód i przespacerować się po terenie osiedla,aby sprawdzić co się dzieje na ławkach ustawionych na osiedlu, a prawie codziennie nieraz do północy jest piwko i hałasy. Bardzo proszę o interwencje, bo dla mieszkańców osiedla te boisko (brak wolnego dostępu między innymi)wcale nie jest takim dopustem. Dziękuje i Pozdrawiam
Odpowiedź 23-06-2010

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pismo w sprawie kierowania patroli Straży Miejskiej na osiedle “Jedwabnik”, szczególnie po zamknięciu boiska sportowego “Orlik” uprzejmie informuję, że z przedstawionym przez Pana problemem zapoznałem Komendanta Straży Miejskiej  polecając  jednocześnie,  by podlegli mu strażnicy zostali  zobligowani  do częstszego patrolowania terenu tego osiedla, również podczas patroli pełnionych wspólnie z funkcjonariuszami policji i podejmowania  skuteczniejszych działań mających na celu ujawnianie oraz wyciąganie surowych  konsekwencji prawnych  wobec osób zakłócających porządek i ciszę nocną lub spożywających napoje alkoholowe.
Jednocześnie pragnę poinformować, iż przypadki niezgodnego z prawem zachowania może  Pan zgłaszać telefonicznie w czasie, kiedy dochodzi do zakłócania porządku i ciszy nocnej  do dyżurnych: Komisariatu Policji – tel. 22-758-32-36  lub Straży Miejskiej – tel 22-724-80-45  (numer  alarmowy, bezpłatny z telefonu stacjonarnego - 986)  co przyczyni się do zwiększenia skuteczności działań podejmowanych przez te służby.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony


Wersja do druku